Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Publicystyka numeru 71 - głosujemy do 12 października

Wskaż dobrą publicystykę
Andrzej Pilipiuk - O flekowaniu
21%
 21%  [ 9 ]
Dariusz Domagalski - Nasze miejsce we wszechświecie
30%
 30%  [ 13 ]
Jarosław Grzędowicz - Jak uratować kółko
47%
 47%  [ 20 ]
Głosowań: 30
Wszystkich Głosów: 42

Autor Wiadomość
Lis Rudy 
A jednak marudny


Posty: 2496
Skąd: Łorsoł
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2011, 13:21   

Agi, Matrim, jeśli tak uważacie, to nie pozostaje mi nic innego jak tylko zastosować się do Waszych sugestii mając na uwadze Wasze funkcje i staż na Forum.
_________________
Spotkali się raz: człowiek-pająk, człowiek-ptak i kobieta-kot. "Zebrałem was tu nieprzypadkowo" - zwrócił się do nich człowiek-psychiatra...
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2011, 13:35   

Lisie Rudy, tak będzie lepiej. Niepotrzebne nam forumowe wojny. Jeśli cenisz twórczość Sztaudyngera, znajdziesz tam stosowną fraszkę, a nawet dwie.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2011, 12:59   

Grzędowicz, Domagalski, w tej kolejności.
 
 
Lis Rudy 
A jednak marudny


Posty: 2496
Skąd: Łorsoł
Wysłany: 11 Wrzeœśnia 2011, 20:58   

Punkt otrzymał Grzędowicz.
Domagalski mnie nie przekonał, a autor Ondriej Pilipiuk dostaje -100
_________________
Spotkali się raz: człowiek-pająk, człowiek-ptak i kobieta-kot. "Zebrałem was tu nieprzypadkowo" - zwrócił się do nich człowiek-psychiatra...
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2011, 11:38   

Punkt dałam Grzędowiczowi, bo będąc programistką wychowaną na Pirxie, mam podobne podejście do potencjalnych autopilotów i to mimo że ja jako kierowca sprawdzam się najlepiej związana, zakneblowana i wrzucona do bagażnika ;)

Ale szczerze mówiąc oba felietony - Grzędowicza i Domagalskiego, spłynęły po mnie i niedlugo po przeczytaniu musiałam sobie przypominać, o czym były.

Felieton Pilipiuka nie splynął tylko dlatego, że jest częścią większej awantury - awantury, którą starannie omijałam na forum, a będąc "zwykłym", niezwiązanym z forum czytelnikiem, w ogóle nie wiedziałabym, o co chodzi. Awantura była na forum, potem jeden z uczestników wykorzystał jako narzędzie (jednostronnego przecież) "ostatniego słowa" pismo, za które pozostali uczestnicy afery płacą. W dodatku też płacą i muszą czytać ludzie z zewnątrz. Hmmm.
_________________
Nocą...
Cyberdziadek
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2011, 17:39   

Punkty dla Domagalskiego i Grzędowicza. Pilipiuk jak zwykle dla mnie zbyt elitarny. Cóż, z nizin społecznych, czy kulturowych, trudno mi ocenić Jego geniusz i wizjonerstwo. Nie sięgam. Choć może to i dobrze, bo sama aura bijąca odeń oślepia, jeszcze bym się poparzył.
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 20 Wrzeœśnia 2011, 20:19   

Pilipiuk - spuśćmy zasłonę milczenia.

Grzędowicz - temat mnie w ogóle nie zainteresował. Felieton przeczytałem nawet z przyjemnością, ale zupełnie na chłodno. Obawiam się, że za kilka dni nie będę już pamiętał o czym był.

