Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
UFO i inne tajemnice

Wierzysz w UFO?
Wierzę wiarą głęboką i czystą.
16%
 16%  [ 6 ]
To bzdury i brednie.
19%
 19%  [ 7 ]
Coś jest na rzeczy, należy to wyjaśnić naukowo.
63%
 63%  [ 23 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomość
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2008, 13:27   

No nie wiem... a ta "musztra" - dla mnie filmik wygląda dziwnie sztucznie, choć wizualnie dość realistycznie. Niemniej jest jakiś taki sztuczny, jakby właśnie odgrywany.

To gdzie ta reszta filmiku? udało im się wykraść pół taśmy? ;-)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2008, 13:32   

jak dzieci jesteście. młodzi chłopcy widza UFO, a maszerują jak na mustrze w koszaqrach? Zero emocji, nic. to zwykły fakr, jakich wiele, przeciez dzisiaj nie ma problemu wypożyczyć trochę mundurów, sprzętu i taki film nakręcić.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2008, 13:33   

Dunadan napisał/a
No nie wiem... a ta musztra - dla mnie filmik wygląda dziwnie sztucznie, choć wizualnie dość realistycznie. Niemniej jest jakiś taki sztuczny, jakby właśnie odgrywany.

Masz rację, nieco dziwnie owszem, ale z drugiej strony to armia, porządek musi być, poza tym takie filmy kręci się na pokaz (dla wyższych instancji), więc i żołnierze nie do końca zachowują się naturalnie, oprócz tego widać jakichś "generałów" i cywili (naukowców?), może przez to wszystko takie oficjalne? I widzisz, jak sam mówisz materiał wizualnie prezentuje się realistycznie, nie mówię, że to nie jest fałszywka, ale jeśli tak, to ktoś musiałby sobie zadać nieco trudu, statyści, mundury, sprzęt, stosowna atrapa, do tego jeszcze zdjęcia zimą... zastanawiające to bardzo :roll:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2008, 13:36   

Dunadan napisał/a
Miło mi że mogłem posłużyć jako przykład :mrgreen:


A pomyślałeś zanim tamto napisałeś? Nie, czytasz - wierzysz. Wiec jesteś modelowym przykładem :-)

BTW wiesz, że bok kiosku ruchu - tego starego to 1:20000000000 odległości ziemi od słońca? :-) Też ktoś kiedyś to wyliczył. Jak podawano ile razy mniejszy był bok piramidy w Gizie. A teraz z innej beczki, ziemia krąży po idealnie kolistej orbicie?
http://adk.astronet.pl/ziemia3.shtml
więc w którym punkcie jest ta wielokrotność? :-)
Itp, itd.
Na takich własnie cudach oparta jest większość teorii nazwijmy je daenikenowskimi. Na częściowej prawdzie.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Przemek 
Frodo Baggins


Posty: 122
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2008, 13:40   

NURS napisał/a
więc w którym punkcie jest ta wielokrotność?


Może chodzi tu o średnią odległość ziemi od słońca.
_________________
Strzelec ustrzelił Pannę.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2008, 14:01   

Własnie, ale niekoniecznie. to jest typowe dopasowywanie wyniku do innych czynników, nic więcej.
Tak samo, jak fakt, ze piramidy odzwierciedlają pas Oriona tyle tylko znaczy, ze dla Egipcjan ten gwiazdozbor mail jakieś znaczenie, religijne, kulturowe itp. BTW, czemu nikt nie zakłada, ze piramidy są nabudowane na istniejące formacje skalne w tamtym rejonie? Co znacznie zmiejszyłoby skalę prac nad nimi. A przecież z analiz geologicznych i chocby istnienia sfinksa taka teoria moze być wysnuta. i wyjasnia sie tajemnica braku wyraznej struktury wewnetrznej i wiele innych zagadek przy okazji.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2008, 14:12   

Z Dänikenem jest tak, że się go fajnie czyta po prostu, zajmująco. Jak się spojrzy trzeźwo to wychodzą różne cuda, ale jak się dasz ponieść lekturze to się wydaje człowiekowi, że dotarł do sedna materii.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2008, 14:27   

NURS, trochę się nie dogadaliśmy.

Cytat
jak dzieci jesteście. młodzi chłopcy widza UFO, a maszerują jak na mustrze w koszaqrach?

No właśnie ta musztra wydała mi się kompletnie nie na miejscu... takie coś to się robi przed generałem na pokazach, a nie na ściśle tajnej akcji.

Cytat
A pomyślałeś zanim tamto napisałeś? Nie, czytasz - wierzysz. Wiec jesteś modelowym przykładem


Trochę się droczyłem z tym Sfinxem ale faktycznie nie wiedziałem o tym fakcie że był zrobiony ze skały która juz tam siedziała i dlatego ci przyznałem rację o tym przykładzie niewiedzy. Poza tym:

Adashi,
Cytat
Z Dänikenem jest tak, że się go fajnie czyta po prostu, zajmująco. Jak się spojrzy trzeźwo to wychodzą różne cuda, ale jak się dasz ponieść lekturze to się wydaje człowiekowi, że dotarł do sedna materii.


