Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Numer 02 - 30.11.2005.
Autor Wiadomość
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 10 Grudnia 2005, 22:13   

Dunadan napisał/a
Jakim statystykom? ja do nich nie należę ( dostałem trÓję z kolosa :/ ). Pamietam tylko nieco historię SF/SFFH i oceniam numer drugi jako jedenz lepszych :)

Nie onym statystykom - ludziom, tylko wynikom obliczeń statystycznych => ot, kolokwializm. :roll:
A z ocenami generalnymi, to się jeszcze wstrzymam :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Grudnia 2005, 22:17   

Odczucie duna nie jest statystyką, bynajmniej :-) Podobało mu się, i w jego hierarchi jest wysoko.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 10 Grudnia 2005, 22:19   

NURS napisał/a
Odczucie duna nie jest statystyką, bynajmniej :-) Podobało mu się, i w jego hierarchi jest wysoko.

Hihihi! A w mojej nie. JESZCZE NIE, mam nadzieję... :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 10 Grudnia 2005, 22:28   

Margot, zauważ ze użyłem zwrotu "jeden z najlepszych" co nie oznacza najlepszego :) najlepszy był pierwszy, potem drugi SyFek... reszty nie pamiętam zbytnio ale pamiętam że było kilka naprawdę bardzo mocnych. No i m.in. SFFH2 jest jednym z tcyh bardzo mocnych :)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 10 Grudnia 2005, 22:32   

Jeden z najlepszych, znaczy, że były najlepsze dwa pierwsze, a ten jest trzeci, tak?
No, dla mnie nie => jeszcze nie padłam z entuzjazmu. Choć oczekuję, że chwila nadejdzie :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Grudnia 2005, 22:33   

Jeden z najlepszych margoto nie determinuje liczby, w żadnym wypadku.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 10 Grudnia 2005, 22:37   

NURS napisał/a
Jeden z najlepszych margoto nie determinuje liczby, w żadnym wypadku.

Bo Ty byś chciał, zeby wszystkie były najlepsze :P
Niedoczekanie :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Grudnia 2005, 23:14   

Pewnie, że bym chciał. ale tu nie o to chodzi, tylko o ilość. Jak powiesz, najlepszy z naszych bokeserów/pływaków etc, to jest najlepszy z dwóch? :-)
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 10 Grudnia 2005, 23:33   

There must be only one :mrgreen:

A gdyby wszystkie były najlepsze, to by i tak nikt nie zauważył :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 11 Grudnia 2005, 00:28   

Ale zawsze jest grupa tych lepszych i są gorsi :-) do grona najlepszego masz zawsze stado pretendentów.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 11 Grudnia 2005, 10:56   

Problem w tym, że Ty, NURSie, utrzymujesz dość stały poziom, ciężko zatem wyznaczyć pretendentów i ogony. Dlatego właśnie powiedziałam, że gdybyś nawet wszystkie numery zrobił "najlepsze", to i tak by było bez znaczenia :mrgreen:
No, cóż, czekam, aż mnie zaskoczysz :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Grudnia 2005, 11:46   

Margot napisał/a
Problem w tym, że Ty, NURSie, utrzymujesz dość stały poziom, ciężko zatem wyznaczyć pretendentów i ogony. Dlatego właśnie powiedziałam, że gdybyś nawet wszystkie numery zrobił najlepsze, to i tak by było bez znaczenia :mrgreen:
No, cóż, czekam, aż mnie zaskoczysz :mrgreen:


Najlepszy jak sama nazwa wskazuje moze byc tylko jeden... i fakt utrzymuje stały poziom co sie bardzo chwali :) Zaskoczeniem było by dla mnie gdyby pojawiło sie nagle tutaj takie okreslenie jak najgorszy... wtedy było by smutno
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 11 Grudnia 2005, 12:27   

