Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
BattleStar Galactica
Autor Wiadomość
MLEKO 
Sky Captain


Posty: 159
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Lutego 2006, 01:39   

Kurde, aż głupio sie przyznać, ale jak zassałem pilota nowej Galaktyki to mi równy miesiąc przeleżał na kompie zanim sie do niego zabrałem, a potem to już z górki... :wink:
Teraz jade na bierząco, w piątek w stanach w tv - w niedzielę zaliczone :D
Moim zdaniem najmocniejszą stroną serii jest (oczywiście obok fabuły) obsada, a w kolejności:
1 niezwyciężonym numero uno James Callis - dr.Gaius Baltar - najlepiej oglądać w orginale w słuchawkach i z piwkiem w dłoni (ale miałem radoche jak zobaczyłem go w "dzienniku Bridget Jones" - za pierwszym razem umknął mi zupełnie)
2 Edward James Olmos - stary Adama, nieustraszony kapitan z "miami vice", i choć mu sie zestarzało i przytyło, jak coś powie to pół krążownika uszy spuszcza po sobie...
3 Marry McDonnell - prezydent Laura Roslin, chociaż się umiera biedaczce to główka pracuje :D , jak sie usmiechnie i powie swoje to niezaprzeczalnie należy stwierdzić "she has got the point" i kropka.
Ostatnio zmieniony przez MLEKO 1 Lutego 2006, 17:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gacek 
Jaskier


Posty: 83
Skąd: z daleka
Wysłany: 1 Lutego 2006, 12:12   

A ja mieszkam na zadupiu i nie mam kablówki :evil: .TVP mi smaku narobiła pilotem BSG i teraz musze sciagac kazdy odcinek (na razie mi sie 1 udalo jak sie neo porzadnie rozbujalo, w nocy, a teraz 2 leci bo znowu transfer niezly).
We wczesniejszych postach wyczytalem
Cytat
no te ich Vipery, przecietny samolot bojowy z lat 70 mial wiecej przyzadow, a te ktore widac w kokpitach to hmmm nawet Fiat 126 wyglada przy nich bogato.

Mnie się raczej wydaje że te vipery są tak wypasione ze im wiecej sprzetu nie trzeba. Tylko te najpotrzebniejsze, zeby bylo latwiej pilotowac. Przeciez w dzisiejszych wahadlowcow 1/2 sprzetu to kopie zapasowe na wypadek gdyby orginaly sie popsuly...
_________________
http://img212.imageshack....ar233661oz5.gif
 
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 1 Lutego 2006, 15:54   

Mnie osobiście chwyciły za serce te silniki na viperach, do 'wstecznego'. :mrgreen:

Bo jak widzę w sci-fi, że w próżni statek zawraca dzieki lotkom na skrzydle, to skeca mnie gdzieś tam w środku...

A tu niespodzianka, jednak można zasygnalizować element realizmu...

Vipery w sumie nie są tak super-ekstra 'wypasione', bo to z założenia sprzet z demobilu. Cała Galactica to w tej serii latające muzeum. Relikt przeszłości, gdzie nawet komputery wyglądają jak szafy grające (jeszcze pamiętam takie maszyny, z PAN'u. Na kazdym piętrz stała jedna szafa, w piwnicy był mózg tego wszytskiego a obsługiwało się to coś za pomocą kart tłoczonych, papierowych, z dziurkami. I w tym świstku papieru był ukryty program. Jak sobie przypomnę, to... Ech.)
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Gacek 
Jaskier


Posty: 83
Skąd: z daleka
Wysłany: 1 Lutego 2006, 16:25   

No ta... Zapomniałem, że przeciż na początku pilota była uroczystosć "zakończenia kariery" Galactici i przerobienia jej na muzeum. Jeszcze te muzeum viperów... Fajny pomysł ogółem. Taki paradoks. Nowoczesne statki poszły się je***, a tylko stara Galactica przetrwała wojnę i jeszcze najlepiej sobie radziła z rozpirzaniem cylonów. Wogóle podoba mi się taka patetyczność. Ostatnie 50000 ludzi i wogóle.
_________________
http://img212.imageshack....ar233661oz5.gif
 
 
 
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 1 Lutego 2006, 17:17   

Jesli chodzi o realizm to chyba pierwszy serial SF(bo juz bylo w filmie, przychodzi mi do glowy scena z "odysei kosmicznej"absolutna cisza przy ladowaniu) w ktorym choc troszke dano odczuc ze walki tocza sie w kosmosie, przytlumione dzwieki zwroty mysliwcow w stylu "latam przodem latam tylem" :wink: choc i nie obylo sie bez potkniec. Rozbilo mnie jak Starbuck zatkala dziure w poszyciu cylonskiego mysliwca kurtka :D

