Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
BattleStar Galactica
Autor Wiadomość
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 31 Października 2005, 18:33   BattleStar Galactica

Ciekawi mnie wasza opinia na temat tego serialu, co uwazacia za dobre co za przegiete itd. Sam bardzo lubie poogladac BS choc jest tam kilka rzeczy ktore mozna by nazwac bledami...ale o tym pozniej czekam na wasze opinie.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Października 2005, 19:45   

Mnie razi tylko ten sprzęt wojskowy, hummery pistolety itp. mogliby juz sie trochę bardziej wysilic, bo IMO to tak, jakby dzisiaj armia używała machin parowych, albo wież obleżniczych:-)
 
 
Keiran 
Frodo Baggins

Posty: 130
Skąd: Lublin
Wysłany: 31 Października 2005, 19:52   

Moim skromnym zdaniem nowy BSG to najlepszy serial SF od wielu lat (chyba od czasu SAAB) podoba mi sie jego w miare realistyczne podejscie, psychologia postaci, swietna fabula. Nie ogladalem nigdy wersji pierwotnej ale z tego co slyszalem to jest dosc biedna.
NURS - zauwaz ze to sa calkiem inne planety to nie sa ziemianie wiec maja calkiem inna (dosc siermiezna trzeba przyznac) technologie. Akurat to bardzo mi sie podoba bo w koncu w sf mamy cos prawdopodobnego, a nie kupe laserow i jakies deus ex machiny technologiczne.
_________________
MGS - Mozesz Grac Spokojnie. Szukaj nas w Empikach
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Października 2005, 19:55   

Przepraszam, ale to się dzieje na Caprice, jednej z kolonii, która zbudowała statki takie jak Galactica:-) W pilocie była pieknie pokazana, to świat przyszłości. BTW to sa potomkowie kolonistów z Ziemi, której teraz poszukują. Tysiąc lat posunieci do przodu. nie ma takiej siły, żeby korzystaki z takich archaicznych pojazdów.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 31 Października 2005, 20:49   

dlaczego nie? stagnacja w rozwoju, krok (czy kilka ) do tylu.. to jest mozliwe. nota bene, otoczka religijna; figurki Wladcow Kobolu, nawiazanie do mitologii greckiej, to daje wrazenie pewnego "prymitywizmu" (no bo ktoz, w dzisiejszych czasach, jeszcze wierzy.. oznaka "zacofania"). Przodkowie BSG zyli na Kobolu z jego Wladcami, ktorzy - wg tego, co mowia - byli "bogami". moze wowczas nie potrzebowali technologii, zyli prosto, jak w raju.. potem osiagneli poziom umozliwiajacy podroze kosmiczne, kolonizacje innych planet. To jakby druga "ewolucja" technologiczna..
oczywiscie, tylko tak sobie snuje przypuszczenia, bo nigdy nie widzialam pierwszej wersji serialu, a z tej nowej - na razie tylko 1szy sezon
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Keiran 
Frodo Baggins

Posty: 130
Skąd: Lublin
Wysłany: 31 Października 2005, 20:55   

Obawiam sie, ze ktorys z nas sie myli. Mnie wydaje sie, ze to potomkowie kolonistow z Kobol ktorzy udali sie na 13 planet (w tym na ziemie) a nie z ziemi na inne planety. NIe wiem jak rozwiaza motyw ziemi w wersji wspolczesnej ale wiem ze jak dotarli na nia tamtym starociu to ziemia byla na poziomie lat 70tych :D
_________________
MGS - Mozesz Grac Spokojnie. Szukaj nas w Empikach
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Października 2005, 22:20   

W starej wersji tak było. tutaj IMO kobol był miejscem, w którym przechowywano wiedzę o Ziemi matce. W starej byli chyba czymś na kształt cywilizacji Mu, która wyszła z Ziemi i wróciła w naszym cyklu.
I proszę zwróćcie uwage, że tam nie ma bardziej i mniej zacofanych kolonii, a w każdym razie są to róznice znikome - wszystkie kolonie maja kontakt, wspólnie uczestniczyły w wojnie itp. a nie ma szans, żeby było takie zróznicowanie w sprzęcie, bo to nielogiczne, zwazywszy powyższe, czyli wspolną walkę.
ale to pikus, mnie chodzi o to, że oni używaja Ziemskich pojazdów, bez żadnych przeróbek:-)
 
