Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Netia czy neostrada?
Autor Wiadomość
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 6 Sierpnia 2008, 18:51   Netia czy neostrada?

Co radzicie?
mam neostrade od 2 lat i szczerze mowiac, nie mialam nigdy zadnych problemow - chodzi jak z nut. no ale drogi jest abonament telefoniczny + internet

tymczasem jakas telemarkietantka namowiala mojego tate na netie - ze niby szybciej, taniej, lepiej


ma ktos jakies doswiadczenia?
niestety, czasu mam malo - do piatku sie musimy zdecydowac, czy przedluzyc abonament w neozdradzie, czy nie

prosze o DOBRE rady :)


- jak to sie ma cenowo, jak do rutera, firewallow, dynamicznego IP i inne takie..
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 6 Sierpnia 2008, 19:26   

ja mam z neostradą i Tepsą same problemy, a że podpisałem umowę zanim w Suwałkach pojawiła się możliwość podłączenia do innego providera, to jeszcze trochę się pomęczę.

z dostępem do internetu mam problemy średnio raz na 3-4 miesiące (ostatnio kilka tygodni temu, najdłuższy okres bez dostępu - 16 dni). Z Tepsą (za firmą) zawsze przy podpisywaniu umowy. Najlepszy numer wycieli mi ponad rok temu, gdy czekałem dwa miechy na przyspieszenie neostrady. Ja miałem w rękach wydrukowaną umowę, oni jej w bazie nie mieli. Aż powiedziałem im, że pójdę do prokuratury zgłosić przestępstwo - jako fałszowanie dokumentów handlowych czy wyłudzenie pieniędzy - i wtedy miałem z jednym dniem.

Dlatego ja bez wahania wybrałbym Netię. Albo, gdybym miał możliwość, jakąś sieć miejską z dostępem do internetu.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Sierpnia 2008, 19:27   

Takie doświadczenia, ze stracilem poki co numer telefonu firmowego.
Obiecują wszystko załatwić, ceny super duper, a potem kłamią w żywe oczy i przesuwają termin instalacji. sprawdzilem, mialem mieć montaż 4 czerwca a wystapili do telekomunii o przejęcie numeru na 26-tego. Knif polega na tym, ze umowa uprawamacjnia się, zanim dowiesz się jak naprawdę wyglądają terminy realizacji.
Pomimo wymówienia umowy w sposób opisany w ich kwitach, nachodzili mnie jeszcze kilka razy przysyłając sprzęt i wydzwaniając.
polecam UPC tam gdzie jest dostepne. 10mb za 80 zeta.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 6 Sierpnia 2008, 19:30   

No, UPC jest bardzo dobre. Sam mam w domu i nie narzekam. Jeden jedyny raz przez dzień lub dwa było trochę problemów, ale wcześniej uprzedzili, że będą się bawić, a potem jeszcze przeprosili.
Ogółem chyba telewizje kablowe oferują sprawnie działające łącza za w miarę rozsądną cenę. A wiele z nich zaczyna też oferować rozmowy telefoniczne taniej niż Tepsa.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Sierpnia 2008, 20:02   

illcativo a takie przerwy nie są wystarczającym powodem do rozwiązania umowy z ich winy?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Sierpnia 2008, 20:53   

ja mam w Polsce tv, radio i internet z jednego kabla, czasem są problemy ale najdłużej kilka godzin, poza tym jest ok
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 6 Sierpnia 2008, 22:59   

Ja mam UPC - TV, Internet i telefon i jestem w tej chwili bardzo zadowolony. Kiedyś było trochę problemów, ale przez ostatnich kilka miesięcy jest wszystko cacy.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 6 Sierpnia 2008, 23:01   

Mam neostradę, chodziła bez większych usterek, właśnie na dniach przedłużyłem umowę to akurat dwa razy odmówiła współpracy, bestia jedna. Ale pierwszy raz problem był na centrali, drugi raz przyjechali tego samego dnia i naprawili :shock: też byłem w szoku. No i jeszcze za przedłużenie umowy dali gratis bezprzewodową klawiaturę i myszkę made by Microsoft. A w sumie chciałem założyć neta przez erę stacjonarną, ale po dokładniejszym sprawdzeniu oferty stwierdziłem, że to nieco nieopłacalna sprawa. Rozważałem też radiówkę, jednak nie mam przekonania.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 6 Sierpnia 2008, 23:04   

NURSie - wg. Tepsy i umowy/regulaminu to nie. Po prostu zmniejszają kwotę abonamentu za następny miesiąc. Tyle, że trzeba powiadomić ich linię techniczną w pierwszy dzień awarii, bo oni dopiero wtedy uznają reklamację.
Nie wiem jak by takie coś interpretował UOK albo jakiś inny prawnik. Nie interesowałem się, bo w tamtym okresie nic poza Tepsą nie dostarczało internetu w Suwałkach.

A skoro wspominasz UPC - ilu ludzi w Polsce może się do nich podłączyć? Nawet nie cała Warszawa jest w "zasięgu" :|
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 6 Sierpnia 2008, 23:08   

ale mnie UPC nie interesuje, tylko nie wiem NIC o netii .....

plizzz :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 6 Sierpnia 2008, 23:16   

Z Netią to NURS miał do czynienia z wiadomym skutkiem, z drugiej strony koleżanka ma tel i neta z Netii i nie narzeka, od czego to zależy nie mam pojęcia.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 6 Sierpnia 2008, 23:24   

kiedyś (tak z półtora roku temu) była taka duża ankieta internetowa na temat providerów, robiona przez jakąś komputerową gazetę. Netia zajęła pierwsze miejsce w kategorii ADSL'ów, a Tepsa ostatnie. Niestety link przepadł razem z poprzednim twardzielem.

EDIT: za to znalazłem to
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 7 Sierpnia 2008, 08:24   

Co ciekawe w TP-sie jak się pytałem o Neostradę, to polecili mi Netię :roll:
Od połowy sierpnia w chacie mam mieć, jaki spokój będzie, zero dzieci na karku...
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 7 Sierpnia 2008, 14:10   

na rozmowie kwalifikacyjnej zapytaliśmy dziewczyny, która pracowała w tp, czy teraz, kiedy juz tam nie pracuje poleciłaby neostradę. powiedziała, że raczej nie.
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Kwapiszon 
Indiana Jones

Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 8 Sierpnia 2008, 10:18   

Jak dobrze rozumiem Netia będzie działała po linii TP S.A.? Czy Netia jest już na przedmieściach ?
No chyba, że to radiówka (typu LMDS czy MDMS, (ale to raczej do firm) czy Wimax) z Kotliny miasta powyżej?

Problem może być taki że w sumie jeśli to linia TP S.A. to oni będą decydować jak długo będą Cie przełączać, chociaż teraz nie trwa to krócej bo nie ma już takiej migracji początkowej.

Zawsze wychodzę z założenia że jeśli coś działa dobrze to po co wymieniać? Chyba że różnica kasowa jest aż tak duża.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 9 Sierpnia 2008, 09:23   

:) Kwapiszon rozumiesz wszystko dobrze :)

no i nie zdradzilam neo-zdrady. wlasnie - dziala dobrze, jest sprawdzona, po co zmieniac.
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Krwawy lolo 
Sky Captain


Posty: 160
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2008, 13:54   

Nerwostrada często się "psuje" teraz mam Netię i jestem bardziej zadowolony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group