Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Adam Szymanowski
Autor Wiadomość
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20 Lutego 2007, 12:48   Adam Szymanowski

Debiutant w SFFiH. Zakładam temat, żeby można było autora zidentyfikować i nie trzeba było po forum ganiać. Samego autora zapraszam do swojego wątku i niech się w nim gospodarzy. Oficjalne autoprzedstawienie oczywiście mile widziane.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 20 Lutego 2007, 12:58   

:oops: Jestem wzruszony, Hrabio.

Adam Szymanowski, xywka Adashi, lat 26, urodzony w Poznaniu; Pyrlandczyk i szczun z landu, szarooki brunet. Z wykształcenia marketingowiec. Zainteresowania: fantastyka, historia, komputery, rave i happy hardcore.

Gorzki przelew to mój debiut literacki, który możecie przeczytać w najnowszym (16) nr SFFiH.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 20 Lutego 2007, 13:12   

Jak przeczytam to coś powiem :D a przeczytam jak dotrze do kiosku... :D
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 20 Lutego 2007, 14:19   

Adashi, o debiucie później, jak wreszcie SFiliterki dorwę, a tymczasem zdradź
czy Gorzki przelew to pierwszy utwór jaki popełniłeś, czy masz jeszcze coś na koncie, tylko niepublikowane?
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 20 Lutego 2007, 14:32   

:) Gorzki to pierwszy tekst z cyberpunkowego cyklu, powstały już dwa następne opowiadania (właśnie poprawiam jedno z nich) i początek czwartego, napisałem też shorta w nieco innych klimatach (poszedł mailem do NURSa); w głowie i w szufladzie (zapiski) mam kilka pomysłów, m.in. na opowieści niesamowite i fantasy. W planach przewiduję też kolejne opka w konwencji cyberpunka.
_________________
Wysłano z Atari
Ostatnio zmieniony przez Adashi 20 Lutego 2007, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20 Lutego 2007, 14:38   

No dobrze, nie będę już Adashiego torturować :twisted: Przeczytałam Gorzki przelew i... podoba mi się. Na razie przeczytałam jeszcze opowiadanie Hemerlinga i Gorzki przelew podobał mi się o wiele bardziej niż Tam, gdzie płaczą kamienie.
UWAGA! SPOJLERY!



Miałam chyba głoda na cyberpunka, daaaawno nie czytałam nic w tym stylu i jestem usatysfakcjonowana. Podobała mi się postać Maxa, w zasadzie bardziej niż Alex. No i Tatiana. W zasadzie to domyśliłam się dość szybko, że nie jest tak naprawdę prostytutką i domyśliłam się, że Gawrykin dał ją Alexowi nie bez powodu. Natomiast nie domyśliłam się, że oszukiwała i jednego, i drugiego. Akcja jest dynamiczna, nie ma dłużyzn, przy których człowiek by się nudził i zerkał, ile jeszcze do końca. Sprawnie napisane, konsekwentnie poprowadzone od wstępu do zakończenia - czego chcieć więcej? Moim zdaniem to bardzo udany debiut (powiedziała debiutantka debiutantowi ;) )
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 20 Lutego 2007, 14:40   

Aga, dzięki serdeczne, nawet nie wiesz ile to dla mnie znaczy, dziękuję! I cieszę się, że Ci się podobało. :D
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20 Lutego 2007, 14:52   

Wiem, Adashi, wiem :mrgreen: Kilka miesięcy temu przeżywałam to samo :mrgreen:
Adashi rzekł:
Cytat
w głowie i w szufladzie (zapiski) mam kilka pomysłów, m.in. na opowieści niesamowite i fantasy.

O, to jest bardzo dobra wiadomość. Może by tak troszeczkę uchylić rąbka tajemnicy?
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 20 Lutego 2007, 18:01   

Adashi, nie możesz mieć nawet nadziei na nadzieję, że będę miły po przeczytaniu Twojego opka
no chyba, że mi się spodoba
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Lutego 2007, 18:07   

Trzeba szykować dla Fidela kagańce...














...oświaty.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 20 Lutego 2007, 18:10   

oświeć mnie Panie
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 20 Lutego 2007, 20:58   

Cytat
Aga rzekła O, to jest bardzo dobra wiadomość. Może by tak troszeczkę uchylić rąbka tajemnicy?

To projekty na przyszłość :) Obecnie bardziej zaawansowany jest ten niesamowity niż fantasy, ale raczej zamierzam się skupić na cyberpunku :D Jeżeli chodzi o uchylanie rąbka tajemnicy, to mogę powiedzieć, że w następnym opowiadaniu, hakerski duet zostanie wplątany w malwersacje giełdowe...

Fidel, spoko, poznałem się już na Twoich wypowiedziach co nieco :mrgreen: Zresztą chłodna kalkulacja nakazuje nie zważać na skrajne oceny ;P: chociaż mam nadzieję, że Ci się spodoba :)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 20 Lutego 2007, 21:44   

Adashi, to jak w skokach - dwie skrajne noty są odrzucane :mrgreen:
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 20 Lutego 2007, 21:49   

Agi55, dokładnie tak, chociaż tej skrajnie pozytywnej nieco szkoda :wink:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 22 Lutego 2007, 15:51   

Gratulowałem ale jeszcze raz pogratuluję! :mrgreen:

A cyberpunk to coś a la Mad Max bądź Total Recall? :lol:
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 22 Lutego 2007, 16:21   

Dzięki MrMorgenstern.

