Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Andrzej Sawicki
Autor Wiadomość
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 18 Lutego 2013, 08:54   

ilcattivo13 napisał/a
savikol - zaczesałem się szczotką na amen :) Później zalinkuję reckę, ale oprócz tego mam dwa pytania:
1. W wersji finalnej będzie mapka? Bo cholernie mi jej brakowało.
2.
Spoiler:


AD 1. Będzie duża mapa Italii. Nie załapała się mała mapka ze strzałkami przedstawiającymi ruchy wojsk, niestety.
AD2. Mundur legionowego lekarza to niebieski surdut i piróg, czy tam bicorne, czyli dwurożny kapelusz francuski. Mówisz, że Hoffman nosi różne czapki? O, to babol!
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 18 Lutego 2013, 15:55   

1. Super :D
2.
Spoiler:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 18 Lutego 2013, 18:32   

Dzięki. Książka jest po drugiej korekcie i może jeszcze uda mi się to poprawić. Chyba, że już poszła do ostatecznego składu. Jutro to sprawdzę.

I to jest argument, że powieści po redakcji powinny mieć jeszcze betatesterów ;-)
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 18 Lutego 2013, 21:37   

Tia, tyle, że betatestowanie takiej książki jest jak sprawdzanie funkcjonalności wnętrza auta jadącego z dość sporą prędkością w dół bardzo stromego i najeżonego przeszkodami zbocza góry. Po prostu nie ma czasu rozglądać się za pierdułami i tylko przypadkiem można jakieś drobiazgi wyłapać :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 19 Lutego 2013, 11:18   

Poprawiłem. Jesteś niesamowity, to było jedno słowo. Spostrzegawczość - 10!
Dzięx jeszcze raz.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 19 Lutego 2013, 14:41   

Niesamowity, to moje, któreś tam z kolei, imię ;P:

Ale z tą spostrzegawczością, to zaczekaj, czy nikt inny nie wyhaczy czegoś, co przegapiłem :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 19 Lutego 2013, 19:06   

Jakby co, moją ekstraordynarnie subiektywną ocenę "Honoru Legionu" znajdziesz tutaj :wink:

Enyłej, dzięki za świetną książkę :bravo :D
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
makpfi 
Luke Skywalker

Posty: 207
Skąd: Kazimierz Dolny
Wysłany: 19 Lutego 2013, 21:04   

Bardzo zachęcająca recenzja ;)
_________________
makpfi
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 19 Lutego 2013, 22:38   

Ta książka zasługuje tylko na taką :)
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 20 Lutego 2013, 11:04   

Dzięki za piękną recenzję. Widzę, że sam masz pan zacięcie literackie. Fajny styl ;-)
 
 
Darth_Franek 
Langolier


Posty: 293
Skąd: Dark Avallon (Ciemnogród)
Wysłany: 20 Lutego 2013, 14:25   

ilcattivo13 napisał/a

Jakby co, moją ekstraordynarnie subiektywną ocenę Honoru Legionu znajdziesz tutaj :wink:


Chciałem powiedzieć, że dzięki tej "subiektywnej" ;) ocenie NA PEWNO kupię tę książkę. Rozpaliłeś ciekawość, Panie ilcattivo!

Komentując ostatnie wpisy - jako potencjalny miłośnik prozy Autora, również domagam się mapki. Nadto, bardzo pozytywnie doświadczony produkcjami Adama Przechrzty oraz serii NCK, domagam się popularnonaukowego opracowania tła historycznego w nawet paperbackowej edycji.
_________________
Nikt nie zna ścieżek gwiazd...
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 20 Lutego 2013, 16:07   

savikol - przestańmy, zanim zaczniemy sobie z dzióbków wyjadać ;P:
Napisałeś świetną książkę, jedną z bardzo nielicznych na przestrzeni jakichś dwóch ostatnich lat, które praktycznie bez przerw przeczytałem jednym ciągiem od początku do końca. I dobra ocena zwyczajnie się należała. A teraz, jedyne o czym marzę, to żebyś usiadł i pisał kontynuację. I żeby się pojawiła przed najbliższą Wielkanocą :wink: Bo inaczej, od następnej oceny odejmę po punkcie za każdy miesiąc spóźnienia :twisted:

BTW. Zapomniałem wspomnieć w recce, że "Honor Legionu", to nie tylko świetna powieść awanturniczo-przygodowa, ale w dodatku przemyca ona w kwestiach wypowiadanych przez bohaterów sporo mądrych uwag na tematy życiowe. Jak ta o wodzie, wypowiedziana przez kapelana Skwarskiego :D

Darth_Franek - jeśli, tak jak ja, wychowałeś się na takiej literaturze, to na pewno Ci się "Honor Legionu" spodoba :)
W powieści jest króciutki wstęp, który wprowadza w sytuację geopolityczną, na końcu jest kilka odautorskich wyjaśnień, a w trakcie czytania natkniesz się na przypisy. Da się czytać ze zrozumieniem :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Darth_Franek 
Langolier


Posty: 293
Skąd: Dark Avallon (Ciemnogród)
Wysłany: 20 Lutego 2013, 16:48   

Cytat
Darth_Franek - jeśli, tak jak ja, wychowałeś się na takiej literaturze, to na pewno Ci się Honor Legionu spodoba :)


Coś tam się czytywało, jakkolwiek raczej nie tyle "wychowałem", ile raczej "się trafiało". Gąsiorowski na półce się pałęta. Jakaś Księżna Łowicka chyba też, gdzieś tam coś jakby też o Lisowczykach. W świadomość wryły mi się też ostro fragmenty Popiołów (i kilku innych filmów Wajdy, co ciekawe).

Jam dziecię Mocy i fantastyki. Od dziecka, jak to Matula powiada, "szukałem w d.pie mózgu" ;) .

Jeszcze jako swego rodzaju anegdotę dodam, że kilka lat temu, kiedy znów nieco zbliżyłem się do łona (fantastyki, znaczy się) i widziałem reklamy książek Andrzeja Sawickiego, myślałem wtedy, że "się, kurka, Generał wziął za pisanie" ;) .
Oczywiście teraz już posiadam wiedzę nieco bardziej adekwatną do faktów.
Dzięki raz jeszcze. Najpierw Przechrzta i Lewandowski, potem siła i "Honor..." ;) .
_________________
Nikt nie zna ścieżek gwiazd...
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 20 Lutego 2013, 17:16   

Gąsiorowski to diametralnie inna proza. To bardziej romansidło z elementami przygodowo-historycznymi, niż czystej wody powieść awanturniczo-przygodowa. W dodatku mocno omija niekorzystne propagandowo kwestie związane z tamta epoką.

"Lisowczycy', to pewni chodzi Ci o trzytomowych "Jeźdźców Apokalipsy" Korkozowicza. I tej powieści jest dużo bliżej do "Honoru...", ale "Jeźdźców..." Korkozowicz pisał bardziej jako powieść stricte historyczną - znaczy mniej przygody, a więcej faktów. Spośród utworów Korkozowicza najbardziej czysto awanturniczo-przygodowy wydał mi się krzyżacki cykl przygód Czarnego ("Przyłbice i kaptury", "Nagie ostra", "Powrót Czarnego" i "Synowie Czarnego" - w serialu na podstawie dwóch pierwszych maczał swoje paluchy nasz forumowy szpion krzyżacki, dalambert :wink: ). I to do tej pory była chyba najlepsza awanturniczo-przygodowa rzecz, jaką spłodził polski pisarz.

A "Popioły", to czystej wody defetyzm i zgorszenie, za który Żeromski powinien się w piekle po kres wieczności makaronem biczować. Chyba tylko "Rozdziobią nas kruki, wrony" jest jeszcze gorsze :/
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 28 Marca 2013, 07:57   

Jeśli ktoś ma konto na fejsie i trochę chęci, może wygrać moją nową powieść:
konkurs Erica
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Marca 2013, 13:31   

Gratulacje, Sawik :D
Od po świętach szukam tego po księgarniach.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 28 Marca 2013, 13:42   

savikol, ja już przeczytałam i jestem pełna podziwu. Bardzo umiejętnie łączysz przygodową fabułę z rzetelnie przedstawionym tłem historycznym. Nie nudziłam się ani przez chwilę, a wiele razy skóra mi cierpła ze strachu o bohaterów.
Nie będę się silić na szczegółową ocenę, tych na pewno nie zabraknie.
Pięknie dziękuję za prezent, autograf i znakomitą lekturę. :D
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 28 Marca 2013, 13:50   

Dzięki, Agi, bardzo mi miło.
Jewgienij, szok! Sawikiem nazywano mnie na studiach i w wojsku. Skąd wiedziałeś?!