 
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 31 Października 2005, 22:56   

Tu sie zgodze, jak zobaczylem Hummera to sie zastanawialem czy przez przypadek nie ogladalem kolejnego odcinka JAG :) no te ich Vipery, przecietny samolot bojowy z lat 70 mial wiecej przyzadow, a te ktore widac w kokpitach to hmmm nawet Fiat 126 wyglada przy nich bogato. No i bron, oni prowadza walke z Cylonami od dawna, wiec powinni byc standardowo przystosowana do rozpirzania tych konserw, ale sie okazuje ze niekoniecznie. Mimo wszystko, dla mnie sa to potkniecia podykotwane pewnie oszczednosciami i mozna sie do tego przyzwyczaic, na szczescie nie psuje to fajniego klimatu filmu. Ktory dla mnie rowniez jest jednym z najlepszych seriali typowo SF a tych za wielu niestety nie ma.
_________________
Malkontent z zamilowania
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Października 2005, 23:35   

Fakt, trzeciorzędne efekty, ale to jest najsmutniejsze, to kilka scen i mogli cos tam przysposobić na tę okazję.
BTW cylonowie wrócili w nastepnej generacji, bodajże w pilocie rozpirzaja eskadry Viperów wyłączajac im zdalnie zasilanie. Pyszna scena.
 
 
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 1 Listopada 2005, 13:26   

Hmm chyba powinienem zaznaczyc ze ogladalem tylko nowa wersje i z zalozenia to nowa wersja miala byc watkiem przewodnim...zupelnie zapomnialem o tej z lat 70tych bodajrze...tam cyloni to byly jakies jaszczuropodobne stworki ??dobrze mi sie wydaje??
_________________
Malkontent z zamilowania
 
 
Keiran 
Frodo Baggins

Posty: 130
Skąd: Lublin
Wysłany: 1 Listopada 2005, 16:55   

nie nie, cyloni to byly takie tostery zwykle tam
_________________
MGS - Mozesz Grac Spokojnie. Szukaj nas w Empikach
 
 
 
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 1 Listopada 2005, 17:03   

No to chyba trzeba nadrobic zaleglosci, choc kolega sciagnal pare odcinkow i stwierdzil ze uplyw czasu jest tam bardzo wioiczny i czasem bywa ciezko z ogladaniem :)
_________________
Malkontent z zamilowania
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Listopada 2005, 17:42   

Stara wersja był jak nie przymierzając Space 1999:-) Totalna naiwność i superbohaterstwo. Wtedy sie to ogladało dla wiecznie powtarzanych ujęć statków:-)
Balthar był brzydkim starym panem, który latał w statku tosterów, Starbuck był facetem a Apollo, to teraz ten buntownik z wiezienia:-)
 
 
Keiran 
Frodo Baggins

Posty: 130
Skąd: Lublin
Wysłany: 1 Listopada 2005, 18:06   

Dodajmy jeszcze ze starbuck gral Buźka z Druzyny A i wszystko jasne ;)
_________________
MGS - Mozesz Grac Spokojnie. Szukaj nas w Empikach
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Listopada 2005, 18:07   

A Cartwright Adamę:-)
 
 
Marek1964 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 321
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Listopada 2005, 18:37   

Do dzisiaj mam "klubówkę" BSG z lat osiemdziesiątych ze zdjęciami (ze starego serialu) wlkejanymi do tekstu. Wtedy rzeczywiście człowiek miał wrażenie, że tak powinno wygladać kino SF. Ale świat się zmienia i dzisiaj trudno nie ziewnąć ogladając stary serial! A nowy... W nowym najbardziej szokuje mnie ilość pieniędzy wydana na efekty specjalne. I czasami znowu myślę sobie, że tak właśnie powinno robić się fantastykę na ekranie. Ciekawe czy za dwadzieścia kilka lat BSG z początków XXI wieku także będzie śmieszyć?
 