Iscariote napisał/a
Margot napisał/a
Problem w tym, że Ty, NURSie, utrzymujesz dość stały poziom, ciężko zatem wyznaczyć pretendentów i ogony. Dlatego właśnie powiedziałam, że gdybyś nawet wszystkie numery zrobił najlepsze, to i tak by było bez znaczenia :mrgreen:
No, cóż, czekam, aż mnie zaskoczysz :mrgreen:


Najlepszy jak sama nazwa wskazuje moze byc tylko jeden... i fakt utrzymuje stały poziom co sie bardzo chwali :) Zaskoczeniem było by dla mnie gdyby pojawiło sie nagle tutaj takie okreslenie jak najgorszy... wtedy było by smutno

Najgorszy też jest tylko jeden i może wystąpić, na tych samych prawach, co najlepszy. Oba muszą wyraźnie odbijać od stałej => to będzie właśnie zaskoczenie. Oczywiście, życzę NURSowi niezmiennie, żeby było to zaskoczenie in plus, nie in minus :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Grudnia 2005, 12:34   

ano ano... tylko określcie mi jeszcze tą stałą żeby było do czego sie odwoływac jak wyjdą nowe numery 8)
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 11 Grudnia 2005, 12:41   

Stałą wyznacza w tej chwili poziom SF oraz SF&literki, jak myślę :mrgreen:
Jak pojawi się np. numer zupełnie odlotowy, to pojawią się oceny w amplitudzie między: najgorszy-najlepszy :twisted:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Baylay 
Gollum

Posty: 12
Skąd: Dolna Abaddonia
Wysłany: 11 Grudnia 2005, 12:50   

Witam po raz pierwszy na forum , choć z SF jestem od pierwszego numeru. Już myślałem , że SF zniknie (niczym ś.p. nieodżałowany Fenix) z rynku a tu taka miła niespodzianka. Drugiego numeru jeszcze nie przeczytałem ale do poprawki są: Po pierwsze recenzje ksiązek (bo za mało) , po drugie recenzje komiksów (bo nie ma) , po trzecie opisy nowości filmowych (mało). Pewnie jeszcze coś wymyślę...
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 11 Grudnia 2005, 13:44   

Margot napisał/a
Iscariote napisał/a
Margot napisał/a
Problem w tym, że Ty, NURSie, utrzymujesz dość stały poziom, ciężko zatem wyznaczyć pretendentów i ogony. Dlatego właśnie powiedziałam, że gdybyś nawet wszystkie numery zrobił najlepsze, to i tak by było bez znaczenia :mrgreen:
No, cóż, czekam, aż mnie zaskoczysz :mrgreen:


Najlepszy jak sama nazwa wskazuje moze byc tylko jeden... i fakt utrzymuje stały poziom co sie bardzo chwali :) Zaskoczeniem było by dla mnie gdyby pojawiło sie nagle tutaj takie okreslenie jak najgorszy... wtedy było by smutno

Najgorszy też jest tylko jeden i może wystąpić, na tych samych prawach, co najlepszy. Oba muszą wyraźnie odbijać od stałej => to będzie właśnie zaskoczenie. Oczywiście, życzę NURSowi niezmiennie, żeby było to zaskoczenie in plus, nie in minus :mrgreen:


Jesli jest najlepszy, to był i najgorszy :-) Taka jest kolej rzeczy. Bywaja numery lepsze i gorsze, czasem nie ma z czego złożyć dobrego numeru i to nie jest żart. Bywało, że szło pare wypełniaczy, a po miesiącu dostawałem materiału na trzy zapchane numery od znanych autorów.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 11 Grudnia 2005, 14:21   

Ale nie ma dużych wahań, amplitudy wielkiej nie ma. Dlatego na razie trudno mi mówić o najlepszym - najgorszym numerze SF lub SF&literki. To musi być coś odpadającego daleko, żeby taka ocena wyszła, być moze miarą będą również kontrowersje...?
No, ekstremistką jestem zapewne :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 11 Grudnia 2005, 17:08   