No właśnie. Zwykła manipulacja ;-) jak czytałem Danikena byłem gotów we wszystko uwierzyć :mrgreen:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2008, 14:30   

Wszyscy wierzyliśmy, ale niestety problem polega na tym, ze jak zaczynasz rzecz drażyć, wychodzą takie szczegóły, jak te, które pokazałem.
dlatego jestem sceptykiem, jeśli choidzi o tzw badaczy problemu. BTW mam gdzies w domu książkę, ale taką dziwną, maszynopis oprawiony, z prawdziwymi zdjęciami, o ufo, nie pamietam już skąd ją dostałem, ale musze ja odgrzebać...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2008, 14:46   

NURS, odgrzeb, odgrzeb i pokaż nam :mrgreen: może na jakiś felieton się nada :wink:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2008, 14:51   

Tutaj ten sam materiał wraz komentarzem (fragment filmu dokumentalnego) agenta 007... znaczy chciałem powiedzieć: Rogera Moore'a :wink:

Spróbujmy też ugryźć temat z innej strony, bardziej kontrowersyjnej niż same obserwacje UFO, mianowicie co z tzw. "wzięciami". Wielu ludzi twierdzi, że przeżyło takie abdukcje, czyli bliskie spotkanie III stopnia typu G. Mamy ich wszystkich uznać za słabujących na psychice, mimo iż badania tego nie wykazały? Zbiorowa halucynacja, przewidzenia? Chęć zaistnienia w mediach?
Coś się tym ludziom przytrafiło czy tylko to sobie wymyślili?
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2008, 15:08   

Adashi,
Cytat
Chęć zaistnienia w mediach?

:wink:

Jak kogoś porwali to nie trzeba tego od razu we wszystkich mediach rozgłaszać...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2008, 15:15   

Mi się też tak wydaje, zwłaszcza że często porwani niezbyt chętnie o tym rozmawiają.

edit: no Edyta poszalała :mrgreen:
_________________
Wysłano z Atari
Ostatnio zmieniony przez Adashi 5 Wrzeœśnia 2008, 23:26, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2008, 18:42   

NURSie to jak to w końcu jest - Czym twoim zdaniem jest UFO, bo się już nie mogę połapać? :)

A z piramidami to prawda pewnie leży pośrodku, jak to zwykle bywa. Ukrywanie dowodów, albo ich lekceważenie to wcale nie taka rzadka praktyka. Na ten przykład do dzisiaj wciąż się uczy ( chyba, że coś się zmieniło), że Homo Sapiens to gatunek który powstał 40-50 tys. lat temu co nie jest prawdą ( znane są bardzo podobne szczątki sprzed 300 tysięcy, nie mówiąc już o badaniach genetycznych, któe sugerują, że bezpośredni przodek Homo Sapiens żył w Afryce właśnie kilkaste tysięcy lat temu - te badania antropolodzy całkowicie lekceważą)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2008, 19:07   

przecież napisałem wyraźnie. jakieś dwie strony temu w tym wątku.

A co do sprawy homo sapiens - to teoria, nie ma na nią stuprocentowych dowodów, i dopóki nie bedzie świat naukowy będzie podzielony.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
emigrant 
Jaskier


Posty: 53
Skąd: ze Słupska
Wysłany: 16 Listopada 2008, 11:07   

Ja, powiem szczerze, nie wiedziałem jak odpowiedzieć na pytanie postawione w ankiecie.
UFO to znaczy unidentified flying objects. I tyle. Po polsku NOL. Czy w nie wierzę? Czyli, czy wierzę, że ludzie widują od czasu do czasu jakiś obiekt latający, o którym nikt nie ma pojęcia, co to jest? Wtedy moja odpowiedź brzmi: tak. Negacja musiałaby zakładać, że 100% relacji to kłamstwa albo zwidy. Czy wierzę, że UFO to statki obcej cywilizacji? Nie wierzę. Tu chciałbym się odnieść do jednego z postów Agnieszki na początku wątku. To prawda, że gwiazd są miliardy, ale, po pierwsze, nie wszystkie mają układy planetarne, po drugie... wcale nie jest ich tak wiele. Już wyjaśniam. Kiedyś czytałem artykuł (w Rzepie, bodajże), w którym autor wyliczał ile warunków musiało zostać spełnionych, by powstało życie na ziemi. Wyszło na to, że to taki fuks, że z prostego rachunku prawdopodobieństwa wynika, że gwiazd we wszechświecie, jest zbyt mało, by taki "numer" się powtórzył. Chodzi mi o to, że matematycznie rzecz biorąc ta "ogromna" liczba gwiazd powoduje, że argument: "jest ich tyle, że to niemożliwe, by jeszcze gdzieś życie nie powstało" odpada.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 16 Listopada 2008, 11:51   

emigrant, ktos tam kiedyś liczył coś podobnego i wynikło co innego... odkrywamy coraz więcej planet w układach o których byśmy pomyśleli niedawno że planety istnieć nie mogą...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
emigrant 
Jaskier


