Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Ekstraklasa Typer 2011/2012 - KOMENTARZE
Autor Wiadomość
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 1 Maj 2012, 10:41   

Nitj'sefni napisał/a
Nie znam się na pracy trenera, ale rozlicza się go z sukcesów, a tych wymieniona przez Ciebie trójka za wiele nie ma.


Z pustego i Salomon nie naleje. Tak sobie myślę, że sukces to pochodna zdolności i wiedzy trenera oraz możliwości drużyny. I paru innych czynników, jak choćby kategorycznego podziału ról, co na przykład zawodziło od paru lat w Polonii Warszawa, gdzie cień Wojciechowskiego wisiał niczym miecz damoklesowy nad głowami kolejnych menadżerów. Z jedną z tych cech można co najwyżej zdobyć puchar kraju, lub mistrzostwo tej marnej ekstraklasy. Gdy talent trenera spotykał się z możliwościami drużyny, Widzew Smudy i Legia Janasa zdolne były wziąć udział w rozgrywkach LM a Wisła Kasperczaka i Lech Smudy gromiły europejskich mięśniaków w LE czy wcześniej Pucharze UEFA.

edit.
A drużyny dające nadzieję, ale prowadzone przez trzeciorzędnych trenerów, tak jaki i przypadkowi zwycięzcy ekstraklasy prowadzeni przez trenerów pierwszorzędnych dostawali bańki w pierwszych rundach od mistrzów i wicemistrzów tak egzotycznych krajów jak Cypr, Gruzja czy... Norwegia ;)

edit II
A nawet ostatniej drużyny w tabeli ligi hiszpańskiej.
 
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 2 Maj 2012, 22:03   

Wygwizdano jaśnie nam panująca prezydent Warszawy, nieloty Smudy zostały wybrane, Brożek chyba z nadziejami że jutro go w Celticu w ogóle wystawią, Kucharczyk bo jesienią się starał, cóż Piech szczęścia takiego nie miał, Fabiański bo błyszczy formą i jest pewnym bramkarzem w swoim klubie (wedle zasady zmiennik naszego bramkarza zmiennikiem naszego bramkarza jest ? ). Zobaczymy. :D
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
Nitj'sefni 
Meff Fawson


Posty: 1672
Skąd: Raszyn
Wysłany: 3 Maj 2012, 08:01   

Smuda niech się z tym składem schowa. Miało być: Nie grasz w klubie, w kadrze też nie. A tu Brożek i Fabiański, których można by spokojnie zastąpić kimś lepszym. Zastanawia mnie też brak powołania dla Komorowskiego, a władowanie Boenischa, który ostatnio gra tyle co nic. Tak samo Matuszczyk. Cóż, zobaczymy...

EDIT: Legia = Żal.pl; Śląsk, Ruch, Lech, walczcie dalej, dla nas sezon się już skończył. Muszą nastąpić zmiany po sezonie, oj muszą :evil: :evil: :evil:
_________________
"A long time ago in a galaxy far, far away...."
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 3 Maj 2012, 22:37   

Marudzicie.

Jedynym zadowalającym wszystkich wyjściem, byłoby wyłonienie reprezentacji w ogólnonarodowym referendum. A nie, wtedy też by podniosły się głosy, że sfałszowane ;P:

Pamiętajcie, że trzech zawodników z tego zestawienia wyleci.

Wielkich zaskoczeń nie ma, bo jak zwykle szum jest wokół tych, którzy się w kadrze nie pojawili, a nikt nie zwraca uwagi, że trzon reprezentacji jest niezmienny od kilkunastu miesięcy. Kuszczak w kadrze? Przy całym szacunku dla jego umiejętności, zgadzam się ze Smudą - przypomniał sobie o kadrze na kilka miesięcy przed Euro, bo wcześniej wolał ciepłe fotele rezerwowych na Old Trafford.

Skład? Gotowy. Szczęsny - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Wawrzyniak - Murawski, Polański - Błaszczykowski, Obraniak, Mierzejewski - Lewandowski. Koniec. Reszta to w miarę solidni zmiennicy, którzy będą mieli szansę wykazać się na długim zgrupowaniu i mają być przygotowanym na grę na wysokich obrotach przez 30-40 minut w spotkaniu. Góra pięciu z nich będzie wchodziła na zmiany, ale trzeba mieć zawodnika na każda pozycję. Stąd rozumiem powołanie Boenisha, który widać nawet nie grając ma większe umiejętności niż przeciętni polscy lewi obrońcy. A biorąc pod uwagę, że do kadry powołanie miał dostać Broź z Widzewa, ale zamiast tego doznał kontuzji, to powołanie Boenisha jest dla mnie opcją rezerwową właśnie.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 4 Maj 2012, 19:18   

Skład nie jest najgorszy, tylko wkurza mnie niekonsekwencja Smudy w pewnej kwestii. Nie grasz w klubie - nie grasz w reprezentacji. OK. Czemu nie ma Kuszczaka? Bo dopiero od pół roku znowu gra. Ale miejsce dla Fabiańskiego jest...
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Nitj'sefni 
Meff Fawson


Posty: 1672
Skąd: Raszyn
Wysłany: 4 Maj 2012, 20:12   

Chal-Chenet napisał/a
wkurza mnie niekonsekwencja Smudy w pewnej kwestii. Nie grasz w klubie - nie grasz w reprezentacji. OK. Czemu nie ma Kuszczaka? Bo dopiero od pół roku znowu gra. Ale miejsce dla Fabiańskiego jest...


