Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Publicystyka numeru 34 - głosujemy do 10 października

Tylko jeden głos - Wolność słowa czy Reality Show etc
Żerowisko na Żwirowisku - Reality show, aksamity, zamordyzm i rzeźnia - Żelikowski/Żwikiewicz
22%
 22%  [ 4 ]
Kreskówki dla Dorosłych - Wolność słowa - Feliks W. Kres
77%
 77%  [ 14 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Kwapiszon 
Indiana Jones

Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 29 Sierpnia 2008, 12:40   Publicystyka numeru 34 - głosujemy do 10 października

Jak co miesiąc, tylko dwa teksty znów trzech autorów.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 29 Sierpnia 2008, 15:17   

Kres
 
 
Kwapiszon 
Indiana Jones

Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 29 Sierpnia 2008, 15:40   

W ramach protestu nie głosuje.
Gdzie te Pawlaki, Cebule czy Kiliany ?
Więcej.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 29 Sierpnia 2008, 15:53   

To fakt, mogłoby być więcej. (Ale żeby nie przesłoniło literackiej części pisma).

Głos na Kresa.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 29 Sierpnia 2008, 19:12   

Kwapiszon napisał/a
W ramach protestu nie głosuje.
Gdzie te Pawlaki, Cebule czy Kiliany ?
Więcej.


Miło mi, że po 2 latach jeszcze o mnie pamiętają. :)
Matemacykl może byc w każdej chwili. Przynajmniej jeśli chodzi o napisanie. :D
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 29 Sierpnia 2008, 19:23   

Kres lepszy ale dołączam sie do protestu cichego jeszcze ze dwie strony publi by się przydały :)
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Sierpnia 2008, 19:40   

Nieeee, w NF połowa papieru to publicystyka :(
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 29 Sierpnia 2008, 19:47   

Ale będzie o stanikach, może dasz się przekonać? :mrgreen:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 29 Sierpnia 2008, 21:28   

Ja też proszę o więcej publicystyki. I cykl o matematyce koniecznie reaktywować proszę.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 30 Sierpnia 2008, 12:34   

Ż&Ż - akurat nabyłem "Gorsze światy", mam nadzieję, że się nie zawiodę.

FWK - o wolności słowa, intrygująco. Punkt!
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Przemek 
Frodo Baggins


Posty: 122
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2008, 13:29   

W dalszym ciągu nie podoba mi się forma w jakiej piszą panowie Ż i Ż, ale dostają punkt za skuteczność. Chociaż w tym miesiącu Kres też napisał ciekawy felieton.
_________________
Strzelec ustrzelił Pannę.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2008, 17:31   

Kres, bo tak.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
murgen 
Gollum

Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2008, 22:40   

Kres, mimo że w paru momentach nie zgadzam się z autorem. Niemniej, pisze - jak zwykle IMO - ciekawie.
_________________
Pozdrawiam, Murgen
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2008, 17:56   

A Cebula gdzie? Korektorka się nad Cebulą popłakała i nie obrała?
Ja bym tam wolała Cebulę zamiast Hemerlinga, zwłaszcza, że tym ostatnim drukarnia uraczyła mnie podwójnie... :P

Ż&Ż - książka jest jak buty, więc klient ma nie wybrzydzać... ech, panowie to chyba nie widzieli "kobiecej" metody kupowania butów? Nie dziwię się zresztą, wynudziliby się jak mopsy patrząc na niekończące przebieranie, wybieranie i porównywanie. :) Poza tym, to co? Michalski napisał inteligentne political fiction, tak? No, okej. A o czym była reszta na tych dwóch stronach? ...Bo jakoś mi umknęło. :?

Kres - nieco słabiej w tym miesiącu, o tym, że zabraniać poglądów, nawet jeśli są głupie, nie zamierza i zabraniania nie pochwala, to już pisał nie raz. Tak, tak, Kres przyznał, że na przyszłość będzie weselej, bo za to go cenimy. No w sumie... prawdaż. Apel o listy uda mu się... albo i nie, chociaż najwięcej listów to pewnie przychodzi, gdyby Kres kogoś oburzył czymś tam, ewentualnie gdyby się znowu zgodził ludziom teksty oceniać, ale sądząc po różnych nieoficjalnych opiniach, przyjemność to żadna, więc nie dziwię się Kresowi, że nie chce mu się do tego wracać.

Punkt na Kresa, z braku laku. :|
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 11 Wrzeœśnia 2008, 15:49   

Kwapiszon napisał/a
W ramach protestu nie głosuje.
Gdzie te Pawlaki, Cebule czy Kiliany ?
Więcej.