Margot napisał/a
Ale nie ma dużych wahań, amplitudy wielkiej nie ma. Dlatego na razie trudno mi mówić o najlepszym - najgorszym numerze SF lub SF&literki. To musi być coś odpadającego daleko, żeby taka ocena wyszła, być moze miarą będą również kontrowersje...?
No, ekstremistką jestem zapewne :mrgreen:


A ja sobie pozwolę nie zgodzić się z tobą :D Najlepszy był pierwszy, na drugim miejscu drugi, na kolejnych ze 3-4 bardzo mocna numery. SFFH 2 był piątym bardzo mocnym... a reszta, fakt trzymała poziom, ale chyba nie aż tak wysoki - różnica jednak jakaś jest pomiędzy tymi pięcioma ( mniej wiecej ) z czołówki... ale tu zaczynamy wchodzić w zbędną chyba teorię o ewolucji i rozwoju SF/SFFH :D
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 11 Grudnia 2005, 17:11   

Jako, że nie znam pierwszych dwóch numerów, nie mogę ich ocenić. A reszta - trzyma poziom. Poczekam na porządne wychyły :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 11 Grudnia 2005, 18:59   

Baylay napisał/a
Witam po raz pierwszy na forum ,


witaj, witaj. zawsze to fajnie, swieze miesko..
a przywitales sie, gdzie nalezy? :) dostales z atomowki czy chociaz z bejsbola od stalej ekipy witajacych w temacie "czy tu bija? :)

Baylay napisał/a
. Drugiego numeru jeszcze nie przeczytałem ale do poprawki są: Po pierwsze recenzje ksiązek (bo za mało) , po drugie recenzje komiksów (bo nie ma) , po trzecie opisy nowości filmowych (mało). Pewnie jeszcze coś wymyślę...


no to czytaj, i do recenzji!
(i uwazaj, co piszesz. Gremliny gryza! ! :mrgreen:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 11 Grudnia 2005, 19:51   

Margot napisał/a
There must be only one :mrgreen:

A tu się zgodzę...
Bo jatek było za mało.... :mrgreen:
 
 
bogow 
Langolier


Posty: 254
Skąd: Pola Małej Polski
Wysłany: 11 Grudnia 2005, 22:48   

Najlepszy do tej pory, to był w styczniu 2003 :P Apogeum!
_________________
"All this has happened before, and will happen again..."
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 13 Grudnia 2005, 17:37   

I miały być recenzje filmów... :cry: A mamy tylko jedną byczą reklamę. Sponsor nasz pan? :roll:
[edit: dotyczy przedostatniej strony]

I tak, recenzji książkowych też powinno być więcej, a nie jedna biedna stroniczka (np. skoro reklamujecie książkę Rafała Kosika to może by tak recenzyjka?)

A co do uwag z błędami w składzie - popieram żądania ich wyelimonowania metodami brutalnymi! Nie ma nic gorszego dla tekstu, niż kiedy przychodzi do redakcji poprawny a wychodzi w druku splamiony niepoprawnie podzielonymi wyrazami, itp. :( (Automatyczne dzielenie wyrazów to złośliwe bydlę.)
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 17 Grudnia 2005, 18:19   

Nie wiem, czy ktoś już zwracał na to uwagę, ale na okładce jest byk. Jestem mądry i sprytny i go znalazłem! Chyba nie chcieliśta napisać "Gajowy Nikitycz znów dzierga"?
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Grudnia 2005, 18:27   

To nie jest byk tylko znieksztalcenie zamierzone :-)
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 17 Grudnia 2005, 18:30   

A to ja przepraszam.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 17 Grudnia 2005, 20:52   

Mam jedną prośbę: wrzućcie jeszcze raz tą okładkę, która tak na początku apetytu narobiła :)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Grudnia 2005, 22:00   

To był żart, juz ją wywaliłem
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 17 Grudnia 2005, 22:51   

Ale ja właśnie chcę zobaczyć ten żart :)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group