Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
TVP Fantastyka
Autor Wiadomość
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 22 Maj 2017, 17:08   

Romek P. napisał/a
Nawiasem, fantastyka to jest niewielka nisza, a jeśli myślisz, że ludzie oglądają GoT z tego powodu, że to fantastyka, to się bardzo mylisz. To jest przypadek jednego z niewielu fantastycznych seriali, które zdołały wyjść z getta. Co widać po słupkach oglądalności (polecam porównanie z innymi projektami).

Najchętniej oglądanym serialem w USA jest obecnie The Walking Dead. Jeszcze parę lat temu były to Prawo i porządek oraz Agenci NCIS. Kultura popularna fantastycznieje na naszych oczach. Oczywiście nie będzie to taka nasza fandomowa fantastyka, z jej obyczajami i specyfiką, ale nie ma chyba w tym niczego zdrożnego.

Romek P. napisał/a
A poważnie - nie masz pojęcia, o jakich kwotach i liczbie ludzi pracujących nad takimi projektami usiłujesz dyskutować
Właśnie dlatego chyba nigdzie poza USA (wielki anglojęzyczny rynek, wsparty perspektywą sprzedaży poza) nie ma takiej telewizji, o jakiej piszesz, że miałaby powstać w ubogim kraju

To też skomplikowana sprawa. Jeśli będziemy chcieli robić jak w USA, to nam się nie uda, bo, jak mówiłeś, nie mamy takich pieniędzy. Ale jest model brytyjski (trzech aktorów, trzy plany zdjęciowe, duża, finansowana z abonamentu publiczna telewizja). Są Skandynawowie, których malutki rynek telewizyjny potrafił się wybić oryginalnymi kryminałami. Rosyjskie seriale to potęga. Wreszcie mamy Francuzów, którzy najchętniej wprowadziliby kulturalną autarkię. Nie widzę przeszkód (poza brakiem woli), żeby w Polsce nie dało się stworzyć jakiegoś sensownego modelu. Zresztą wystarczy spojrzeć jak poradziło sobie kina. Około 2000 polskich filmów nie dało się oglądać. Teraz się da.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Maj 2017, 17:13   

Ale ja nie twierdzę, że się nie da, tylko że niezbędna jest kasa, dużo kasy, a potem jeszcze więcej kasy.
Potem, że u nas fantastyka jest niszowa.
Wreszcie, nie odnosząc się do całego Twego wywodu, bo bym musiał co najmniej opowiadanie napisać (:D), wiesz, Ziuta, promowanie szwedzkiej kultury kosztowało właśnie masę grosiwa i było objęte narodowym planem. Nie wiem, jakie kwoty wchodziły w rachubę, ale nawet na komercyjne książki można było dostać kasę od Szwedów na tłumaczenie, a w przypadku niekomercyjnych, nawet na wydanie. To wiesz...
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37523
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 22 Maj 2017, 18:03   

A teraz plują sobie w brodę, bo ludzkości uwierzyła, że cała Skandynawia wygląda jak w tych kryminałach, mrok, strach i morderstwo raz w tygodniu to normalne rodzinne życie.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 22 Maj 2017, 18:18   

Wiem :D Rozumiem, że jesteśmy wciąż biedni i plan podboju świata, który rysuje Ziebreń przekracza nasze możliwości. Z drugiej strony "Córki Dancingu" wyda w tym roku Criterion, a w dodatku wciąż nie opadł mi we krwi poziom hormonów wywołany zeszłotygodniowym newsem o "Wiedźminie". Więc sorry, chwilowo zaniedbam ponure racje rozumu na rzecz porywów serca. :mrgreen: Pewnie mi w końcu przejdzie, ale jeszcze nie teraz.

