Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy u Was pojawia się SFFH?
Autor Wiadomość
JohnDoe 
Langolier


Posty: 298
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: 21 Maj 2006, 19:10   

Panthera, z tego co wiem można dostać w saloniku prasowym kolportera na Placu Piastów. Jeśli jeszcze nie znalazłaś :]
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 08:37   

Bardzo dziwne.
Odwiedziłem wczoraj największy warszawski Empik (na Marszałkowskiej) i nie znalazłem nowego numeru! Stoisko z prasą zajmuje w tej księgarni całe piętro, mimo, że przeszukałem je dwa razy – nie znalazłem SFFH! Owszem NF leży stertami w eksponowanym miejscu, obok w kącie dyskretnie spoczywa MF, a SF ani, ani. Pomyślałem, że może przez pomyłkę postawili w innym dziale, może w związku z okładką SF dołączyło do prasy polityczno-społecznej? Ale tam też nie było, ani w prasie dla militarystów, ani wśród periodyków poświęconych tatuażowi, czy muzyce hard corowej. W rozpaczy sprawdziłem dział z poronoachami i prasą dla nurków. SF ani widu, ani słychu.
Wygląda na to, że nakład się wyczerpał. A ja zostałem bez gazety…
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 09:13   

Od czasow ostatnich reorganizacji w tymze Empiku (czyli mniej wiecej ostatnie dwa miesiace) wogole rozne rzeczy ciezko znalezc - mozliwe, ze jednak gdzies sie chowa jeszcze jakis egzemplarz, tyle ze madre glowy polozyly go gdzie indziej? Jak nie bede zbyt zamotany po egzaminie, to w drodze do domu moze wpadne przebadac ta sprawe :D

Ale jak sie kiedys zdziwilem, jak w ciagu bodaj 10 dni, cztery czy piec razy zmienialy lokalizacje komiksy? A jak ciezko sie teraz do polskiej fantastyki dostac... ehhh... przestaje mi sie tam podobac :?
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 09:17   

To złapcie za wszarza jakiegoś pracownika i niech wam znajdzie... :D im bardziej bezczelni jesteście, tym szybciej znajduje... :mrgreen:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 12:49   

Dokładnie, po co szukać, jak oni mają wam to znaleźć. Niemozliwe, żeby się skończyło, niemozliwe, żeby nie dotarło. Savikolu, albo ktokolwiek jest w pobliżu, sprawdźcie to.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 13:14   

NURS rozkazał:
Cytat
sprawdźcie to


Tak jest! Nawiedzę dziś Empki na Żoliborzu, na śródmieście nie będę miał siły jechać, za ciepło. Nie mam klimy w swoim krążowniku, jakbym utkwił w korku to padnę trupem. Wykonam zatem zwiad w południowej Warszawie. Odmeldowuje się.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 13:21   

Dzięki, gdyby ktoś był na Marszałkowskiej, to dajcie znać, co jest grane.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 13:21   

Sprawdź w kioskach przy metrze. Na Placu Wilsona było. Tam jest przynajmniej chłodniej.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 18:10   

Byłam w tym Empiku. Otóż mieli przemeblowanie. Na miejscu fantastyki stoi erotyka, a w samej fantastyce też jest bordello bum-bum. Są trzy grube pliki NF, jeden chudszy MF, a SFFH nie było.

Poszlam do kasy, spytałam czy to mają, bo nie mogę znaleźć. Kasjerka sprawdziła, że jest 89 sztuk, a potem poszła sama tego szukać i nie znalazła. Wzięła do pomocy koleżankę, i tu je musiałam zostawić, bo mi się spieszyło. Przypuszczam że nowy numer pojawił się kiedy oni robili przestawki w sklepie, i zwyczajnie ugrzązł w magazynie.

Są szanse, że te dziewczyny go z magazynu wyciągną.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 18:37   

Czyli sprawdzilo sie moje przypuszczenie. Coraz wiekszy burdel tam maja po prostu. Przestaje mi sie tam podobac coraz bardziej.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 19:00   

Geez.. zgubić 89 egzemplarzy czasopisma? Nono... to już jest coś :)
 
 
Panthera 
Gollum

Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 20:04   

No to już wiemy na czym stoją regały ;)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 21:08   

Jakby kto mógł skopać im galaretowate odwłoki... albo co oni tam mają i sprawdzić, czy wystawili będę dźwięczny. Bo to strata w sprzedaży.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 21:19   

Heh.. ale to jest cyrk normalnie. Poskarżyć się jakoś do szefostwa nie da, NURSie, że takie rzeczy się dzieją?
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 21:29   

Przemeblowanie to bywa klęska, sami w biurze to niedawno przerabialiśmy. Wszyscy chodzili wściekli, a szefowa biura odgrażała się, że tego dnia przyjdzie do pracy w zbroi.

