Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmowe pogotowie
Autor Wiadomość
simian raticus 
Gollum

Posty: 8
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 05:50   Filmowe pogotowie

:mrgreen:
Przetrzęsnołem cały internet polski i światowy . . . 8)
Polski tytuł tego filmu brzmiał "Żywy cel"
Widziałem go gdzieś tak w 1997 roku na VHS.
Nie mam pojęcia jakiej był produkcji nawet. :shock:
Opowiadał o jakimś komandosie któremu uprowadzili żonę i odrazu akcja przeniosła się do dżungli i jakiejś bazy ukrytej w lesie :-)
Nasz bohater eliminował przeciwników, żywił się jakimiś myszami albo szczurami . . . .
Chyba mu potem żone zabili ???
Pamietam 2 kiczowate sceny:

:arrow: siedział na drzeie (ok 2 metry nad głowami oprychów którzy go szukali) a Ci go nie widzieli :-)
:arrow: jakiegoś żołnieża lub cywila na początku zastrzelił czołg !!!!!!!!!!! i były tandetne wybuchy jak go nie trafiał (niefizyczna kupa dymu i eksplozja:-)

główny bohater miał bląd włosy i był chyba przypakowany - ale tego aktora wogóle nie kojarzę
nie mogę też ustalić czy film był produkcji USA czy też włoskiej . . .
Dajcie pożyć temu tematowi i odpiszcie jeżeli coś kojarzycie . . jakieś linki i jpg mile widziane - a może ktoś ma tego VHSa w kolekcji nawet ??? :roll:
Może ktoś po scenach mi pomoże w identyfikacji tego filmu bo mnie to strasznie męczy już jakiś czas hehehe :?:
Pozdrawiam i obserwuję ten temat jakby ktoś odpowiedział po latach z konkretną odpowiedzią hehehe :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :?:
:mrgreen:
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 07:08   

simian raticus: Witaj - na tym forum jest taki zwyczaj, że najpierw się witamy w Odpowiednim temacie TUTAJ :arrow: . Potem zapraszamy do rozmowy :D
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 08:33   

Może o ten chodzi: Deadly Prey ? W Polsce miał niby tytuł "Żywy cel" i w recenzji jest coś o żonie. ;)
_________________
GAndrel
 
 
simian raticus 
Gollum

Posty: 8
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 08:44   

GAndrel napisał/a
Może o ten chodzi: Deadly Prey ? W Polsce miał niby tytuł Żywy cel i w recenzji jest coś o żonie. ;)

oj chyba Bingo :bravo
Tak to jest to !!!!!!!!!!!!!!!!
Wielkie dzięki - miałem problemy z odnalezieniem tego filmu wielkie :-)
Temat mozna uzanać za wyczerpany już :-)
 
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 08:58   

Temat można ciągnąć. ;) Zmieniając go na "najlepsze filmy klasy B, C a może nawet D". ;)

Z tego co wyczytałem na IMDB to ten "Deadly Prey" to klasyka w swojej klasie. Czyli mało jest filmów gorszych. ;)
_________________
GAndrel
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 13:43   

Ciągnijcie sobie, byle w dziale filmowym (przenoszę) :)
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
simian raticus 
Gollum

Posty: 8
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 30 Czerwca 2006, 09:50   Tytuł filmu sf (znowu klasa B albo nawet C) z VHS . . .

Blondynka zabijała i była jakimś robotem albo cyborgiem . . . wogóle nie kojarzę tytułu a kiedys widziałem reklamę na VHS w 1993/94 roku . . . . pomoże ktoś mi odnaleźć tamten film ??? Kaseta chyba z wytwórni VISION.
Aktorka taz zagrała w kilku produkcjach - ale ogólnie jej nie kojarzę . . . strzelała z jakichś GUN'ów i ogólnie było kilka eksplozji . . . .
Podrzućcie jakiś tytuł czy coś :?: :?: :?: :?:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Czerwca 2006, 09:55   

Jezu... co Ty oglądasz... :shock: :mrgreen:
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 30 Czerwca 2006, 10:01   

Może więcej szczegółów :| Tak od ręki to mnie do głowy przyszło Nemezis chyba cztery, ale to takie luźne skojarzenie.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Czerwca 2006, 10:53   