10 lat temu miała miejsce premiera pierwszej gry "Wiedźmin." Pamiętam doskonale logiczne i racjonalne argumenty, dlaczego nie miał prawa się udać. Bo mała firma bez doświadczenia porwała się napisać wyrafinowanego erpega na przestarzałym silniku graficznym, za śmiesznie małe pieniądze, a fabuła to sequel jakiegoś cyklu fantasy, który kojarzą w Polsce, Czechach i Rosji. A jednak.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Maj 2017, 18:52   

Na kanal w TVP nie ma szans, ale program w ramówce -czemu nie. Taki tygodnik - to mogłoby się udać : gry, filmy, książki z szerokiego nurtu fantastyki.
Bierz się do dzieła, wiadomo że to musiałoby wyprodukować zewnętrzne studio.
Właściwie to jest taki program -choć poświęcony przede wszystkim grom komputerowym. Codziennie leci na jakimś kanale dziecięcym, bodaj po 19 kanał zamienia się na komputerowy - taki bardziej dla dorosłych
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 22 Maj 2017, 19:38   

Fidel-F2 napisał/a
A teraz plują sobie w brodę, bo ludzkości uwierzyła, że cała Skandynawia wygląda jak w tych kryminałach, mrok, strach i morderstwo raz w tygodniu to normalne rodzinne życie.
To tak jak w Sandomierzu :mrgreen:

Problem z wejściem na anglosaski rynek to przede wszystkim brak tłumaczy. Kandelów jest stanowczo za mało.
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Maj 2017, 20:18   

Lowenna napisał/a
Problem z wejściem na anglosaski rynek to przede wszystkim brak tłumaczy. Kandelów jest stanowczo za mało.


Co do Kandela, to pozwolę sobie się nie zgodzić - sądząc po tym, jak np. "wprowadzał" na rynek Huberatha, to jednak nie, nie takich tłumaczy potrzebujemy.
Acz uwaga, że tłumaczy - zasadna.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 22 Maj 2017, 20:31   

Anglosaski rynek ma w większości w Arschu pisarzy nieangielskojęzycznych. Tak jak ruski człowiek ma w życi cudzoziemską wódkę.
_________________
Czy pogoda, czy słoneczko, dzieci w tańcu się zakręcą. Wychowawca z długim kijem nigdy dziecka nie uderzy. Raz, dwa, raz, dwa. Już odgruzowany plac jest.
 
 
Ziebreń 
Tom Bombadil

Posty: 41
Skąd: Wybrzeże
Wysłany: 22 Maj 2017, 20:52   

Luc du Lac napisał/a

Bierz się do dzieła,


Luc du Lac, ja się tym interesuję jako obywatel (no i osoba pisująca), a nie jako ktoś, kto miałby realizować taką działalność, ale jestem przekonany, że znalazłoby się wielu odpowiednich ludzi. Gadam o tym, bo chyba trzeba ruszać ten temat.

Ziuta – co do czasu poprzedzającego debiut Wiedźmina – też mi to przyszło do głowy.

Powtórzę (ostatni raz):
W mojej opinii mamy niekorzystny 'bilans wymiany kulturowej', nasza kultura, popkultura ma charakter nazbyt peryferyjny, odbiorczy, wykonuje – mówiąc w pewnym uproszczeniu – obsługę tego, co strumieniem idzie z jednej strony, służy bardziej interesom tamtej strony niż swoim (tak dalece, że od dawna nawet już tego jakby nie dostrzega). Polscy tłumacze, wydawcy, a poniekąd nawet pisarze – to w znacznym stopniu tacy 'akwizytorzy Hollywood' na peryferiach systemu wymiany. Teza o niemożliwości odwracania, modyfikowania pewnych koniunktur, czynnego oddziaływania na nie – jest zapewne dla wielu 'akwizytorów' wygodna. A przecież są szanse, pojawiają się tu i ówdzie. Niektórzy dokładają do pieca i coś tam skapuje do baniaka – trzeba to sprzedawać, dystrybuować, no i dokładać jeszcze więcej.
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 22 Maj 2017, 21:24   

Ke?
_________________
Czy pogoda, czy słoneczko, dzieci w tańcu się zakręcą. Wychowawca z długim kijem nigdy dziecka nie uderzy. Raz, dwa, raz, dwa. Już odgruzowany plac jest.
 
