Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Konsolomaniacy wszystkich krajów łączcie się...
Autor Wiadomość
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 1 Czerwca 2011, 13:24   

Ale fajne to Red Dead Redemption! Wiem, że mi się znudzi, ale na razie mam wrażenie, że mógłbym po prostu do końca życia mojej konsoli bujać się po prerii :D .
_________________
drugi obieg
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 1 Czerwca 2011, 13:44   

To muszę chyba pożyczyć od kumpla. On nie ma w ogóle czasu na granie. Tylko, że ja też nie bardzo mam, a jak już mam to przechodzę Assassin's Creeda, co do którego mam dokładnie taką samą opinię, jak Twoja odnośnie RDR.

A z innych newsów: do końca tygodnia ma działać PS Store. Wreszcie.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 1 Czerwca 2011, 17:15   

agrafek napisał/a
Wiem, że mi się znudzi

Nie znudzi się ;P:
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 1 Czerwca 2011, 17:21   

grał w legutki Potterowe wersja na XBoxa 360 i są super :mrgreen:
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Czerwca 2011, 12:36   

Od legutków potterowych lepsze są legutki klonowe. Albo piratowe.

Playstation Store zaczął działać. Ściągnąłem sobie kilka demek, dzisiaj potestuję. Sprawdziłem także po ile są dodatki do NFS Hot Pursuit. Myślałem, że sobie zafunduję ze dwa-trzy, będę miał nowe autka i nową frajdę z jazdy.
Tymczasem okazało się, że cudem jakimś połamała mi się płyta z grą i PS3 jej nie czyta. Myślałem, że się popłaczę. EA gwarantuje wymianę płyty w kraju zakupu, a mi ją tata przywiózł z USA. No i trzeba mieć dowód zakupu, a tego pewnie też już dawno nie ma. Szlag by to trafił.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Czerwca 2011, 10:15   

Sony zaczęło rozdawac gierki na PSS w ramach pakietu zadośćuczyniającego graczom. Niby nic, ale zawsze coś. Dwie z pięciu gier za darmo. I filmy do ogladania w full HD. trzy chyba.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 4 Czerwca 2011, 18:10   

I co z tego, że Sony rozdaje, skoro Wiedźmina wydadzą (póki co), tylko na eXboxa? :)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Czerwca 2011, 22:51   

to kup sobie xboxa, to na razie nie jest zabronione :-)

BTW, Sony rozdaje całkiem sporo. w sumie ściągnąłem już cztery gierki za darmo. Lubię ich :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 5 Czerwca 2011, 01:04   

NURS, aż taki rozrzutny nie jestem :)

Tylko czemuż, ach czemuż inFamousa dają w polskiej wersji z dubbingiem? :(
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Czerwca 2011, 09:56   

A mi się ten dubbing podoba. Bardzo fajny jest.
Ja już ściągnąłem pięć, przy czym Burnout Paradise dla "plusów" na miesiąc. Pozostałe cztery po dwie na konto, bo konta mam dwa.
A Burnout Paradise to znakomity "przeczekiwacz, aż mi nowa płyta z NFS:HP przyjedzie ze Stanów. Mam nadzieję, że sejwy będą zachowane. Pożyczyłem od sąsiada wersję polską, żeby sprawdzić, czy działa i gra działa o tyle, że moje czasy są trzymane w autologu, ale całą karierę musiałem od zera zaczynać. Mało tego, nie działał mój Online pass, który miałem przecież oryginalny. No ale nic.
Do tego ściągnąłem dwie gry ze starego PSXa, dwie Mini gry, trzy gry z obrzydliwą grafiką, ale niesamowicie miodne, a także jakieś dema. Chyba z 30GB przez weekend pociągnąłem.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 6 Czerwca 2011, 10:06   

Ja z zasady jakoś za dubbingiem nie przepadam, jako ciekawostka może być :) Bo o ile Cole jeszcze daje radę, to Moya jest drętwa strasznie. Na dodatek, gdy Cole zwraca się do niej po imieniu, np. "Jesteś tam, Moya?", to zawsze się łapię, że czekam na dalszy ciąg - jaka twoja? ;)

Ale ogólnie gra mi przypadła do gustu :)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Czerwca 2011, 10:11   

A to nie wiem. Z grą nie miałem wcześniej do czynienia, wczoraj odpaliłem na chwilę tylko, nie wyszedłem poza tutorial i Moi nie spotkałem. Ale wygląda ciekawie, pewnie pogram, w końcu jak za darmo dali ;)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 6 Czerwca 2011, 10:31   

Pojawia się niewiele za początkiem.

