Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Szlachetne zdrowie, czyli jak robimy sobie wbrew...
Autor Wiadomość
Harkonnen2 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: 24 Października 2012, 19:00   

Godzilla napisał/a
Harkonnen2, ja kiedyś pracowałam u prawników. I więcej nie powiem ale moje zaufanie odrobinkę się załamało.


Czy ci prawnicy zajmowali się badaniami bezpieczeństwa szczepień?

Godzilla napisał/a
I nie jojcz tak z tymi zbrodniczymi organizacjami, bo jeszcze pomyślę że chcesz tu barykady stawiać i z dział celować do ludzi.


Ja nie jojczę. Przytoczyłem tylko popularny w altmedzie mem dotyczący WHO (która ma być agencją mającą na celu zmniejszenie populacji szczepieniami czasem kontrolowaną przez reptilian, czasem przez NWO, czasem przez iluminatów, bilderbergerów lub innych masonów).
_________________
...ale może ja się nie znam...
Falkon
Karate, Kobudo i inne
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 24 Października 2012, 19:20   

sado-masonów też? 8)
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Kyle Katarn 
Zombie Lenina


Posty: 487
Skąd: Sulon
Wysłany: 24 Października 2012, 20:00   

Nawet jeśli badania nie wykazały bezpośredniego związku, to tak czy inaczej Tiomersal jest toksyczny. I coś musi być w tym, że kiedyś na autyzm chorowało w USA co trzytysięczne dziecko, a teraz nawet co sześćdziesiąte.

W badaniach nad aspartamem też celowo pominięto niektóre wyniki, które świadczyły o powodowaniu raka mózgu przez kwas asparaginowy w nim zawarty. Po wprowadzeniu na rynek produktów zawierających aspartam liczba zachorowań na raka mózgu wzrosła wielokrotnie, choć nie rosła liczba zachorowań na inne nowotwory.
_________________
Brzdęśniało już; ślimonne prztowie
Wyrło i warło się w gulbieży;
Zmimszałe ćwiły borogowie
I rcie grdypały z mrzerzy.
 
 
Harkonnen2 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: 24 Października 2012, 21:21   

Kyle Katarn napisał/a
Nawet jeśli badania nie wykazały bezpośredniego związku, to tak czy inaczej Tiomersal jest toksyczny.


Tak samo jak mnóstwo innych środków chemicznych, z którymi stykamy się na co dzień. Kluczem jest dawka. Przedawkowanie witaminy D może np prowadzić do hiperkalcemii, a przedawkowanie paracetamolu może spowodować uszkodzenie wątroby lub nawet śmierć. Nie zmienia to faktu, że o ile mi wiadomo tiomersal został wycofany z użycia w szczepionkach.

Kyle Katarn napisał/a
I coś musi być w tym, że kiedyś na autyzm chorowało w USA co trzytysięczne dziecko, a teraz nawet co sześćdziesiąte.

Nawet jeśli coś w tym jest to póki co nie ma dowodów, że to wina szczepionek i tiomersalu. Jeśli takie się znajdą (najlepiej w postaci solidnych badań opublikowanych w peer-reviewed czasopiśmie), odszczekam.

Kyle Katarn napisał/a
W badaniach nad aspartamem też celowo pominięto niektóre wyniki, które świadczyły o powodowaniu raka mózgu przez kwas asparaginowy w nim zawarty. Po wprowadzeniu na rynek produktów zawierających aspartam liczba zachorowań na raka mózgu wzrosła wielokrotnie, choć nie rosła liczba zachorowań na inne nowotwory.


A tu z kolei wartoby było poprzeć jakimś linkiem do jakichś weryfikowalnych źródeł, badań, statystyk, nie sądzisz? Może w pubmedzie coś jest?