 
Ziebreń 
Tom Bombadil

Posty: 41
Skąd: Wybrzeże
Wysłany: 23 Maj 2017, 16:57   

Przeczytałem właśnie:
T. Bagiński:
'Uważam, że Polska ma ogromny potencjał, by stać się mocnym graczem na międzynarodowej arenie biznesowo-kulturowej, ale musi stworzyć odpowiednie narzędzia, by umieć zainteresować swoją kulturą resztę świata.'
https://moviesroom.pl/z-ostatniej-chwili/filmy/13831-wiedzmin-baginski-zdradza-pierwsze-szczegoly-serialu-netflixa

Co do 'tv fantastyka' - to ja nie wiem, na ile to jest dobry pomysł, a na ile zły. Taka tv to jest właśnie przykład pewnego narzędzia. Być może są jakieś lepsze, bardziej osiągalne, efektywniejsze. Po prostu chciałbym, aby coś się otworzyło niektórym w głowach.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Maj 2017, 17:09   

Ale w TVP siedzą starzy mentalnie, jeszcze z poprzedniej epoki. Gdybyś na ten przykład zaproponowal pprogram/kanał o chwalebnej walce z radzieckim okupantem, w którym by prezentowano osiągnięcia bohaterów oraz podobizny płatnych zdrajców pacholkow Rosji - celeM edukacji młodzieży , to może kanału nie, ale na program spojrzano by przychylnym okiem.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 23 Maj 2017, 18:46   

Luc du Lac, Pierniczysz, a
primo szefem TVP2 jest marcin Wolski sam fantasta / też/
secundo po TVałach kreci sie Gociek / tyż fantasta/ a jak sprawę rozruszać to w TVPKultura można by coś wykrecić.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37523
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Maj 2017, 18:52   

Z Wolskim to najwyżej kupę można ukręcić.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 23 Maj 2017, 21:37   

Co do dzisiejszej dzisiejszości z Wolskim w tle, to o dziwo z Fidelkiem zgadzam się na 500+%.
_________________
Czy pogoda, czy słoneczko, dzieci w tańcu się zakręcą. Wychowawca z długim kijem nigdy dziecka nie uderzy. Raz, dwa, raz, dwa. Już odgruzowany plac jest.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 23 Maj 2017, 22:13   

bio, tego pana ignoruje, a wolskiemu to do pięt nie dorastacie ;P: Natomiast jedyną telewizją która może stworzyć program TVFantastyka jest publiczna TVP, reszta jest POpaprana i zaKODowana, :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 23 Maj 2017, 22:25   

dalciu rozumiem Twe stanowisko i szanuję odmienność spojrzenia przy wielowymiarowej niekompatybilności poglądów. Z Bogiem.
_________________
Czy pogoda, czy słoneczko, dzieci w tańcu się zakręcą. Wychowawca z długim kijem nigdy dziecka nie uderzy. Raz, dwa, raz, dwa. Już odgruzowany plac jest.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Maj 2017, 01:11   

Hmm.
Tak się nazywam.
 
 
Ziebreń 
Tom Bombadil

Posty: 41
Skąd: Wybrzeże
Wysłany: 24 Maj 2017, 15:55   

dalambert napisał/a

primo szefem TVP2 jest marcin Wolski sam fantasta / też/
secundo po TVałach kreci sie Gociek / tyż fantasta/ a jak sprawę rozruszać to w TVPKultura można by coś wykrecić.


No i po telewizjach chodzą regularnie np. Orbitowski, Ziemkiewicz.

