Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Numer 02 - 30.11.2005.
Autor Wiadomość
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Października 2005, 20:37   Numer 02 - 30.11.2005.

Zgodnie z obietnicą okładka numeru drugiego SFFH. Więcej szczegółów w połowie listopada.

_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 30 Października 2005, 20:45   

Kolejny Wiedźmin, w końcu? Czy to żart? Czy to możliwe?
Dukaj w opowiadaniu czy felietonie?
Ledwo co kupiłem pierwszego SFFH a już nie mogę doczekać się drugiego.
 
 
Kaxi 
Luke Skywalker


Posty: 219
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Października 2005, 21:29   

Ja nawet jeszcze nie kupiłem pierwszego numeru, a już nie mogę doczekac się drugiego. :mrgreen:
_________________
WWW.OPOWIADANIA.0.PL - short stories i muzyka w jednym
 
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 30 Października 2005, 21:32   

Kaxi przyjacielu, witaj. Ty mnie nie znasz, za to ja znam Ciebie.
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
Kaxi 
Luke Skywalker


Posty: 219
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Października 2005, 22:40   

Miło mi, a można wiedziec skąd? Może się okazać, że i ja Ciebie znam.
_________________
WWW.OPOWIADANIA.0.PL - short stories i muzyka w jednym
 
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 30 Października 2005, 22:47   

Nie znasz. Bywałem czasami na forum pewnej Gildii, czytywałem niektóre teksty.
Idź do przywitalni, do tematu "przpraszam, czy tu biją?", bo się zaraz przyczepią.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Października 2005, 22:51   

No właśnie! sio mi do witania, drinki za free, ale nie bądź sokołem tego sajta:-)
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Października 2005, 23:01   

OK kochani. Tym razem wisi okładka bez spojlerów. Grafika będzie ta sama, inna będzie za to zawartość numeru. Dokładniejsze i prawdziwe dane będą w połowie listopada.

Przepraszamy z Nursem za ten przedhelołinowy żarcik.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Października 2005, 23:13   

Wybaczcie żart.
Sapkower faktycznie nie da się chyba namówić na reanimację Geralta. Ale jak to mawiają, nigdy nie mów nigdy:-)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 31 Października 2005, 08:56   

Już tylko miesiąc... Pierwszy nr przeczytałem w 3 godziny.... A może uda się tygodnik z"SFFH" zrobic? - chyba nierealne. Jedna rzecz mnie denerwuje.... klejenie - rozpadło mi się - wolałem zszywki...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Października 2005, 10:57   

Pokombinujemy z tym klejeniem jeszcze, wybrałem te formę bo przy takiej grubości papieru kartki wypadają z zszywek.
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 31 Października 2005, 11:39   

Na okładce drugiego numeru mamy naszych autorów z forum: Orbitowskiegto i Pawlaka :) Może uchylą po znajomości, nam forumowiczom, rąbka tajemnicy, o czym będą ich teksty, a my im w zamian zrobimy w świecie reklamę zrobimy :D
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Października 2005, 12:21   

Orbit już sam farbę puścił. Jest jego najnowszy tekst horror w realiach II wś. U-boot, prawie jak The Below albo i lepiej.
Pawlak napisał coś... innego:-) I jeszcze mnie w to wrobił paskudnie, używając mojego balkonu!
Jest też opko innego forumowicza - Rafała Dębskiego.
I decyduje się sprawa, czy wejdzie druga część Dimoona Eli Graf, też forumowiczki, tylko trochę za mało stron mam:-( jak nie da rady, to pójdzie w nastepnym na 100%.
Szczegóły niedługo, jak tylko zapne numer, bo coś od rogera też się znaleźć musi.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 31 Października 2005, 12:25   

E tam, za mało stron :) Stron można dodrukować więcej ;) Kurde, jak widzę, spora część forumowiczów to autorzy. Muszę też się w końcu wstrzelić do tego sfa i zaistnieć :)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Października 2005, 12:26   

Może dlatego tak mało dyskusji z autorami mamy, ale psokojnie, lud tutaj zagląda i w końcu się odezwie...
 
