Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie załogi Latającej Holery
Autor Wiadomość
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 7 Czerwca 2021, 12:24   Spotkanie załogi Latającej Holery

Jest pomysł!
Na SedeńConie w Kalborni spotkała się nieliczna co prawda, ale kreatywna grupa z naszego Forum. Xan-4 rzucił pomysł spotkania forumowego w okolicach Łodzi, żeby zrównać szanse tych z południa, z tymi z północy, nie zapominając o wschodzie i zachodzie.
Proponowany termin: 20 - 22 sierpnia 2021. Miejsce jeszcze nie zostało wybrane, w sensie rezerwacji, będzie to zależało od ilości chętnych. Proszę o deklaracje w oddzielnych postach, albo na priva.
Wstępnie zdeklarowali udział:
1. Lynx
2. Merula
3. Pomiot Chaosu
4. Elam
5. xan-4
5. Agi
6. Driver
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 7 Czerwca 2021, 13:58   

Sulejów?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 7 Czerwca 2021, 15:17   

Fidel-F2, może być Sulejów. Ja nie znam okolic Łodzi. Pomysł wyszedł od Alka, ale gdy dziś go pytałam o konkretne miejsce, stwierdził, że trzeba chwilę poczekać na zgłoszenia.
Spotkanie z założenia jest towarzyskie, bez specjalnego programu i napinki. Jeśli uda się skonkretyzować sprawę, będziemy wymyślać atrakcje.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 7 Czerwca 2021, 16:57   

Planszówki i czysta.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 7 Czerwca 2021, 17:49   

Jak pisałem na Fejsie, na 90% będę.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 8 Czerwca 2021, 08:08   

A w zasadzie dlaczego nie w samej Łodzi?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 8 Czerwca 2021, 08:32   

Może dlatego, że plaża i las by się przydały jako tło prelekcji?

Bez deklaracji, raczej wybiorę Wrocław.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 8 Czerwca 2021, 09:02   

Jakiej prelekcji?
Agi napisał/a
Spotkanie z założenia jest towarzyskie, bez specjalnego programu i napinki.


gorat, dawaj Szczecin, też jest w okolicach Łodzi...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 8 Czerwca 2021, 10:25   

Kruk Siwy napisał/a
A w zasadzie dlaczego nie w samej Łodzi?

Alkowi chyba chodzi o piękne okoliczności przyrody.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 8 Czerwca 2021, 14:17   

Pomysł nie jest nowy. Była nawet wstępna rezerwacja domków w zeszłym roku. Jednak, z powodu bzika światowego, zostało odwołane zanim było szerzej ogłoszone.
Kruku, milej spędza się czas w otoczeniu przyrody żywej :wink:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 8 Czerwca 2021, 21:30   

Agi napisał/a
Alkowi chyba chodzi o piękne okoliczności przyrody.
Lowenna napisał/a
Kruku, milej spędza się czas w otoczeniu przyrody żywej


Pełna zgoda, jak przyjeżdżam do Kresia to często spacerujemy po Piotrkowskiej podziwiając piękne okoliczności przyrody żywej i to jest miłe spędzenie czasu.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 9 Czerwca 2021, 08:53   

Kruku, są Dni Fantastyki we Wrocławiu, stąd konflikt wewnętrzny.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 14 Czerwca 2021, 11:24   

Czy coś się ruszyło w sprawie spotkania? Warto rezerwować termin w kalendarzu?
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 14 Czerwca 2021, 23:12   

Lowenna, równolegle próbujemy dotrzeć do forumowiczów, którzy z jakichś powodów rzadko zaglądają do tego wątku, dlatego identyczne ogłoszenie zamieściłam w naszej grupie na Facebooku. Jest tam odzew, chociaż nie do końca konkretny. Dlatego pomysłodawca, czyli Alek przygotował kolejne ogłoszenie, które tu przeklejam:
Cytat

