Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
UFO i inne tajemnice

Wierzysz w UFO?
Wierzę wiarą głęboką i czystą.
16%
 16%  [ 6 ]
To bzdury i brednie.
19%
 19%  [ 7 ]
Coś jest na rzeczy, należy to wyjaśnić naukowo.
63%
 63%  [ 23 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomość
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2008, 21:54   

nie no, ok. też uważam za prawdopodobne istnienie cywilizacji poza ziemskiej, bo przecież jest tak wiele gwiazd, a każda ma swój układ planetarny... poza tym, może gdzieś tam, coś innego niż węgiel jest pierwiastkiem wiodącym. chodzi mi raczej o to, żeby nie mnożyć bytów ponad konieczność i nie wymyślać historii niestworzonych na temat byle światełka.
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2008, 22:10   

I o to chodzi agnieszko! O zdrowy rozsądek! :D Po równi irytują mnie ludzie, którzy z definicji odrzucają wszystkie przesłanki za istnienim czegoś, nawet nie próbując ich analizować, jak i ci co widzą ufo ( ducha etc.) w każdym refleksie światła.
Podejrzewam, że 90% tzw. ufo da się racjonalnie wytłumaczyć. A co to takiego te pozostałe 10%? Hmm... :)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2008, 23:18   

agnieszka_ask napisał/a
a zauważyliście, że UFO zawsze czeka na szczyt sezonu ogórkowego, żeby zacząć robić kręgi w zbożu??


A zauważyliście, że zboże rośnie i dojrzewa głównie latem, a więc w czasie sezonu ogórkowego. :wink:
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2008, 23:20   

To musi być spisek.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2008, 23:27   

A tak w ogóle czy my mamy na forum jakiś wątek o UFO? :shock: Może by się przydał :roll:

Swego czasu jak nasiliło się występowanie kręgów zbożowych, poważni naukowcy mówili, że odpowiadają za to zjawiska atmosferyczne, a może geologiczne, albo zależne to jest od roślin. Natomiast tzw. poważni ufolodzy powiedzieli, że stoi za tym wyższa inteligencja. Jak się sprawa rypła, że kręgi na polach (większość, nie wszystkie) wywijał jeden farmer-dowcipas (i jego naśladowcy) to kto miał rację? :mrgreen:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 00:05   

E tam farmer dowcipas. To były kopulujące jeże.
Nie wyobrażacie sobie co taki jeż potrafi zrobić. :mrgreen:

A temat o UFO ciekawie się zapowiada. Zakładaj Adashi chętnie się przyłączę.
:)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 00:09   

Tequilla napisał/a
Nie wyobrażacie sobie co taki jeż potrafi zrobić.

Podobno potrafi sam sobie... e tego tu są nieletni prawda? :lol:

Tequilla napisał/a
A temat o UFO ciekawie się zapowiada. Zakładaj Adashi chętnie się przyłączę.
:)

Ja mogę założyć, czemu nie. Pytanie tylko czy jakaś dobra dusza, Oranżada albo Sałata ma stąd wyciąć zaczątek dyskusji czy nie?
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 00:27   UFO i inne tajemnice

Jak w tytule. Wątek poświęcony Niezidentyfikowanym Obiektom Latającym, zjawiskom paranormalnym i innym tajemnicom (kręgi zbożowe, trójkąt bermudzki, Atlantyda, meteoryt tunguski, itd.). Na początek sprawa zasadnicza. Wierzycie w te zjawiska czy wprost przeciwnie? Coś faktycznie lata po naszym niebie czy to tylko zbiorowa halucynacja? Szare ludziki istnieją, czy też może to nowy współczesny folklor miejski? Jak sądzicie?

