Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie znaleźć strony najlepszych grafików z dziedziny Sci-Fi
Autor Wiadomość
doomtrooper.pl 
Gollum

Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 13 Maj 2008, 18:30   Gdzie znaleźć strony najlepszych grafików z dziedziny Sci-Fi

Tak jak w temacie. Chcialem sobie poogladac grafiki najlepszych grafikow Sci-Fiction, takich jak np moj ulubiony Poul Bonner (ktorego akurat strone znam). Prosil bym jakies linki
Pozdrawiam
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 13 Maj 2008, 18:45   

A nie można było tego zrobić w wątku czy może mi ktoś powiedzieć ?, albo w "znalezione w sieci" ?

ja bym to porównywał do tego jakby ktoś wpakował Ci się do domu, nie powiedział ani cześć , ani dzień dobry ani pocałuj mnie w dupę tylko od razu rozłożył "zabawki" w twoim salonie, wywiesił wielki transparent "czy masz w domu schabowego?" zamiast pójść sprawdzić do lodówki i ewentualnie na niej nakleić swoje zapytanie.

aha i google nie gryzą , serio ;)
 
 
 
Gwynhwar 
Tarmogoyf


Posty: 9817
Skąd: Z forum SF
Wysłany: 13 Maj 2008, 18:52   

Zaraz się rozpęta dyskusja o prawach i przywilejach modów :wink:

1. Google nie gryzą, ale trzeba wiedzieć czego się szyka, a tu Pan doom, chyba nie wie
2. Strofowaniem zajmuja się zieloni czy inna oranżada (chyba)
3. Jak coś napisałam nie tak, to nie bijcie :mrgreen:
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 13 Maj 2008, 18:55   

hmm Gwynhwar może trochę się rozbrykałem , ale gdzie tu ja kolegę strofowałem ? porównywałem to tak aby uwidocznić problem namnożenia się zbędnych tematów.

my się nie bijemy, chociaż przed nowymi udawajmy że jesteśmy jedną wielką kochającą się rodziną.
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 13 Maj 2008, 19:05   

Grafika fantastyczna to temat chyba nieporuszany szerzej tutaj - oczywiście pomijając gadki o grafice na okładkę ;) Więc temat może zostać, może po drobnym uogólnieniu. Bardziej gryzie mnie w oczy coś jak kryptoreklama :twisted: I brak powitania, prosimy bardzo do tematu, gdzie biją, gdzie Cię z chęcią potraktują godnie, całkiem jak bohatera postapokaliptycznego, albo do bardziej ustronnego miejsca, gdzie http://www.science-fictio...obiety czekają ;)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 13 Maj 2008, 20:36   

dobrze, korzę się przed admiralicją, może 2 pierwsze wyrazy z postu gorata zastąpią temat?

aha może odpowiedzią na twoje pytanie doomtroper.pl będzie jim Cheung ? autor rysunków m.in do Dziedzica. http://www.komiks.gildia.pl/galeria/ z tym że jest tu dosyć mało rysunków dla oglądacza. Choć nie przekopałem się jeszcze przez cały serwis, możesz zrobić to za mnie i najwyżej dasz cynk jak coś znajdziesz. : p
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 13 Maj 2008, 20:42   

ja polecam deviantart.com zwłaszcza pracę Kerem Beiyt'a link lub Alexiuss'a link Czasem żałuję że nie ma ich na okładce SFFH ;-)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 13 Maj 2008, 22:14   

Z tego co się orientuję, to sporo jest grafik profesjonalnych artystów (jak to brzmi ;) ) właśnie na deviantarcie, ale to w większości z młodszego pokolenia. Poza tym pogrzebać można na stronach i forach poświęconych grafice komputerowej, czasem się prawdziwe perełki trafiają. A klasyków gdzie szukać, to nie wiem. Pewno można by zacząć od angielskiej wikipedii i poklikać po różnych, zebranych tam linkach.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 14 Maj 2008, 08:02   

