Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Foto Ksiazka - Ku przestrodze zainteresowanym.
Autor Wiadomość
nasciturus 
Jaskier


Posty: 78
Skąd: U12 4:86:9
Wysłany: 3 Sierpnia 2006, 17:24   Foto Ksiazka - Ku przestrodze zainteresowanym.

Piszę to dla przestrogi zainteresowanych podobnym produktem.

Kilka tygodni temu stwierdziłem, że trzeba by zrobić prezent znajomym co się przed ołtarz ślubować sobie wybierają.
Między innymi chciałem dać im Foto Książkę (www.fotoksiazka.pl) z ich "najciekawszymi" fotkami okresu narzeczeństwa. Pech chciał, że dałem zamówienie do Fotojoker’a...
Książka miała być gotowa w 10 dni roboczych. Na wszelki wypadek dałem ją dużo wcześniej. Po dwóch tygodniach książki nie było. Po trzech przyszła. Nie moja a czyjaś a z nią płyta moja i tego kogoś kto ma pecha tak jak ja i czeka na swoje zamówienie w innej części Polski.
Na pytanie kiedy książka będzie usłyszałem, że jutro.
Jutro było wczoraj a dziś dowiedziałem się, że książki nie zobaczę wcześniej niż za dwa tygodnie. A ślub w ten weekend...
Pracownicy Fotojoker’a byli dość mało stanowczy w rozmowach z laboratorium Foto Książki w mojej sprawie (ich pech, że słyszałem rozmowy jakie prowadzili przez telefon). Na moje „niezadowolenie” dostałem propozycje otrzymania jakiś gratisów (smycz za 3 złote) i kuponów zniżkowych (które i tak są w ich gazetce reklamowej dla każdego).
Pomijając fakt nierzetelności firmy produkującej Foto Książki uważam, że pracownicy Fotojoker’a też zachowali się tak jakby klienta mieli gdzieś.

Podsumowując: z zamówienia zrezygnowałem i z zakupów w wspomnianym wyżej sklepie też zrezygnuje. Na szczęście istnieje konkurencja.

+++++++++++++

Dodam, że z rozmów zasłyszanych w sklepie wynika iż książka nie została zrobiona.
_________________
nasciturus
nasciturus pro iam nato habetur, quotiens de commodis eius agitur

Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 4 Sierpnia 2006, 13:22   

Nie ma co histeryzować, jesteś po prostu kolejną ofiarą FOTOJOKERA. Sam nigdy nie korzystałem z usług tej firmy, ale jeszcze nie słyszałem o niej pozytywnej opinii. FJ to kombinat idący na masówkę. Oferuje stosunkowo niskie ceny, a w zamian koszmarną jakość usług. Od lat słynie z niekompetencji sprzedawców i niezliczonej liczby fuszerek. Od tego ponoć nie sposób zmusić ich do przyjęcia reklamacji.
Jeszcze do niedawna, gdy większość fotografów używała analogowej fotografii, to dopiero były z nimi jazdy. Do normy należało gubienie negatywów (podobnie jak w twoim przypadku), często bezpowrotne. Standardem też było ich rysowanie, czyli fizyczne uszkodzenie. Wyobraź sobie taką sytuację – koleś oszczędza przez kilka lat, by wyruszyć w wymarzoną podróż do Afryki. Robi tam furę zdjęć, często okupionych dużym wysiłkiem, ryzykowaniem zdrowia i życia. Po powrocie popełnia głupstwo, chce zaoszczędzić i oddaje negatywy do FJ. Te oczywiście giną na amen. Nic nie pomagają awantury. Wspaniałe, a dla kolesia bezcenne, pamiątki z wyprawy – przepadły. W ramach rekompensaty dostaje od sprzedawcy z FJ kilka negatywów firmowych (dziadostwo, beznadziejnej jakości). Przy opisanym przypadku twój wydaje się bułką z masłem ;-)
A wyobraź sobie złość i bezsilność, gdy partacze z FJ uszkadzali negatyw (rysowanie, cięcie w połowie klatki, odciski paluchów itp.). Zwykle też robili fatalne odbitki, z niepożądanymi, barwnymi dominantami (np. wszystkie zdjęcia w odcieniach różu, albo żółci). I nie było możliwości dochodzenia swoich praw. Za duży kombinat – nigdy nie ma winnych. Wszystkie operacje wykonuje centrala, a facet za ladą tylko wydaje towar, on nic nie wie i nic nie może.
Na osobną opowieść zasługuje kompetencja sprzedawców, a właściwie jej brak.
Teraz czasy się zmieniły. Fotografia analogowa odchodzi na margines, nie wiem czy FJ jeszcze robi tradycyjne zdjęcia. Za to słyszałem, że jeśli chodzi o fachowość obsługi nic się nie zmieniło. Teraz tylko robią ludzi w balona głównie przy sprzedaży sprzętu.

Polecam korzystanie z dobrych fotolabów. Płaci się więcej, ale jakość usług jest bez porównania.
Masz tu -
Ranking Fotolabów
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Sierpnia 2006, 13:36   

Słyszałem o jakości tych usług od znajomego, ale on miał pewne możliwości wsparcia swojej argumentacji... :mrgreen: Sam na szczęście nie korzystałem.
 
 
Titus Pullo 
Luke Skywalker


Posty: 213
Wysłany: 7 Sierpnia 2006, 13:34   

You get what you pay for. Stara prawda.
_________________
I have simpler tastes. I like to kill my enemy, take their gold and enjoy their women. That's it. Why tie yourself to one? Where's the flavor? Where's the joy?
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 12 Sierpnia 2006, 12:36   

Biednego nie stać na tanie rzeczy. Prawda również strara.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Sierpnia 2006, 13:03   

Wolnoć Tomq w swoim domq, też stare.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group