Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Portal Latająca-Holera.pl
Autor Wiadomość
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 4 Października 2013, 17:52   Portal Latająca-Holera.pl

Z racji, że nazwa forum została już oficjalnie poprzez aklamację zatwierdzona, została zakupiona domena: http://latajaca-holera.pl/

Forum oczywiście działa pod obydwoma adresami: forum-sf.pl/forum oraz http://latajaca-holera.pl/forum

Podczas przenosin forum pojawił się pomysł na założenie własnego portalu o tematyce, hmm..literackiej? Nie wiem jak to dobrze określić. Część z Was na pewno o tym już kiedyś myślała. Padały również pomysły o własnym czasopiśmie, aczkolwiek wiąże się z tym niesamowita ilość pracy i nakładów, przez co pomysł należy póki co odstawić na półkę. Ja osobiście nie piszę, ale technicznie jestem do dyspozycji. Stąd prośba do Was:

Czy ktoś z Was byłby zainteresowany tworzeniem takiego portalu pod adresem latajaca-holera.pl?

Mam na myśli osoby, które chciałyby pisać recenzje książek (w sumie nie musimy się ograniczać do literatury), opowiadania i inne treści, do tego może jakieś aktualności? Prace graficzne, ręczne? Z czasem mógłby się z tego zrobić fajny portal.

Pozdrawiam
Czekam na pomysły, opinie, komentarze
Tomek
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 4 Października 2013, 18:00   

Ja pewnie od czasu do czasu jakiegoś newsa, wiersz czy własną opinię o literaturze chętnie bym wrzucił. Zresztą, ja chyba nie musiałem się tu odzywać ;P:
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Jezebel 
Klapaucjusz


Posty: 954
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Października 2013, 19:16   

Ja chętnie bym porecenzowała... Ale pisania dla kolejnego portalu już niestety nie zmieszczę bez rozciągania doby.
_________________
Wiedźmia chatka

Kapryfolium
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 4 Października 2013, 19:20   

Jezebel, ale nikt Ci nie każe pisać dla innych portali :D
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Jezebel 
Klapaucjusz


Posty: 954
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Października 2013, 19:25   

ketyow napisał/a
Jezebel, ale nikt Ci nie każe pisać dla innych portali :D

Inne mi książki przysyłają. A Wy co oferujecie? :P
_________________
Wiedźmia chatka

Kapryfolium
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 4 Października 2013, 19:26   

Jesteś z Krakowa? Patrz ogłoszenie :wink:
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 4 Października 2013, 19:27   

No, no :shock:
:bravo :mrgreen:
Ciekawy pomysł. Nie jestem jakoś szczególnie pisząca(no chyba że jakieś opowiadanko, ostatnio mi wychodzą :wink: ), ale za to czytająca .
Mogę coś napisać.
Chętnie poczytam, co napiszą inni.
 
 
Jezebel 
Klapaucjusz


Posty: 954
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Października 2013, 19:31   

ketyow napisał/a
Jesteś z Krakowa? Patrz ogłoszenie :wink:

No to czuję się przekonana do niezmieniania niczego w swoim życiu :D
_________________
Wiedźmia chatka

Kapryfolium
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 4 Października 2013, 20:13   

No niestety nie dysponuję środkami, żeby coś zaoferować. Na chwilę obecną poniosłem trochę kosztów z serwerem i zgłoszeniem do GIODO. Jak wszystko zakończę, to napiszę co i ile, bo pewna grupa osób zaproponowała, że się chętnie zrzuci.

Co do pisania, to rozumiem, że jeśli gdzie indziej za to oferują jakieś rzeczy, to wiadomo że tam lepiej. Ale jeśli ktoś jednak ma trochę czasu, to byłoby super. Ja w tym interesu żadnego nie mam oprócz własnej satysfakcji. Lubię coś tworzyć, a że żaden ze mnie artysta, to chociaż tak.

Jeśli kiedyś odwiedzalność serwisu będzie na tyle duża, że będzie to można zamienić ja jakiś grosz, tudzież pojawią się inne oferty, to i tak zarobione pieniądze pójdą na koszty, opłaty jakieś i ewentualne inwestycje w coś jeszcze fajniejszego. A zanim to zacznie przynosić takie dochody, że jeszcze zostanie....to wiele czasu minie..jeśli w ogóle będzie miało miejsce.

