Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 07

Tekst numeru 07.
Sebastian Uznański "Pani Igieł"
27%
 27%  [ 33 ]
Marek Hemerling "Gra"
3%
 3%  [ 4 ]
Andrzej Kozakowski "Nie zmażesz grzechu"
2%
 2%  [ 3 ]
Romuald Pawlak "Mrówki Altapina"
21%
 21%  [ 25 ]
Adam Mrozek "Twardowski.com"
4%
 4%  [ 5 ]
Ela Graf "Nowy porządek"
27%
 27%  [ 33 ]
Andrzej Miszczak "Byłem obrońcą Boga"
10%
 10%  [ 13 ]
Grzegorz Żak "Scena barejska"
2%
 2%  [ 3 ]
Głosowań: 66
Wszystkich Głosów: 119

Autor Wiadomość
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 16 Czerwca 2006, 21:56   

Zależy który autor więcej zapłaci :twisted:
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 16 Czerwca 2006, 23:25   

cos insynuujesz? :mrgreen:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Czerwca 2006, 02:29   

Ten typ już tak ma :-)
no, głosować mi tu proszę!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 17 Czerwca 2006, 10:47   

elam napisał/a
cos insynuujesz?

Ok, poślę Ci na privsa numer mojego konta :)
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 17 Czerwca 2006, 11:05   

oo, fajnie, a duzo na nim masz? :mrgreen:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 17 Czerwca 2006, 11:59   

Liczbę pięciocyfrową + dwa miejsca po przecinku.
Na koncie z obcą walutą suma tylko czterocyfrowa.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 17 Czerwca 2006, 12:00   

no to z przyjemnosca skorzystam :mrgreen: dawaj :mrgreen:
(koniec offtopa )
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 19 Czerwca 2006, 00:24   

To ja też się dopiszę gdzieś przy końcu listy. Co prawda w numerze jest moje opko, ale to chyba nie przeszkaza w głosowaniu na szanownych sąsiadów z łamów. Dobry przykład dała elam (jeszcze ktoś?), idę więc tym tropem.
Nie będę omawiał opowiadań po kolei, jakoś nie mam śmiałości - mój tekst nie jest genialny, to i krytykować mi pozostałych nie wypada. Powiem tylko ogólnie, że opowiadania były dosyć dobre i co bardzo ważne: różnorodne. Każdy chyba znalazł coś dla siebie.
Pierwszy punkt przyznaję Sebastianowi Uznańskiemu. Za wizję, kreatywność. Sądzę, że jest to tekst z gatunku tych, w których prezentacja świata była ważniejsza od fabuły. I w tym przypadku się z tym zgadzam. :bravo
Drugi punkcik to mały kłopot.
Chyba niezłe opko wysmażyła Ela Graf, ale w sumie to nie jest literatura dla mnie. Tym razem sie powstrzymam. :(
Rozbawiły mnie mrówki Romualda Pawlaka, ale bardziej do myślenia nakłonił Andrzej Miszczak i tutaj przyznaję drugi punkcik :bravo
Głosujcie ludzie! Nie chcę, aby mój głos był ostatnim i w jakiejś mierze decydującym o ostatecznym zwycięstwie.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Czerwca 2006, 09:02   

Dzięki Mad - popieram twój głos, ludzie macie jeszcze dzień, by zaistnieć na wieczność oddając głos!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Czerwca 2006, 11:01   

To podsumowanie będzie trudniejsze, ale nie za sprawą paru goracych dyskusji, jakie miały miejsce wokół tekstu Sebastiana, i to nie na tym forum. Wynik głosowania nie pozostawia mi wątpliwości, pomimo znanych nam i autorowi niedociągnięć, tekst broni się przed argumentami moich interlokutorów. Na tyle skutecznie by zająć wspolnie z opowiadaniem Elam, pierwsze miejsce w plebiscycie, zgodnie z przewidywaniami zresztą. Przy okazji można rozwiązać pewną zagadkę, dlaczego teksty Sebastiana są tak często publikowane we wszystkich pismach fantastycznych - bo podobają się przeciętnemu czytelnikowi. Gratulacje, Sebastianie, walcz dalej, skorzystaj z paru rad, jakie usłyszałeś, olej tych, którzy toczą pianę.
Elam z taką samą ilością punktów jest także zwyciężczynia tego rozdania. Dimoon powoli wkupia się w łaski czytelników. To już trzeci tekst z cyklu, który zagościł na anszych łamach i pewnie nie ostatni. Był pewniakiem typowanym przeze mnie i trafił na wysokie miejsce. Gratulancje Elu, Bonne chance.
Pozycja druga, niewiele za czołówką, to opowiadanie Romka, pełen profesjonalizm, apetizer przed głównym daniem ze smoka, jakim jest książka. Zadaniem było zaproszenie czytelnika do świata i zadanie zostało wykonane, panie prezesie! :-)
Liczyłem na wysoką pozycję Romka i się nie zawiodłem.
Z pozostałych tekstów powyżej dziesięciu głosów dostał tylko Andre, ale to mnie specjalnie nie dziwi, ze względu na sporą objętośc opowiadania SU, pozostale teksty musiały być krótkie, żeby nie było sytuacji, iż oto macie dwa opowiadania w numerze. Słusznie, czy niesłusznie, sami ocenicie. Nie było ani jednego zera w tym rozdaniu, a trudno, choćby znając zasadę piecha o długości wieszczyć sukces wszystkim tekstom.
Jak wspomniałem, Andre zajął miejsce 4/5, myślę, ze w tym tekście zabrakło mocniej zarysowanej ironii, który to czynnik sprawiłby mniej krytyczne podejście do sprawy zaskarżania Boga. W dzisiejszym porypanym świecie na razie wydaje się to niemożliwe, ale poczekajmy, możemy się jeszcze zdziwić.
Kolejne miejsce zajął tekst Adama Mrozka, kolejna (co miesiąc mieliśmy jedną) groteska o walce Piekła i Nieba, temat ostatnimi czasy bardzo modny - sądząc po ilości nadsyłanych tekstów. Być może fakt, że jest kolejnym tekstem na ten temat odebrał mu kilka punktów.
Shortów nie bedę oceniał, bo one albo się bronią same, albo nie. Trudno tu mówic o warsztacie, konstrukcji. Liczy się pointa, pomysł. Wszystkie spełniły warunki drukowalności, bez wątpienia. Zostały ocenione zgodnie z przewidywaniami, przegrywając z kreacjami światów. Zgodnie z planem zresztą.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 19:26   

