Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie do administratora
Autor Wiadomość
Hobbit 
Tom Bombadil

Posty: 26
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 28 Lipca 2011, 11:03   Pytanie do administratora

Witam,

Jestem zupełnie nowa na forum i chciałam zapytać, czy mogłabym tu umieścić informację o swojej książce. Właśnie wydałam swoją pierwszą powieść fantasy i chciałabym, żeby dotarła do jak największej liczby miłośników i znawców tego typu literatury.

Uprzejmie proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Hobbit
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 28 Lipca 2011, 11:12   

Hobbit, Fajnie, że wydałaś. ale przywitaj się w bijalni i na priv pogadaj z np. Agi co byś wąteczek własny założyła w "pikniku na skraju drogi" czy blog jakiś, żeby być trzeba gadać !
Adminem nie jestem, tak z boku doradzam :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Hobbit 
Tom Bombadil

Posty: 26
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 28 Lipca 2011, 11:16   

Dzieki za radę. Słowo administratora ważne, ale innych forumowiczów równie istotnie. Pozwoli mi się trochę obyć w tutejszych obyczajach:)
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 28 Lipca 2011, 11:21   

Hobbit, tutejsze obyczaje w dużej mierze kształtuje Regulamin forum, który sposobem i dużym łukiem ominęłaś. Polecam na początek tę pouczającą lekturę i zastosowanie się do zasad obowiązujących na forum.
 
 
Hobbit 
Tom Bombadil

Posty: 26
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 28 Lipca 2011, 11:34   

Nie ominęłam regulaminu, ale właśnie dlatego pytam, bo nie chciałam od razu wrzucać tu mojej ksiażki, żeby nie wyglądało, ze mi zależy tylko na jej reklamie. Oczywiście bardzo chcę, żeby moja książka się sprzedawała, ale chciałabym też prędzej czy później usłyszeć jakieś opinie, najlepiej miłośników:)

Z tego co wyczytałam w regulaminie, to na pewne rzeczy trzeba sobie tutaj zasłużyć aktywnością, więc postaram się być aktywna:)
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 28 Lipca 2011, 11:42   

Hobbit, książką możesz się na początek pochwalić na przykład w wątku Co nas cieszy.
Wniosek o ominięciu regulaminu wyciągnęłam z faktu założenia nowego tematu i napisania tu pierwszego posta, zamiast przywitania się w wątku wskazanym w regulaminie.
 
 
Hobbit 
Tom Bombadil

Posty: 26
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 28 Lipca 2011, 11:44   

Dobra przyznaję, przeczytałam regulamin po łebkach, ale już swój błąd naprawiłam i przywitałam się gdzie trzeba. Dziękuję za informację
 
 
Lis Rudy 
A jednak marudny


Posty: 2496
Skąd: Łorsoł
Wysłany: 26 Sierpnia 2011, 14:26   

Agi, mam propozycję, pomysł:
Może warto byłoby dodać w części poświęconej SFFiH dodać temat pn. "Grafika/rysunki numeru" ?
Przyszło mi to do głowy, bo raz trafiają się grafiki bardzo dobre i dobre w numerze, a raz zupełnie przeciętne i wręcz słabe. Ciekaw jestem czy inni czytelnicy miewają podobne odczucia? Co Ty na to, co ewentualnie inni na to ?
_________________
Spotkali się raz: człowiek-pająk, człowiek-ptak i kobieta-kot. "Zebrałem was tu nieprzypadkowo" - zwrócił się do nich człowiek-psychiatra...
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 26 Sierpnia 2011, 16:03   

To raczej pytanie do innych użytkowników - czy będą zainteresowani. Głosowania i ankiety na naszym forum z reguły powstają z inicjatywy userów, rzadko administracji. Jeśli chcesz, załóż wątek, zobaczymy, czy zacznie żyć.
 
 
Annasi 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Mysłowice/Ruda Śląska
Wysłany: 26 Sierpnia 2011, 16:06   

W moim głosowaniu uwzględniłem także grafiki :)
_________________
"Dla nas, piszących, pisanie jest za każdym razem szaleńczą, ekscytującą przygodą, przeprawą malutkim czółnem przez pełne morze, samotnym szybowaniem w kosmos.

Hermann Hesse"
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 29 Sierpnia 2011, 16:35   

Myślałam o tym samym, nawet pytałam Xana, czy dałoby się to zrobić.
_________________
Nocą...
Cyberdziadek
 
 
Annasi 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Mysłowice/Ruda Śląska
Wysłany: 29 Sierpnia 2011, 19:47   

Może zróbmy ankietę o treści:

Czy chcecie mieć możliwość głosowania na grafiki nawiązujące do opowiadań umieszczonych w SFFiH? (Albo coś w ten deseń)

- Tak
- Nie

Niech potrwa tak ze dwa tygodnie.

Ja jestem jak najbardziej za, może o tym zaświadczyć mój post w temacie: "ocena numeru"
_________________
"Dla nas, piszących, pisanie jest za każdym razem szaleńczą, ekscytującą przygodą, przeprawą malutkim czółnem przez pełne morze, samotnym szybowaniem w kosmos.

