Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Seria "Legacy of Kain"
Autor Wiadomość
Dosha 
Jaskier


Posty: 81
Skąd: Uć
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 23:54   Seria "Legacy of Kain"

Czy ktoś z tego forum w to gra/grał? Jeśli tak, to jak wam się podobała?
Choć miałam okazję zapoznać się tylko z częścią cyklu, to już mogę stwierdzić, że jestem fanką całości :D
Moja pierwsza styczność z tym tytułem to "Legacy of Kain: Soul Reaver" i uważam, że mimo słabej już obecnie grafiki, ta gra ma w sobie coś, czego brakuje wielu najnowszym pozycjom - duszę. Muzyka, scenografia, dialogi i najważniejsze - fabuła, są wspaniale dopracowane dzięki czemu naprawdę łatwo można się wczuć w rolę głównego bohatera - wampira :D . Kontynujacja tego tytułu - "LoK:SR 2" również jest nieźle dopracowana, choć nie trzyma już w napięciu tak bardzo jak pierwsza. Zwieńczeniem całego (składającego się na 5 części) cyklu jest natomiast pozycja "Legacy of Kain: Defiance". Niestety, pomimo wielu zalet (jak oczywiście fabuła, dialogi czy muzyka), posiada ta część również wady - a najbardziej irytującą jest sterowanie. Kto grał, ten wie o czym mówię, kto nie grał cóż - jeśli kiedyś będziecie chcieli "wziąć się" za tę pozycję, to uzbrójcie się w cierpliwość ;)
No, to tak ogólnikami wielkimi wyraziłam swoje zdanie... Czekam na wasze opinie :)
_________________
... eap eigean!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 23:57   

ja grałem nawet kiedys podaniki robiłem do pierwszych cześci. ale sterowanie kladzie ostatnie Legacje, to prawda.
A grałas tego prawdziwego LoK, izometrycznego? To dopiero jest wspaniała zabawa, tam jest klimat. Pamiętam, jak siadłem do niego gdzieś w 97 i szalałem latając nad Nosgoth w tych zajefajnych filmikach.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Dosha 
Jaskier


Posty: 81
Skąd: Uć
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 00:00   

Właśnie tu jest szkopuł: nie znam części "Blood Omena".
Co prawda "LoK: BO 2" u mnie się ostatnio w domu zjawił, więc zapewne po sesji się do niego zasiądzie ;]
Ale początek? Niestety, znam tylko z "opowieści". Choć wciąż mam nadzieję, że w końcu gdzieś wypatrzę w Uć "Blood Omen 1"...
_________________
... eap eigean!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 00:05   

to się nazywało blood Omen: Legacy of Kane.
RPG izometryczny na 100 godzin grania, jesli chcesz zaliczyc na 100%. Grafika prymitywna z dzisiejszego punktu widzenia, ale jaki miód, to cos a la Helsing przeniesiony na diablopodobne screeny.
http://www.gamespot.com/p...acy%20of%20kain
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Dosha 
Jaskier


Posty: 81
Skąd: Uć
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 00:08   

No, możliwe...
A ilość poświęconego czasu, czy grafika mnie nie odstraszają :D wręcz przeciwnie - gry z gorszą grafiką potrafią nieźle pobudzić moją wyobraźnię :)
_________________
... eap eigean!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 00:11   

masz linka, zobacz. tam naprawdę jest klimat, jak posłuchasz lektora, zrozumiesz... to IMO najlepsza gra o wampirach. I klucz do zrozumienia tego, co działo sie w kolejnych cześciach.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Dosha 
Jaskier


Posty: 81
Skąd: Uć
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 00:17   

Z linka już skorzystałam :D i bardzo za niego dziękuję, choć już wcześniej tam trafiłam ;)
_________________
... eap eigean!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 00:23   

Gra jest w EMPiKach za grosze chyba, może nawet w gazetach sie trafi. ale warto, to geneza Nosgoth, a jak pociagniesz troche juchy z cyganów, to...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 00:27   

Też pozwoliłam sobie skorzystać z tego linka. Powiadasz NURSIE, że w EMPiKach można ją dostać, muszę się rozejrzeć, ostatnio cierpię na nadmiar wolnego czasu.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 00:30   

uważaj, może wciagnąć, jak wirnik pralki Frania :-)
Z punktu widzenia dzisiejszego poziomu graficznego, to nic wielkiego, nawet zacofanie, ale naprawdę, juz sam początek, kiedy walczysz z wampirami, żeby cie nie przerobili na nieumarłego przy karczmie to czad (raz walczyłem z nimi chyna godzinę :-) . a jak sie obudzisz po przemianie... kocham tę grę.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 00:32   

Znam niebezpieczeństwo - Diablo i Diablo 2 z nakładką wessało mnie na długie godziny :mrgreen:
Ale to lepiej odstresowuje niż tłuczenie talerzy :D
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 00:34   

Yep, dokładnie.
A ta gra jest jak ksiązka, znakomity podklad dźwiekowy, facet ma głos, że klękniesz. I te wszystkie zagadki, zeby przejśc na 100% trzeba się zdrowo nakombinować. to naprawdę inteligentna gra.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 00:37   

Już ją kocham :!: :mrgreen:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 00:42   

Uwierz mi, że warto. To był jeden z tytułów, który przekonal mnie do PlayStation.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 28 Stycznia 2007, 22:32   

A ja z całej serii znam, niestety, tylko Soul Reaver 2 i Defiance. Skłaniam się raczej ku tej pierwszej. Jakoś tak Raziel bardziej przypadł mi do gustu niż imć Kain. Jest taki trochę bardziej... pozytywny?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Stycznia 2007, 22:35   

Ale to są już zupełnie inne gry...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 28 Stycznia 2007, 22:37   

Czy ja wiem? Mechanika podobna, fabuła etc... No, ale może się nie znam za dobrze. Rzadko ostatnio mam styczność z tą formą rozrywki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group