Za darmo się fajnie gra ;) Bieganie po dachach nie jest tak fajne jak w Assassin's Creed, ale za to skoki z wysokości powodujące dziury w asfalcie, to frajda niezła ;) I fajne jest to, że (z tego co do tej pory widziałem), zadania "złe" i "dobre" wykluczają się, więc grę można bez problemu rozegrać dwa razy z zupełnie innym podejściem i mocami.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Czerwca 2011, 12:33   

Nawet na liście trofeów masz dwa osobne złote trofea za przejście gry "po dobremu" i "po złemu".
Pogram w to trochę na pewno, tym bardziej, że powoli zbliżam się do końca ACB, ale najpierw Burnout Paradise, bo na niego tylko miesiąc jest :D

Granie za darmo jest fenomenalne. Praktycznie cały weekend męczyliśmy z synem konsolę na zmianę, albo w duecie, ani razu nie wkładając płyty do czytnika. Tylko klik i gram. Nie trzeba wstawać, wyjmować, wkładać, odkładać na miejsce. Świetna sprawa. Co prawda gdybym miał ściągnąć grę za pieniądze, to bym się musiał mocno zastanowić, bo jednak pudełko zawsze można odsprzedać, ale rzeczywiście przyjemność z grania jest bardzo duża. Nawet jak się gra w gry o krapowatej grafice sprzed 20 lat, jak Sonic 2, to i tak jest fajowo.

Btw. Robi ktoś z was backup dysku konsoli? Nie chciałbym, żeby mi się wszystko wysypało. Jeśli jest jakiś prosty sposób na to (bez rozkręcania obudowy i wyciągania dysku, np. po sieci, albo po USB), to chętnie się dowiem. Szczególnie teraz, jak ściągnąłem darmowe gry, które mogą leżeć do końca świata, ale jak dysk padnie, to drugi raz na pewno nie da się ich ściągnąć.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 6 Czerwca 2011, 12:44   

hrabek napisał/a
ale jak dysk padnie, to drugi raz na pewno nie da się ich ściągnąć.

Prawdopodobnie będziesz mógł je ściągnąć, bo gdzieś na serwerach Sony jest Twoje konto z uprawnieniami. Tak myślę.

Ja backupu nie robię. Gram tylko w to, co aktualnie kupię, nic nie chomikuję, więc i niczego mi nie szkoda ;) Poza tym, przed serwisowaniem ostatnim robiłem zapis stanów gier, który po serwisie nie chciał się wczytać, więc dałem sobie i z tym spokój :)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Czerwca 2011, 13:28   

Alan Wake 1000/1000 zrobiony. Chyba sobie fundne dodatki, bo gierka jest zacna.
A teraz Metro 2033. Shooter inny, niż wszystkie. Czuć w nim tę rosyjskość.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Nath 
Frodo Baggins


Posty: 103
Skąd: z Warszawy
Wysłany: 22 Listopada 2011, 00:41   

Mam pytanie do wszystkich konsolomaniaków ;)
Razem z drugą połówką zamierzamy kupić sobie konsolę. Zastanawiamy się nad Playstation 3 oraz Xbox 360. Czy jest w ogóle możliwe krótkie ujęcie plusów i minusów obu urządzeń?

Dodam, że ważnym elementem dla nas jest również Move tudzież Kinnect. Który system lepiej się sprawdza i która platforma oferuje więcej zabawy, jeśli chodzi o względy towarzyskie, imprezowe itd.?

Będę wdzięczny za pomoc :)

Pozdrawiam
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Listopada 2011, 07:29   

Jeśli chodzi o Move/Kinect, to stwierdzam, że kinect jest o wiele lepszy. Po pierwsze nic nie trzeba trzymać w rękach, a po drugie zabawa w kilka osób jest o wiele łatwiejsza, fajniejsza i różnorodna. Move jest bardzo fajny, jeśli potrzebujesz precyzji i lubisz grać np. w shootery albo tenisa, wtedy kinect nie da ci takiej precyzji, ale też trzeba trafić na grę, która dobrze Move'a oprogramowuje.
Jeśli chodzi o same gry, to w zasadzie na obie konsole większość jest taka sama, a exclusivy to kwestia gustu, na każdy jeden od Sony, Microsoft ma odpowiedź i vice versa.

