Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Najdłuższa podróż - głosowanie do 11 września 2016

Który autor odbył najdłuższą podróż?
Szort bez tytułu
28%
 28%  [ 2 ]
Czcigodna Podstawa
71%
 71%  [ 5 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 24 Sierpnia 2016, 17:41   Najdłuższa podróż - głosowanie do 11 września 2016

Cytat
Planeta była bardzo obiecująca i malownicza. Mozaikę niebieskich wód i różnobarwnych lądów uzupełniały białe obłoki, a lądy poza linią terminatora jarzyły się światłami cywilizacji. H7#7 nie powinien odczuwać podniecenia, ale odnóża mu drgały kiedy umoszczając się na orbicie wysnuwał w dół zwiadowców. Dawno nie trafił na tak smakowitą ofiarę, zapowiadał się cudowny posiłek, choć prawdę mówiąc radość H7#7 była nieco zmącona dziwnym uczuciem deja vu. H7#7 zamknął szybko wokół siebie bąbel przestrzenny i tylko poprzez same nici odbierał raporty zwiadu.

Tymczasem na planecie toczyła się walka. Jedni ludzie przeszkadzali drugim jak tylko mogli psując i niszcząc systemy informatyczne przeciwnika. Ataki następowały w sposób chaotyczny, a jednym z efektów było niewłaściwe (powiedzmy) pozycjonowanie stron handlowych przeciwnika w wyszukiwarkach. Chaos był oczywiście pozorny, a walka w sieci była pełna podstępów, zwodów i niszczących dane programów udających inne programy. W burzliwym przepływie danych nikt nie zwrócił uwagi na wzrost aktywności sieci, a jeżeli już, położył to na karb tłukących się wzajemnie korporacji.

Przypadek sprawił, że pierwszy raport dotyczył infosieci i jeżył włoski na odwłoku. H7#7 był wstrząśnięty. Na powierzchni planety istniała bardzo prymitywna co prawda, ale w pełni sprawna infosieć. Tam i z powrotem popłynęły impulsy zawierające dane, pod wpływem pakietów rozpoznania zdalnego zwiadu indukowała się w planetarnej infosieci protoświadomość, a pakiety zwrotne zawierały dodatkowe, nieznane i potencjalnie groźne instrukcje.

Jedna z ulubionych metod atakowania korporacji, nazwijmy ją A, polegała na kopiowaniu pakietów wroga, doklejaniu do nich złośliwego kodu zapętlającego dane i wysyłaniu go z powrotem.

Z wielkim wysiłkiem, ale wrota kokonu zostały zamknięte. Wszyscy zwiadowcy powrócili obciążeni informacjami do granic możliwości, a teraz rozpuszczali się w zbiornikach informacyjnych przekazując stopniowo zdobytą wiedzę do infosfery, gdzie zostanie usystematyzowana i włączona do sieci. Tymczasem H7#7 ściągał kokon, zbierał nici i po zamknięciu przestrzennego bąbla sięgnął ku sieciom sąsiedniego układu rozpoczynając redukcję wymiaru przestrzennego. Niestety nic takiego się nie wydarzyło, wymiar przestrzenny nie uległ zmianie, ale energia wydatkowana na redukcję została gdzieś spożytkowana. Zdezorientowany H7#7 rozejrzał się dookoła.

Planeta była bardzo obiecująca i malownicza. Mozaikę niebieskich wód i różnobarwnych lądów uzupełniały białe obłoki, a lądy poza linią terminatora jarzyły się światłami cywilizacji. H7#7 nie powinien odczuwać podniecenia, ale odnóża mu drgały kiedy umoszczając się na orbicie wysnuwał w dół zwiadowców. Dawno nie trafił na tak smakowitą ofiarę, zapowiadał się cudowny posiłek, choć prawdę mówiąc radość H7#7 była nieco zmącona dziwnym uczuciem deja vu.


Cytat
Czcigodna Podstawa

14 czerwca br.

Pragnę zapewnić wysoką komisję, że nie jestem zdrajcą. Całe zdarzenie było najzwyklejszym nieszczęśliwym wypadkiem. A wszystko zaczęło się od mojego spotkania z ministrem nauki.

Pół roku wcześniej

– Ludzie są coraz bardziej krnąbrni. Nie szanują naturalnych autorytetów. – Sylwetka ministra nikła wobec ogromu biurka, za którym siedział, jego tubalny głos odbijał się jednak z mocą od ścian przestronnego gabinetu. – Musimy przywrócić państwowotwórcze myślenie naszych przodków. I pan się tym zajmie, profesorze!
– Oczywiście, panie ministrze! – powiedział siedzący naprzeciwko uczony. – Mój zespół pracuje właśnie nad metodą przeglądania pamięci genetycznej zachowanej w ludzkich komórkach. Dzięki niej wyszukamy geny szacunku dla władzy i postaramy się je wzmocnić.
– Bardzo dobrze, gwarantuję panu niezbędne wsparcie finansowe i materialne. Sam prezydent zainteresowany jest wynikami badań.
– Tak jest, panie ministrze. Nie zawiodę!

14 czerwca br.

