Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Cyberpunk
Autor Wiadomość
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 10:00   

Fidel jak zwykle lubi popadać w ekstrema...
głównonurtowy zwolennik powiedziałby że 98,723% literatury fantastycznej to kupa

Neuro czytałem dawno - czyli wtedy kiedy wydano w Polsce (potem jeszcze raz jak wyszła MLO) - i pamiętam że trudno się to czytało.

thomas - coś się zakręciłeś z tymi fanami i pasjonatami.... jeden i drugi :) musi znać klasykę jeżeli chce o sobie tak mówić - a Neuromancer/Gibson stworzył gatunek.

Rutger Hauer: a co czytałeś z Cyberpunku ?
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 10:02   

Fidel-F2, która? Cyberpunkowa czy grochowa?

Edit. Może i masz racją, powinienem dać jako przykład flaczki, których nie trawię ale uznaję za klasykę.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 10:03   

Luc du Lac napisał/a
głównonurtowy zwolennik powiedziałby że 98,723% literatury fantastycznej to kupa
i specjalnie się nie pomyli, zresztą ów współczynnik dla głównego nurtu jest jeszcze wyższy
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 10:04   

Kruku, że lubisz grochową to wiem, niemniej pytanie było retoryczne.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 10:05   

Fidel-F2, w zasadzie tylko na takie pytania odpowiada się z przyjemnością. Bo nie wymagają odpowiedzi.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 10:09   

U mnie królują flaczki bez flaczków, znaczy robi się jak flaczki ale zamiast wołowych wnętrzności daje się żołądki kurze. Spróbuj w te mańke.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 10:12   

Chętnie, o ile się wywiążesz z wiadomego zobowiązania. Na czeźwo nie da rady, za silne skojarzenia.

No wystarczy, bo nas do wątku żarłocznego przeniosą.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 10:16   

Ja do wywiązania pierwszy, jeno żebyśmy gdzieś choć na kilka godzin obozowali pospołu.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 10:22   

Kruk Siwy napisał/a
Ale można wyrazić zdziwienie że ktoś kto w pierwszych słowach swego listu przedstawia się jako miłośnik gatunku nie zna pozycji od której cały gatunek wziął początek?

Ubrałeś w słowa to, czego moje zdenerwowane palce nie zdołały.
Luc du Lac napisał/a
thomas - coś się zakręciłeś z tymi fanami i pasjonatami.... jeden i drugi :) musi znać klasykę jeżeli chce o sobie tak mówić - a Neuromancer/Gibson stworzył gatunek.

W pełni się zgadzam.
thomas2411 napisał/a
W mojej definicji fan czegoś, to po prostu osoba, która coś bardzo lubi.

Pasjonat natomiast każdą wolną chwilę poświęca na dokształcanie się, ćwiczenia itp, literatura, to o nurkowaniu, spotkania ze znajomymi, to większość tematyka nurkowania, po prostu tym żyje.

Ale to tylko twoja definicja, prywatna, według mnie fan=pasjonat, i co mi zrobisz? :oops:
thomas2411 napisał/a
Szanowny m_m, Rutger Hauer 3D jest też świeżynką na forum, także myślę, że warto prowadzić miłą dyskusję, a nie rzucać od razu takie teksty.

Już przeprosiłem :twisted:
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 10:45   

Wiecie co? A ja powiedziałabym tak, ze swojego punktu widzenia - lubię cyberpunk. Podoba mi się. Stylistycznie i koncepcyjnie, choć tak naprawdę nie jestem do końca pewna, które utwory (literackie, filmowe) można na pewno do niego zaliczyć, a które niekoniecznie, bo nie znam definicji gatunku.

No i właśnie dochodzimy do sedna - można lubić gatunek, a go NIE ZNAĆ. Za to CHCIEĆ poznać. Można oczywiście zacząć przepraszać, że się żyje (Cran mistrzem świata w przepraszaniu), ale rany, w końcu tu chodzi o dobrą zabawę, a nie o stroszenie pawich ogonów ;P:
_________________
Nocą...
Cyberdziadek
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 10:48   

cranberry, jak nie ma jak konkurować penisami to trzeba przynajmniej znajomością cyberpunka.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 11:00   

Fidel-F2, pozwolisz, że spasuję w obu kategoriach :mrgreen:
_________________
Nocą...
Cyberdziadek
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 11:35   

No racja, każdy ma swoją definicję. Może dzięki temu jest ciekawie :)
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 12:11   