No i właśnie na to zwróciłem uwagę, nie marudziłem. Smuda powiedział, że Kuszczak za późno sobie o Euro przypomniał. A Fabiański! Tu nie ma konsekwencji, tu jest lubię/nie lubię. Brożek nie gra, Sobiech gra ogony, to kto ma być zmiennikiem Lewego? Kucharczyk w słabej formie? Nie daj Boże kontuzja i klapa. Zamiast Matuszczyka też mógł dać kogoś innego, kogoś kto gra, np. Borysiuka. Cóż, jedenastka jakaś jest, może nie będzie tragedii. Dawno przed turniejem nie miałem takiego spokoju i małych oczekiwań wobec Polaków. Zawieść mnie nie mogą.
_________________
"A long time ago in a galaxy far, far away...."
 
 
Nitj'sefni 
Meff Fawson


Posty: 1672
Skąd: Raszyn
Wysłany: 6 Maj 2012, 18:26   

Śląsk Mistrzem... Cóż, w kontekście LM, to chyba lepiej niż Ruch, ale Legia czy Lech więcej by mogły zdziałać.

Po dzisiejszym meczu na Łazienkowskiej, pozostanie pamięć o pięknej bramce Wolskiego i niedosyt, że ładna gra przyszła zdecydowanie zbyt późno...
_________________
"A long time ago in a galaxy far, far away...."
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 6 Maj 2012, 18:34   

Mimo wszystko , mimo meczu przyjaźni i zmarnowanych specjalnie nie specjalnie kilku sytuacji bramkowych przez Wisłę , Lenczyk wielkim trenerem jest. :bravo :bravo Zobaczymy co będzie w Pucharach.

Co do Legii wszystko oddał jeden z okrzyków na boisku "w Gdańsku nam pokazaliście, jak o mistrza walczyliście", szkoda, ciekawe co pokarze Skorża w przyszłym sezonie.
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 7 Maj 2012, 12:23   

Gratulacje dla Easiego i Matrima za zajęcie dwóch pierwszych miejsc w Typerze. :bravo
(Kufa, dałem się zepchnąć nie tylko z pierwszego, ale i z drugiego miejsca w ostatniej chwili. Idę się powiesić. ;) )
Dziękuję wszystkim uczestnikom, widzimy się w następnym sezonie? A może w między czasie... typer EURO?

A co do ligi...
Wisła : Śląsk :lol: A ja wierzyłem w uczciwość...
Ruch : Lechia - Może to i lepiej, że Mistrzostwa Polski nie zdobyła drużyna, której kibice gwizdali podczas Hymnu Narodowego. Przecież nie cieszyliby się z tego trofeum...
Widzew : Lech - Dać się wyprzedzić w ostatniej kolejce Legii. Wspaniale...

Czwarte miejsce dla Lecha cieszy, lecz pozostawia niedosyt. Nie spodziewam się wspaniałej postawy w Pucharach.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 7 Maj 2012, 12:40   

Parę słów o lidze mych (podziękowania i gratulacje w wątku typerskim):
Poziom ekstraklasy jest coraz bardziej żenujący, klub z największym budżetem w lidze, który dwa lata temu wydał na zawodników nawet 3 miliony jerwro, przegrywa z klubem mającym 1/3 jego budżetu, ale nie grają tylko pieniądze na boisku. Mistrzem zostaje klub z problemami finansowymi , który podobnie jak wicemistrz zapewne zostanie rozprzedany (Celeban, Kelemen).
Poziom sędziowania niestety ciągle niski.
Doczekaliśmy się tylko dwóch trenerów Polonii Warszawa w tym sezonie, na koniec odejdzie już nie tylko Michniewicz, ale i prezes Wojciechowski.
Korona Kielce grała brutalnie i zawzięcie mając za nic nogi przeciwników i zdobyła 5 miejsce.
Lech Poznań , drużyna prezesa Rutkowskiego ojca i syna zwolniła gwiazdę Barcelony i wespół z nowy , młodym trenerem Rumakiem zagrała na nosie wielu wyjadaczom. Czy nadszedł czas trenerów, młodych ? Często nie mających jeszcze magicznej licencji Euro Pro ? Szkoda, że i tu duża część drużyny rozejdzie się po świecie, przy okazji najlepszymi zawodnikami Lecha ostatnio stają się bramkarze obaj zresztą. :P
Ruch drużyna , która postawiła przez prawie trzy lata na jednego trenera (rzadkość i to chyba jeszcze przez długi czas rzadkość w naszym pięknym kraju), i dwa razy podczas tych lat zagra w europejskich pucharach. Ostatnio ledwo dała radę Maltańczykom i została zniszczona przez Wiedeńczyków, zobaczymy jak to teraz będzie.
No i koniec końców Legiunia... Powtórka z zeszłego sezonu, tylko trochę na odwrót. Wtedy Legia odbijała się na wiosnę, teraz grała dobrze zimą. Maciej ,,nie będziemy teraz o tym mówić" Skorża pokazał, że nie do końca umie pokierować składem. Czy to koniec jego historii w stołecznym klubie ? Jak się słyszy o Urbanie to zaczynam trzymać coraz mocniej kciuki by mimo wszystko został. Największym plusem jest młodzież, która grała bez kompleksów nawet w ostatnim meczu.