Aleksander Kusz

Z tej racji, że musimy wiedzieć ile osób jest zainteresowanych spotkaniem, wspólnym pobytem, żeby wiedzieć co i gdzie mamy rezerwować, oraz wpłacić pewnie zaliczkę, to bardzo proszę o pełną deklarację osób, które chcą się spotkać.
Przykro mi, ale deklaracja, może będę, albo spróbuję, ale nie gwarantuję, niewiele nam pomoże w organizacji spotkania. To nie Pyrkon czy inny konwent, gdzie można przyjechać albo nie, tutaj poniesiemy pewne koszty, żeby zorganizować spotkanie, i nie ma problemu, ale wolałbym, żeby potem nie okazało się, że będą trzy osoby, a zarezerwowaliśmy osiem domków. Chcemy się spotkać, pogadać o starych karabinach (może i nowych również), nic więcej, nie oczekujcie fajerwerków, działać organizacyjnych, spotykamy się, rozmawiamy. Jak się uda, to pewnie zorganizujemy jakieś panele, wywiady itd, ale to dopiero potem, jak będziemy wiedzieć na czym stoimy.
Tak więc, jeżeli mogę prosić, proszę o deklaracje osób, które są zdecydowane przyjechać i wpłacić zaliczkę na rezerwację, powiedzmy do 20 czerwca 2021 roku. 21 czerwca podsumujemy zgłoszenia, sprawdzimy możliwości i będziemy działać.
Mam nadzieję, że nasze pierwsze forumowe spotkanie nam się uda i będzie to pierwsze z wielu naszych spotkań.

Daję też link do grupy na Fb: https://www.facebook.com/groups/504352502912035
  
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 20 Czerwca 2021, 11:57   

Można dostać jakieś konkretne info co, gdzie i jak? Z Alka nie da się wydusić żadnych informacji, ma ktoś linki do tego? Nam generalnie pasuje i jesteśmy chętni, ale jesteśmy z małym dzieckiem, dlatego wolelibyśmy np. osobny domek (jak obszerniejszy to weźmiemy z Fidelami), żeby w nocy można ją było położyć spać normalnie.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 20 Czerwca 2021, 12:06   

ketyow, zaraz napiszę do Alka. Nas też interesuje oddzielny domek, jedziemy z psem.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 20 Czerwca 2021, 13:54   

Odpowiedź Alka:
Cytat
Jutro podliczę osoby, osobiście bardziej mi się podoba ten nad jeziorem, ale możemy się nie zmieścić, dlatego też czekam.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 21 Czerwca 2021, 23:48   

To proszę dopisać Fidela z trójką młodzieży do domku na plaży.
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 22 Czerwca 2021, 10:52   

Dopisano.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 26 Czerwca 2021, 22:00   

Bardzo to dziwne, że umawiamy się na spotkanie forumowe a wszystko w temacie dzieje się poza forum... :roll:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 27 Czerwca 2021, 12:05   

Lowenna, mnie już nic nie dziwi. Facebook zżera kolejne obszary, gdzie ludzie się spotykali. Nie wiem dlaczego tam w grupie utworzonej ratunkowo w czasie gdy forum nie działało skupia się cała aktywność. Można zakrzyknąć O tempora, o mores! Tylko, co to pomoże.
Staram się przeklejać istotne informacje.
Alek napisał/a
http://letniskonadwarta.pl/
Poprzednie wszystkie miejsca padły, w Wypoczywajce niestety nie może być psów, poza tym pani pomylił się termin. Z pozostałych nikt nie chce wynająć domków tylko na weekend. W końcu znalazłem nie nad jeziorem, ale nad Warta.
Dla mnie jak najbardziej ok. Cztery domki po sześć osób, łącznie 24 osoby, czyli tyle ile się wstępnie zgłosiło.
2 sypialnie po dwa pojedyncze łóżka na piętrze, na dole podwójna sofa (więc małżeństwa).
Opłata 45 złoty za osobę za dzień.
Kajaki do wynajęcia, są grille na terenie ośrodka, Warta kilkadziesiąt metrów dalej. Psy oczywiście mogą być.
Bardzo proszę o szybką deklarację, bo muszę zaklepać rezerwację i wpłacić zaliczkę.
Barów dokoła nie ma, to środek lasu, ale są elementy kuchni w każdym z domków.
Zaczynamy najwcześniej od 14 w piątek, zdajemy domki o 11 w niedzielę.
Jak macie pytania, dawajcie.

