Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Smokopolitan
Autor Wiadomość
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 24 Maj 2017, 23:44   Smokopolitan

krakowskiesmoki.historiavita.pl/smokopolitan/

Muszę być nieźle oderwany od rzeczywistości, jeśli bez mojej wiedzy pismo fantastyczne dochodzi do ósmego numeru i łapie nominacje do Zajdla... :fp: Zamówiłem numery 4, 5, 6 (8 już sobie poszedł, choć jest na stronie) - zobaczę, jak to naprawdę wygląda.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 24 Maj 2017, 23:54   

O ile mnie nie myli pamięć, to Smokopolitan miał już nominację w zeszłym roku, z resztą też chyba dla Magdy Kucenty.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 25 Maj 2017, 03:33   

Czytałem jakiś numer. Nędzunia. Poziom amatorskiego zinu.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 25 Maj 2017, 08:36   

Fidel-F2 napisał/a
Czytałem jakiś numer. Nędzunia. Poziom amatorskiego zinu.

Ale to jest amatorski zin :twisted:
_________________
drugi obieg
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 25 Maj 2017, 09:41   

no tak, głos rozsądku, niewyspany jestem (pisałem to o 3:33) a gorat zmylił mnie tym
gorat napisał/a
pismo fantastyczne


z drugiej strony ja zgryźliwy jestem z natury i nie mam nawet za bardzo czasu na czytanie NF (czytam teraz lipiec tamtego roku) i dostarczanie mi amatorszczyzny odbieram jako prywatne wypowiedzenie wojny, Smokopolitana (chyba 2) dostałem, chyba w Nidzicy, za darmo i uznałem, że jak już jest to sprawdzę, no i mam kolejną, k..., wojnę
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 26 Maj 2017, 00:01   

Trzy nominacje do Zajdla świadczą przeciwko amatorszczyźnie. Przesyłka dojdzie, to zobaczę.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Maj 2017, 00:23   

Nie świadczą. Smokopolitan za darmo rozdawali na konwentach. Dla sporej grupy nominujących to mogą być jedyne opowiadania jakie w ogóle przeczytali.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 26 Maj 2017, 01:13   

Aaa czyli rozkład nominacji to 5 standardowych + 2 ze Smokopolitanu? OK, rozumiem.

Za darmo... iiiiinteresujące.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 26 Maj 2017, 04:09   

Fidel-F2, mam dziwne przeświadczenie, że jednak nie dostałeś tego egzemplarza tylko żona Ci go przywiozła, wcześniej za niego płacąc :oops:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Maj 2017, 07:17   

Fidel, jedzenie w lodówce samo się jeszcze nie robi ...

a to że w supermarkecie towary leżą na półkach i nie musisz o nie prosić ekspedientki - to nie znaczy że jest promocja "za darmo"
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Maj 2017, 08:00   

żonie pamięć szwankuje, poza tym pismo sprawia wrażenie jakby było za darmo, ergo szczególy są nieistotne
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 26 Maj 2017, 08:51   

Fidel-F2, wyglada na to, ze nic poniżej NF cię nie satysfakconuje. Może więc miast wdeptywać w glebę każda inicjatywę sam się podejmiesz trudu zrobienia czegoś pozytywnego? Rozumiem, że kasy nie wyłożysz, ale może powolaj jakąś inicjatywe CROWDFUNDINGOWĄ?

Pismo Wyjątkow Wysokiej Klasy im. Fidelita 2? ewentualnie Forca Fidelito Fanctastico? No Fidel, dawaj!
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Maj 2017, 09:23   

Wydaje mi się że on miało być za darmo w sieci, a na papierze płatny. Ale nie chce mi się guglać.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Maj 2017, 10:14   

Kruku, nie. Szkoda czasu na pierdoły.

Poza tym czemu wdeptywać? To ja im kazałem taką chałę wydawać? Zaprezentowali co zaprezentowali a ja oceniłem. Coś się pojawiło, sprawdziłem i więcej nie zamierzam czytać ani Smokopolitana ani Fantoma. Naprawdę szkoda czasu na takie pierdoły.