:bravo Elam! Widzisz, a tak się martwiłaś... Cieszę się, że prowadzisz, choć zabrakło mi głosów, żeby na Ciebie oddać. :cry:
:bravo Sebastian! Tekst jest długi - i zgodnie z prawem Piecha prowadzi. :mrgreen: Bo zmieściło się "dla każdego coś miłego" - porządne s-f dla fanów szalonej wyobraźni, trochę seksu i humoru dla fanów *ekhm*... Ale co tam, pomysły z tego opowiadania były niezłe i jak dla mnie świeże (nie czytałam wielu Twoich tekstów, Sebastianie, by narzekać, czy inne nie są aby lepsze).
No i :bravo za 3. miejsce dla Romka P., teraz już jestem po lekturze "Wojny Balonowej" i się nie zawiodłam - co prawda wojny mało, ale śmiechu dużo! :D
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27 Czerwca 2006, 18:05   

Ja rowniez gratuluje Sebastianowi znakomitego opowiadania, bo pomimo dyskusji, w ktorej i ja swego czasu czynnie uczestniczylem w temacie Sebastiana tu na tym forum, to na tle innych opowiadan, nie tylko w tym numerze, ale i w innych, uwazam, ze to opowiadanie znakomite.

Elam rowniez gratuluje i czekam z zapartym tchem na dluzsza forme w swiecie Dimoon. Moze cala ksiazke? Kiedy, kiedy, kiedy?!
_________________
5 zdań na temat
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 27 Czerwca 2006, 19:45   

:oops: :)
no, moze przez wakacje wezme sie w koncu za pisanie...
skoro tak wszyscy chwala i namawiaja ... :wink:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Czerwca 2006, 11:29   

Ja też chwalę :) W ankiecie tego numeru oddałem tylko jeden głos, właśnie na Nowy Porządek. Nie odkładaj tylko zabieraj sie do pisania!!!!! :)
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Czerwca 2006, 18:04   

Dzięki za gratulacje, dzięki za wszystkie Wasze opinie w tym wątku, ciesze się, że moja proza nie jest Wam obojętna, że poświęciliście Wasz czas by się nad nią chwilkę zastanowić.
S
count ukłony dla Ciebie wbijaliśmy sobie igły, mam nadzieje że przy następnym opku dopiszesz obecnością i zrobimy intelektualny sztorm
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
RaV_Gluchowski 
Luke Skywalker


Posty: 224
Skąd: Tychy
Wysłany: 23 Maj 2012, 22:38   

wzwz z upatkiem (błędy ortograficzne potrafią óroczo zniekształcać słowa) SFFiH pozwolę sobie zaktywizowac stare numery - póki forum żyje to co jakiś czas wrócę do starego SF - rozpoczynając od nr 7 (bo tenż rocznik właśnie znalazłem na strychu). Na razie tylko sobie podciągnę wątek, ale zaniedługo cóś napiszę.
Thrash till death...

Po głębszym zastanowieniu - to nie ma sensu. To już lepiej na wątkach Autorskich wspominac niegdysiejsze triumfy- niż czytać stare gazety. W końcu literatura - (czyli Autorzy i Ich teksty) żyje, a prasa (czyli miesięcznik SFFiH) jest ulotna i umiera (czasami dosłownie...).

Zatem, miast samemu wklikiwać "oceny' starych opowiadań będę tym z Autorów, którzy szczególnie dobrze cos napisali - gratulował "osobiście".

Z numeru 07 na pewno na gratulacje zasłużył Sebastian Uznański - "Pani Igieł" była świetna, bardzo dużo frajdy z czytania (a nieufny byłem, bo sążnista kobyła - a zawsze podejrzewam w takim przypadku przerost formy na treścią (jak u S.Kinga naprimier)
_________________
Cthulhu fhtagn !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group