Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Szybciej! Szybciej! O sieci i dostawcach internetu
Autor Wiadomość
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2007, 11:08   

Ciągle człowiek ma podstawową przewagę nad komputerem: wyobraźnię i niestandardowe sposoby myślenia. Komputer nadaje się do wizualizacji, do obliczeń, jest genialnym narzędziem, chyba najbardziej wszechstronnym (i gwoździa nim wbijesz i rakietę zaprojektujesz), ale do człowieka mu daleko...
A ja się cieszę. Uwielbiam patrzeć na rozwój techniki... w ciagu pięćdziesięciu tlat przeszliśmy od wielgachnych komputerów i kart perforowanych do komputerów wielkości małej walizki o wielokrotnie większych możliwościach obliczeniowych i niebo lepszej obsłudze. Mijają lata, niedługo zamiast klawiatury bedziemy pewnie myślami sterowali... wyobrażasz sobie pisanie książki wtedy, kiedy nie musisz tracić czasu na klepanie i literówki, tylko myśli, całe zdania, od razu pojawiają się w komputerze? Rozwój internetu tak wielki, że wszystkie potrzebne ci dane, stare ksiażki z jakimiś informacjami i nowoczesne opisy technologi są nie tylko w zasięgu ręki, ale zrozumiale opisane, oznaczone, skatalogowane, że tylko brać i czytać. Monittory tak dobre, że nie męczą prawie wzroku, z tak realistycznym odwzorowaniem kolorów, żę nie sposób odróżnić monitora, zawieszonego na ścianie, od obrazu Van Gogha...

Eh... chciałbym tego dożyć... zobaczyć to wszystko i dotknąć. Chociaż juz wtedy nie będę pewnie pojmował milionowej części tego wszystkiego...
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2007, 11:09   

Oferta Multimediów w ogóle jest nie do przyjęcia. Płaci się abonament za podłączenie jednego terminala. Za podłączenie każdego dodatkowego terminala +30% abonamentu sobie liczą. I teraz pytanie co to jest terminal? Czy jest nim moja drukarka sieciowa (w pełni sieciowa a nie współdzielona)? A palmtop?
_________________
GAndrel
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2007, 11:12   

Pako napisał/a
(...)ijają lata, niedługo zamiast klawiatury bedziemy pewnie myślami sterowali... wyobrażasz sobie pisanie książki wtedy, kiedy nie musisz tracić czasu na klepanie i literówki, tylko myśli, całe zdania, od razu pojawiają się w komputerze?(...)


To już było. Fredro to opisał. Mocium panie. ;)
_________________
GAndrel
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2007, 11:14   

Wiem, wiem ;) sam tego nie wymyślam ;) Wszystko już kiedyś było ;) Teraz zbliżamy się do realizacji ;)

Aha, Kruku - komputery nie nie były bardziej ludzkie niż teraz. Przynajmniej z warstwy odbiorczej pisząc ;) Kiedyś system tekstowy, polecenia klepać z klawiatury, programy pisać na kartach perforowanych, gdzie jedna krzywa dziurka i wszystko w d... brało ;) dziś myszka, tablet, okienka, wszystko tak bardzo dostosowane do człowieka że eh... ;)
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2007, 11:17   

Lubię jak komp zna swoje miejsce... A on zaczyna dyktować warunki.
Nic z tego!
Ale zamykam się, bo GAndrel, ma problemy bliższego zasięgu. A takie chyba są poruszane w tym wątku.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2007, 11:21   

Ja nie mam problemu. :) Na razie mojego ISP nie zamierzam zmieniać.

Co do komputerów to to są kobiety.
http://www.teksty.jeja.pl...st-kobieta.html
_________________
GAndrel
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2007, 11:24   

No dobra. Nie bądź taki detaliczny. Chodzi o zagadnienie "bliskiego zasięgu" Lepiej?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2007, 12:05   

GAndrel napisał/a
Co do komputerów to to są kobiety.
http://www.teksty.jeja.pl...st-kobieta.html

phi!
absolutnie nie zgadzam się z punktami: 3, 5 (po wielokropku), 7, a punkt 10 jest bardzo niemiły ;P:
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2007, 12:30   

Powinnaś w odpowiedzi podać linka 10 dowodów na to, że komputer jest mężczyzną ;)
_________________
GAndrel
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2007, 12:42   

GAndrel napisał/a
Powinnaś w odpowiedzi podać linka 10 dowodów na to, że komputer jest mężczyzną ;)

z tym też się nie zgadzam, mój komputer nie zasypia jak się oddalam :wink: ;P:
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2007, 12:48   

To przez Ciebie mamy efekt cieplarniany. ;)
_________________
GAndrel
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2007, 12:49   

GAndrel napisał/a
To przez Ciebie mamy efekt cieplarniany. ;)


hmmm... :roll:
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2007, 17:59   

I stało się. Szukam nowego ISP. Mam do wyboru paru lokalnych radiowców, Multimedia i dslowców czyli tepsa, Netia, Tele 2 i Multimo. Chyba nawet Dialog do mnie dzwonił.

Kto na kim już się zawiódł?
_________________
GAndrel
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2007, 18:01   

Radiówki są gites. jak jest dobry admin. Czasem są pady, ale to wiadomo, cudów nie ma, najczęsciej zawala pośrednik (dslowiec właśnie) albo sprzęt (burza pierdyknie w przekaźnik i pa pa), ale ogólnie działa dobrze i jest to w miarę tanie rozwiązanie. Ani polecam, ani odradzam, po prostu opinię wyrażam :)
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2007, 18:03   

Ja mam w domu Multimedia i nie narzekam, a w pracy DSL i też nie narzekam (nie ja płacę) ;P:
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2007, 18:05   

Skoro masz łącze od Multimediów to może mnie oświecisz. ;) Co oni uważają za terminal?
_________________
GAndrel
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 26 Wrzeœśnia 2007, 07:02   

Raczej komputer (dokładną definicję musiałbym sprawdzić w umowie), może jest coś na ich stronie - www.multimedia.pl
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Wrzeœśnia 2007, 08:16   

Że komputer to to wiem. Ale czy w tej definicji mieści się palmtop i drukarka sieciowa?