To Wam opowiem anegdotkę "około tematową":
W roku 1985 przygotowywaliśmy film p. Koprowicza "Alchemik-Sendivius" w którym w scenariuszu występowała scena odkrycia przez głównego bochatera statku kosmicznego obcych na ziemi. problem duży : co wymyślić i jak to zrobić?
Bogdan Soelle / scenograf filmu/ oglosil w pracowni konkurs na pomysl : "jak to ma wyglądać i jak to zrobić?"
Oj narysowaliśmy się tego od cholery / a paru zdolnych tam było/, aż Boguś zaprezentowal nam jakąś japońską tekę z planszmi różnych światowych autorów z wariacjami w podanym temacie , i co?
okazalo się, że wszystkie nasze genialne pomysły już ktoś wcześniej mamalowal! I tyle bylo konkursu / nagrodę wypiliśmy kolektywnie/
Zaś statek obcych zalatwiliśmy za pomocą wydmy piaskowej w Łebie w której się tajemnicze wejście otwiera.
I taki jest pożytek z grafiki fantastycznej hej :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 14 Maj 2008, 10:24   

dalamberciku, opowieść sama w sobie zacna ale wnioski idiotyczne, wybacz.
Grafika to temat szeroki jak step... (w stepie szerokim, którego nawet okiem Dalamberta nie zmierzysz...).
A co do linków milczę. Google Twoim przyjacielem.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 14 Maj 2008, 10:33   

Google dobry jest, dzięki niemu znalazłem coś takiego:
http://www.elfwood.com/
Można znaleźć dobrych artystów, wydaje mi się, że w większości fantasy się zajmują, ale sci-fi nie powinno brakować. Jedyny szkopuł w tym, że aby znaleźć jednego dobrego trzeba się przekopać przez tony prac dzieciaków, które chcą się bazgrołami pochwalić. Ale jak już się kogoś znajdzie powinno iść łatwiej - ci dobrzy często dają linki do galerii następnych, którzy potrafią coś narysować.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 14 Maj 2008, 11:35   

Kruk Siwy, anedaota / zresztą prawdziwa/ odnosi sie do konkretnych czasów, gdy dostęp do takich cudów jak twórczosć artystów grafików i malarzy fantazy czy kosmos byl cokolwiek utrudniony , stąd zresztą wspomniane "zawody wyobraźni" i po oglądzie pierwszego zbioru grafik okazalo się , że ludzie podobnie myślą i tworzą, a temat jest rzeka mocno zresztą wyeksploatowana i przy ówczesnych możliwościach technicznych i finansowych zdecydowaliśmy się na wydmę co to na puknięcię zeaguje pięknym bang i otwiera się jak migawka w fotoaparacie.
Ot czasy byly takie, że aby dostać plexi do scenogrfi "Sexmisji" Machulski musiał mieć poparcie łodzkiego komitetu PZPR , zgodę smego KC PZPR, hej siup :mrgreen: ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
doomtrooper.pl 
Gollum

Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 14 Maj 2008, 11:54   

Dziekuje za linki. Widze ze tutaj od pierwszego posta zostalem poprawiany, a pozniej caly temat zostal zalany odpowiedziami kompletnie niezwiazanymi z tytulem. Ktos mnie poprawia ze nie tutaj, zeby nie smiecic na forum, a pozniej sam smieci. Co do google, to wiem ze mozna tam cos znalezc, ale zeby tak bylo, trzeba gdzies napisac takie linki - np na takim forum. Jesli juz beda, wtedy ktos na google je sobie tutaj znajdzie.
Dodam wiec link do wczesniej opisanego przeze mnie grafika Paula Bonnera:
www.paulbonner.net
Moze ktos jeszcze cos dorzuci

ps. jesli kazdy by sie tak przedstawial, to dopiero bylo by spamowanie ;)
Prosil bym tez moderatorow o lekkie wyczyszczenie tematu, poniewaz jest strasznie zasmiecony.
 
