Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Pan's Labirynth - Labirynt Fauna
Autor Wiadomość
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Grudnia 2006, 16:07   Pan's Labirynth - Labirynt Fauna

Pan's Labirynth - Labirynt Fauna

Będzie to prawdopodobnie dawka pięknego i niegłupiego (nieamerykańskiego) kina. Dowód na nośność konwencji fantasy...
 
 
Comar 
Orient Men


Posty: 1467
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 17 Grudnia 2006, 16:41   

Jak to nieamerykańskie kino? :shock: Przecie film rodem z Meksyku (a w zasadzie koprodukcja meksykańsko-hiszpańsko-USAńska :wink: ). W każdym razie to, obok Prestiżu , najbardziej przeze mnie oczekiwany film najbliższych tygodni. Del Toro potrafi kręcić naprawdę piękne filmy, a w tym wypadku zapowiada się uczta także wizualna :bravo
_________________
Las na południowym zachodzie jest złowieszczym znakiem feng shui
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 17 Grudnia 2006, 16:56   

Z tym niegłupim to tak średnio... reżyser Blade'a II... no ale faktycznie film wydaje się być ciekawy...w sumie już powinien być w kinach!
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 17 Grudnia 2006, 17:04   

Guilermo Del Toro? A, ten od Blade'a II. Żadne tam nieamerykańskie kino. A film jawi mi się jako pomieszanie horroru i fantasy. Ze wskazaniem na horror. Nie chcę spojlerować, ale wydaje mi się, że będzie to kolejne "Opowieści z Narni" tylko że bardziej ponure. Hiszpania, Franko, dziewczynka która ucieka od wojennej rzeczywistości, tajemne przejście do innego świata.O!
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Grudnia 2006, 17:39   

krisu:
Cytat
Guilermo Del Toro? A, ten od Blade'a II. Żadne tam nieamerykańskie kino. A film jawi mi się jako pomieszanie horroru i fantasy. Ze wskazaniem na horror. Nie chcę spojlerować, ale wydaje mi się, że będzie to kolejne Opowieści z Narni tylko że bardziej ponure. Hiszpania, Franko, dziewczynka która ucieka od wojennej rzeczywistości, tajemne przejście do innego świata.O!


A mi się nie jawi... :roll:

Myślę, że film wyjdzie poza ciasne ramy sztucznych konwencji. Raczej nie będzie to ani trochę horror, bo horror, to taki film do napędzania strachu.
Poza tym, spójrz na trailer. Zbyt wiele tam akcji z faszystami i "realem", żeby to był jakiś rodzaj eskapizmu. Raczej psychologizujące fantasy, być może z głębszym przesłaniem, lub morałem... myślę, że to jakaś piękna historia "o czymś" w baśniowym sztafarzu nam się tu rysuje...
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 17 Grudnia 2006, 17:43   

Jednym słowem może byc ciekawie - lubie kiedy takie fantasty łączy się z realizmem... kurde, lubię takie klimaty, trailer bardzo mnie zaciekawił... jasny szlag, drugie 10 euro trza szykować :evil:
Dabliu, świetna robota z tym wynajdywaniem nowinek, brakuje mi tego bo nie mam czasu na łażenie po necie i szukanie takich ciekawych nowości a w SFFH już nie ma działu Futurama :/ szukaj dalej i dziel się z nami swoją wiedzą! ;)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 17 Grudnia 2006, 18:01   

Cytat
A mi się nie jawi...

Trudno. Psychologizujące fantasy? Błagam, nie wymyślajcie takich podkategorii. :lol:
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Grudnia 2006, 19:33   

krisu:
Cytat
Cytat
A mi się nie jawi...

Trudno. Psychologizujące fantasy? Błagam, nie wymyślajcie takich podkategorii. :lol:


To nie podkategoria. Czy moralizujący dramat to jakaś podkategoria? Po prostu zwykłe określenie...
 