Może jestem dziwny, ale uważam, że w kwestii tak ważnej jak szczepienia wartoby rozmawiać o faktach, a nie o teoriach spiskowych nie popartych czymkolwiek, poza "powszechnie wiadomo że".
_________________
...ale może ja się nie znam...
Falkon
Karate, Kobudo i inne
 
 
Kyle Katarn 
Zombie Lenina


Posty: 487
Skąd: Sulon
Wysłany: 24 Października 2012, 21:37   

O aspartamie naukowcy wypowiadają się m.in. tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=YP5z8Mhbzqc
Szerzej tutaj:
http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
Brzdęśniało już; ślimonne prztowie
Wyrło i warło się w gulbieży;
Zmimszałe ćwiły borogowie
I rcie grdypały z mrzerzy.
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 24 Października 2012, 21:50   

Kyle Katarn, Harkonnen2, były badania nad możliwym wpływem szczepień na zachorowalność na autyzm. Wynik? Ok 50/50. Zresztą jak z wiekszością prób zbadania przyczyn aytyzmu. Teraz ponoć na tapecie są połączone czynniki genetyczne i środowiskowe.
Linków nie podam bo czytałam o tym dosyć dawno temu a o tych nowszych wiem z redagowanej niedawno cudzej pracy magisterskiej- nie do publikacji.
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
Harkonnen2 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: 24 Października 2012, 22:49   

Jesli chodzi o aspartam, to znacznie lepiej byś zrobił linkując nie YouTube, który jest kiepskim źródłem informacji naukowych, a na przykład taki artykuł: http://www.ncbi.nlm.nih.g...les/PMC1964906/ gdzie autor wskazuje na kancerogenność aspartamu u myszy. albo taki, http://www.ncbi.nlm.nih.g...les/PMC2430255/ w którym ten sam autor krytykuje artykuł o bezpieczeństwie tegoż.

W pubmedzie można też znaleźć artykuły naukowe, które dotyczą szczepień i autyzmu, na przykład taki: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22521285 , albo taki: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21917556 i taki: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19952979 z Polski, rok później znowu z Polski http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22184954

Można w nich przeczytać takie teksty:
Cytat
In this study, there were not any convincing evidences that MMR vaccination and increasing the number of vaccine injections were associated with an increased risk of ASD in a genetically homogeneous population. Therefore, these findings indicate that there is no basis for avoiding vaccination out of concern for ASD.


Cytat
Our study revealed no evidence of an association between TCVs and autism.


Cytat
The study provides evidence against the association of autism with either MMR or a single measles vaccine.


Cytat
The alleged autism-vaccine connection is, perhaps, the most damaging medical hoax of the last 100 years.



Tak więc mam propozycję Lynx: sprawdź, czy te badania opisane w magisterce są w pubmedzie (skoro autor magisterki o nich wie, to domniemuję, że wyniki są dostępne publicznie) i jeśli są, to po prostu zalinkuj.
_________________
...ale może ja się nie znam...
Falkon
Karate, Kobudo i inne
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 24 Października 2012, 23:20   

Harkonnen2
a. nie mam tej pracy przy sobie,
b. jest w niej bibliografia, sprawdzałam ją, absolutnie nie uznałam za konieczne cokolwiek szczegółowo zapamiętywać
c. sorry, nie chce mi się, ale uwierz mi na słowo- jestem mamą autysty i sprawdzam tego typu nowinki i staram się je weryfikować. Z powodów osobistych jestem bardzo zainteresowana jednoznacznym ustaleniem przyczyny atyzmu. Jeśli jest przyczyna istnieje realniejsza możliwość jej eliminacji i/lub leczenia choroby.
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Października 2012, 11:03   

Harkonnen2 napisał/a
Ja nie jojczę. Przytoczyłem tylko popularny w altmedzie mem dotyczący WHO (która ma być agencją mającą na celu zmniejszenie populacji szczepieniami czasem kontrolowaną przez reptilian, czasem przez NWO, czasem przez iluminatów, bilderbergerów lub innych masonów).

To zdanie niesie w sobie pewną niełądną sugestię.

