Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Forum testowe - Piaskownica
Autor Wiadomość
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 07:39   

thomas pisał, że przeniesienie wizerunków użytkowników na lewo nie stanowiłoby problemu. I mi też to bardziej pasuje, jest naturalne, że najpierw widzę kto napisał, a później czytam treść. W nowej wersji najpierw muszę czytać, a później jechać wzrokiem na drugi koniec ekranu, żeby zobaczyć kto to. A czasem wzrok mi się omsknie i userzy mi się mylą.
_________________
5 zdań na temat
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 08:21   

Tak, pisałem o tym, wszelkie kwestie wizualne do ogarnięcia. Z przeniesieniem tego na lewa stronę nie ma problemu.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 17 Października 2014, 19:33   

czas kończyć testy i działać,
nowym ustawić konieczność akceptacji postów przez modów, znów jakiś spamer zaatakował
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20 Października 2014, 08:09   

Albo chociaż captcha.

I też jestem za tym, żeby zacząć działać w temacie!
_________________
5 zdań na temat
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 20 Października 2014, 08:13   

Nienawidzę captchy. Tzn. dużo zależy od zestawu obrazków, ale czasami nie jestem w stanie tych zawijasów odczytać. Czyżbym była botem?
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 20 Października 2014, 08:21   

Wpieprza się jakiś "Skąpiec" z reklamairóżnych gadżetów, co jest grane ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20 Października 2014, 10:15   

nureczka napisał/a
Nienawidzę captchy. Tzn. dużo zależy od zestawu obrazków, ale czasami nie jestem w stanie tych zawijasów odczytać. Czyżbym była botem?

Ale to by było tylko do rejestracji. Raz i koniec, właśnie, żeby boty odstraszyć.
Nie musi być captcha obrazkowa, jest mnóstwo innych - matematyczne, logiczne, itd.
_________________
5 zdań na temat
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 20 Października 2014, 17:34   

hrabek napisał/a
Ale to by było tylko do
W twoim poscie ta rejestracja jest na niebiesko i proponuje co by ją pobrać, albo zagrać- co to jest ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 20 Października 2014, 17:37   

hrabek napisał/a
Ale to by było tylko do rejestracji.

A, to nie jest problem w takim razie. Znam fora, gdzie każdy post wymaga potwierdzenia captchą. Mocno upierdliwe.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Października 2014, 11:35   

Ponieważ temat leży i leży, osoby chętne przenosinom wypowiadają się z rzadka, co mogłoby świadczyć, że wszyscy chcą pozostawienia obecnego silnika. Więc może teraz niech się wypowiedzą ci, którzy chcą zostawić forum tak jak jest i mają powiedzmy miesiąc na przedstawienie swoich argumentów. My je uważnie przeczytamy, po czym za miesiąc dokonamy przeniesienia na nowy silnik :twisted: :mrgreen:

Może tak być?
_________________
5 zdań na temat
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 29 Października 2014, 11:38   

Nie.
IMO obie strony miały dość czasy na wypowiedzenie się w temacie,
teraz trzeba działać, przenosić, uruchamiać tapatalka, iść z duchem czasu, zmierzać ku świetlanej przyszłości, ku nowym nieodkrytym lądom i przygodą, podbijać gwiazdy itp..
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Października 2014, 12:04   

Ja też jestem za tym. Tylko, że ponieważ zaangażowanych w chęć przeniesienia rozmówców można policzyć na palcach jednej ręki, to można wysunąć z tego wniosek, że cała wielka reszta nie chce przenosin. Stąd moja propozycja odwrócenia sytuacji i niech się wypowiedzą oponenci. Podejrzewam, że tych będzie jeszcze mniej. Konkretnie zdefiniowany jest jeden oponent (gorat), którego więcej nie ma niż jest, więc moim zdaniem nie powinien być hamulcowym dla całego forum.
_________________
5 zdań na temat
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 29 Października 2014, 14:08   

Kwestię przenosin wstrzymuje jedynie brak czasu na zrobienie tego, bo trzeba to przenieść testowo, przepatrzeć czy wszystko jest, a potem zrobić finalnie, przenieść i poustawiać, dodać wtyczki, dopracować wygląd itp....Po prostu nie mam na to czasu.

A decyzja już raczej zapadła. To nie jest tak, że mało jest chętnych bo się nie interesują...tylko małą ilość osób obchodzi to, na jakim to stoi silniku. Tylko kilka osób zgłosiło na czym im zależy, czyli resztę to nie obchodzi i obiekcji potem mieć nie mogą. A jak będą mieli, to przytoczę tu ten wątek.