Zawsze to cos innego niz startrkowe Wooooszzzz fazerow :P
 
 
MLEKO 
Sky Captain


Posty: 159
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Lutego 2006, 17:21   

Odnośne viperów to mam tylko jedną wątpliwość, dlaczego te z BS Pegasus choć są nowe to wciąż latają i Cyloni sobie z nimi nie radzą jak na początku serii. Jasne, wyjaśnien może być wiele, ale żadne nie padło...
I jeszcze jedno - sprzęt wojskowy z demobilu nie powinien radzić sobie tak dobrze z nowoczesnymi myśliwcami wroga, to tak jaby mig21 bez problemu słał na złom eskadry f22
_________________
Lets be bad guys!
 
 
MLEKO 
Sky Captain


Posty: 159
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Lutego 2006, 17:29   

McQueen napisał/a
Rozbilo mnie jak Starbuck zatkala dziure w poszyciu cylonskiego mysliwca kurtka

to nie byla kurtka tylko skafander, było nie było zaprojektowany do używania w próżni.
Ale tak czy inaczej odcinek był b.słaby - starbuck nie mogłaby pilotować myśliwca którego całe wnętrze było pilotem i nie posiadało żadnego interface'u
_________________
Lets be bad guys!
 
 
Gacek 
Jaskier


Posty: 83
Skąd: z daleka
Wysłany: 1 Lutego 2006, 18:08   

Mysle ze porównanie viperów i cylonskich statkow do migow21 i f22 to zle porownanie. Nie znam sie za dobrze bo ogladalem tylko pilot i 1 odcinek 1 sezonu wiec nie bede sie wymadrzal (juz zasysam kolejne odcinki :twisted: ). Ale (bynajmniej w pilocie i odcinku "33") cylonskie statki nawet nie strzelaly. Jedynie umialy tego wirusa wpuszczac. Wiec mysle ze to dlatego te staruskie vipery tak bezproblemowo siekaly cylonow. Natomiast bardziej mnie zdziwilo to, ze mimo iz caly swiat ludzi zostal zniszczony to tak bez problemu ludzie potrafili sie na nowo zorganizowac, nikt nie wpadl w paniku i nikomu nie odbila szajba. Ale pewnie sie czepiam, pewnie byli przygotowani na wszystko, nawet na takie rzeczy (film i tak jest *beep* 8) )
_________________
http://img212.imageshack....ar233661oz5.gif
 
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 2 Lutego 2006, 17:31   

a wczoraj na ktoryms niemieckim kanale lecial film (dwuczesciowy) - a moze to ten miniserial? - obejrzalam 5 minut i mi sie odechcialo. roboty (czyzby cyloni?) rozwalily eskadre viperow (tak sadze), a bylo to tak, ze najpierw wysiadla elektryka ("ich hab' 'nen stromausfall!" please... :? ), potem ich zestrzelili, a wszystko wygladalo, jakby ktos zabawkami na sznureczkach poruszal przed rozwieszoną czarna kotarą z paroma dziurkami robiącymi za gwiazdy. a film byl z lat 90tych (jesli nie z 2000ych)... to juz wolałam CSI 8)
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 2 Lutego 2006, 17:38   

To właśnie ten dwuczęściowy BG (tyle, że to pierwsza część jedynie) jeśli mowa o RTL2 (przed chwilą sprawdziłem).
 
 
R2R 
Jaskier


Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Lutego 2006, 18:01   

Widziałem pilota na TVP i coś mi świtało, że miałobyć tego więcej, ale miałem wrażenie, że jak przy Diunie, zrobili miniserial i koniec. A tutaj niespodzianka, ale oczywiście TVP dalej tematu nie pociągnie.... Mam kablówkę, ale oglądanie seriali w niemieckiej RTL to jednak nie dla mnie...

Kurcze, coś się pisało o wejściu do Polski kanału Sci-fi, czy może ktoś coś słyszał więcej.
 