P.S. O kryptozoologii zdaje się mamy osobny wątek, prawda?
_________________
Wysłano z Atari
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 01:11   

Nie wiem, czy wierzę, ale widziałem. Całkiem niedawno. Nad Katowicyma. Szedłem spać, kole 3 w nocy, i nagle coś dało mi po oczach, w kompletnej ciemności takie światla naprawde widać. Było o wiele mocniejsze od otaczających je gwiazd, wisiało około minuty w tym samym miejscu a potem sobie zgasło. Bardzo powoli.
Trzeźwy byłem jak świnia, troszkę mnie zmroziła ta obserwacja, przyznam.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
gorbash 
Ufol


Posty: 4629
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 08:15   

Coś jest na rzeczy itd.
Dużo jeszcze nie wiemy i być może korzystamy z UFO jak z czarownictwa dawniej. Nie potrafię wyjaśnić to musi UFO...
_________________
You say coke I say caine.
 
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 08:34   

Może zadzwonimy do Ericha von Dänikena? :mrgreen:
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 09:16   

Posty scaliłam, ale efekt jest taki, że (zgodnie z chronologią) post Adashiego, zakładającego wątek wylądował na środku strony. Normalnie UFO mówię wam :mrgreen:
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 11:02   

gorbash napisał/a
Nie potrafię wyjaśnić to musi UFO...


Z definicji UFO to niezidentyfikowany obiekt latający. Nikt od razu nie przypisuje mu pozaziemskiego pochodzenia, choć tak niestety się utarło.
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 11:47   

Wierzę wiarą głeboką i czystą. Widzę, że jako jedyny... :D
Coś tam gdzieś musi być, the truth is out there! Tyle jest miejsca we wszechświecie, że niestosowne wręcz by było, gdybyśmy byli sami.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 12:11   

Ale wiesz, miejsce we wszechświecie to jedna sprawa, druga to ta, czy coś z tego wszechświata do nas przylatuje ;)
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 13:06   

Tomcich napisał/a
A zauważyliście, że zboże rośnie i dojrzewa głównie latem, a więc w czasie sezonu ogórkowego. :wink:

ja jeszcze tak na chwilę do ogórków wrócę, dobrze?
bo sezon ogórkowy, to nie tylko pora wzrostu moich ulubionych warzywek, to również moment, w którym w życiu publicznym niewiele się dzieje, bo wszyscy na wakacjach, a gazeta wydawana musi być i o czymś trzeba pisać. pismaki wymyślają w tedy wszystko co się da, robią z igły widły i powołują do życia afery.
a o czym ludzie lobią czytać (oprócz tego, kto z kim, kiedy, i gdzie)? o historiach niesamowitych :lol:
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 13:49   

Adanedhel napisał/a
Ale wiesz, miejsce we wszechświecie to jedna sprawa, druga to ta, czy coś z tego wszechświata do nas przylatuje ;)

Myślę, że tak. Naukowo tego się udowodnić chyba nie da, więc pozostała mi opcja numer jeden, którą to opcję zaznaczyłem. ;)
I want to believe! :D
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 13:50   

Tomcich napisał/a
A zauważyliście, że zboże rośnie i dojrzewa głównie latem, a więc w czasie sezonu ogórkowego.


Ufoki bardzo zbozolubne sa, w sniegu, blocie, piachu i innych milych miejscach kregow robic nei chca. Moze oni do nas na ogorki przylatuja?

Edit:

Chal-Chenet napisał/a
Myślę, że tak. Naukowo tego się udowodnić chyba nie da,


Dlaczego?
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 13:53   

Chal-Chenet napisał/a
I want to believe! :D

Też bym chciał, ale jakoś nie wierzę. W ogóle bardzo wątpiąca istota jestem :roll:
Bo czego oni by mogli od nas chcieć? Porwać kobietę lub mężczyznę i włożyć im w ucho kawałek kryształu? ;P:

dareko napisał/a
Ufoki bardzo zbozolubne sa, w sniegu, blocie, piachu i innych milych miejscach kregow robic nei chca. Moze oni do nas na ogorki przylatuja?

Ale gusta im się zmieniają. Kiedyś to piramidy stawiali i rysowali na płaskowyżach ;P:
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 14:36   

dareko napisał/a
Dlaczego?

