Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Rafał W. Orkan
Autor Wiadomość
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 1 Sierpnia 2016, 19:52   

Dabliu, Urocza opowiastka , bardzo miło się czytało :D :bravo :D
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Sierpnia 2016, 20:01   

Dziękuję waszmościom :)
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 1 Sierpnia 2016, 20:43   

Zgrabne. :D
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 1 Sierpnia 2016, 21:22   

Ładne, urocze, zgrabne. Razem przeżywaliście ŚDM, czy udaliście się osobno, by potem się wypowiedzieć na temat podetkniętej lektury?
_________________
Czy pogoda, czy słoneczko, dzieci w tańcu się zakręcą. Wychowawca z długim kijem nigdy dziecka nie uderzy. Raz, dwa, raz, dwa. Już odgruzowany plac jest.
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 1 Sierpnia 2016, 21:37   

Jak podetknięta, to niedobra?
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 1 Sierpnia 2016, 22:32   

A Roshomon bardzo Cię inspirował :wink: :?:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Sierpnia 2016, 22:59   

Chyba był gdzieś z tyłu głowy :)
Ja w ogóle lubię takie zderzenia niewiarygodnych narratorów...
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2017, 10:20   

Hej! Info dla (fejsbukowych) znajomych, jeśli się tu jacyś zaplączą:

NIE usunąłem Was z grona znajomych, NIE zablokowałem Waszych kont - zdezaktywowałem własne na czas nieokreślony :)

Piszę to, bo już się dwukrotnie spotkałem z taką omyłką.

Pozdrawiam!
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Maj 2018, 03:26   

Ostatnio sporo się u mnie dzieje - moja firma przekształca się we wrocławski oddział CD Projekt Red, więc dołączam do zespołu Cyberpunk2077, po godzinach piszę dla siebie, ale też obok literatury i scenopisarstwa growego zabieram się za komiksy :)

Poznajcie Kanti - postać w zamierzeniu literacka i komiksowa, w settingu sword&sorcery inspirowanym upadkiem epoki brązu. Autorką wizualnej strony komiksowej odsłony Kanti będzie Kate Niemczyk, która rysuje/rysowała m.in. dla Marvela, Dark Horse czy Blizzarda.

https://www.facebook.com/kate.n.bd/
https://www.instagram.com/kate.niemczyk/?hl=pl
http://marvel.com/comics/...8/kate_niemczyk
https://kate-n-bd.tumblr.com/

  
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 2 Maj 2018, 05:13   

Gratulacje! Tylko się staraj, bo czekam na tę grę ;P:
  
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 2 Maj 2018, 07:54   

CD Project? To będziesz miał czas między crunchami? ;) Cytat sprzed raptem sześciu lat:
Dabliu napisał/a
Praca zawodowa (w polaczeniu z podwojnym rodzicielstwem) daje mi sie ostro we znaki, nie ogarniam uplywu czasu; wczoraj byl marzec, dzis listopad, a jutro pewnie obudze sie w czerwcu, czy cos kolo tego. Innymi slowy, nie skonczylem jeszcze trzeciego tomu. W ogole ze wszystkim jestem w czarnej d... Nawet skrzynek mailowych nie nadazam przegladac. Cud, ze czasem na forum zajrze, zanim walne grzywka w poduszke, zapijajac czyms mocniejszym, coby przespac noc bez zrywow.


Ciekawi mnie, skąd zainteresowanie brązem - Gołkowski też mocno zafascynowany, nie tylko pisze, ale też opowiada na konwentach, dlaczego ten okres nie ogranicza skali możliwej opowieści. Raptem z dziesięć dni temu byłem na takim wystąpieniu.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Maj 2018, 13:46   

Navajero napisał/a
Gratulacje! Tylko się staraj, bo czekam na tę grę ;P:


:mrgreen:

gorat napisał/a
CD Project? To będziesz miał czas między crunchami? ;) Cytat sprzed raptem sześciu lat:
Dabliu napisał/a
Praca zawodowa (w polaczeniu z podwojnym rodzicielstwem) daje mi sie ostro we znaki, nie ogarniam uplywu czasu; wczoraj byl marzec, dzis listopad, a jutro pewnie obudze sie w czerwcu, czy cos kolo tego. Innymi slowy, nie skonczylem jeszcze trzeciego tomu. W ogole ze wszystkim jestem w czarnej d... Nawet skrzynek mailowych nie nadazam przegladac. Cud, ze czasem na forum zajrze, zanim walne grzywka w poduszke, zapijajac czyms mocniejszym, coby przespac noc bez zrywow.