 
Comar 
Orient Men


Posty: 1467
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 17 Grudnia 2006, 20:10   

Cytat
Z tym niegłupim to tak średnio... reżyser Blade'a II...

To tylko jeden z jego filmów i w dodatku zupełnie niereprezentatywny dla jego dorobku. Parę miesięcy temu oglądałem jego "Kręgosłup Diabła" i był po prostu genialny. Jeden z najpiękniejszych filmów jakie w życiu oglądałem. :bravo
_________________
Las na południowym zachodzie jest złowieszczym znakiem feng shui
 
 
lavojtek 
Kapitan Kirk


Posty: 1113
Skąd: Southampton
Wysłany: 18 Grudnia 2006, 10:05   

Film widzialem juz 3 tygodnie temu. Rzeczywiscie film "nieamerykanski". Wlasciwie nie mozna go porownywac poniewaz jest jedyny w swoim rodzaju. Gdyby sie uprzec to mozna powiedziec ze widac lekki wplyw "Labiryntu" Franka Oza i Narni jednak zdecydowanie w wersji dla doroslych. Film trzeba obejrzec!!!
_________________
"Każdy zna jakąś Klarę Barcelo"
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 8 Stycznia 2007, 14:06   

Dzisiaj przeczytalem na Onecie, ze Guillermo del Toro dostal nagrode krytykow amerykanskich za ten film. Nie moge sie doczekac.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 31 Stycznia 2007, 20:01   

Ucieczka dziewczynki w świat wyobrażeń spowodowana okropieństwem wojny, której na codzień doświadcza. Zgrabnie zmontowane. Faktycznie horror.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 1 Marca 2007, 15:14   

Obejrzalem. Ogolnie pozytywnie, chociaz niektore sceny moglyby byc zdecydowanie mniej drastyczne. W sumie fabula (dosc prosta i lopatologiczna) i sceny z udzialem stworow fantastycznych jak w basni dla dzieci, przeplatane scenami zatluczenia na smierc, tortur i bitwy. Mysle, ze mimo wszystko film mial o wiele wiekszy potencjal do wydobycia, niz zostalo to ukazane.
_________________
5 zdań na temat
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 2 Marca 2007, 23:04   

Baardzo mi się podobał ten film. Taka odpowiedź na film o braciach Grimm. Baśniowy klimat przeplatał się z thrillerem, bo horrorem bym tego nie nazwał.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Marca 2007, 23:31   

To genialnie prowadzona opowieść. Na dobrą sprawę można przyjąć, że wątek baśniowy jest tylko efektem wyobraźni dziewcznynki.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 5 Marca 2007, 23:42   

Raczej tak jest. Po zamknięciu drzwi kredowy obrys znika ze ściany. Natomiast później widzimy go na ścianie.
Mała aktorka świetnie zagrała przestrach - sam się o nią bałem gdy ów Pan-O-Charakterystycznych-Oczah się pokazał :>. I tak najgorsza scena to scena samoreperacji kapitana.
 
 
Lux Perpetua 
Gollum

Posty: 7
Skąd: Grzegórzki City
Wysłany: 17 Marca 2007, 20:33   

Film ogromnie mi się podobał, dawno nie widziałam takiej klimatycznej scenografii i świetnej charakteryzacji. A ten potwór (?) z oczami w dłoniach to majstersztyk:)
_________________
I am the one who tells the story
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 19 Marca 2007, 22:16   

Film ma być dopiero od 30 marca, a tu już komentarze i spojlery :wink:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 19 Marca 2007, 22:27   

eee znam takich co juz go maja z polskim dubbingiem... (i to nie jest NURS)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 20 Marca 2007, 08:47   

To ten film będzie z dubbingiem??? Ooo, niedobrze...
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 20 Marca 2007, 11:55   

z Dubbingiem?!... w morde... co oni robia?! idzcie koneicznie na wersje bez dubbingu! glos fauna jest po prostu powalajacy...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Marca 2007, 11:57   