Wydaje się, że są potrzeby i jednak od pewnego czasu jest otwarte pewne okno możliwości.
Choćby taka mała rzecz jak zainstalowanie jakiegoś cotygodniowego programu o fantastyce (polskiej, literackiej, no ale nie tylko). Oczywiście, najlepiej by było, gdyby to robił ktoś 'politycznie neutralny'. Można by o to zabiegać np. w TVP Kultura, ale po prostu – mam podstawy tak przypuszczać – chyba nikt się o to nie starał. A podobno jest jakiś fandom, są jakieś środowiska, konwenty, portale, e-ziny, ludzie z ambicjami publicystów, jutuberzy...
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 24 Maj 2017, 16:32   

Nie ufaj swoim podstawom :)
W lepszych czasach dla telewizji niż obecnie (ale rzecz jasna po '89 roku), przynajmniej kilkoro bardzo ustosunkowanych ludzi próbowało się wbijać z programami o fantastyce do różnych telewizji. Ja wiem o 5-6 takich projektach, ale zapewne było ich znacznie więcej i wciąż kolejne podejścia są podejmowane.
Tylko że nikt nie chce programu z gadającymi głowami, a niegadające - nie masz pojęcia, ile kosztuje taki cykliczny program raz na tydzień :) (Wszystkie koszty, od praw, przez pensje, po produkcję.)

Ale w tym wszystkim najzabawniejsze jest to, że Ty chcesz wyciągać kasztany z ogniska cudzymi rękoma :) może byś spróbował coś zrobić samemu, zamiast mówić wciąż, że fandom zły, autorzy źli, wszyscy durnie i leniwce, a Ty chcesz tak dobrze, i na forum Holery rzucasz świetne pomysły :)
Czekaj... podajesz jako miejsce pobytu Wybrzeże. Nie Gdańsk aby? Bo wiesz, to tam się urodziło "Ja rzucam pomysł, a wy go łapcie", dostrzegam pewne podobieństwo idei :) :) :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Ziebreń 
Tom Bombadil

Posty: 41
Skąd: Wybrzeże
Wysłany: 24 Maj 2017, 17:12   

Jakaś dziwna ściana, mało kto patrzy dalej, niż ma buty :) A jałowe szyderstwa i osobiste wycieczki zawsze w cenie i pod ręką :)

Romek P., już wcześniej pisałeś, ze 'pouczam'. Ja wyrażam opinie i jednocześnie po prostu chcę się czegoś dowiedzieć.

Zupełnie inaczej widzę znaczenie i możliwości fantastyki 'dzisiaj' niż 'wczoraj'. A to (zmiana pewnych paradygmatów kultury), wg mnie, jeszcze przyspieszy.

To, o co mi chodzi, wyraża podany już przeze mnie cytat z Bagińskiego. Wytłuszczę teraz pewne kluczowe wyrażenia:

'Uważam, że Polska ma ogromny potencjał, by stać się mocnym graczem na międzynarodowej arenie biznesowo-kulturowej, ale musi stworzyć odpowiednie narzędzia, by umieć zainteresować swoją kulturą resztę świata.'
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 24 Maj 2017, 17:19   

Jasne, jeśli twoim zdaniem to:
Cytat
Można by o to zabiegać np. w TVP Kultura, ale po prostu – mam podstawy tak przypuszczać – chyba nikt się o to nie starał. A podobno jest jakiś fandom, są jakieś środowiska, konwenty, portale, e-ziny, ludzie z ambicjami publicystów, jutuberzy...

jest neutralne, to spoko :) (Wcześniejszych nie chce mi się szukać, wybacz.)

Ziebreń napisał/a
To, o co mi chodzi, wyraża podany już przeze mnie cytat z Bagińskiego. Wytłuszczę teraz pewne kluczowe wyrażenia:

'Uważam, że Polska ma ogromny potencjał, by stać się mocnym graczem na międzynarodowej arenie biznesowo-kulturowej, ale musi stworzyć odpowiednie narzędzia, by umieć zainteresować swoją kulturą resztę świata.'