Młodsze dziecko trochę odchowane, pracuję w nieco innym środowisku niż wtedy, crunch się zobaczy, bo on głównie Wawy dotyczy - na razie jeszcze mnie osobiście tu nie dotyka, no i przestałem pić ;)

[quote="gorat"]Ciekawi mnie, skąd zainteresowanie brązem - Gołkowski też mocno zafascynowany, nie tylko pisze, ale też opowiada na konwentach, dlaczego ten okres nie ogranicza skali możliwej opowieści. Raptem z dziesięć dni temu byłem na takim wystąpieniu.

Może coś jest w powietrzu :)
Ale tak serio, to mnie zawsze ten okres fascynował, a jakoś z rok temu połączyłem jeden pomysł (na bohaterkę) z drugim (na setting) i się zajarałem, bo suma wydała mi się bardzo atrakcyjna.
Co do epoki brązu, to po prostu arcyciekawy okres, dla mnie zwłaszcza schyłek, gdy większość tysiącletnich kultur i cywilizacji (żyjących w zglobalizowanym świecie, jak nasz teraz), nagle się rozpadła w ciągu jednego pokolenia.
No i ten klimat baaardzo mi pasuje do miecza i magii - Conan miał też taki antyczno-prehistoryczny vibe. Jestem już naprawdę zmęczony quasi-średniowiecznymi settingami i fantasy post-tolkienowską / arturiańską. Chcę robić stare dobre sword and sorcery, mające korzenie w westernie, (pre)antycznej mitologii i starożytnych eposach oraz literaturze "awanturniczo-niesamowitej" ;)

Przy czym poszedłbym o zakład, że Gołkowski wpadł na pomysł settingu później niż ja, ale zrealizował go szybciej ;)
  
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 2 Maj 2018, 17:52   

Dabliu napisał/a
Przy czym poszedłbym o zakład, że Gołkowski wpadł na pomysł settingu później niż ja, ale zrealizował go szybciej ;)
Rok temu ;)

Będzie tylko komiks, czy coś bardziej treściwego? I skąd ta ilustratorka? Jakiś skutek uboczny zawodowych kontaktów?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Maj 2018, 18:36   

gorat napisał/a
Będzie tylko komiks, czy coś bardziej treściwego? I skąd ta ilustratorka? Jakiś skutek uboczny zawodowych kontaktów?


Zacząłem od powieści - miałem pomysł na fabułę specjalnie dla tej postaci. Po napisaniu pierwszego rozdziału uznałem jednak, że chciałbym lepiej poznać tę bohaterkę (zanim wkroczy ona w "kluczowy" moment w jej życiu) i postanowiłem, że napiszę kilka opowiadań.

Odłożyłem więc na pewien czas powieść i usiadłem do pierwszego z opowiadań. W tym czasie - ponieważ nie kryłem się z tym na fejsbuku - Cetnar wyraził chęć na ten tekst, tak więc powstaje on z myślą o Nowej Fantastyce. W tzw. międzyczasie jednak odłożyłem również to opowiadanie, żeby bardziej zagłębić się w researchu - nie żeby sword and sorcery koniecznie potrzebowało silnych podstaw historycznych, ale ja LUBIĘ WIEDZIEĆ i zobaczyć ten świat najlepiej jak mogę, dlatego czytam i ciągle wyszukuję nowe pozycje (ostatnio zwłaszcza o Mezopotamii).