I to mówię ja, który mam PS3 z Move.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Nath 
Frodo Baggins


Posty: 103
Skąd: z Warszawy
Wysłany: 22 Listopada 2011, 18:23   

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Oglądając filmy na YouTube i obserwując Move/Kinnect w akcji, odniosłem mniej więcej takie samo wrażenie. Jednak opinia osoby, która własnoręcznie się bawiła na obu systemach, jest nie do przecenienia :)

Jeśli chodzi o exclusivy, to do PS3 ciągnął mnie zawsze Heavy Rain... Czy Xbox ma też na to odpowiedź? ;)

Pozdrawiam
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2 Grudnia 2011, 14:57   

Mam przecieki, że Mikołaj pod choinkę przyniesie synowi PSP. System trochę już wiekowy, ale nadrabia ceną i popularnością wśród rówieśników, więc pewnie będą się mogli wymieniać grami. Natomiast jak tak patrzę na parametry tej konsoli i mojego telefonu z Androidem, to podejrzewam, że graficznie gry na Androida prezentować się będą o wiele lepiej i z tego punktu widzenia Mikołaj zastanawia się trochę, czy babola nie walnął i zamiast konsoli nie powinien raczej sprawić dziecku tableta z androidem, wtedy nie dość, że wielkość ekranu byłaby większa, to i radość z gry mogłaby być również odpowiednio większa.
W sumie trochę za późno na refleksję dla mnie, ale być może ktoś jeszcze się zastanawia i sprawę przemyśli, a jak nie to pod rozwagę na przyszłe okazje.
_________________
5 zdań na temat
 
 
cwany-lis 
Gollum

Posty: 22
Skąd: Gdynia~Sopot~lisia nora
Wysłany: 2 Grudnia 2011, 22:25   

Chłopak z psp będzie zadowolony - to ciągle dobry sprzęt, który może zrobić furorę na szkolnej przerwie. Gdyby mi za młodu kupowano takie prezenty ...

Sam czekam na Vite - "tylko" 1 000 zł. w dniu premiery, może się skuszę
 
 
ewwitka 
Gollum

Posty: 7
Skąd: stolica
Wysłany: 4 Grudnia 2011, 12:52   

A ja kocham moje Wiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :)
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 2 Listopada 2012, 19:00   

Czy są na Forum abonenci PlayStation Plus? :) Warto/nie warto, korzystacie? Widziałem że ostatnio (choć chyba już się skończyło) była miesięczna promocja na abonament i darmowe Red Dead Redemption i zacząłem się zastanawiać. Do tego dochodzi jeszcze kilka(naście) innych gier w pakiecie: chyba oba InFamousy, obie Little Big Planet, polski Bulletstorm, Resident Evil 5. Całkiem pokaźna kolekcja jak na 190 zł za rok.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Listopada 2012, 09:54   

I ja bym chętnie wykupił, ale wczoraj po raz pierwszy zagrałem w grę, którą kupiłem pół roku temu. Zwyczajnie nie mam czasu. A gry rzeczywiście zacne dają. Do tego fajne zniżki, ekskluzywne dema czy możliwość grania w pełną wersję gry np. przez tydzień, a później możliwość jej kupienia bądź nie.
No i nowe darmowe gry raz na kwartał, 4 głośne tytuły rocznie plus masa mini gierek i klasyków z PSX.
Minus jest taki, że grać w te wszystkie darmowe gry możesz tylko dopóki płacisz. Jak raz nie zapłacisz to tracisz do nich dostęp i nie wiem, czy ponowne wykupienie abonamentu przywraca ten dostęp.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 5 Listopada 2012, 10:04   

hrabek napisał/a
i nie wiem, czy ponowne wykupienie abonamentu przywraca ten dostęp.

Ponoć tak, ale kto to wie na pewno?