I gdzie Bagiński znalazł know-how i kasę? Czy aby nie w amerykańskim Netfliksie? :)

Nie chce mi się dalej dyskutować, bo ta rozmowa nie doszła jeszcze nawet do istotnego punktu "a kogo by zainteresowała literacka polska fantastyka poza niszową grupą czytelników", a już widać, że masz argumenty jedynie w postaci pobożnych życzeń :) zatem - powodzenia na szlaku :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37523
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 24 Maj 2017, 17:19   

Tyle, że ten Bagiński, ustosunkowany i utalentowany, od dwudziestu lat ciągle dobrze się zapowiada a na koncie ma same pierdoły.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 24 Maj 2017, 18:31   

Fidel-F2 napisał/a
Tyle, że ten Bagiński, ustosunkowany i utalentowany, od dwudziestu lat ciągle dobrze się zapowiada a na koncie ma same pierdoły.

E tam, o prostu wie, że z "artystyczności" nie wyżyje i bardziej opłaca się robić reklamy z żubrami.

A netflixowy Wiedźmin nie będzie jego dziełem (bo ma tylko "reżyserować jeden z odcinków"), ale raczej polem do popisu dla Platige Image, żeby stać się rozpoznawalnym na szerszych wodach, dostać więcej znaczących zleceń, bo... patrz zdanie pierwsze.

Romek P. napisał/a
I gdzie Bagiński znalazł know-how i kasę? Czy aby nie w amerykańskim Netfliksie? :)

I to jest trafione w punkt. Dodać do tego jeszcze trzeba ostatnie chyba 20 lat pracy na amerykańskim też rynku, o czym mówił w tym samym wywiadzie.

Poza tym. Jeśli nasza kultura jest tak warta niesienia w świat i uświadamiania innych, co mają powiedzieć, dajmy na to Hindusi, którzy kulturę mają bardziej znaną, starszą i bogatszą, a kojarzeni są i tak z wielogodzinnymi filmowymi maratonami śpiewu i tańca. I ze Slumdogiem, zrobionym przez Brytyjczyka według amerykańskich zasad.

A w temacie podstawowym zgodzę się z przedmówcami. Na telewizję nie ma szans, ale na program lub kanał na YouTube są całkiem spore. Nawet kasy wielkiej nie potrzeba, co najwyżej dobrego pomysłu (a z tym to wiadomo...). Na koniec zostanie dobór odpowiedniego prowadzącego (lub kilku) i do dzieła. "Top Gear" zmienił sposób postrzegania programów motoryzacyjnych. "Myth Busters" w widowiskowy sposób spopularyzował naukę. Czemu nie może być podobnie z polską fantastyką? :mrgreen: Tylko zasada musi być, znów, amerykańska. Produkt sam się nie sprzeda "bo uważamy, że jest dobry". Trzeba go sprzedać, wykreować, musi stać się modny, musi być pożądany. Czy polska fantastyka jest pożądana? Czy świat w ogóle wie, że istnieje?

Po co w ogóle sobie zawracać głowę zbawianiem świata. Może trzeba sobie wyrzucić z głowy konieczność pokonania Amerykanów na ich boisku i po prostu róbmy dobre filmy i seriale dla siebie? My zrozumiemy fantastyczną słowiańskość - po holerę ubogacać nią innych? A jeśli przy okazji coś będzie dobre i przebije się na szersze wody, to wspaniale! Tylko nie zakładajmy od razu, że "musimy".
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 24 Maj 2017, 19:00   