 
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 15 Grudnia 2005, 01:13   

A wiecie cos moze o kolejnych odcinkach drugiego sezonu, kiedy beda??bo na razie mam 9 a 10 sie sciaga
_________________
Malkontent z zamilowania
 
 
Keiran 
Frodo Baggins

Posty: 130
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Grudnia 2005, 10:06   

chyba jeszcze okolo 2 tygodni
_________________
MGS - Mozesz Grac Spokojnie. Szukaj nas w Empikach
 
 
 
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 31 Grudnia 2005, 09:24   

UWAGA UWAGA UWAGA
podaje za serwisem stopklatka.pl

6 stycznia w piatek nasza ukochana tvp zamieza wyemitowac pierwszy odcinek Battle Star Gallactica.

Oj chyba ktos tam sie wreszcie wzial ostro do roboty i wkoncu zrozumial ze polska widownia to nie tylko wielbiciele niewolnicy izaury.
_________________
Malkontent z zamilowania
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 31 Grudnia 2005, 11:24   

Ahhhhhh to teraz mam miesiąc nirvany.... radośc przepełnia moje serce... :D
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 31 Grudnia 2005, 12:07   

Ale to nie jakiś wielki serial, tylko pierwsza część z dwóch. Około godziny 22, chyba se nagram.
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 31 Grudnia 2005, 12:17   

Czarny napisał/a
Ale to nie jakiś wielki serial, tylko pierwsza część z dwóch. Około godziny 22, chyba se nagram.

no to mnie zdołował w tym momencie... i jeszcze fragment ze sobie nagra... czy każdy mi musi przypominac ze nie mam Video? moja wina że mi sie pospuło? a nie mam w DVD nagrywarki :cry:
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 31 Grudnia 2005, 15:53   

To może jakiś znajomy ma i Ci nagra, najlepiej na DVD skoro nie masz Video. :twisted:
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 31 Grudnia 2005, 16:39   

Cytat
To może jakiś znajomy ma i Ci nagra, najlepiej na DVD skoro nie masz Video. Twisted Evil

haaa sasasasasasassa :twisted:
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 16 Stycznia 2006, 19:42   

Jest szansa, że jak puścili miniserię, to jeszcze zakupili resztę.

Jest szansa, że nie bedzie to Klan czy inna Plebania.
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 16 Stycznia 2006, 19:47   

Zeszły tydzień, to i tak mnie zaskoczył. W czwartek "Czerwona Róża" miniserial wg Kinga, w piątek BattleStar, a w sobotę horror z Pacułą i Jamie Lee Curtis (zabyłem tytułu). Taka masa fantastyki pewnie wyrobi normę na najbliższe półrocze, no może kwartał. :mrgreen:
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 09:48   

Teraz w niedzielę to będę miał zagwozdke, bo Lost 2 i Gwiezdne Wrota 8 polecą o tej samej porze...
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 18:58   

I dlatego Bóg stworzył video... Albo nagrywarkę DVD.

Kolezanka z HBO i video też się liczy.
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 19:39   

Spoko Duke w czwartki o 21:45 masz powtórkę LOST2. I zdaje się, że jedynkę znowu puścili od początku (w poniedziałki).

Edit: A TVP1 chyba zrobiła czwartkowy wieczór jakimś dniem horroru, teraz będzie "Nowy koszmar Wesa Cravena".
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Stycznia 2006, 08:52   

Ariah napisał/a
dlatego Bóg stworzył video... Albo nagrywarkę DVD.

No i jeszcze SpiderMan 2 - też w niedziele...
Czarny napisał/a
A TVP1 chyba zrobiła czwartkowy wieczór jakimś dniem horroru, teraz będzie Nowy koszmar Wesa Cravena.

A co relacji z sejmu i meczy piłkarskich mało :twisted:
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group