Biorąc pod uwagę statystykę zainteresowania, to nawet po przeniesieniu na nowy silnik i przestawieniu avatarów na lewo, byłoby dobrze :) Także tutaj już nawet nie ma znaczenia jakie funkcje będą lub nie, tylko raczej czy da się bezproblemowo przenieść dane, czy nie.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Października 2014, 14:44   

No to musiałbyś powiedzieć, kiedy dałbyś radę testowo przenieść forum pod nowy silnik. A wtedy wszyscy chętni zaczną testować.
_________________
5 zdań na temat
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 29 Października 2014, 16:16   

thomas2411 napisał/a
To nie jest tak, że mało jest chętnych bo się nie interesują...tylko małą ilość osób obchodzi to, na jakim to stoi silniku.

Święte słowa! Jam jest taką osobą. Jak dla mnie stary silnik jest ok, ale jak będzie nowy, to też będzie ok. I tyle w temacie.
Napisałam, żeby nie było, że się nie interesuję :mrgreen:
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 29 Października 2014, 22:03   

Się interesuję ale zostawcie avy po lewej, plizzzz :wink:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 29 Października 2014, 23:17   

no tak nowe jest największym wrogiem DOBREGO ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 29 Października 2014, 23:35   

A najnowsze?
Bo już jest phpBB 3.1
http://www.dobreprogramy....News,58839.html

same zalety :omg:
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 29 Października 2014, 23:43   

Święty Komputerycy chroń nas od tego ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 29 Października 2014, 23:48   

Czy jest może jakiś święty od spraw zbędnych i popapranych? Jestem przeciwny zmianom, bo to co jest działa dobrze. Ale koszuli rozdzierać nie będę, co najwyżej rzadziej się będzie zaglądać na forum.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Melfka 
Langolier


Posty: 295
Skąd: Virginia
Wysłany: 30 Października 2014, 10:48   

Cytat
Czy jest może jakiś święty od spraw zbędnych i popapranych? Jestem przeciwny zmianom, bo to co jest działa dobrze. Ale koszuli rozdzierać nie będę, co najwyżej rzadziej się będzie zaglądać na forum.

Kruku, wydaje mi się, że to jak ze przestarzałą pralką: jest i działa dobrze, ale części do niej już nie ma, więc jak się coś popsuje, to będzie płacz. I teraz pytanie: lepiej używać starej pralki, bo (jeszcze) działa dobrze i modlić się, żeby coś się nie posypało, czy zawczasu popatrzeć na nowe, przetestować i przenieść się na nową w dogodnym momencie.

Dodatkowo w innym temacie pojawiły się głosy, że dzięki temu korzystanie z forum przez smartfony będzie wygodniejsze.
_________________
O pisaniu i innych nałogach
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 30 Października 2014, 10:57   

Kruk Siwy, poczytaj może najpierw co zyskasz a potem wzywaj świętego Leibowitza.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 30 Października 2014, 11:12   

konopia napisał/a
Kruk Siwy, poczytaj może najpierw co zyskasz a potem wzywaj świętego Leibowitza.

Rzecz w tym, że są osoby, którym te zyski nie są potrzebne.
O co mi chodzi, wyjaśniam na przykładzie telefonów: ile by funkcji nie miał, ja używam tylko książki telefonicznej, budzika i SMS-ów. Cała reszta to dla mnei zbędny balast. Tym niemniej rozumiem, że ludzie robią zdjęcia, łącza się z intenetem, rozbią zakupy, kupują bilety - wszystko to przez telefon. Ja tego nie robię - z tego samego powodu, dla którego większość moich znajomych parcujących w bankach nie ma kart kredytowych :) Nie neguję, że nowy model telefonu ma wiele atrakcyjnych funkcji, ale z nich nie korzystam, bo nie mam takiej potrzeby. I tyle.
Nieco mnie wkurza, próba wytworzenia we mnie potrzeby posiadania/robienia czegoś, co mi nie jest do szczęścia potrzebne. Z drugiej stroni nie widzię powodu, żeby innych czegoś pozbawaić, bo ja nie potrzebuję.
Podsumowując: dla mnie forum jest super - takie jakie jest. Nie czuję potrzeby zmian, ale rzucać się jak Rejtan, ani urządzać protestów nie będę.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 30 Października 2014, 12:16   

Moje lenistwo nie zna granic, ale wreszcie doczekałam się wpisu, pod którym mogę się wszystkimi kończynami podpisać :D

nureczka napisał/a
dla mnie forum jest super - takie jakie jest. Nie czuję potrzeby zmian, ale rzucać się jak Rejtan, ani urządzać protestów nie będę.