Spoko, po dubbingu też będzie powalający :P
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 20 Marca 2007, 21:23   

to jakiś żart. PRzecież to nie jest film dla dzieci to po co dubbing.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 20 Marca 2007, 21:53   

Dla niedorozwiniętych językowo ;P:
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Azirafal 
Stalowy Szczur


Posty: 1030
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Marca 2007, 10:21   

Comar napisał/a
Parę miesięcy temu oglądałem jego Kręgosłup Diabła i był po prostu genialny. Jeden z najpiękniejszych filmów jakie w życiu oglądałem. :bravo


Ooooo, tak tak. Widziałem go ze dwa czy trzy lata temu, jak jeszcze ejczbio miałem. Bardzo dobra rzecz, bardzo klimatyczna, a włosy dęba stawały.

Na Labirynt Fauna ostrzę sobie ząbki od kiedy z dalekiej Szkocji od znajomego poszły słuchy, że bardzo dobry film i koniecznie obejrzeć go trza. No i coraz bardziej mi się do kina iść chce. Tylko chwilkę na wyjście znaleźć, towarzystwo godne - i jazda! (to samo o 300 moge powiedziec)
_________________
If you don't stand for something you'll fall for anything.
 
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 31 Marca 2007, 17:15   

Idę jutro, idę jutro, idę jutro:)
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 1 Kwietnia 2007, 12:31   

Widziałam wczoraj...

Pięknie okrutny film. Naprawdę -- kadry nawet gdy pokazują makabrę nadal są wysmakowane.

To, co Hollywood jedynie sugeruje, ten film pokazuje z całym dobrodziejstwem inwentarza. Bracia Grimm mogliby się uczyć mrocznego bajkopisarstwa.

Samo zakończenie i próba interpretacji -- byłam na filmie z koleżanką i miałyśmy diametralnie różne odczucia. Dla mnie sceną kluczową do interpretacji prawda / fałsz była ta pod koniec, gdy Mercedes szukając Ofelii wchodzi do jej pokoju i znajduje nakreślone na ścianie drzwi...

Jak ofelia wydostała się z tego pokoju, jeśli :wink: przyjmiemy interpretacje krytyków mówiących, że Faun i fantazja to tylko umysłowa wycieczka biednego dziecka?...
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Kwietnia 2007, 12:52   

to stare domostwo (zreszta zauważ, że te slady kredy wcześniej znikały). mogła wyjść podważając jakas dechę, alebo przez okno.
Inna scena, kiedy wraca z lasu nie ma książki. nikt nigdy jej nie widział z czyms magicznym. IMO to naprawdę jej ucieczka od strasznej rzeczywistości.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 1 Kwietnia 2007, 15:04   

Ja się zgadzam z NURSem - drzwi niby zniknęły, a dalej są. Poza tym zdaje się, że ona zgubiła gdzieś kredę potem.
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 1 Kwietnia 2007, 20:04   

Byłam, widziałam. Mocna rzecz, ale muszę się jeszcze nad nią zastanowić.

Obrys drzwi na ścianie nie zniknął, ponieważ był narysowany "prawdziwą" kredą. Kredą, którą potem wyrzucił ojczym Ofelii. Podłoga (jeśli w ogóle ją pokazywali, bo nie pamiętam) mogła zostać zadeptana. A z pokoju uciec można na wiele sposobów.
Kiedy Vidal obserwuje Ofelię rozmawiającą z Faunem, widzi tylko dziewczynkę i ścianę. Nikt nie widzi mandragory krzyczącej w ogniu (na marginesie: była niesamowita). Uschnięte drzewo figowe w filmie może zakwitnąć;) Zastanawia mnie jedynie rozstępujący się przez Ofelią mur labiryntu. Znalazłą jakąś dziurę, przez którą nie mógł przejść dorosły człowiek?
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group