E. No tak, mój login sporo podpowiada :|
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Marca 2013, 14:12   

savikol napisał/a

Jewgienij, szok! Sawikiem nazywano mnie na studiach i w wojsku. Skąd wiedziałeś?

|


Kosztowało to wiele trudu.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 29 Marca 2013, 19:09   

savikol, teraz ja :)

Kurcze, machnąłem książkę w dwa wieczory, świetnie się czyta, doskonały odstresowywacz.
Wciągnąłem się i jak nie sag i cykli, to następne części przygód Luxa już czekam.

Dobra robota!
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 5 Kwietnia 2013, 22:57   

savikol napisał/a
Jeśli ktoś ma konto na fejsie i trochę chęci, może wygrać moją nową powieść:
konkurs Erica


Wychodzi na to, że trafi w moje łapska, z czego się niezmiernie cieszę :)
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 26 Kwietnia 2013, 21:30   

savikol, się czyta / dobrze/, na początek gratulacje za znalezienie znakomitego bohatera opowieści :bravo
Kazimierz Lux to zaiste znakomita postac
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 29 Kwietnia 2013, 19:36   

Przeczytane z przyjemnościa,bo intryga zacna, historia dobrze opowiedziana, acz niestety nie bez drobnych zgrzytów.
Na litość Boską w walce ogniowe w XVIII i XIX wieku w trójszeregu pierwszy szereg NIE kucał / patrz np. str 329- kucający Sawickii i w paru innych miejscach/ armat wtedy nie nabijano szrnapnelami / wynaleziono je w 1800 a użyto po raz pierwszy w 1803/ jak chciano walnąć w piechotę z bliska to brano kartacz.
Szczególnie nieprzyjemne jest owo , raz po raz/ kucanie żołnierzy do strzału, zapewniam Pana Autora i Pana Redaktora, że kucał to żołnierz za krzakiem by się ...., a do strzału KLĘKAŁ zazwyczaj na prawe kolano , na zgiętym lewym opierał łokieć lewej reki, a prawą operował karabinem ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 30 Kwietnia 2013, 07:51   

Dzięki, Dalambercie, za uwagi. Czekałem, kiedy pojawi się fachowiec szczegółowo znajacy epokę i coś znajdzie ;-) I tak niewiele baboli sie nam wymknęło przy redakcji. Zapamiętam różnice między kucaniam i klękaniem i obiecuję, że to się już nie powtórzy.
Cieszę się, że z grubsza się podobało.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 30 Kwietnia 2013, 13:26   

savikol, przede wszystkim to gratuluję Ci znalezienia znakomitej postaci i zręcznego przypisania Kaziowi ciekawej historii, generalnego przekazania sporej ilości informacji o legionach Dąbrowskiego / "Jeszcze nie zginęła..." to każdy śpiewa, ale nie wielu wie o co biega/. owo 'kucanie" i inne drobne zgrzyty są jeno drobne, a do wyeliminowania w dalszych ciągach, na które mam nadzieje.
Wszak skoro podtytuł brzmi "Kampanie Kazimierza Luxa" to wyraźnie zapowiada, że kampanii będzie parę :wink: Nieprawdaż :?:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 30 Kwietnia 2013, 14:59   

Prawdaż. Jeśli dobrze pójdzie, kontynuacja pojawi się w księgarniach już jesienią (listopad?).
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 30 Kwietnia 2013, 16:39   

savikol - o, i to jest dobra wiadomość :)
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 5 Listopada 2013, 09:35   

W tym tygodniu Honor Legionu za 9,99 zł.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 4 Marca 2014, 20:08   

Cześć!
Dziś premiera. Za kilka dni w księgarniach. Ubolewam, że to nie fantastyka, ale takie czasy. Trzeba pisać co się da ;-)
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 4 Marca 2014, 21:10   

Świetna wiadomość savikolu, zaczynam penetrować księgarnie.
A może będziesz na Pyrkonie, to o autograf poproszę. Na pierwszym tomie mam. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group