Tak, to pasuje do serii Nemesis, ale to wydał Imperial.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 30 Czerwca 2006, 12:27   

A sam temat może powinien być gdzie indziej? :roll: Nikt przecież nie zamierza handlować tutaj!
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
simian raticus 
Gollum

Posty: 8
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 30 Czerwca 2006, 12:32   

niestety to nie żaden z tej serii - przejrzałem okładki i trailery . . . .
będe chodził po wypożyczalniach - to natrafię na ten film :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Czerwca 2006, 12:43   

Opis pasuje do setki podobnych tytułów, jakiem wtedy wydawano.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Radam 
Tom Bombadil


Posty: 37
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Czerwca 2006, 15:22   

A może chodzi o "EVE 2000"? Na okładce to chyba była taka blondynka w czymś czerwonym (żakiet czy co? Nie znam się :? ) z bodajże dwoma PM w dłoniach. Co do tytułu to nie mam pewności ale jakoś tak leciał
 
 
simian raticus 
Gollum

Posty: 8
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 30 Czerwca 2006, 15:49   

Radam napisał/a
A może chodzi o EVE 2000


o ciekawe :-)

tylko że na imdb i w google nic nie znalazłem :-( zapodaj jakiegoś linka :-)
 
 
 
Radam 
Tom Bombadil


Posty: 37
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Czerwca 2006, 17:42   

No sorry Simian, ale to byłby link do mojej głowy :D Dystrybutor to chyba Vision, ale ręki nie dam sobie uciąć (po powitaniu na forum tylko one mi zostały :mrgreen: )
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 4 Lipca 2006, 07:46   

Widziałam kiedyś w telewizji zajawkę czegoś w tym stylu. Blond aktorka nazywała się Rosanna Arquette (mam nadzieję, że dobrze zapisałam nazwisko:)). Tytułu nie przyszło mi do głowy zapamiętać, ale przejrzyj może jej filmografię, powinno pomóc.
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
simian raticus 
Gollum

Posty: 8
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 4 Lipca 2006, 16:59   

Haletha napisał/a
nazywała się Rosanna Arquette (mam nadzieję, że dobrze zapisałam nazwisko:))


Nie to nie ona . . . raczej tego filmu nie odnajdę, no nic :mrgreen:
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Lipca 2006, 17:45   

poszukaj w antykwariatach takich katalogów filmów wydanych w Polsce,tam najszybciej coś znajdziesz. Ja mam w archiwum wszystkie numery wideobusinesu, tam jest wszystko co wyszło, ale to by było szukanie w stogu siana. Filmów o tej treści stukano w USA kilkadziesiąt rocznie, jak nie setki. A u nas łykali pakietami, jak leci.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Lipca 2006, 17:45   

A to co radam wspominał to było raczej Cherry 2000 z Melanie Griffith. I ITI to wydało.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
simian raticus 
Gollum

Posty: 8
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 4 Lipca 2006, 19:44   

a to już się nawet nie napalam że go odnajdę - temat mozna uznać za wyczerpany raczej :mrgreen:
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 4 Lipca 2006, 19:46   

Nie poddawaj się tak łatwo, tu wiele maniaków filmowych zagląda. Pomóż lepiej. Może pamiętasz aktorkę z innego filmu, albo jakąś inną scenę. Takie zgadywanie jest wciągające.
 
 
Orbitoski 
Horrorman


Posty: 783
Skąd: Krakau
Wysłany: 3 Sierpnia 2006, 10:50   

czy tam nie było takiej końcówki, że blondas głownego złego pc ha do rzeki, czy w jakieś zarośla? Taki blondas w typie He-Mana?
_________________
Nie jest dobrze

www.orbitowski.pl
"Nadchodzi" nadchodzi w lutym.
 