Jakiś czas temu zgłosił się do mnie kolega z prośbą o gościnne opowiadanie do konkursowej antologii non-profit, więc napisałem jeszcze inne opowiadanie o Kanti, które posłałem do kolegi, myśląc że to już deadline, ale wygląda na to że jeszcze trochę im zejdzie, więc nie mam pojęcia, kiedy to się ukaże.

Stan na tę chwilę jest więc taki, że mam napisane jedno krótkie opowiadanie do cyfrowej antologii, drugie właśnie piszę dla NF, chciałbym jeszcze co najmniej jedno napisać (np. z myślą o publikacji w Smokopolitanie) i wrócić do clue, czyli do powieści.

Co do komiksu - Kate poznałem jakoś na początku 2015; przedstawił mi ją jej chłopak, z którym pracowałem nad animatikami do jednej z gier (Call of Juarez: Gunslinger). Jego firma robiła też później animatiki np. do Wiedźmina 3 czy do nowego Tormenta. Kasia była wówczas jedynie wannabe komiksiarą, rysującą do szuflady i chciała ze mną pogadać w poszukiwaniu porady (pracowałem np. z pewnym amerykańskim pisarzem/scenarzystą komiksowym nad jedną z gier itd.).

Niedawno tenże kolega od animatików zgłosił się do mnie z propozycją zrobienia wspólnego komiksu. Oczywiście zgodziłem się, a podczas rozmowy napomknąłem, że właśnie pracuję nad tekstami o pewnej bohaterce, którą bardzo chciałbym zobaczyć w komiksowym kadrze - przy czym rysownikiem musiałaby być Kate i nikt inny.

Okazało się, że Kasia (która dziś jest już rozpoznawalnym na świecie rysownikiem) jest jak najbardziej chętna "po godzinach" robić ze mną komiksy (przy czym pewnie zaczniemy od jakichś sieciowych szortów).

I to chyba tyle :)
  
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Maj 2018, 20:03   

Na wszystkie demony wszystkich wymyślonych światów, czemu w Smokopolitanie? Ostatnio szukam jakiejś fajnej powieści z Mezopotamii, najlepiej historycznej, ale fantastyka też by obleciała.

Enyłej, cuzamen do kupy, nie wygląda to źle.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Maj 2018, 20:06   

Dzięki :)

Ale co jest złego w Smokopolitanie? Wydawało mi się, że to bardzo przyjemna fanowska inicjatywa, do której chętnie dorzuciłbym własną cegiełkę.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Maj 2018, 21:12   

Nie mam czasu na fanowskie wytwory, ledwie mi na NF i FWS wystarcza. Przeczytałem jeden numer Smokopolitana i więcej nie zamierzam. Jeśli tam coś umieścisz to po prostu nie przeczytam. A jednakowoż szkoda by było.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Maj 2018, 00:16   

Fidel-F2 napisał/a
Nie mam czasu na fanowskie wytwory, ledwie mi na NF i FWS wystarcza. Przeczytałem jeden numer Smokopolitana i więcej nie zamierzam. Jeśli tam coś umieścisz to po prostu nie przeczytam. A jednakowoż szkoda by było.

tak tyć offtop, ale się zapytam (najwyżej szanowna admiralicja usunie.przeniesie ;) ) - sama też jakos do Smoko przekonać się nie mogę, natomiast kusi mnie Fantom. Tak przekornie, bo po rozmowie z ichnim rednaczem wiem, że oni raczej w pop idą i inne takie, ale jednak - w sieci są bardziej niż NF, powoli budują sobie fanbazę... Czytałeś Fidelu chociaż jeden numer? Warto li tracić czas i monety na ten twór?

Dabliu - gratulejszyn z całej epy! :)
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 3 Maj 2018, 10:13   

Czytałem pierwszy numer. W wątku Fantomowym jest moja wypowiedź (link poniżej). Krótko zaś mówiąc, jest to coś zupełnie nie dla mnie.

http://latajaca-holera.pl...er=asc&start=30
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Maj 2018, 11:12   

Fidel-F2 napisał/a
Krótko zaś mówiąc, jest to coś zupełnie nie dla mnie.

Prześledziłam wątek, thx.
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group