Alek napisał/a
Ok, na teraz 22 osoby, jak nie dojdą jeszcze dwie, to będziemy musieli zapłacić trochę więcej, czyli 49,10 za dzień.
Zaliczkę wpłacę, myślę, że rozliczymy się na miejscu, nie ma sensu bawić się z wpłatami teraz.
Tam w wiosce niby jest jakaś restauracja - bar Paradise, ale po pierwsze gugiel pokazuje, że jest zamknięty, a po drugie, jest tuż obok cmentarza, to też pewnie o czymś świadczy..., więc musimy zabrać jedzenie, tak, żeby się samemu obsłużyć przez te dwa dni. Fidel zadeklarował, że będzie przez dwa dni wydawał naleśniki (niby mówił, że to dla dzieci, ale przecież wszyscy jesteśmy dziećmi). Kuchnie są, więc sobie jakoś poradzimy.

Alek napisał/a
Proszę, aby każdy z nas przywiózł trzy książki, które wywarły kiedyś (lata temu, wczoraj, itd) bardzo mocne wrażenie.
Mają to być książki nieoczywiste, mniej znane, raczej nie przywoźmy Mistrza i Małgorzatę, Diunę czy innych Władców...
Omówimy je pokrótce, zachęcimy innych do przeczytania. Najlepsze omówienie zostanie nagrodzone zbiorem szortów Krzysztofa Baranowskiego (piękne wydanie, twarda oprawa, papier kredowy, ilustracje Glusiów).
  
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 1 Lipca 2021, 20:21   

Kurde, chętnie przywiózłbym trzy mniej znane książki, które naprawdę wywarły na mnie wrażenie, gdyby nie to, że te o których naprawdę chciałbym coś powiedzieć, czytałem wieki temu i niewiele pamiętam.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Lipca 2021, 07:46   

Jest czas przekartkować.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 22 Lipca 2021, 19:04   

Zacny pomysł, w tym roku nie dam rady, ale może kiedyś. Fajnie byłoby się z Wami spotkać.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 12 Sierpnia 2021, 16:52   

Agi, dziękuję
Czy coś komuś mam przywieźć? Zorganizować?
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 16 Sierpnia 2021, 19:30   

merula na Fb napisał/a
Powstała koncepcja wspólnej michy na zlocie. Dla chętnych oczywiście. Przywieźmy jakieś jedzenie, którym możemy się podzielić, aby wspólnie śniadać i biesiadować.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 22 Sierpnia 2021, 14:15   

Wróciliśmy do domu. Dobrze było Was spotkać.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 23 Sierpnia 2021, 21:08   

Fajnie było 😁
Dzięki za spotkanie i do zobaczenia niebawem.

Ponieważ pogoda spłatała nam figla, zmieniliśmy koncepcję wyprawy w góry. Obecnie mieszkamy w Chatce Królewny Śnieżki 😁😁😁 kolejne spotkanie w Rabce?
https://chata-w-rabce.pl/galeria/
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Freja 
Luke Skywalker


Posty: 201
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Listopada 2021, 10:59   

Hej, Lowenna, Fidel na zlocie Wasze córeczki miały zajefajne (chciałam powiedzieć zaje-biste, ale nie wiem czemu zamiast tego słowa wstawia się *beep*, lekka przesada :) ) książki, z dźwiękami, super obrazkami i w ogóle. Jakoś wtedy nie przyszło mi głowy, żeby się nimi bardziej zainteresować, ale jak teraz widzę, jak szybko moja bratanica rośnie, to sobie o nich przypomniałam.
Przypomnicie dokładnie, co to były za książeczki? Albo polecicie coś?
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 22 Listopada 2021, 13:26   

Może chodzić o książki z serii The story orchestra. Bardzo polecam. Sprawdź ceny przez ceneo, są dostępne w kilku księgarniach lub na amazonie. Ja kupowałam za circa 65 zł ale waluty poszły mocno w górę ostatnio więc ceny tych książek pewnie również.
https://youtu.be/g8fs4IF9NHA

Jeżeli interesuje Cię szczególnie jakaś tematyka, książki dopasowane do wieku, książki z bajerami, okienkami pop upami, pisz. Podpowiem :wink:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group