+1 :D
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 30 Października 2014, 12:24   

Jak się ktoś wkradnie, bo kod dziurawy,stary, czy coś zepsuje, czy jakoś SPAMBOT będzie spamował, to nie Kruk Siwy będzie siedział kilka godzin, żeby to poprawić, albo usunąć spam i zablokować, ale narzekanie że forum nie działa pewnie będzie.

Jak komuś wystarcza to co jest, super, jak nie przeszkadza, jak będzie nieco inaczej, też super. A jak komuś to nie pasuje, to miał czas się wypowiedzieć.

A dziwi mnie kwestia przyzwyczajenia itp i lament, że wygląd nie taki, że trzeba będzie się wysilić i przyzwyczaić do czegoś innego. Przecież większość użytkowników korzysta z różnych for internetowych, o różnym wyglądzie, funkcjach, silniku itp..i założę się, że jakoś nikt tam nie lamentuje, że nie jest tak samo jak na LH?
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 30 Października 2014, 12:26   

thomas2411 napisał/a
Przecież większość użytkowników korzysta z różnych for internetowych


Ja nie korzystam :D
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 30 Października 2014, 12:29   

Cóż dla ciebie to forum to coś nowego, dla mnie to osiem lat życia. Wygląd ma znaczenie. I nie urzadzamy tu lamentu a rozmawiamy, ponoć skarżono się na obojętność wobec tematu?

No i rzeczywiście nie ja będę siedział nad usterkami technicznymi, bo się na tym nie znam.
Znam się za to na innych rzeczach i nie lamentuję, że ich za mnie nie zrobią "techniczni".
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 30 Października 2014, 12:43   

thomas2411 napisał/a
A dziwi mnie kwestia przyzwyczajenia itp i lament, że wygląd nie taki, że trzeba będzie się wysilić i przyzwyczaić do czegoś innego.

tak samo lamentuję, jak mnie z jednego Worda/Excela firma przesadza przymusowo na inny. Muszę podjąć dodatkowy wysiłek, z którego nic nie mam. Więc po co?

thomas2411 napisał/a
to nie Kruk Siwy będzie siedział kilka godzin, żeby to poprawić, albo usunąć spam i zablokować

Moje zrozumienie wątku jest takie, że każdy ma tutaj wyrazić swoją subiektywną opinię. Subiektywnie konieczność "przeuczenia" się jest niefajna. Subiektywnie technikalnia forum mnie nie intersują, chociażby dlatego, że nic o nich nie wiem i wiedzieć nie chcę. Podobnie, gdyby zapytano mnie o opinię o nowy autobusie, oceniłabym komfort siedzień, wygodę przechodzenia, ergonomię uchwytów do trzymania, wygodę wchodzenia i wychodzenia. I znowu, subiektywnie, nie obchodziłoby mnie, czy wajha zmiany biegów jest lepsza czy gorsza, bo to zmartwienie kierowcy, nie moje. Natomiast właściciel linii autobusowej, po wysłuchaniu moich subiektywnych opinii i równie subiektywnych opinii kierowcy (co go obchodzi, czy siedzenia dla pasażerów są wystarczająco miękkie) podejmuje mniej lub bardziej obiektywną decyzję - zmienić typ auutobusu czy nie.
Jak mniemam zbieramy subiektywne za i przeciw i na tej podstawie coś robimy. I nie ma się co obrażać. Albo napiszcie, że w wątku wolno tylko chwalić pomysł przenosin :) :) :)
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 30 Października 2014, 14:13   

nureczka, a widzisz różnicę między wypowiedzią:

"Dla mnie tak jak jest, jest dobrze, zmian nie lubię"

a

"Czy jest może jakiś święty od spraw zbędnych i popapranych?"

?

Bo pierwsza daje mi informacje, że tej konkretnej osobie pasuje zostawić jak jest.
A druga odpowiedź podnosi mi ciśnienie i demotywuje od robienia czegokolwiek. Bo osobiście odbieram to tak, że moja praca jest zbędna i popaprana.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 30 Października 2014, 14:58   

thomas2411, rozumiem Twój problem.
Ale zrozum mentalność dinozaurów - w pewnym wieku wszystkie zmiany człowiek uważa za zbędne, a ich wprowadzanie niemalże za zlośliwość osobistą.
Odwieczny konflikt nowego ze starym.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group