Ale fajnie by było za jakiś czas być rozpoznawalnym serwisem, do którego się jacyś ludzie, firmy zgłaszają, nie? :P
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 4 Października 2013, 20:27   

Dla mnie git. Jestem za. Chętnie, choć krótko się poudzielam w takim przedsięwzięciu.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 4 Października 2013, 20:33   

A ja mam gorączkę, widzę turkusowe słoniki i ćmiące baranki, jestem za i mam nadzieję, że ewentualnego kontentu wystarczy i na Holerę, i na Szortal, obie inicjatywy darzę bowiem nieustającym zamiłowaniem. Ament, jak to mówili moi koledzy na próbach przed Pierwszą Komunią. Ooo, przeobraża się... Karmazynowy jest, para buch!
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 4 Października 2013, 20:45   

thomas2411, nie czekaj na propozycje, pomysły i tak dalej. Latami będziemy na ten temat gadać i nic z tego nie wyniknie. Trzeba po prostu zacząć robić. Ja ze swej strony obiecuję od czasu do czasu króciaka. I jakoś mi ostatnio cóś w stylu felietonów po głowie chodzi. Też krótkich. Jeśli ktoś obyty stwierdzi, ze się nadadzą - służę.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 4 Października 2013, 22:50   

Ciekawy pomysł.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 5 Października 2013, 07:55   

Jeżeli ta inicjatywa przybierze jakiś realny kształt, dorzucę się z tekstami.

Aczkolwiek wypada napisać, że takich literackich stron jest mnóstwo, więc trzeba mieć dobry pomysł, żeby się przebić. Nie, że to niemożliwe - i to forum, jego pozytywna energia, już pokazały, że są w stanie generować nawet książkowe pomysły. Tylko jako rzecze baranek, gadać należy krótko, a działać, jak najdłużej :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 5 Października 2013, 09:05   

Ja myślę, że na początek super będzie, jeśli będziemy pisać dla samych siebie i siebie nawzajem. Jeśli za jakiś czas dostrzeże nas reszta internetu, zechcą zaglądać częściej tu niż gdzie indziej, to tylko się cieszyć. A na pewno już mamy tę przewagę, że zapewniamy sporą różnorodność: będą pewnie opowiadania, felietony, króciaki, wiersze, newsy, recenzje, a nie muszą to być też recenzje książek - jeśli ktoś recenzuje gry, muzykę i filmy, to też możemy to umieszczać. Ile ludzi, tyle zainteresowań, każdy coś dla siebie znajdzie. Przypuszczam, że większość z nas pisze raczej z powołania niż dla zarobku, nawet wymienionych książek, a przynajmniej ja mam za mało czasu żeby czytać to co mi dadzą, więc wolałbym pisać o tym, co sam miałem ochotę przeczytać. Szczególnie, że wtedy bez wyrzutów sumienia można książkę zjechać, nie martwiąc się, że nie wyślą następnej do recenzji, a mam wrażenie że sporo recek w necie jest naciąganych z tego powodu ;P:
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Anqetrix 
Jaskier


Posty: 96
Skąd: Schron
Wysłany: 5 Października 2013, 17:19   

No i kolega wyżej wsio ładnie, jak trzeba ujął.

Chętnie pomogę. Szczególnie mile widziana publicystyka plus recenzje (piszę większość z egzemplarzy nierecenzenckich i jakoś mam o czym, także dam radę, zwłaszcza, jeśli będzie możliwość wspomnieć o książce nieco starszej czy mniej znanej). Od czasu do czasu podrzucę może coś z fabułą lub rymem. :wink:
_________________
Czytanie

Pisanie
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 5 Października 2013, 17:40   

a ja się deklaruję, że będę czytać to, co napisaliście :twisted:
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 5 Października 2013, 18:30   

Cieszą mnie Wasze deklaracje. Dobrze, w takim razie ruszam dalej, zrobię wstępnie jakiś szablon.

Tych co chcą pisać, proszę o zarejestrowanie się: http://latajaca-holera.pl...action=register

Po rejestracji proszę o PW, to dodam prawa Edytora. Piszcie w Kategoriach jakie uważacie za stosowne dodać, typu recenzje itp. Jak się trochę tego zbierze, to uporządkujemy to i zrobimy jakąś strukturę. Na razie myślę, że wszystko w formie bloga w różnych kategoriach.

Fajnie by było, gdyby ktoś już coś dodał, łatwiej się pracuje nad szablonem strony, jak jest już jakaś treść.
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 5 Października 2013, 18:51   

merula napisał/a
a ja się deklaruję, że będę czytać to, co napisaliście :twisted:


merula
coś taka zdenerwowana :wink: . Chętnie poczytam to co napiszecie czy to będzie krótkie czy nie :wink: .