Tak czy siak Multimedia odpadają z powodu dopłat za podłączanie dodatkowych "terminali". Zdarzają mi się goście z własnymi komputerami.

Chyba wybiorę Netię z ich darmowym rokiem. Albo lokalne WiFi.
_________________
GAndrel
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Wrzeœśnia 2007, 18:35   

I zostały mi dwie oferty do wyboru.

1. Netia. 1 Mbs. Umowa na 3 lata. Pierwszy rok darmo. Pozostałe 49 zł. miesięcznie.
2. Multimo. 512 Kbp. Umowa bezterminowa. 59,78 zł miesięcznie.

Netia kusi ceną. Multimo bezterminową umową. :/
_________________
GAndrel
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Wrzeœśnia 2007, 18:51   

GAndrel: ofarta Netii jest chyba lepsza... ale miałem swojego czasu niezłe przeprawy z tą firmą...
 
 
Gwynhwar 
Tarmogoyf


Posty: 9817
Skąd: Z forum SF
Wysłany: 26 Wrzeœśnia 2007, 19:18   

Grunt, że to nie Neozdrada :D
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Wrzeœśnia 2007, 19:40   

Cenowo Netia jest lepsza, tylko ta 3-letnia umowa. Wolałbym nie wiązać się na tak długi okres i dlatego oferta Multimo jest tak kusząca. Można zerwać umowę w każdej chwili bez żadnych konsekwencji finansowych.

Netii zapłaciłbym w sumie 1176 zł. Za tyle opłaciłbym Multimo przez 19 miesięcy. Hmm... Ciągle mam w planach zmianę miejsca zamieszkania...
_________________
GAndrel
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Wrzeœśnia 2007, 19:43   

GAndrel:a z Netia zerwałem umowę w trybie natychmiastowym z winy usługodawcy :mrgreen:
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 26 Wrzeœśnia 2007, 19:49   

a co ci ta Netia zrobila? :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Wrzeœśnia 2007, 19:57   

Pewnie łączności z Forum SFFH nie zapewniała. ;)
_________________
GAndrel
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Wrzeœśnia 2007, 20:14   

elam: problemy - a ja wredne i złosliwe bydle jestem... :D
 
 
sztejkat 
Gollum

Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13 Października 2007, 22:13   

Coż, przede wszystki trzeba prawidłowo określić własne potrzeby - i na ich podstawie wybrać niezbędną prędkość połączenia. Ja policzyłem, i wyszło że LAN ze 128kbit/s (kilo, nie mega) starcza mi do wszystkiego. Płatne raz w roku, koło 500zł, chodzi 24/7, starcza do "smerfowania" po sieci, małego serwerka www (bo za 1zł dorzucają publiczne i stałe IP). Filmy sciągam rzadko, a jeśli nawet to po dobie są na miejscu - a skoro serwer i tak chodzi na okrągło to mnie to nie przeszkadza. A Ethernet to Ethernet - zero driverów, logowania, rejestracji, tańców z modemem i "a to pan nie ma Windows?". Osobny kabel, osobny abonament, zero zakłóceń.

A że żyję bez telefonu stacjonarnego i bez telewizji osobny kabel to ważna sprawa - oferty telekomów i kablówek są fajne jak kupuje się wiele usług.

Co do nowych ofert - raczcie zwrócić uwagę, czy pociągną do was nowy kabel, czy też polecą po kablach tepsy. Bo, co by nie mówić, to łącze decyduje o możliwościach i niezawodności a nie marketing. U mnie w bloku na przykład kabel tepsy to nie skrętka tylko zwykły kabel energetyczny. A to niestety dość ważne.

Duży transfer ma też pewną pułapkę legislacyjną - radio i telewizję internetową. A to już sprawia, że wasz sprzęt podpada pod ustawę o abonamencie RTV.
_________________
Tomasz Sztejka
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Października 2007, 10:15   

Jeżeli miał ktoś przez długi czas 1024 ciężko będzie mu się przestawić na 128. ;)

Postanowiłem przetestować Multimo. Multi Easy 512. Umowa bezterminowa. Muszę mieć własny modem, więc od razu w domu pojawi się porządna sieć bezprzewodowa. :)
_________________
GAndrel
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 14 Października 2007, 13:24   

Ja co prawda bardzo dużo z sieci korzystam i do pracy i do nauki, ale też faktem jest, że komfort korzystania z sieci przy połączeniu rzędu 5Mbit/s jest nieporównywalnie większy niż przy 128kbit/s, zwłaszcza w dobie wszechobecnych multimediów.

Ot, choćby możliwość równoczesnego słuchania radia internetowego wysokiej jakości, ściągania poczty i przeglądania kilku stron internetowych jednocześnie, w przypadku najwolniejszych połączeń jest obecnie nieosiągalna.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Października 2007, 13:50   

Ponadto 128 kbit/s to nie jest już dostęp szerokopasmowy. ;)

A do czego szybki dostęp jest potrzebny? Do aktualizacji softu na przykład. Używając niestabilnego Debiana tygodniowo można ściągać nawet kilkaset megabajtów aktualizacji.
_________________
GAndrel
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group