Sezon 2011/2012 uważam za zamknięty. :D
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 7 Maj 2012, 15:33   

Taselchof napisał/a
Sezon 2011/2012 uważam za zamknięty.



Ech, gdybyż nie miał on wpływu na kolejny. Znów puchary europejskie pójdą się p... ucharzyć gdzie indziej :(
 
 
 
Nitj'sefni 
Meff Fawson


Posty: 1672
Skąd: Raszyn
Wysłany: 7 Maj 2012, 20:18   

Gratulacje dla zwycięzców :bravo :bravo :bravo

Chal-Chenet napisał/a
A może w między czasie... typer EURO?


Jak najbardziej jestem za :)

Odwołując się do propozycji Matrima dotyczącej porównania tabel - Chal, jednak Legia Ci przypadła :wink: Ale mnie Lech/Korona, więc też nie jestem zadowolony.
_________________
"A long time ago in a galaxy far, far away...."
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 7 Maj 2012, 20:23   

Pamiętam jak świetnie mundial typował kiedyś sam dalambert niczym octopus Paul, więc i może on by dołączył do nas na czas EURO 2012. :mrgreen: Liga jak rozumiem tym razem ma duże szanse ruszyć normalnie czyli w połowie sierpnia ?
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 8 Maj 2012, 08:02   

Nitj'sefni napisał/a


Odwołując się do propozycji Matrima dotyczącej porównania tabel - Chal, jednak Legia Ci przypadła :wink:

Nie spojrzałem na to z tej strony. Cóż, nie jest to najprzyjemniejszy początek dnia... ;)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 8 Maj 2012, 08:08   

Taselchof, Chal-Chenet, moze :wink: obserwowałem was z uwagą przez cały sezon, ale moje typy to tylko loteria.
Natomiast jako kibic jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI dla Chal-Cheneta, z trud prowadzenia tego wątku :bravo
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 8 Maj 2012, 09:05   

dalambert, tak jakbyśmy my tego nie robili :wink: w tej lidze to zawsze loteria i sędziowie (którzy trafili w dużej częścią do Wrocławia) odgrywali największa rolę. Przejrzałem watek mundialowy z przed lat dwóch i tam już była zapowiadana powtórka. Kurcze zająłem tam zaszczytne 13 miejsce tym razem lepiej będzie. :twisted:

Chal-Chenet, o w mordkę pieczone ja mam Wisłę Kraków :shock:
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
Easy 
Hieronim Berbelek

Posty: 3537
Skąd: Stąd
Wysłany: 8 Maj 2012, 13:03   

Zostałem forumowym Orestem Lenczykiem <3
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 8 Maj 2012, 13:28   

Dziękuję za wyrazy uznania, to była czysta przyjemność, a jeśli będą chętni, w kolejnym sezonie znowu chętnie poprowadzę wątek. :)

Taselchof napisał/a

Chal-Chenet, o w mordkę pieczone ja mam Wisłę Kraków :shock:

:mrgreen:
Easy napisał/a
Zostałem forumowym Orestem Lenczykiem <3

Nestorze...
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 8 Maj 2012, 22:06   

A tu taka ciekawostka, co oznacza "L". http://www.joemonster.org...oznacza_znak_L_
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 8 Maj 2012, 23:13   

:bravo Easy i Chal, ! Losy mistrza rozstrzygnął się w ostatniej kolejce :) Czyli świat wirtualny dogonił rzeczywistość. A mnie udało się mimo wszystko o włos utrzymać na środkowym pudle ;)

Z porównania tabeli przypadł mi Ruch, co mnie nawet cieszy. W końcu Południe, to Południe - nawet jeśli trochę "hanysowe" ;)

Mamy pierwszego mistrza i pierwsze rekordy (dwieście punktów pękło), trzeba kontynuować tradycje i oby więcej nas dołączało.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group