Czy będzie możliwość komentarza pod tekstem tak jak jest na blogach ?
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Października 2013, 19:29   

thomas2411, z WordPressem mało mam do czynienia co prawda, ale jak będziesz coś w kodzie działał, to z chęcią popodglądam a może i pogrzebię paluszkami, jak opensource'owo zrobisz :)
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 5 Października 2013, 19:31   

Komentarze jak najbardziej. Wystarczy się zarejestrować.

Pako, no czemu nie, masz na myśli robienie layoutu tak?
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Października 2013, 19:38   

No na robieniu layoutów średnio się znam (Bozia zmysłu estetycznego poskąpiła), ale jak jakieś problemy będa i trzeba będzie jakieś drobnostki poprawić, to potrafię się ogarnąć. Bo skoro to WP to kodu pod spodem żadnego się pisać nie będzie.
Za wiele pewnie nie pomogę, ale w razie co zawsze możesz podrzucić info z czym można pomóc to rzucę okiem.

A jeśli to tylko layout to powinno się tym dac dość wygodnie pozarządzać na poziomie jakiegoś githubowego repozytorium czy czegoś. Nie jestem pewien na ile WP supportuje wersjonowanie itp.
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 5 Października 2013, 20:20   

No z wersjonowaniem nie ma problemu, raczej kwestia trzymania gdzieś repozytorium i przerzucania kodu, bo serwera Git na serwerze tutaj nie postawimy, bo to dodatkowe koszty. OK, będę miał na uwadze, dziękuje.

Widzę tu już 3 rejestracje na stronie, ale żadnej info na PW, więc rozumiem, że są to osoby czytające i komentujące? :)
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 5 Października 2013, 20:53   

To jak się chce komentować to też trzeba się od nowa rejestrować na stronie co podałeś thomas2411 ?
Sądziłem, ze tylko piszących tam zapraszasz :wink: .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 5 Października 2013, 21:00   

Każdy kto się tam zarejestruje, na starcie może pisać komentarze. Dodatkowo osoba, która się zgłosi na PW do mnie z chęcią pisania czegokolwiek poza komentarzami, otrzyma uprawnienia tzw Edytora.

Chyba da się zrobić komentowanie bez rejestracji. Zrobić tak? Jak myślicie?
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Października 2013, 21:05   

thomas2411 napisał/a
No z wersjonowaniem nie ma problemu, raczej kwestia trzymania gdzieś repozytorium i przerzucania kodu, bo serwera Git na serwerze tutaj nie postawimy, bo to dodatkowe koszty.

Od tego jest darmowy github albo (trochę chyba mniej popularny) bitbucket. Jest gitowe repo, jakieś wiki, issues itp. No ale ja się tu nie będe wtrącał, działaj, Twój plan :)
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 5 Października 2013, 21:06   

Github to tylko publiczne projekty, to raczej odpada, choć większego znaczenia nie ma. A BitBucket używam namiętne w pracy :)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Października 2013, 21:38   

Publiczne projekty są klawe. Bo są publiczne. Póki coś nie jest jakieś mega tajne albo z jakiegoś innego powodu prywatne, nie widze powodu, żeby nie używać. Lubię open source'owe rzeczy, bo są open source'owe.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 5 Października 2013, 22:23   

Jak już schodzimy na temat Gita: trening solo najlepiej z BitBucketem, lokalnym serwerem lub jeszcze innym rozwiązaniem?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Października 2013, 22:34   

Trening gita? Możesz machnąć lokalnie, instaluje się dość prosto. Ale po co, bierzesz konto na githubie za free i serwer gotowy. Clone lokalnie i możesz cudaczyć. Ja wolę mieć na zewnętrznym serwerze, bo zawsze to kopia w sieci, a trzymanie repo lokalnie mija się trochę z celem. No bo jak się już uczyć, to robiąc coś. A jak się robi, to szkoda stracić.

Pisząc github mam na myśli GitHub lub BitBucket, są dla mnie dość tożsame. GitHub jest bardziej popularny, to może być łatwiej znaleźć na necie jakieś info co i jak (z rzeczy specyficznych dla tych stron, ale to i tak się raczej nie przyda przy zabawie, pull requestów robić/rozwiązywać na starcie i tak nie będziesz). Bitbucket ma tę przewagę, że mercuriala supportuje (GH raczej nie - przynajmniej nic takiego nie słyszałem), co niektórym może się bardziej podobać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group