Od razu zabrałem się do pracy. Pobrałem próbki materiału genetycznego kilkuset obywateli z różnych warstw społecznych, a także, dla porównania, liczące nawet pięćset lat próbki z grobów. Stwierdziłem wtedy, że w ciągu kilku ostatnich stuleci państwowotwórcze geny ulegały stopniowemu skarleniu. Postanowiłem je więc wzmocnić. Nie będę zagłębiał się w techniczne szczegóły – wysoka komisja znajdzie je w załączniku BD/78/6 – opiszę tylko krótko główne punkty mojego postępowania.

Po kilku miesiącach badań odkryłem mianowicie, że zrąb genów państwowotwórczych ukształtował się u małpich przodków człowieka. Podstawą naszych propaństwowych odruchów jest zachowanie niższych rangą samców, które okazywały szacunek przywódcy stada uniżonym pochyleniem głowy. Nazwałem to Czcigodną Podstawą. Miliony lat ewolucji przekształciły ją w skomplikowane formy dworskiego ceremoniału. Stąd też wziął się zwyczaj obdarowywania przywódców, na przykład dziełami sztuki. Niestety, w epoce oświecenia rozwój ten się zatrzymał. W kolejnych stuleciach tylko nieliczni zachowali nieskażone geny poszanowania władzy. I to dzięki nim mogłem stworzyć szczepionkę będącą w stanie odwrócić ten zgubny proces. Wiedziałem oczywiście, że nie wszystko będzie takie proste. W początkach cywilizacji szacunek okazywano zabijając corocznie królów, aby ich krew mogła zapłodnić ziemię, oni sami zaś wejść do raju w zaświatach. Sądziłem jednak, że da się tego rodzaju szkodliwe atawizmy zablokować.

Pierwszą szczepionkę zgodził się przyjąć radca Potocki, którego pradziad był nadwornym malarzem króla Kazimierza. To właśnie on namalował słynne Panny dworskie. Sam zaś radca także odziedziczył artystyczne zdolności, lecz to hobby go już nie zajmowało. Sponsorował jednak pewnego zdolnego malarza z Akademii. Radca miał wprawdzie dobre geny, ale szczepionka w niczym nie mogła mu zaszkodzić, zaś wzmocnienie Czcigodnej Podstawy w połączeniu z jego predyspozycjami mogło dać tylko dobre rezultaty. Tak sądziłem.

Dwa dni wcześniej

Profesor przeglądał właśnie wyniki badań, gdy pojął ogrom swojej pomyłki. Niższe w hierarchii samce wcale nie okazywały szacunku poprzez uniżone pochylenie głowy. Czyniły to zupełnie inaczej! Było już jednak za późno. Prezydent właśnie wchodził do sali obrad.

Ostatnie posiedzenie rządu zaczęło się od małego zamieszania, gdy radca Potocki wstał nagle, spuścił spodnie i wypiął się w stronę zdumionego prezydenta. Na jego pulchnych, białych pośladkach pyszniło się wspaniałe malowidło, przedstawiające głowę państwa w otoczeniu rodziny.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2016, 13:27   

Szort bez tytułu - może wstyd się przyznać, ale nie zrozumiałam idei autora.
Czcigodna Podstawa - zjadliwe.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2016, 18:03   

Podbiję, bo coś nikła ilość głosów...

Zagłosowałem, czemu nie, "Czcigodna Podstawa" (nie powinno być "postawa"? ._.) dała mi powód do uśmiechu. Nieutytułowanego nie rozgryzłem.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2016, 18:17   

Zagłosowałem na Czcigodna Podstawę - dobre.
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2016, 22:03   

Ło matko i córko, zaglądam na forum, a tu szorty wróciły! :D

Oba są dobre, ale zagłosowałem na beztytułowy.
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 11 Wrzeœśnia 2016, 18:07   

I tak najdłuższa podróż dobiegła końca. Czas na wyniki:

2. miejsce: Rafał i jego szort bez tytułu.

1. miejsce: Marcin Robert "Czcigodna Podstawa".

Gratulacje dla uczestników, prowadzącego i szczęśliwej siódemki głosujących. :bravo :bravo
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 11 Wrzeœśnia 2016, 20:45   

Trochę za późno ale cieszę się, że jednak komuś się chciało :bravo :bravo :bravo
Ode mnie mały plusik dla Rafała :wink:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2016, 09:58   

O cholercia, i się spóźniłam na głosowanie. Niemniej gratulacje dla autorów!!! :bravo
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2016, 10:06   

Gratulacje dla obu autorów :bravo :bravo :bravo , że się chciało.
Głosowałem na Rafała, dobrze, że szorty wracają, acz powoli.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2016, 14:38   

Dzięki wszystkim i gratki dla Marcin Robert, :bravo
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2016, 17:09   

Gratulacje dla obu autorów :bravo .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2016, 22:51   

Gratulacje dla Autorów, a przede wszystkim za wskrzeszenie konkursu! :-) :bravo
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 14 Wrzeœśnia 2016, 05:51   

Marcin Robert, gratuluję wygranej! Prosimy o następny temat.
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2016, 12:58   

Dzięki za gratulacje. Temat podam w niedzielę. Będą dwa pełne tygodnie na pisanie i kolejne dwa na głosowanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group