 
IMHO-tep 
Frodo Baggins


Posty: 126
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Listopada 2005, 19:48   

O, tak. Stanowczo dużo więcej stron! IMHO to dobry pomysł.
_________________
Ptaszek, skarabeusz, trzy kłosy, żagielek. I już się podpisałem:-)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 1 Listopada 2005, 20:26   

Takie pytanko - czy w pierwszym numerze pojawiła się już wzmianka o forum, czy jeszcze nie? Bo jak się pojawiła, to dziwię sie spokojowi, jaki panuje na forum. Poza tym częściowa wina spoczywa na stronce www sf. Nic się na niej nie działo przez długi czas, ludzie jej nie odwiedzali i nie wiedzą pewnie o forum :)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Listopada 2005, 20:27   

Więcej stron, wyższa cena. Nadal dobry pomysł?:-)
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Listopada 2005, 20:30   

Pako napisał/a
Takie pytanko - czy w pierwszym numerze pojawiła się już wzmianka o forum, czy jeszcze nie? Bo jak się pojawiła, to dziwię sie spokojowi, jaki panuje na forum. Poza tym częściowa wina spoczywa na stronce www sf. Nic się na niej nie działo przez długi czas, ludzie jej nie odwiedzali i nie wiedzą pewnie o forum :)


Na stronie www banner forum wisi od dawna, prawie od początku forum. W pierwszym numerze była zajawka, udało sie ją wrzucić prawie w ostatniej chwili. W numerze drugim reklama forum będzie bardziej wyeksponowana.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 1 Listopada 2005, 20:30   

No.. teraz to już nie jestem taki rpzekonany ;)
A ile stron am teraz SFFH?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Listopada 2005, 20:37   

Dzisiaj święto, to i ruch był mniejszy, jak wszędzie.
SFFH ma 68 stron.
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 1 Listopada 2005, 20:44   

Właśnie, te strony - paranoja. Czy przewidziane... albo nie, kiedy są przewidziane zmieny rozmiaru pisma na większe (bez zmiany ceny oczywiście)?
A tą reklamę to niemal przegapiłem, sprytnie ukryta.
Ostatnio zmieniony przez Arlon 1 Listopada 2005, 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Listopada 2005, 21:55   

Nie była ukryta:-) Musiałem w ostatniej chwili wygospodarowac kawałek miejsca, i padło na ściśnięcie seriali. Ale spox, będzie mocniejsza reklama.
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 1 Listopada 2005, 22:08   

Powtarzam pytanie, mieć w ogóle jakąś nadzieję?
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Listopada 2005, 22:11   

Obawiam się, że to raczej niemożliwe. aktualna objętość jest absolutnym kompromisem ceny do ilości stron i sprzedaży. Jedynym ruchem moze byc dodanie kilku stron koloru, jesli znajda się reklamodawcy w wystarczającej ilości. Albo sprzedaz gwałtownie wzrośnie:-) Ale w to cięzko uwierzyć, w czasach, gdy brak spadku jest największym wzrostem:-)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Listopada 2005, 22:12   

Po namyśle, istnieje mała, ale możliwa szansa na dodanie 8 stron, jesli pismo miałoby dobrą sprzedaż.
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 1 Listopada 2005, 22:16   

Ha! Wystarczy pojęczeć i ile można osiągnąć. Aż się dzieciństwo przypomina.
W gruncie rzeczy, czcionka mogłaby być mniejsza, jak kiedyś. Bo teraz to tak jakoś mało dekadencko się zrobiło, niby jak należy, ale sentyment pozostał.
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Listopada 2005, 22:33   

Jesli chodzi o czcionkę to na mniejsza psioczyli ludzie czytający w podróży, sporo takich głosów było, więc zoptymalizowaliśmy ja do 10pt. BTW ta mniejsza to było 9,5 pt, tylko interlinia nie była automatycznie generaowana ale zmniejszona.
 
 
sulka 
Indiana Jones


Posty: 421
Skąd: Kaczogród :/
Wysłany: 2 Listopada 2005, 10:22   

Okladeczka sliiiiiczna!!! IMO duzo fajniejsza niz do numeru pierwszego. Tylko co tam robi J. Dudek? :lol:
A tak serio, czyzby jakies nawiazanie do nocnej strazy (vel. nocnego patrolu)? Bedzie cos o tym w numerze?
_________________
That is not dead which can eternal lie,
Yet with strange æons even death may die.
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 2 Listopada 2005, 11:09   

Tak, kilka wyrazów na ostatniej stronie.
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group