Do końca nie wiem, z moją wiedzą na ten temat mogę tylko spekulować. Może dlatego, że jeśli byliby bardziej zaawansowani technicznie, to mogliby znaleźć sposób, żeby ukryć swoją obecność na Ziemii, w przypadku, gdy byłoby im to na rękę? Jeśli są na wyższym stopniu wiedzy to siłą rzeczy my ich nie powinniśmy odkryć, korzystając ze swojej.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 14:47   

Chal-Chenet, ale to nie znaczy, ze nie da sie tego udowodnic naukowo, tylko, ze byc moze nie jestesmy w stanie tego dzisiaj zrobic. Takie gdybanie.
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 14:51   

Na razie w ogóle temat UFO to właściwie tylko i wyłącznie gdybanie. Póki nie było oficjalnego kontaktu, nic potwierdzone naukowo raczej nie będzie, bo to chyba nie jest jakaś poważna dziedzina, którą naukowcy chcieliby się na serio zajmować.
Ale czasem fajnie pogdybać.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 18:57   

Kręgi powstają nie tylko w zbożu, ale także np. w lodzie. To tak gwoli postu dareko :)

Teorii jest pewnie tyle ilu ludzi interesujących się tym tematem, ale jest kilka wyróżniających się. Dla sceptyków UFO to planety, Księżyc, reflektory, samoloty i satelity, balony meteorologiczne ( nie mógłbym o nich zapomnieć! :) ), pył, chmury, ptaki i inne takie + halucynacje, sugestia i tym podobne psychiczne dewiacje.
Dla półsceptyków to : tajne projekty ( jak np. słynna już Aurora), czy kuliste pioruny.
Dla miłośników mamy: pozaziemskie cywilizacje, podróżników w czasie, podróżników z równoległych wszechświatów ( wbrew pozorom to nie to samo co poprzednie), cywilizacje podziemne, podwodne i inne zaginione Atlantydy, projekcje świadomości( nie mylić z psychicznymi dewiacjami), a nawet Anioły (!!!)
Dla fanatyków pozostaje profesor Pająk.

Myślę, że jest zbyt wiele relacji świadczących o tym, że mamy do czynienia z trudnym do wyjaśnienia zjawiskiem, co nie oznacza od razu, że to kosmici, czy przybysze z przyszłości. Może być to mieszanina wszystkich z wyżej wymienionych. Zastanawia jednak fakt, że w rzeczywistości UFO pojawia się w historii ludzkości od tysięcy lat - wcale nie od czasu obserwacji przez Kenetha Arnolda w 1947, ani od Roswell. Czy obce cywilizacje naprawdę miałyby na tyle cierpliwości, żeby latać tu od tak dawna tylko po to, żeby sobie na nas popatrzeć?
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 19:20   

Tequilla napisał/a
Czy obce cywilizacje naprawdę miałyby na tyle cierpliwości, żeby latać tu od tak dawna tylko po to, żeby sobie na nas popatrzeć?

Tequilla, a ty jak często chodzisz do zoo? ;)
może to też tak działa :mrgreen:
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 19:27   

Ja jako małpa? Wypraszam sobie! :wink: :D
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
jelun 
Sky Captain


Posty: 156
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 19:58   

Wierzę wiarą głęboką i czystą. nic dodać nic ująć
 
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 21:03   

Tequilla napisał/a
Ja jako małpa? Wypraszam sobie! :wink: :D

e tam od razu małpa... poza tym, ten etap ewolucji mamy już chyba za sobą ;)
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 23:09   

A zastanawialiście się czasem po kiego grzyba rasa daleko bardziej zaawansowana, niż nasza robiłaby takie cyrki - niby chcą się ukryć, a latają w dzień nad miastami (zwłaszcza nad Rosja), wyczyniają harce godne komarów, obszczekują samoloty, psują plony małorolnym?
to naprawde kupy się nie trzyma.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 23:12   

Sam chyba pisałeś, że to odpowiednik g****arzy...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2008, 23:20   

bo na to mi wychodzi. żaden szanujący się obcy nie zachowywałby się w ten sposób. chyba, ze świrują, jak widzą, co wyprawiamy. :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group