Ja nawet rozmyślałem ostatnio nad powrotem do publicystyki, ale kogo obchodziłyby moje felietony dotyczące historii? :)
A o astronomii i astronautyce, do czego wróciłem, to chyba nie warto pisać :-) no chyba że ktoś by to chciał czytać :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 11 Wrzeœśnia 2008, 16:03   

Romek P. napisał/a
ale kogo obchodziłyby moje felietony dotyczące historii? :)

Mnie! :)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 11 Wrzeœśnia 2008, 22:44   

Romek, dawaj, nie zalewaj
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 11 Wrzeœśnia 2008, 23:24   

Popieram! :)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2008, 10:51   

Może jakąś pikietę należałoby zorganizować z okrzykami i transparentami: chcemy Pawlaka, chcemy Cebulę, chcemy Kiliana, chcemy powszechnej szczęśliwości! Kres na prezydenta!

A tymczasem w numerze 34 duet Ż&Ż napomniał czytelnika, iż jeśli nie podoba mu się czyjaś twórczość to jest to wyłącznie i tylko owego czytelnika wina. Bo nie chciało mu się wejść w psychikę autora. Z takiej pozycji pisanie jakichkolwiek recenzji nie ma sensu, gdyż każda twórczość jest świetna jako iz autorzy piszą chyba dobrowolnie i w przekonaniu, że są świetni. Jest cudnie i już.
Kres postanowił otworzyć OBI i usatysfakcjonować czytelników pisząc o tym, o czym oni pragną czytać. Życzenia klientów stały się rozkazami, tylko my, biedne czytelnicze żuczki nic o tym nie wiedzieliśmy, bo autor podstępnie twierdził, że internet go brzydzi i nie czytuje opini forumowych. Jesteśmy teraz uświadomieni, poprawimy się. Ja na przykład proszę o odcinek "koń w twórczości fantasy" z podrozdziałem "koń a sprawa szererowska". Z braku konkurencji punkt na Kresa
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2008, 20:43   

Kwapiszon napisał/a
W ramach protestu nie głosuje.
Gdzie te Pawlaki, Cebule czy Kiliany ?
Więcej.
Ja popieram, wiem, że ludzie narzekają, że w NF i ś.p. Feniksie było publicystyki za dużo, ale 2 teksty to już naprawdę malusio... żeby chociaż 3... przynajmniej byłaby jakaś odmiana, zwłaszcza że w tej chwili połowa publicystyki (Ż&Ż) jest kompletnie nie dla mnie i czuję się trochę nie w porządku głosując ciągle na Kresa bez względu na to, czy mu się odcinek udał świetnie czy średnio. Ż&Ż nie bawi mnie, i już, niechaj przynajmniej 1 publicysta więcej przybędzie, byłaby szansa, że 2/3 publicystyki mnie usatysfakcjonuje...

Ech, pewnie i tak "marzenia ściętych głów", co? :roll:

ihan napisał/a
Kres postanowił otworzyć OBI i usatysfakcjonować czytelników pisząc o tym, o czym oni pragną czytać. Życzenia klientów stały się rozkazami, tylko my, biedne czytelnicze żuczki nic o tym nie wiedzieliśmy, bo autor podstępnie twierdził, że internet go brzydzi i nie czytuje opini forumowych. Jesteśmy teraz uświadomieni, poprawimy się. Ja na przykład proszę o odcinek koń w twórczości fantasy z podrozdziałem koń a sprawa szererowska. Z braku konkurencji punkt na Kresa
:)
Jeśli Kres nie ma o czym pisać, to niech wreszcie wyjawi, jak mu się udaje ta niezwykła sztuka, że zarówno jest to fantastyka "męska", dosadna i nieugrzeczniona, jak i posiada satysfakcjonujące zakończenia i sympatycznych bohaterów.

Serio, teraz co czytam jakąś "mocną i poważną" fantastykę, to do bohaterów nabieram obrzydzenia i nie obchodzą mnie ich losy, a na koniec i tak okazuje się, że "jaka piękna katastrofa". U Kresa też jest "seks i przemoc" i świat nie jest "cukierkowy", a jednak jest to jedyny tego rodzaju świat, do którego chętnie wracam, jedyni tacy bohaterowie.

W tej chwili Kres ma zastój twórczy, więc mnie chyba pozostaje tylko zacząć czytać fantastykę humorystyczną, "przygodówki bez drugiego dna" (takie, wiecie, "lekkie, łatwe i przyjemne") albo fantastykę dla dzieci. W innej ryzykuję natknięcie się kolejny raz na ponuractwo, pesymizm i naturalizm ocierający się o turpizm i, motyla noga, nic na przeciwwagę.