Tylko czy nas to musi obchodzić? Sami tego piwa nawarzyli. Nie chce mi się tam jutro iść. Może komu innemu będzie po drodze sprawdzić, czy te 89 egzemplarzy się znalazło. Acha, i niech weźmie glany :twisted:

Kasjerki są o tyle zorientowane w stanie magazynu, że mają komputery i po nazwie mogą znaleźć o co się je poprosi. Tak że można je śmiało pytać. Bardzo jestem ciekawa, czy coś z tej akcji wyszło. Jeśli kto będzie w Empiku w Domach Centrum, niech da znać czy SF się znalazło. Sama pewnie nie wybiorę się tam wcześniej niż za kilka dni. Czasu mam mało.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 27 Czerwca 2006, 06:13   

Ja za to byłem w dwóch Empikach na Żoliborzu. W obu SFFH było na swoim miejscu, za to jako ciekawostka - na Placu Wilsona nie było MF. Na Marszałkowskiej, obok NF leżał anglojęzyczny White Dwarf (poświęcony RPG), za to polski Gwiezdny Pirat (też RPG) był w innej części sklepu, w dziale Pisma Młodzieżowe, razem z komiksami manga. Wygląda na to, że burdel w tych sklepach dotyka też inne pisma.
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 27 Czerwca 2006, 08:15   

Godzilla:
Cytat

Poszlam do kasy, spytałam czy to mają, bo nie mogę znaleźć. Kasjerka sprawdziła, że jest 89 sztuk (sic!), a potem poszła sama tego szukać i nie znalazła. Wzięła do pomocy koleżankę, i tu je musiałam zostawić, bo mi się spieszyło. Przypuszczam że nowy numer pojawił się kiedy oni robili przestawki w sklepie, i zwyczajnie ugrzązł w magazynie.


Trza tam jakiego Barbarzyńcę posłać (tylko nie Czułego :wink: ), jak im tyłki popłazuje, to SFFH będzie stało w jeszcze bardziej eksponowanym miejscu niż NF :mrgreen:
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Czerwca 2006, 08:38   

Poszłam z nią do półki z fantastyką i palcem pokazałam, gdzie to ma stać. Bardzo jestem ciekawa rezultatu.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Czerwca 2006, 08:42   

Ja też :D
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Lipca 2006, 12:54   

Wczoraj tam zajrzałam. SFFH się znalazło, i nawet leży razem z inną fantastyką. Tyle że się w oczy niezbyt rzuca, i mało egzemplarzy wystawili. No chyba że z tych 89 większość już się rozeszła. NF też akurat niewiele było widać.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Lipca 2006, 15:46   

He he he.
Wpadłam tam w piątek. Przemeblowali się po raz kolejny. Cały regał z fantastyką i sąsiadującymi pismami poszedł w diabły, nikt nie wie gdzie. Pracownicy nie nadążają.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 30 Lipca 2006, 15:57   

O, tak, i co ciekawe, to w zwiazku z przemeblowaniem w dziale pamiatek czy czego tam, ktory wedruje po calej powierzchni sklepu, chyba tylko na samej gorze go jeszcze nie bylo, ale pewnosci nie mam. A co sie wyprawia w dziale multimediow? Ehhh... Porazajace, nie wiem kto tam ordynuje te ciagle porzadki, ale powinien juz dawno wyleciec :evil:
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Lipca 2006, 12:23   

To chyba tak jak w supermarketach: kiedy klienci znają sklep i bez pudła trafiają tam gdzie chcą, robi się przemeblowanie, bo jak pobłądzą między półkami, to a nóż-widelec zgarną do kosza coś nadprogramowego. Ale w tym Empiku to zakrawa na manię. Poza tym mnie się nie łowi na nóż i widelec, prędzej na jakieś smaczne i treściwe jedzonko.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 31 Lipca 2006, 12:52   