Po pierwsze dotąd nie spotkałam się z określeniem "altmed", choć różne wątpliwości były wyrażane w prasie drukowanej, internecie i innych takich, i nie trzeba było sięgać do publikacji spod znaku "sfera tajenic" albo "ufo i ty". Nadajesz nazwę hurtem wszystkim, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości. Funkcjonuje parę takich nazw z gruntu pejoratywnych: "laweciarze" o ludziach, którzy sprowadzali wraki, uruchamiali i sprzedawali po niskich cenach - człowiek nawet biedny kupował sobie takiego rzęcha i miał cztery kółka na różne potrzeby, inaczej rowerem wiózłby chore dziecko do lekarza trzy wsie dalej. "Umowy śmieciowe" o wszystkim, co jakoś wymyka się haraczowi ZUS i naszemu prawu pracy - zastrzegam, że jakakolwiek dyskusja na ten temat ma stąd lecieć do "Podziemniaków". "Altmed" wygląda mi na coś, co pomieści i wątpliwości na temat szczepionek, i zastrzeżenia do moralnej i legalnej strony niektórych działań różnych dużych koncernów, i radiestezję, cudo-prądy oraz hipnotyczne oddziaływanie wróżki Marianny. Wybacz, ja się w tym towarzystwie nie mieszczę.

Po drugie w ten sposób jednym zręcznym gestem wrzucasz wszystkich sceptyków do jednego wora z wyznawcami reptilian. Twoim zdaniem jeżeli ktoś nie przytakuje ślepo oficjalnie uznawanym poglądom to powinien go przebadać psychiatra? W ZSRR psychiatria znała jednostkę taką jak "schizofrenia bezobjawowa", więc to się jak najbardziej da zrobić.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Harkonnen2 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: 25 Października 2012, 11:39   

Cytat
Po pierwsze dotąd nie spotkałam się z określeniem altmed,


AltMed= "Alternatywna" Medycyna

W stronach sieci, po których się kręcę, jest to popularne określenie na szarlatanów, oszustów i nawiedzeńców, którzy proponują leczenie np poprzez nacinanie skóry i wsadzanie w ranę ciecierzycy, albo zalecających jedzenie środków zawierających bentonit w celu oczyszczenia jelit ze złogów tudzież diagnozowanie oberonem, czy leczenie raka za pomocą nakładania rąk. Altmed ma to do siebie, że w dyskusjach praktycznie nigdy nie posługuje się jakimikolwiek weryfikowalnymi danymi NAUKOWYMI, za to wszędzie wietrzy spiski, a to koncernów farmaceutycznych (które od dziesiątków lat mają lek na raka, ale przecież chemioterapia to taki świetny biznes, więc go ukrywają), a to właśnie reptilian, a to jeszcze innych mniej lub bardziej tajnych organizacji. Ludzie, którzy z kolei debunkują oszustwa aldmedu to zazwyczaj zaciężne legiony hasbary, albo psy łańcuchowe BigPharmy.

Innymi słowy NIE JEST to określenie na WSZYSTKICH wątpiących jak starasz się to zasugerować. Wydawało mi się, że jest to określenie na tyle popularne, że wiadomo o co chodzi, w czym jak widać się myliłem i za to przepraszam i posypuję głowę popiołem.

Odnośnie wątpliwości: to bardzo dobrze, że ludzie je mają. Dzięki wątpliwościom nauka idzie do przodu, dzięki wątpliwościom leki stają się bezpieczniejsze, dzięki wątpliwościom szczepionki są bezpieczniejsze. Ale na litość - niech wątpliwości rozwiewa NAUKA. Nikt nikomu nie każe ślepo wierzyć! Wyniki badań są dostępne PUBLICZNIE. Jest PubMed, jest Google Scholar. Można znaleźć, przeczytać samemu, albo wydrukować i zanieść lekarzowi, albo znajomemu wykładowcy i "panie ocotochozi"?