 
Gacek 
Jaskier


Posty: 83
Skąd: z daleka
Wysłany: 2 Lutego 2006, 18:40   

No bez kitu. Oglądać po niemiecku... Nawet dla BSG bym się chyba nie poświęcił...
_________________
http://img212.imageshack....ar233661oz5.gif
 
 
 
Gacek 
Jaskier


Posty: 83
Skąd: z daleka
Wysłany: 4 Lutego 2006, 19:02   

Sory ,że tak jeden post pod drugim, ale właśnie obejrzałem 2 odcinek BSG. Wszystko ładnie pięknie tylko tyle że znalazłem w necie tylko po angielsku do zassania. Nieźle znam angielski, ale i tak wszystkiego nie zrozumiałem. Może ktoś ma jakieś namiary na ten serial po polsku? Albo napisy przynajmniej?
_________________
http://img212.imageshack....ar233661oz5.gif
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Lutego 2006, 19:27   

Gacek, trzeba umiec korzystać z google. znowu schodzimy na kwestie piractwa. chcecie rozmawiac o serialach, które sciagacie, rozmawiajacie, ale bez takich wstawek, proszę. to jest forum legalnie działającej firmy wydawniczej, której produkty też sa piratowane.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 4 Lutego 2006, 20:00   

ee, to napisy sa tez nielegalne ????
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 4 Lutego 2006, 20:04   

napisy legalne... ale nielegalne jest odtwarzanie nieleglanych filmów... taki paradkos:P
 
 
Gacek 
Jaskier


Posty: 83
Skąd: z daleka
Wysłany: 7 Lutego 2006, 16:48   

Kurka żebym znalazł gdzies w sklepie całą pierwszą serię BSG (nowej), to bym nie ściągał tylko bym kupił bez zastanawiania. Albo żeby chociaż w tv było (po polsku a nie ish kaine po detschlandzkiemu szajze). I oto jeden z powodów dlaczego net jest popularną metodą na zdobywanie filmów.
_________________
http://img212.imageshack....ar233661oz5.gif
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Lutego 2006, 03:32   

Good news, everyone.
Na AXN poleci BSG. Dzisiaj były reklamy.
 
 
Gacek 
Jaskier


Posty: 83
Skąd: z daleka
Wysłany: 18 Lutego 2006, 21:02   

Żebym to ja miał jeszcze AXN :evil: ...
_________________
http://img212.imageshack....ar233661oz5.gif
 
 
 
R2R 
Jaskier


Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Lutego 2006, 21:09   

Oj też boleje. Czekam jednak na Rzym na HBO, już tylko dwa tygodnie... :(
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Lutego 2006, 21:47   

Kurcze, jestem załamany. po raz pierwszy serial mnie zaskoczyl tak totalnie, jak BSG 2x18. Genialne.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 9 Marca 2006, 08:34   

Ten BSG na AXN, to ten sam miniserial dwuodcinkowy co puszczali niedawno na jedynce (był we wtorek i w środę), a odniosłem wrażenie, że NURS mówi o jakiejś kontunuacji czy czymś takim.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Marca 2006, 11:46   

Yep. mówię o serialu.
 
 
Łodzianin 
Frodo Baggins

Posty: 100
Skąd: Cardiff
Wysłany: 9 Marca 2006, 11:54   

UUps sorki! Nie zauważyłem, że dubluję temet. Gdzie na świecie idzie ten serial bo AXN pokazała pilota i finał?
_________________
"W obliczeniach był błąd..."
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Marca 2006, 12:04   

AXN pokazała pilota, nie finał. A serial leci na wielu stacjach, ale płatnych na ogół, jesli chodzi o Europę. Własnie kończy sie drugi sezon.
 
 
Łodzianin 
Frodo Baggins

Posty: 100
Skąd: Cardiff
Wysłany: 9 Marca 2006, 12:10   

ŁaŁ, po amerykańsku WOW! A ja już myslałem, że się kończy w pół słowa iw rozkroku.
_________________
"W obliczeniach był błąd..."
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Marca 2006, 12:49   

Jezusie, przecież wszędzie o tym trąbią od półtora roku :-)
 
 
Łodzianin 
Frodo Baggins

Posty: 100
Skąd: Cardiff
Wysłany: 9 Marca 2006, 16:14   

Kurcze. Otatnio bywam tylko Gdzieś i Tam. Muszę się wybrać do Wszędzie. :D
_________________
"W obliczeniach był błąd..."
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Marca 2006, 18:14   

Powinienes, w centrum mieszkasz, wszedzie równa droga (nie mylić z nawierzchnią:-)
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 9 Marca 2006, 21:54   

Mam nadzieję, że skoro AXN wyemitował pilota, to serial również w niedalekiej przyszłości będzie można zobaczyć u nich.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group