Zresztą, nie ma chyba na Forum praktyków w tej kwestii :)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 26 Listopada 2015, 11:36   

Młoda oświadczyła, że pod choinka ma być xbox one, się uparła żadne tłumaczenia, próby perswazji nie działają, wszyscy w klasie mają to i ona też chce, bo na ps4 to nie będzie miała z kim grać i nie ważne że ps4 lepsze i większy rynek.
"- A jak tak bardzo chcesz to możesz mi potem kupić ps4 na urodziny, alb sobie kup tato"

Zna ktoś stronę w necie al'a pssite ale poświęconą xbox-owi, poradniki mi są potrzebne, pewnie trzeba będzie to zarejestrować, konta zakładać, wykupić abonament itp. a zielony jestem w tym temacie.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Listopada 2015, 12:05   

Wczoraj wszedłem do sklepu z używanymi grami. Na PS4 cała ściana, włącznie np. z nowym Need For Speed i Assassin's Creed, które dopiero co wyszły. Na XBOX One wszystkiego 8 pudełek. W sklepie obok (nie wiem, jak one żyją, oddalone od siebie o 20 metrów) to samo. Pomyślałem sobie, że jednak mogłem wziąć dzieciakom PS4.

E. Co do rejestracji, to logujesz się kontem Microsfot (@live.com, @outlook.com, itp.). Każdy gracz powinien mieć własne konto (można grać w dwie osoby i druga osoba gra jako gość, ale jest to upierdliwe, więc lepiej każdemu założyć. Co oczywiście jest głupie, gdy trzeba założyć maila 4-latkowi).
Do grania w necie potrzebujesz konto Gold, w internecie można kupić za około 120-130zł na rok, w odpowiednie pole wpisujesz po prostu kod, jak serial z Office'a. Pogubić się jest trudno, menu jest proste do rozpracowania, mi się błyskawicznie udało.
_________________
5 zdań na temat
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 26 Listopada 2015, 13:47   

dzięki hrabek,
te gry co niby "za darmo" przy abonamencie gold dają, to tak jak w ps+, trzeba dodać do konta wtedy, gdy są dostępne i potem działają już wiecznie (można pobrać i grać kiedy się chce, byle abonament był opłacony?)
Dodaje się je do każdego konta z osobna czy jest jakieś główne konto (nadrzędne)?
Ograniczenia wiekowe działają wg daty urodzin wprowadzonej przy zakładaniu konta?

Podobno w wybrane gry z xbox360 też można na one grać, wystarczy kupić używkę (pożyczyć też?) i będzie działać? Próbowałeś? W końcu mógłbym fable ograć.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Listopada 2015, 14:08   

Tak, po tym jak raz zaklikasz, to jest już na zawsze twoja, nawet jak nie opłacisz abonamentu. Mało tego, po zaklikaniu, masz ją przypisaną do konta, coś jak zakup na Androidzie. Nawet jak skasujesz, to możesz ponownie ściągnąć, nie trzeba nawet mieć opłaconego abonamentu.
Od 12 listopada wszystkie darmowe gry na X360 w abonamencie Gold można także ściągnąć na Xbox One. Ja nie wiedziałem i przegapiłem Dirt 3.

Reszty o kontach nie wiem, bo nie tworzyłem jeszcze kont dla dzieciaków. Męczymy się z "gościem". Nie mam kiedy przysiąść do tego.
Zakładam, że jak grę dodasz do jednego konta, to każdy gracz będzie mógł grać, nie trzeba każdym kontem "zaklikać", żeby gra była. Podobnie było w PS3 - jak się do jednego konta dodało grę, to automatycznie każdy użytkownik mógł ją z dysku konsoli uruchamiać.
O ograniczeniach wiekowych nie mam pojęcia, niestety.

Ostatnio nie mogłem zainstalować odtwarzacza blu-ray/DVD (co za kretyn wymyślił, że odtwarzacz trzeba dociągnąć ze sklepu, ale oczywiście jest tylko jeden, sygnowany przez MS, to nie tak, że jest 10 do wyboru i ściągam ten, co mi pasuje). Okazało się, że nie wgrałem najnowszego FW konsoli i dlatego program się nie chciał zainstalować, ale oczywiście nie ma nawet żadnego info, że jest nowy FW, ani o tym, że właśnie dlatego program nie chce się zainstalować. Dopiero na jakimś forum znalazłem odpowiednią informację.

Co do listy kompatybilności, to osobiście nie sprawdzałem. Ale nie jest tak, że dowolna gra będzie działać, tylko te, które MS przystosował. Fable (II) jest na liście.
Lista gier jest tu:
http://www.xbox.com/en-US...d-compatibility
_________________
5 zdań na temat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group