Domagalski - może nie do łez, ale mnie rozbawił. Wizja jakiegoś urzędnika, który będzie musiał wpasować jego komentarz w Niezwykle Ważny Formularz RW - 36 p, po czym zamieścić w sprawozdaniu półrocznym jest bezcenna. Punkt.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
nekroskop 
Gollum

Posty: 21
Skąd: Oswiecim
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2011, 12:32   

PUNKT dla Grzędowicza - łatwo i przyjemnie
 
 
Nitj'sefni 
Meff Fawson


Posty: 1672
Skąd: Raszyn
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2011, 17:28   

Pilipiuk - To samo co zwykle, tyle że znacznie agresywniej. Coraz mniej wartości merytorycznych, a coraz więcej jadu wypływa z tekstów tego Pana. Do tego w perfidny sposób najeżdża na "prestiżowe forum", co jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Dno i wodorosty.
Domagalski - Bardzo fajna anegdotka na temat spisu powszechnego, zgrabne przejście do tematu naszego miejsca we wszechświecie i ładne jego spuentowanie. Fakt, że nie jest to żadna nowość, ale wszystko podano w taki sposób, że zasługuje na PUNKT
Grzędowicz - Ta sama uwaga co do Domagalskiego, czyli mało świeży temat, ale również ta sama zaleta: trafność i dobry styl. PUNKT
_________________
"A long time ago in a galaxy far, far away...."
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Października 2011, 15:53   

Krótko:

Pilipiuk - znów zrzędzenie i mesjanistyczne wizje środowiska miłosników fantastyki. Lipa. Bez punktu.

Domagalski - robienie sobie jaj z tak poważnej rzezcy jaką jest Spis Powszechny budzi u mnie - socjologa - głęboki sprzeciw :wink: ale sam felieton jest całkiem fajny i z pomysłem - dlatego PUNKT

Grzędowicz - niby nic w tym felietonie szczególnego nie ma... ale mi się podobał. Bo podejmuje problem ciekawy, prawdopodobnie coraz ważniejszy, no i powiązany z tym o czym jest pismo - literaturą sf. Niby nic szczególnego... ale się podoba. I za to PUNKT
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
Freja 
Luke Skywalker


Posty: 201
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Października 2011, 20:25   

Punkt dla Grzędowicza
 
 
Ceridwen 
Jaskier

Posty: 54
Skąd: Ze schowka
Wysłany: 11 Października 2011, 12:15   

Pilipiuk - nie rozumiem, dlaczego redakcja wciąż nas dręczy felietonami tego pana. Umowa dożywotnia, czy co? Naprawdę jego nazwisko przyciąga rzesze czytelników? Znowu to, co zwykle, czyli dużo marudzenia, jadu, niechęć do świata i przekonanie o własnej nieomylności. Dziękuję, postoję, aż czasem jak dostaję SFFH mam ochotę wyrwać stronę z pilipiukowym felietonem.

Domagalski - a mnie to rozbawiło i za to będzie punkt, chociaż też niby mam być socjologiem i powinnam się buntować przeciwko takiemu traktowaniu formularzy. Chciałabym zobaczyć minę osobnika, któremu przyjdzie czytać ten formularz. Zabawne, lekko napisane, PUNKT!

Grzędowicz - jak już wcześniej bywało - trochę wyolbrzymiony problem i (prawie) jak zwykle opisany tak ciekawie, że felieton kończy się nie wiadomo kiedy. PUNKT.
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Października 2011, 12:29   

Ceridwen napisał/a
Chciałabym zobaczyć minę osobnika, któremu przyjdzie czytać ten formularz

Dawno temu, w studenckich czasach zrobiliśmy ze znajomym dla jaj ankietą o wypełnianiu ankiet, w której postanowiliśmy złamać wszystkie możliwe zasady tworzenia kwestionariuszy. To miała być taka polewkowa promocja KNSS (albo SKNM) UWr na giełdzie kół naukowych. Pewnie jeszcze gdzieś mają ten kwestionariusz w kronice... może nawet ja mam na dysku?

Ed. Ha! Znalazłem! zaraz wrzucę do wątku z humorem
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group