I nie, nie wejdę w takie buty autora bez obiekcji, jak nam to Żetostwo poleca, bo skończę z depresją kliniczną, dziękuję, postoję. ;P:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2008, 16:14   

Romek P. napisał/a
kogo obchodziłyby moje felietony dotyczące historii? :)


O historii my lubić dużo :!:

Przeczytałam publicystykę nr 34 i stwierdzam, że z każdym numerem jest gorzej... Jeszcze nie wiem, czy w ogóle jest sens głosować, na razie i tak muszę biec nauczać :)

edit:

Punkt chyba na Kresa. W wywodzie panów Ż&Ż zdenerwowało mnie stwierdzenie, że jeśli czytelnik nie może przebrnąć przez jakiś utwór, to jego wina... Matko, to znaczy, że we wszystkim muszę się doszukiwać arcydzieła, nawet jeśli każde zdanie mnie boli? Toż tak być nie może, żeby wszystko się podobało, jak już Kres pisał - żyjemy w fajnych czasach, że jest z czego wybierać i kiedy pierwsze 20-30 jest dla mnie katorgą, to z czystym sumieniem mogę książkę ciepnąć za okno, deficytu na ten towar nie ma...

Owszem, zdarzało się, że musiałam kilka razy podchodzić do jakiejś powieści, ale jest też mnóstwo takich, których po prostu nie jestem w stanie strawić i koniec.

edit:

literówka
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
Ostatnio zmieniony przez Witchma 24 Wrzeœśnia 2008, 11:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2008, 09:10   

Podobnie jak przedpiścy, również ja miałbym smaka na większy wybór.

Głos na Kresa.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2008, 11:51   

Z pewną doza nieśmiałości przyznam się, że nabyłem wczoraj ten nr SF jako pierwszy od dłuższego czasu i skonsumowałem jak dotąd publicystykę i półtora opowiadania. Ż&Ż nadal średnio niestrawni, a właściwie nie ciekawi mnie to o czym piszą, Kres natomiast sprawił mi miłą niespodziankę. Zajrzał do sieci, a nie dość że do sieci, to jeszcze ciekawość przygnała go do tego wątku! He, he, a pamiętam to zarzekanie się :mrgreen: Co do meritum, to tradycyjnie nie zgadzam się z kilkoma rzeczami, szczególnie z brakiem odpowiedzialności za słowo, to jest pierwsza nauka na podwórku: pilnuj słowa albo kopas w dupas co najmniej :wink: idee też uważam za dużo bardziej ważkie i niebezpieczne niż by to Imć Kres sobie uwidział, może kiedyś będzie jaka okazja chmielowa do pogadania, fajnie by było, ale chyba nie w tej dekadzie :? Cholibka, chyba wezmę i napisze.
Mam apel. Pawlak i Tequila do piór. Romek do historii - doskonale rozumiem twój punkt widzenia i czuję tę samą potrzebę dotknięcia choćby kawałka cegły z epoki, a ponadto coś Romkowi się to forum znudziło, a brakuje tu jego, oj brakuje. Tequila, pamiętam twoje teksty matematyczne, nie obraź się, ale były więcej niż dobre. Wróć!!!
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2008, 17:39   

Witchma napisał/a
Romek P. napisał/a
kogo obchodziłyby moje felietony dotyczące historii? :)


O historii my lubić dużo :!:


Pozwolę sobie być w mniejszości, tej co to nie lubić w ogóle.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2008, 17:52   

ihan w takim razie milczeć, Romka nam nie płoszyć ;)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2008, 20:06   

Jakie milczeć, jakie milczeć, a co to on lubi chodzić na łatwiznę? Jeśli uda mu się przekonać do felietonu nielubiącą mniejszość, jeśli mniejszość zagłosuje na ów felieton, to wtedy będzie satysfakcja, że ho ho. Ja tylko dopinguję.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2008, 20:13   

ihan, małymi kroczkami... najpierw niech felietony wrócą, a potem się będziemy martwić mniejszością (która - jak sama nazwa wskazuje - jest w mniejszości).
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2008, 20:40   

Boje się, że tu małe kroczki nie pomogą. Tu trzeba rewolucji.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2008, 20:49   

ihan napisał/a
Tu trzeba rewolucji.


Żeby potem pożarła własne dzieci? To się nie sprawdza na dłuższą metę...
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2008, 23:48   

Kres, w porządku, końcówka paluszki lizać.
Ż&Ż - nie mam nic do powiedzenia.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group