 
Silmariena 
Gollum

Posty: 10
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 17:00   

Witajcie, nie wiem w zasadzie do jakiego wątku to wcisnać, wiec pisze tutaj, prosze najwyzej o przeniesienie posta....
mianowicie, od długiego czasu poszukuje pewnego filmu... starego filmu, jak byłam malutka, czyli jakieś 20 lat temu, on juz był :) a opowiadał, o bodajze łodzi podwodnej, na która dociera ekipa ratunkowa, nikogo nie znajduje, ale że ucieszeni znaleziskiem to piją jakaś wódeczke, znalezioną na statku, to powoduje, ze zaczynają mutowac, np. stykaja, zrastają sie plecami.... jest scena że jak włazem obcina jednemu reke, to z reki powstaje cała postac... ogólnie mowiąc z powodu tego filmu (jak rodzice wychodzili, to nałogowo z bracikiem go ogladaliśmy) to do drugiej klasy liceum panicznie bałam sie koloru różowego :) teraz pozostał sentyment... chciałabym skonfrontowac swoje doznania :D oczywiście nie wiem czy tkai opis coś da... do tego to dawno temu było i nei wiem czy dobrze pamietam pewne fakty :)
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 17:35   

Mnie sie akurat nic nie kojarzy... ale... kurde, sporo takich filmow bylo - dzis pamietam je jedynie jak sny - tylko strzepki, gdzies w podswiaomosci, albo nawet w ogole.

Silmariena - zapraszamy do kazdego watku :)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Wrzeœśnia 2006, 13:49   

A słyszeliście o wytwórni zfSKURCZ ?
Polskie filmy klasy C++ :mrgreen: (można wstawić jakąkolwiek litere alfabetu).
Wściekłe pięści węża to ich bodajże ostatnia produkcja.

Z poprzednich były jeszcze takie perełki jak "Honor dżudo 7" (cytat: kto nie zna dżudo, ten krwawi dużo :D )
czy "Bułgarski pościg" :mrgreen:
W większości produkcji gościnnie pojawia się Kazik :)

I jeszcze oficjalna stronka:
http://www.skurcz.robbo.pl/index.htm
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 26 Wrzeœśnia 2006, 15:00   

SKURCZ rządzi! Mam nawet w domu Bułgarski Pościkk - większość tego w mojej okolicy była kręcona, więc mam dodatkową radochę :D
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Wrzeœśnia 2006, 15:36   

A rzeczywiście "...pościkk" :D
I przypomniałem sobie, że cytacik poprawnie brzmiał:
"kto słaby w dżudo, ten krwawi dużo"
:mrgreen:
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2006, 10:40   

Silmariena, czy ten film to nie byl czasem Lewiatan? Moze strzelam kula w plot, ale pamietam, ze bylo to w wodzie, byla wodka i od tej wodki wlasnie zaczeli sie zmieniac...
_________________
5 zdań na temat
 
 
AnarioN 
Gollum

Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Marca 2007, 10:48   Filmy z przeszłości

Witam !

Z dawnych, dawnych lat (pierwszy magnetowid u kolegi, etc) zostały mi w głowie do dziś dwa filmy. Pamiętam z nich dosłownie po dwie sceny i nie mam żadnych poważniejszych punktów zaczepienia.

Z pierwszego filmu pamiętam błyszczący statek kosmiczny w kształcie łzy i dzieciaka, który do niego wsiada, kładzie dłoń na jakiejś takiej sterującej kuli i przyśpiesza do 100 w 0,00001 s.
Dosłownie wczoraj przeglądając jakieś fora udało mi się znaleźć ten film: Lot Navigatora (Flight of the Navigator (1986)) - http://imdb.com/title/tt0091059/

Z drugim filmem jest gorzej. Pochodzi mniej więcej z tego samego okresu co film powyższy a pamiętam z niego co następuje:
- Trzej (chyba) "adventurers" stoją na szubienicy, otwierają się zapadnie, ale wtedy z jakiegoś muru ich przyjaciele (chyba) przestrzeliwują sznury i wszyscy razem uciekają konno;
- Widok na ładną zatokę a w niej dwa okręty - jeden żaglowiec, drugi jakiś taki czarny metalowy okręt wojenny. Na pokładzie tego czarnego odbywa się walka i pewnym momencie ktoś wkłada pocisk od armaty w tryby działa, działo się obraca i jest wielkie bum.

Gdyby ktoś kojarzył co to za film to byłbym wdzięczny za przypomnienie :)

Pozdrawiam,
AnarioN
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group