Czy fantastyka jest nadal "niszowa"? Ja mam wrażenie, że niszowa już nie jest. Nie jest to literatura "powszechna", ale robi się coraz bardziej "popularna". Można się sprzeczać, czy ta "popularna" to literatura "wartościowa i na poziomie", ale popularności nie da się jej odmówić.
Byliby odbiorcy programów traktujących o fantastyce, ale nie jestem pewna czy tych odbiorców przyciągnęłaby telewizja i na przykład polowanie na "swój ulubiony fantastyczny program" w piątek o 18.30. Raczej nie za bardzo, chyba że byłaby możliwość oglądnięcia tego później w internecie. A skoro tak, to po co to w ogóle pchać do tv? Byłoby miejsce dla programów fantastycznych w internecie i byliby odbiorcy. Nawet są na youtube różne takie próby, ale mało są one dla mnie strawne np. https://www.youtube.com/watch?v=G7ZVWbXhkJQ :D , to głównie fanowskie przejawy uczuć wielkich a namiętnych, ale choć nie jestem w stanie tego oglądać do końca, to doceniam entuzjazm i zaangażowanie, które to cechy dawno mi już zdechły, jako ten Burek pod płotem i raczej z martwych nie powstaną. Ale jak się innym chce robić coś kreatywnego i niegłupiego, to ja popieram. Róbcie, działajcie i nieście kaganek fantastycznej oświaty.
Ziebreń, na razie zaklina rzeczywistość :wink: - nie wiadomo kto, nie wiadomo za co, nie wiadomo gdzie. Ale mnie tam cieszy, że się zebrał w sobie i poruszył temat na Holerze, choć tu same zgredki, które wiedzą, że na pewno się nie uda ;P: :wink:
Pożyjem, zobaczym.

Ps. No i Matrim mnie wyprzedził i w sumie powielam część "mądrości". Tak to jest, gdy się pisze i wyciera zaglucone dziecko równocześnie :wink:
 
 
Ziebreń 
Tom Bombadil

Posty: 41
Skąd: Wybrzeże
Wysłany: 24 Maj 2017, 19:26   

Romek P. napisał/a

I gdzie Bagiński znalazł know-how i kasę? Czy aby nie w amerykańskim Netfliksie? :)


Po prostu to, czego brakuje tutaj (czyli zwłaszcza kapitału), znalazł tam, gdzie to jest. Pod tym względem robi bardzo dobrą robotę w ramach aktualnych możliwości – wykorzystuje amerykański kapitał do budowania własnego, polskiego kapitału w branży.
Budowałby szybciej, gdyby były dodatkowe 'narzędzia'.



Fidel-F2 napisał/a
Tyle, że ten Bagiński, ustosunkowany i utalentowany, od dwudziestu lat ciągle dobrze się zapowiada a na koncie ma same pierdoły.


Bo bardzo brakuje kapitału w tej branży w Polsce, lecz właśnie dzięki takim ludziom jak on może to się zmieniać na lepsze. A mogą w tym (czyli w dokapitalizowaniu branży) pomóc właśnie pewne 'narzędzia' (patrz temat wątku).
A poza tym, bez szyderstw: czy amerykańscy potentaci biorą do spółki gości z ulicy? A Bagińskiego wzięli – widocznie jest dla nich cenny.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37523
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 24 Maj 2017, 19:47   

no to weźmy się i zrób
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Maj 2017, 20:00   

Jest taki kolo, Borejko go wołają, od lat tak fanowsko zajmuje się propagacja fantastyki/rpg w internetowych mediach.
Strona gitgames.pl profil na fb tez tak samo.
Zagadaj, on zjadł zęby na tego typu dzialności.
 
 
Ziebreń 
Tom Bombadil

Posty: 41
Skąd: Wybrzeże
Wysłany: 25 Maj 2017, 18:46   

Do tego, o czym wyżej pisałem (zupełnie nowy państwowy kanał, zaprojektowany jako pewien 'hub' oparty na fantastycznej triadzie 'gry-film-literatura'), pasuje mi hasło 'kulturotech'. Można sobie 'wygooglować'; daję niżej trzy linki dla tych, których może to interesować.

Warto zwrócić uwagę na takie poruszane tam wątki:
1) bardzo wysoka stopa zwrotu inwestycji
2) mocne korzyści nie tylko finansowe, ale społeczno-kulturowe
3) wymagane pewne zaangażowanie w to państwa

Tu link do artykułu – manifestu autorów tego hasła:
https://www.pb.pl/kulturo...nadzieja-853429

Tu artykuł oraz krótki wywiad video z Bagińskim:
http://businessinsider.co...to-jest/6h4psxw

A tu krótka audycja radiowa:
http://www.polskieradio.p...sprzedal-Polske
(po lewej stronie stronie przycisk do odsłuchania audycji)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group