Sceptycyzm jest jak najbardziej OK, ale jeśli od niemal czternastu lat wielu RÓŻNYCH badaczy, RÓŻNYMI metodami przebadało związek autyzmu ze szczepieniami i w ogromnej większości wykazano BRAK takiego związku (a linki podałem), to czy trwanie w twierdzeniu, że jednak nie, to jeszcze sceptycyzm, czy już raczej ignorowanie faktów?

dla chętnych do oceny własnej jeszcze dwa linki: http://sporothrix.wordpre...orka-z-rozrywki

i artykuł popularnonaukowy bardziej ogólny o szczepieniach: http://sporothrix.files.w...wszechswiat.pdf

Jeśli ktokolwiek poczuł się urażony moimi postami poprzednimi, to przepraszam. Nie było to moją intencją, tak jak nie było moją intencją wrzucanie kogokolwiek do jednego wora z kimkolwiek.
_________________
...ale może ja się nie znam...
Falkon
Karate, Kobudo i inne
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Października 2012, 11:46   

Harkonnen2 napisał/a
Przytoczyłem tylko popularny w altmedzie mem dotyczący WHO (która ma być agencją mającą na celu zmniejszenie populacji szczepieniami czasem kontrolowaną przez reptilian, czasem przez NWO, czasem przez iluminatów, bilderbergerów lub innych masonów).


Cytat
W stronach sieci, po których się kręcę, jest to popularne określenie na szarlatanów, oszustów i nawiedzeńców, którzy proponują leczenie np poprzez nacinanie skóry i wsadzanie w ranę ciecierzycy, albo zalecających jedzenie środków zawierających bentonit w celu oczyszczenia jelit ze złogów tudzież diagnozowanie oberonem, czy leczenie raka za pomocą nakładania rąk. Altmed ma to do siebie, że w dyskusjach praktycznie nigdy nie posługuje się jakimikolwiek weryfikowalnymi danymi NAUKOWYMI, za to wszędzie wietrzy spiski, a to koncernów farmaceutycznych (które od dziesiątków lat mają lek na raka, ale przecież chemioterapia to taki świetny biznes, więc go ukrywają), a to właśnie reptilian, a to jeszcze innych mniej lub bardziej tajnych organizacji. Ludzie, którzy z kolei debunkują oszustwa aldmedu to zazwyczaj zaciężne legiony hasbary, albo psy łańcuchowe BigPharmy.


Mocna rzecz. A następnie:

Cytat
Innymi słowy NIE JEST to określenie na WSZYSTKICH wątpiących jak starasz się to zasugerować. Wydawało mi się, że jest to określenie na tyle popularne, że wiadomo o co chodzi, w czym jak widać się myliłem i za to przepraszam i posypuję głowę popiołem.


Jeśli odróżniasz wątpliwości od pomieszania umysłowego, to dlaczego w ogóle wrzucasz tutaj pojęcie altmedu?

Cytat
AltMed= Alternatywna Medycyna
- wybacz, nie sądziłam że wyda ci się, że trzeba mi to tłumaczyć.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Harkonnen2 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: 25 Października 2012, 11:50   

Dla mocniejszego zaakcentowania niektórych kwestii.
_________________
...ale może ja się nie znam...
Falkon
Karate, Kobudo i inne
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Października 2012, 11:51   

Niektórzy nazywają to manipulacją. Znajdziesz to też na liście nieczystych chwytów w dyskusji.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Harkonnen2 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: 25 Października 2012, 11:53   

Interpretuj i nazywaj to jak wolisz. Ja kończę swoją część i naprawdę proszę was wszystkich: zajrzyjcie chociaż do przytoczonych linków.
_________________
...ale może ja się nie znam...
Falkon
Karate, Kobudo i inne
 
 
Blue Adept 
Borg


Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Października 2012, 09:41   

Dla zaiteresowanych dyskusją o szczepieniach, coś o problemach w ameryce - link do PBS: The vaccine war
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group