A ja dodam od siebie tylko tyle: nie tak dawno temu postanowiliśmy poczytać Neuromancera na WSFy. Bardzo sie z nim męczyłem, choć w sumie była to jedna z moich ulubionych książek (a może dokładniej: jedna z najwazniejszych) w wieku lat -nastu (jak pierwszy raz czytałem miałem 14? 15? coś koło tego). Powrót okazał sie dość bolesny. Przy czym jest małe "ale": obiektywnie rzecz biorąc w tej książce jest mnóstwo rzeczy, które zwykle mi się podobają. Teoretycznie powinienem niemal piać z zachwytu. A jednak subiektywnie jakoś, kurde, nie zachwyca... I zniechęciła mnie do powrotów po latach. Teraz się ich po prostu boję :P
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 13:14   

o kurde :shock:
fan musi, fan powinien... :roll:
dobrze, że ja się zazwyczaj jako konsument fantastyki przedstawiam
(czytam, oglądam bo mnie to smakuje) a nie jako fan, bo pewnie nie spełniam wymagań na fana :oops:

Może napiszecie poradnik co taki fan fantastyki musi przeczytać i obejrzeć, by miał prawo fanem się tytułować ( Sen nocy letniej i 20000 mil podmorskiej żeglugi itd... też ujmijcie na liści obowiązkowej).

A może w ogóle urządzać testy sprawdzające i potem wydawać certyfikaty potwierdzające, że dana osoba spełnia wymagania do bycia fanem np. fantasy.

:lol: :lol:

Pamiętajcie, że fan to nie fanatyk :!:
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 13:54   

konopia, ale pierd***sz bez ładu i składu. To nazwij fanem fantastyki pana Józka, który czyta tylko kalendarz rolniczy.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 13:54   

konopia juz pisano tu o o koszulkach z napisami i takie tam, ale jest to sprowadzanie dyskusji do absurdu :mrgreen:
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 14:36   

Fidel-F2 ty też to sprowadzasz do skrajności, m_m jak widać jest wszechwiedzący, co nie po jego myśli to absurd.

Tak czy siak wszystko rozchodzi się o to, kto jak definiuje sobie "fana". Jak widać, każdy inaczej, skończmy tą dyskusję, bezcelową, bo i tak nikt swojego wyobrażenia o "fanie" nie zmieni.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 14:42   

Fidel-F2 napisał/a
Wtedy pogadamy.

Nie no, zdecydowanie bo czuje się jak niewidomy w rozmowie o zachodzie słońca... :roll:

Ojej, tu taki trochę flame zaczyna się robić - weźcie wyluzujcie ;P:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 15:46   

thomas2411 zaczyna się robić ciekawie, a ty kończysz dyskusję którą sam zacząłeś a potem się zamotałeś :(
Nie chodzi o definicję ,,fanostwa" a o bardziej skomplikowaną sprawę, o to czy trzeba znać klasykę by mianować się fanem lub pasjonatem jeśli wolisz.
I nie, nie uwazam się za wszechwiedzącego, jeśli sprawiam jednak takie wrazenie to muszę zmienić styl pisania.
Ale sam przyznaj ze lekko przejaskrawiłeś pisząc o koszulkach.
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
Rutger Hauer 3D 
Gollum

Posty: 9
Skąd: Melmac
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2014, 21:13   

Luc du Lac, z cyberpunka czytałem głównie opowiadania. Kilka książek miało zaliczać się do cp (Długa Wojna, Ślepowidzenie) ale okazały się po prostu sf. Rzeka Bogów miała niezła koncepcję, ale bardzo ciężko mi się to czytało. Podoba mi się cała otoczka cp, wizja mrocznej przyszłości, inteligentne maszyny, zepsute społeczeństwo itp. Już sama cyber przestrzeń mniej mnie pociąga, ale w Neuromancerze była ok.
Na swoje usprawiedliwienie czemu dopiero zabrałem się za książkę Gibbsona, przyznam, że bardzo długo sceptycznie podochodziłem do starych wydawnictw sf.
_________________
Tusk, ty koniu trojański.
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2014, 23:14   

Ciekawe jak zareagowałbyś na film Hotel New Rose?
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Wrzeœśnia 2014, 09:07   

Rutger Hauer 3D napisał/a

Na swoje usprawiedliwienie czemu dopiero zabrałem się za książkę Gibbsona, przyznam, że bardzo długo sceptycznie podochodziłem do starych wydawnictw sf.


przeczytaj Zamieć i Diamentowy Wiek - Neala Stephensona
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group