Mad Max to raczej post-apokalipsa, a Pamięć Absolutna, tak to klimat cyberpunkowy bez dwóch zdań :wink:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 22 Lutego 2007, 23:17   

Adashi a ile czasu czekałeś na zatwierdzenie opka do druku (od czasu wysłania) i wreszcie ile czasu po tym NURS wydrukował?
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
gorbash 
Ufol


Posty: 4629
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Lutego 2007, 08:44   

:bravo
IMHO troche za szybko sie skonczylo - jeszcze bym poczytal :D

PS: Produkujesz takie implanty? ;-)
_________________
You say coke I say caine.
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 23 Lutego 2007, 09:58   

MrMorgenstern, to był nieco bardziej złożony proces, nie chciałbym zagłębiać się w szczegóły, natomiast ostateczna wersja tekstu została zatwierdzona do druku i opublikowana bardzo szybko od daty wysłania, sam byłem zaskoczony :)
Generalnie to wygląda tak: posyłasz tekst, kilka dni później za pomocą maila/pw/telefonu dowiadujesz się czy mail z załącznikiem dotarł, potem czekasz i po upływie ok. 3 tygodni od daty wysłania dowiadujesz się co i jak - pisał o tym kiedyś Feliks W. Kres w Kąciku/Galerii - i z tego co wiem, to mechanizm ten ogólnie rzecz biorąc działa.

gorbash, dzięki. Cieszę się, że Ci się podobało. :D
Co do długości opowiadania, to owszem pierwotna wersja była dłuższa, ale po napisaniu przychodzi czas na poprawki (które potrafią trwać długo) :twisted: i wtedy nieco wykasowałem, żebyśmy się źle nie zrozumieli, nie znikła jakaś istotna część fabuły, a jedynie IMHO niepotrzebne wyrazy, czasem zdania :wink: Ot, po prostu czyszczenie tekstu.

P.S. A implanty :wink: zaczęło się od garażowej firmy a teraz postawiliśmy fabrykę w Port Royal, żeby uniknąć podatków :mrgreen: Żartuję oczywiście. :lol:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 23 Lutego 2007, 11:51   

:bravo

Też uważam, że za krótkie :D

Może jako nieco zbyt mroczne to opwiadanie odebrałem, ale to to z winy NURSa, który odwoływał się do Status7, gdzie z kolei głównych bohaterów trochę lepiej potraktowano :)

Ale ogólnie cyberpunk w bardzo dobrym wydaniu 8)
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 23 Lutego 2007, 12:08   

Dzięki Ixolite :) Miło, że Ci się podobało.
Za krótkie? Hmm, postaram się bardziej następnym razem :wink:
Co do poziomu "mroczności" to w sumie jest ona właściwie głównym wyznacznikiem, czy coś jest cyberpunkiem (ma w sobie ten mrok, hehe), czy już postcyberpunkiem (mniej tego mroku, za to bardziej optymistycznie). Drugim faktorem różniącym te dwa pokrewne subgatunki są bohaterowie, jeżeli rekrutują się z półświatka i marginesu to mamy do czynienia z punkiem, jeżeli nie to już jest postCP, ale to tak w sferze teorii. :wink:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 23 Lutego 2007, 12:12   

To takie szufladkowanie na siłę moim zdaniem, jasne że trochę "mroku" jest nieodłącznym elementem wszelkiego -punka, ale też i nie jest formalnym wymogiem sponiewieranie wszystkich i wszystkiego :) Tak na prawdę to od autora zależy, czy swoim bohaterom dokopie, czy trochę pomoże.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 23 Lutego 2007, 12:14   

No, powiem tylko, że jest niezłe. Przeczytało mi się szybko i przyjemnie. Co do reszty sam wiesz co i jak.
W każdym razie gratuluję debiutu i czekam na więcej :bravo
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 23 Lutego 2007, 12:29   

Dzięki, Adanedhel, dostałem obszerną i konstruktywną recenzję na pw, z której jestem zadowolony.

Ixolite, jasne, że to jest czysta teoria, przecież napisałem. Nie wiem, starałem się nie sponiewierać moich bohaterów, bo w sumię lubię ich :D wiadomo, ale IMHO muszą mieć jakieś przygody i perypetie, a ja nie mogę ich ratować z opresji, muszą sobie sami radzić, inaczej byłoby nudno i za słodko, tak mi się przynajmniej wydaje... :wink:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 23 Lutego 2007, 13:34   

Toteż powiadam, że to przez NURSa wszystko i porównianie do Status 7 :roll:
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Lutego 2007, 14:55   

bogu dzięki nie mam pojęcia co ten status 7
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 23 Lutego 2007, 15:11   

IMHO zapewne chodziło o to, że "Status 7" to też cyberpunk w polskich klimatach ;) Tyle, że komiks Adlera i Piątkowskiego zawiera więcej humorystycznych akcentów, na pewno nie tak dużo, ile ich inny projekt, tj "48 Stron", ale jednak.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 23 Lutego 2007, 16:48   

Humor to jedno, ale jest bardziej optymistyczny, przynajmniej dla głównych bohaterów, summa summarum lepiej im się wiedzie niż w twoim opowiadaniu. Ani to źle, ani to dobrze, po prostu inaczej. Po prostu się podświadomie na takie klimaty nastroiłem, stąd moja uwaga o "mhrrroczności", jak bym przeczytał w innym stanie ducha, pewno bym pochwalił za "mhhrrrok" :)
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Lutego 2007, 16:51   

Jakby sie wiodło tak samo, to by plagiat był :-)
BTW, Adashi, droga była długa, wyboista, rany bolały, ale efekt jest.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 23 Lutego 2007, 16:55   

Ixolite, a przecież o to chyba chodzi, żeby było różnorodnie :roll: a nie tak samo :wink: Teraz już wiesz jakich klimatów się po moich tekstach spodziewać, więc myślę, będzie ok :?: Pozdrawiam :)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group