Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Hellgate London - niewypał czy perełka?
Autor Wiadomość
Al-Adil 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Damaszek
Wysłany: 27 Sierpnia 2008, 15:46   Hellgate London - niewypał czy perełka?

Ostatnio grałem w Hellgate London i muszę przyznać, że gra jest niezła (szczególnie z patchem 1.2). Jednak spore niedociągnięcia psują zabawę (rozliczne bugi, gra się potrafi ciąć jeśli na ekranie jest dużo postaci). Przyznam, że pokładałem w tym tytule wielkie nadzieję, a na rynek trafił produkt tylko trochę ponadprzeciętny. Tak naprawdę jedynym elementem, który wybija tę grę trochę ponad tę środkową kreskę jest grywalność :) . Potrafi wciągnąć na dość długi czas - i tu pojawia się kolejny mankament gry - po kilku godzinach grania Hellgate zaczyna być monotonny, co jest spowodowane niezwykle podobnymi do siebie lokacjami ( które są ceną za losowe generowanie lokacji, coś jak w serii Diablo). Moja ocena to 7/10 - mogłaby być lepsza, gdyby nie to, że twórcy (Flagship Studios) za bardzo przesadzili z diabloklimatem.
_________________
Jeśli nie umiesz grać w Counter Strike'a, to do Pacmana nie siadaj!
 
 
Titus Pullo 
Luke Skywalker


Posty: 213
Wysłany: 27 Sierpnia 2008, 20:10   

Mnie znudziło bardzo szybko. Jeśli chodzi o tego typu gry, to właściwie jest Diablo, które ma "to coś" i reszta. Nawet lepsze graficznie, ale to już nie to. Ostatnio gram w Too Human. Takie Diablo, tylko... no właśnie, nie to samo.

W ogóle hack n' slash jest podobne do chińskiego żarcia. Każdy h n' s jest podobny do Diablo, a każde dziwne chińskie żarcie smakuje jak kurczak.
_________________
I have simpler tastes. I like to kill my enemy, take their gold and enjoy their women. That's it. Why tie yourself to one? Where's the flavor? Where's the joy?
 
 
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Sierpnia 2008, 20:17   

Titus Pullo napisał/a
a każde dziwne chińskie żarcie smakuje jak kurczak.

Zmien restauracje.
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
Al-Adil 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Damaszek
Wysłany: 28 Sierpnia 2008, 11:40   

Titus Pullo napisał/a
Mnie znudziło bardzo szybko. Jeśli chodzi o tego typu gry, to właściwie jest Diablo, które ma to coś i reszta. Nawet lepsze graficznie, ale to już nie to. Ostatnio gram w Too Human. Takie Diablo, tylko... no właśnie, nie to samo.

W ogóle hack n' slash jest podobne do chińskiego żarcia. Każdy h n' s jest podobny do Diablo, a każde dziwne chińskie żarcie smakuje jak kurczak.


Bo Diablo był przecież jakby pierwszym hack'n slashem, w którym zakochał się świat. A że w hack'n slashu specjalnie więcej dodać różnych bajerów jest trudno (bo hack'n slash to za chiny nie jest RPG - tylko gra zawierająca kilka elementów jakże zacnego gatunku gier), więc wszystkie gry h' n są z założenia do siebie podobne. A że Diablo był tak naprawdę pierwszy (i najlepszy nie oszukujmy się) to żadna gra h' n tego nie przeskoczy, czyli cytując: "...bo ideał jest tylko jeden.".
_________________
Jeśli nie umiesz grać w Counter Strike'a, to do Pacmana nie siadaj!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 28 Sierpnia 2008, 11:55   

Podpisuję się pod tym.
 
 
Al-Adil 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Damaszek
Wysłany: 28 Sierpnia 2008, 15:55   

Agi napisał/a
Podpisuję się pod tym.


Dzięki :D :oops: .
_________________
Jeśli nie umiesz grać w Counter Strike'a, to do Pacmana nie siadaj!
 
 
jelun 
Sky Captain


Posty: 156
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31 Sierpnia 2008, 21:01   

Dla mnie Hellgate to gra tragiczna zrobiona na siłe! Dla mnie jest tylko podróbką Diablo...
 
 
 
Krwawy lolo 
Sky Captain


Posty: 160
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2008, 15:56   

A Diablo był dla mnie lepszy... może dlatego, że Hellgate to:
jelun napisał/a
Dla mnie Hellgate to gra tragiczna zrobiona na siłe!
 
 
Al-Adil 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Damaszek
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2008, 19:13   

Krwawy lolo napisał/a
A Diablo był dla mnie lepszy... może dlatego, że Hellgate to:
jelun napisał/a
Dla mnie Hellgate to gra tragiczna zrobiona na siłe!


Krwawy lolo
Znaczy to nie "Diablo był dla mnie lepszy" tylko po prostu Diablo jest lepszy. A Hellgate został zrobiony tak jak zrobiony bo twórcy za wszelką cenę chcieli zrobić grę, która by zrzuciła Diablo z 1 pozycji ( bo dla mnie World of Warcraft sie nie liczy - zresztą to MMORPG) ale z braku pomysłow zrobili grę bliżniaczą, tylko że gorszą. Bo jak widac w ich makówkach nie zaskoczyło by zrobić coś nowego (i zamiast POPEŁNIĆ grę i pogrzebać grę mogli z tego pomysłu zrobić zwyczajne i dobre RPG - albo nie odchodzić od Blizzarda)

jelun
Możliwe i się nawet z tym zgadzam, ale mnie tam przez kilka godzin grało sie fajnie.
_________________
Jeśli nie umiesz grać w Counter Strike'a, to do Pacmana nie siadaj!
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2008, 10:33   

Pogralem chwile w Hellgate przez ostatnie dwa dni. Teoretycznie fajna, tylko denerwuje sterowanie - myszka sie kieruje, klawiatura chodzi, ale juz zeby uzyc czara jakiegos trzeba siegac po klawisze z numerkami, czyli oderwac rece od chodzenia i stanac w miejscu. W efekcie umiejetnosci uzywa sie na stojaco. Do tego tak na dobra sprawe to gra jest nudna. Chodzi sie i lupie te stwory i nie bardzo widac o co chodzi. W Diablo co prawda robi sie dokladnie to samo, ale tkwi w tym pewna roznica. Nie potrafie jej zdefiniowac i powiedziec, dlaczego lupanie potworow w Diablo mi sie tak podoba, a tutaj nie.

Wkurza strasznie, ze 3/4 fajnych przedmiotow musze sprzedawac, bo nie nadaja sie do mojej wybranej profesji. W Diablo nie ma az takiej specjalizacji i 90% przedmiotow moze byc uzywane przez wszystkich (o ile im statystyki pozwalaja). Do tego chyba jeszcze nie do konca odkrylem wszystkie mozliwosci gry. Pogram jeszcze troche, ale w zasadzie jak na drugiej stacji metra juz mi sie nudzi, to nie wroze tej grze dlugiej kariery.
Z drugiej strony podoba mi sie graficznie. Malo gram w gry, a jesli juz, to tylko w wyscigi, stad taki TPP to dla mnie zupelnie nowy swiat graficzny, po asfaltach, szutrach, przerywanych liniach i plotach.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group