Masa ludzi uważa, że ma talent i coś ważnego do powiedzenia. A rację ma w tym przypadku pewnie co dwudziesty jeśli nawet. Ale tych dziewiętnastu produkuje opowiadania, eseje, felietony, smokopolitany, wszystko co im do łba przyjdzie. Szkoda na to czasu.

Sam nie podejmę żadnej inicjatywy, bo efekt byłby podobny a mam w sobie wystarczającą ilość samokrytycyzmu i wstydu by się powstrzymać. Wystarczy, ile kosztują mnie te wszystkie recenzje które popełniam. Nędza językowa i amatorka przedmiotowa czasem aż bolą, mam tego świadomość. Niemniej pozostaję w przekonaniu, że gdybym poświęcił odpowiednią ilość czasu i zaangażowania, zrobiłbym to lepiej, niestety mojego czasu i zaangażowania wymagają głównie pan sprzedający bułki i szynkę, pani sprzedająca pieluchy i kaftaniki, ZUSy, USy i masa innych podmiotów.

Poza tym rozmaita twórczość wymaga czasu który każdy ma ograniczony. A zamiast marnować czas na taką twórczość bez pożytku, wolę korzystać z czyjejś twórczości bo mogę dzięki temu coś uzyskać. Jeśli więc niczego nie uzyskuję, jak w przypadku tych dwóch przypadków, to jestem trochę zły bo ktoś nie wywiązał się że swoich zobowiązań. To mniej więcej taka sama kategoria do której należy usługa pani restaurującej Ecce Homo w Borji.

Dlatego, Kroku, nie.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Maj 2017, 11:13   

mnie dziwi (choć w sumie nie) to że dwa opowiadania ze Smokopolitana dostały nominację - dwa niszowe opowiadania z jeszcze bardziej niszowego magazynu (na 7 w ogóle) czyli ponad 25%
im fantastyka jest popularniejsza tym bardziej fandom/polcon/zajdel jest mniej znaczącym "ciałem" - widać towarzystwo (nie wiem) 200-300 osób wystarcza żeby już ścigać się o nagrodę, a to wyznacza prestiż tej nagrody (tak, wiem jak kiedyś się głosowało - ale to było kiedyś)
żadnego opowiadania z NF ? tylko jeszcze ze zbiorów.
może warto wprowadzić nową kategorię ? za cykl ?:)

eh, popularność zabija elytarność :)
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 26 Maj 2017, 12:16   

gorat napisał/a
Zamówiłem numery 4, 5, 6 (8 już sobie poszedł, choć jest na stronie) - zobaczę, jak to naprawdę wygląda.

Czasem robią dodruki starych numerów, więc warto od czasu do czasu zaglądać. Zawsze można ściągnąć ebooka - jest darmowy.

Martva napisał/a
Wydaje mi się że on miało być za darmo w sieci, a na papierze płatny. Ale nie chce mi się guglać.

+1. Smoko jest darmowe. Wersja papierowa kosztuje 5 złotych żeby pokryć koszt druku.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 26 Maj 2017, 20:16   

Fidel-F2, no i szkoda. W Twoim przypadku nie chodziło mi o talenty "artystyczne" a o energię potrzebna do zorganizowania czegoś. Ale co tam. Natomiast jeśli chodzi o pisma to Fantomowi dam szansę do trzeciego numeru, bo jednak chciałoby sie jakiegoś pisma innego od NF. A co do Smokofilomidanka sprobuję wersję elektroniczną, choć przyznaję nie jestem optymistą.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Maj 2017, 20:59   

Kruku, "energetycznych" ludzi w fandomie jest na pęczki, a ogromna większość z nich jest znacznie lepiej ustosunkowanie ode mnie. Fantem swoją jakoś spokojnie może podnieść, odrzuca mnie niewielką ilością literatury.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group