Posty: 53
Skąd: ze Słupska
Wysłany: 16 Listopada 2008, 11:59   

Chodzi o co innego. Facet wymienił dziesiątki czynników, bez zaistnienia których niemożliwe byloby powstanie życia w formie, jaką znamy, czy choćby podobnej. Wtedy , zakładając nawet, że przy wszystkich gwiazdach istnieją układy planetarne, prawdopodobieństwo powtórzenia tego fuksa spada tragicznie. Choć, oczywiście, nie wyklucza. Dlatego pisalem, że nie wierzę, nie , że niemożliwe.
 
 
Iwan 
Żona astronauty


Posty: 7255
Skąd: Radlin
Wysłany: 16 Listopada 2008, 12:37   

tu jest artykuł na temat takiego wzoru


http://www.nauka.gildia.p...ycie_w_kosmosie
_________________
...i oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń... [JHB]

wymień się książkami i nie tylko:
http://www.finta.pl/ref/iwan
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 16 Listopada 2008, 14:14   

Taka ciekawostka:

Z tej strony można pobrać traktat Tunele NOL spod Babiej Góry, którego autorami są: znany pewnie wszystkim Dr Jan Pająk oraz Kazimierz Pańszczyk (mój krajan zresztą :D ). Miłej lektury życzę. :wink:
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 16 Listopada 2008, 22:34   

Z życiem to są tylko i wyłącznie spekulacje. Dla mnie w ogóle te wyliczenia są niewiele warte. Czy prawa fizyki są stałe i niezmienne w całym wszechświecie? Przynajmniej do tej pory nie odkryto żadnych od tego odstępstw. Czy skoro grawitacja działa na Ziemi to działa w galaktyce odległej o miliard lat swietlnych? Pewnie. Nie rozumiem dlaczego życie miałoby być odstępstwem od tej reguły? Należy je potraktować tak, jak inne prawa przyrody, jako coś nieprzypadkowego, lecz celową, wyższą organizację materii - przejście od materii nieożywionej do życia. I tyle.


A co do doktora Pająka to faktycznie reewolucyjne są te jego dywagacje ;) :D
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Października 2009, 20:56   

Co to było?
http://www.dziennik.pl/zy...bacz_film_.html
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
PD 
Jaskier


Posty: 66
Skąd: z Antiochii
Wysłany: 14 Marca 2010, 10:00   

NURS napisał/a
Kwestia wiary w UFO, ja wiele lat czytywałem, oglądałem, słuchałem, i coraz mniej wierzę. coś tam jest, ale co? Cholera wie, na pewno nie obca albo mądrzejsza rasa.

Jakżesz nie ?? Przecież to są szalenie inteligentne, zaawansowane technologicznie istoty, śmiali podróżnicy międzygwiezdni, którzy starają się z nami nawiązać kontakt poprzez deptanie po zbożu :lol: :D
_________________
Fantastyczne KC
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Stycznia 2011, 09:48   

Nikt nie reaguje jeszcze wykupując cukier i mąkę?



http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://wiadomosci.gazeta....t_martwych.html

http://wiadomosci.gazeta....o_w_stanie.html

http://m.wiadomosci.gazet...__Nieznane.html
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 6 Stycznia 2011, 10:47   

http://www.tokfm.pl/Tokfm...Fajerwerki.html
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Stycznia 2011, 11:32   

W tym Babee musieli naprawdę niexle dawać do wiwatu, bo jak popatrzysz na to co robiono w wielkich metropoliach, to powinny tam leżeć miliony martwych ptaków :-) No i te biedne ryby, nie mogły za wysoko latać tamtej nocy :twisted:

Idę po cukier.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 6 Stycznia 2011, 11:37   

E tam, może masowo padły śmiercią naturalną :wink:
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 6 Stycznia 2011, 11:46   

NURS, chyba na "CPN" pójdziesz bo dziś sklepy pozamykane. ;P:
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Stycznia 2011, 11:59   

Mam łom, to sobie otworze. Nie bedę czekal, jak jutro, po kolejnej informacji o padnięciu ryb i ptaków, w Afryce i Azji, ruszycie tłumnie i mnie ubiegniecie. :twisted:
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
czterdziescidwa 
New Avenger


Posty: 1310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Stycznia 2011, 12:02   

A to w ogóle ciekawe z tymi rybami i ptakami. Zastanawiam się, czy to zbieg okoliczności, że taki pomór na różnych kontynentach, w tym samym czasie,
czy może takie rzeczy się po prostu zdarzają tu i ówdzie, kilka razy w roku, a teraz jakoś tak wyszło że dziennikarze zaczęli eskalować i mamy zapowiedź apokalipsy?

A może jednak jest jakaś wspólna przyczyna? ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group