 
Gwynhwar 
Tarmogoyf


Posty: 9817
Skąd: Z forum SF
Wysłany: 14 Maj 2008, 12:00   

Pfff! :evil:
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 14 Maj 2008, 12:13   

doomtrooper.pl,
Cytat
pozniej caly temat zostal zalany odpowiedziami kompletnie niezwiazanymi z tytulem


Żartujesz? :shock:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 14 Maj 2008, 12:47   

No i Fearfol miał racje. :?
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 14 Maj 2008, 12:50   

doomtrooper.pl napisał/a
Prosil bym tez moderatorow o lekkie wyczyszczenie tematu, poniewaz jest strasznie zasmiecony.

Szanowny Pan zachce wskazać co z wypowiedzi uznał za konieczne do usuniecia dla zachowania rasowej czystosci watku :!: Wtedy moze będziemy mieli piękny przyklad cenzury na Forum :evil:
A poza tym doomtrooper.pl, spodziewaleś się, ze Ci bibilioteczkę linków ulożymy, gdy temat jest wart POGADANIA, a nie tylko likowania :P
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 14 Maj 2008, 12:55   

Ale to Żołnierz Zagłady. Wicie rozumicie. Przybył, zażądał i ... g uzyskał.
Na dodatek zaczęto mu udzielać lekcji dobrego wychowania.
No skandal!
Jak dla mnie EOT w tym wątku.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 14 Maj 2008, 13:03   

Kruk Siwy napisał/a
Jak dla mnie EOT w tym wątku.

A juz miślalem, ze sobie pogadamy o wyższości Rodiona nad Achilleosem i odwrotnie :wink: ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 14 Maj 2008, 13:08   

I miałbyś o tym dyskutować Ty z Krukiem :!: :?: :shock:
Jak ja bym sie po tym ludziom na ulicy pokazał? :mrgreen:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 14 Maj 2008, 13:24   

Rodion, Miszczu, Orle , gieniu ty nasz matejko kaszubski, rosiński Władyslawowski, nie bój sie wiesz,że Cię lubimy / Achilleosa zresztą tez/
czyli pędzel do góry i na sztywno :P
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 14 Maj 2008, 13:25   

"Matejko" chyba? :wink:
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 14 Maj 2008, 20:05   

doomtrooper.pl napisał/a
Co do google, to wiem ze mozna tam cos znalezc, ale zeby tak bylo, trzeba gdzies napisac takie linki - np na takim forum.


Kali nie rozumieć o co Ci chodzić , człowieku. Ja rozumiem że coś "mozna" , rozumiem też co znaczy "cos", "znalezc" i "zeby". Lecz mimo to nie rozumiem twojej wypowiedzi.

Chwała na wysokości temu który jako pierwszy podał link( "np: na jakimś forum") do google.pl.

Zawsze wpajano mi, że www.google.pl ( żeby nie było nie domówień , że chodzi o wyszukiwarkę), służy do tego , żeby np: znaleźć wykonawce ulubionej piosenki, autora tekstu który mi się spodobał, rysownika którego praca w jakimś komiksie mnie zachwyciła.
Kup "se" komiksy polecane przez "userów" z tego tematu http://www.forum.gildia.p....html#msg434482

i na wewnętrznej stronie okładki , powinny znajdować się dane dotyczące rysownika, późnej korzystasz z google.pl i wpisujesz jego imię i nazwisko i szukasz strony poświęconej temu człowiekowi, z pewnością będzie galeria do pooglądania.

"Offtop" - pierwsza wypowiedź w "zlinkowanym" temacie :

"co ukazuje się w Nowej Fantastyce, czy - przykład bardziej jaskrawy - Science Fiction nierzadko wcale sf nie jest (patrz ostatni, upstrzony horrorami, numer)."

Chyba tyczy się czasopisma wszystkim nam dobrze znanego.
 
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Maj 2008, 21:38   

Im więcej linków na sieci, tym wyższa pozycja na liście wyszukań google, Fearfol. Tak mniej więcej, bo czynników wpływających jest oczywiście dużo.

doomtrooper.pl, Twój link też nie pasuje do tematu, bo to artworki fantasy :P

To mi się podoba :D
http://omen2501.deviantart.com/gallery/
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group