W supermarkiecie to moze i ma sens, ale w Empiku? Jak jade kupic ksiazke fantastyczna, to przy okazji do koszyczka nie wrzuce encyklopedii, albumu o malarstwie czy co tam stoi tam, gdzie kiedys byla fantastyka. Jak szukam komiksu, to nie kupie sluchawek do I-Poda, ktore wisza w miejscu, gdzie kiedys byl komiks. Jak chce czasopismo, to konkretne i nie kupie przy okazji jakiegos Vampa czy czegos takiego :shock:

Zreszta w Empiku tamtym to juz przeginaja zupelnie. Bywam tam dosyc czesto, nawet kilka razy w miesiacu i za KAZDYM razem cos jest pozmieniane... Jak nawet ludzie w informacji sie gubia to chyba jednak cos nie tak :|
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Lipca 2006, 13:07   

Otóż to. Nie znalazłam fantastyki (a chciałam sprawdzić, czy może jest nowy MF - ale już wiem, że jeszcze nie ma) => nic nie kupiłam, zamiast zgarnąć "Poradnik wędkarski", "Twój weekend" czy "Młodą Parę". Bo i na cóż mi makulatura?
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Sierpnia 2006, 20:37   

UWAGA, UWAGA, WAŻNE OGŁOSZENIE!
Dla tych co się po SFFH wybiorą do Empiku na Marszałkowskiej.
Otóż:

Fantastyka

mieści się

obecnie

w dziale

UWAGA, UWAGA!

z czasopismami popularnonaukowymi

(jeżeli od przedwczoraj nigdzie jej nie wywieźli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 4 Sierpnia 2006, 20:41   

Godzilla napisał/a
z czasopismami popularnonaukowymi

W krakowskim Megastorze na Rynku jest identycznie.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Sierpnia 2006, 21:09   

To jest w sumie ciekawa sprawa. SF potrafi leżeć koło ezoteryki, techniki, nauki, ale nie widziałam, żeby ktoś go położył koło literatury. Albo takich gier komputerowych, z których część przynajmniej ma SF-owe fabuły.

Chyba jest jedna trudność: sprzedawca musiałby pomyśleć.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 4 Sierpnia 2006, 21:15   

Uwaga, pytanie dodatkowe: Gdzie mieści się dział z czasopismami popularnonaukowymi? :D

A fantastyke (czasopisma) w tym (nie)sławnym empiku widziałem już:

W różnych miejscach działu z prasą, obok (w ?) działu upominków, w które to miejsce trafiały czasopisma dla dorosłych, hobbystów-militarystów oraz ostatnio (czyli z półtora miesiąca temu) czasopisma popularnonaukowe właśnie. W okresie, o którym wspominam dział upominków mieścił się obok schodów na parterze, wcześniej był na półpietrze, gdzie znajdowało się również stanowisko dla DJ'ów(?), a obecnie znaleźć można materiały biurowe i jakieś układanki czy coś takiego. Oprócz tego czas jakiś fantastykę znaleźć można było w niszy z podręcznikami RPG, gdzieś obok komiksów, które wędrowały dość długo by ostatecznie zająć miejsce książkowej fantastyki zagranicznej, która to z kolei wypchnęła literaturę dziecięcą regał czy dwa regały dalej, kolegując się w zwolnionym miejscu z książkową fantastyką polską... Ostatnio pojedyńcze tytuły fantastyczne (vide 'Vertical') znaleźć można wśród literatury pięknej. A to tylko skromny procent zmian, które można odkrywać każdego tygodnia, wizytując Empik przy Marszałkowskiej. :mrgreen:

EDIT: o dziale multimediów nawet nie wspominałem, bo nie dość, że pożera sam siebie i okolicę (np. miejsce komiksów zajmowały ostatnio multimedia edukacyjne, a regały z elektroniką wypierają regały z grami, kiedyś starymi, potem wyścigowymi/strategicznymi, obecnie chyba konsolowymi) to za każdym razem jak tam jestem, wszystko stoi gdzie indziej, niż stało w czasie mojej poprzedniej wizyty... Tiaaa... Jeszcze tam kafejka wykiełkowała.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 13:16   

Dział z popularnonaukowymi, jakby to wyjaśnić... Taka luźno stojąca półka w okolicy górnej części schodów ruchomych.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group