Hermann Hesse"
 
 
Lis Rudy 
A jednak marudny


Posty: 2496
Skąd: Łorsoł
Wysłany: 29 Sierpnia 2011, 20:04   

Annasi, osobiście jestem ZA taką ankietą.
Nie zakładałem wątku ponieważ chciałem się dowiedzieć co o tym sądzicie. A zamysł potencjalnego zorganizowania takiego wątku powstał dlatego, że niektóre grafiki kojarzyły i kojarzą mi się z z rysunkami z pewnego pisemka które czasem dostaje od mojej matki zanim je wyrzuci po przeczytaniu.
To pisemko to Detektyw :twisted:

Poważnie, kreska niektórych rysowników jest mocno podobna do tamtych grafik. A z kolei są rysunki które mnie powalają-z ostatniego numeru to obrazek do Ofiarników.
_________________
Spotkali się raz: człowiek-pająk, człowiek-ptak i kobieta-kot. "Zebrałem was tu nieprzypadkowo" - zwrócił się do nich człowiek-psychiatra...
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 29 Sierpnia 2011, 20:12   

Tak mi się jakoś wydaje, że każdy numer ilustruje jeden i ten sam człowiek. To co będziemy za każdym razem oceniać, czy mu "wyszło"? A potem przejdziemy do oceny każdej ilustracji z osobna?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Lis Rudy 
A jednak marudny


Posty: 2496
Skąd: Łorsoł
Wysłany: 29 Sierpnia 2011, 20:34   

Kruk Siwy napisał/a
Tak mi się jakoś wydaje, że każdy numer ilustruje jeden i ten sam człowiek. To co będziemy za każdym razem oceniać, czy mu wyszło? A potem przejdziemy do oceny każdej ilustracji z osobna?


Kruku, tuś mnie zszokował :shock:

JA gotów bym się załozyć że w SFFiH walczy kilku grafików ! Ty to potrafisz odrzeć ze złudzeń :wink:
_________________
Spotkali się raz: człowiek-pająk, człowiek-ptak i kobieta-kot. "Zebrałem was tu nieprzypadkowo" - zwrócił się do nich człowiek-psychiatra...
 
 
Annasi 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Mysłowice/Ruda Śląska
Wysłany: 29 Sierpnia 2011, 21:51   

Muszę przyznać rację Krukowi co do ilości grafików. Przeglądałem stopkę redakcyjną kilku ostatnich numerów i pojawia się tylko jedno nazwisko, w najnowszym numerze doszukałem się dwóch...

Mimo to uważam, że warto zrobić osobny temat dotyczący jakości rysunków. Dzięki temu autor/autorzy będzie miał większe rozeznanie w tym, co komu się podoba. Wtedy będzie mógł nas uraczyć tym, czego teoretycznie oczekujemy (wzorując się na naszych głosach).
_________________
"Dla nas, piszących, pisanie jest za każdym razem szaleńczą, ekscytującą przygodą, przeprawą malutkim czółnem przez pełne morze, samotnym szybowaniem w kosmos.

Hermann Hesse"
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 29 Sierpnia 2011, 22:11   

Mnie się widzi, że grafików jest kilku, ale numery są "monograficzne". Czyli głosowanie na grafikę numeru to trochę tak, jakbyśmy wybierali najlepszy wiersz ze zbiorku jednego autora. Można, tylko co by to miało na celu?
Jedyne sens jaki w tym widzę, to że taki wątek byłby miejscem na komentowanie ilustracji. Przykładowe uwagi, które mi się wielokrotnie nasuwały:
- Dlaczego k**** ilustrator zespojlerował opowiadanie?
- Dlaczego narysował cycatą babę, kiedy w tekście stoi, że była płaska jak deska?
- A co to do diabła jest ta plama? Aaaaa... potępiona dusza...
- Kot robi się zielony dopiero gdy jest w stadium zaawansowanego rozkładu, a ten na okładce żyje. Chyba?
- Skąd ten pirat na pierwszej stronie, jeśli opowiadanie jest o kosmonaucie na Marsie? Aaaa... to nie pirat, tylko rakieta! To ja przepraszam.
Więcej sensu widzę w wyborze okładki roku.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 30 Sierpnia 2011, 08:28   

Czy jest możliwe, żeby teksty tworzące blog wyróżniały się w jakiś sposób (kolorem, specjalnym znaczkiem itp.) od komentarzy do nich? Oznaczenie takie mógłby włączać sam autor bloga przed wysłaniem tekstu.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Sierpnia 2011, 08:37   

Marcin Robert, oprócz zastrzeżonych kolorów funkcyjnych możesz sobie włączać dowolny dostępny kolor tekstu.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 30 Sierpnia 2011, 09:20   

nureczka napisał/a

Przykładowe uwagi, które mi się wielokrotnie nasuwały:
(...)
- Skąd ten pirat na pierwszej stronie, jeśli opowiadanie jest o kosmonaucie na Marsie? Aaaa... to nie pirat, tylko rakieta! To ja przepraszam.

:D :bravo

nureczka napisał/a
Więcej sensu widzę w wyborze okładki roku.

Okładki chyba prawie zawsze są growe? Więc tu chyba marne pole manewru i wyboru na dany miesiąc? Marudzę, bo zazwyczaj mi nie po drodze z grową stylistyką.
_________________
Nocą...
Cyberdziadek
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 30 Sierpnia 2011, 11:52   

Fidel-F2 napisał/a
Marcin Robert, oprócz zastrzeżonych kolorów funkcyjnych możesz sobie włączać dowolny dostępny kolor tekstu.


To jest jakiś pomysł. Dzięki.
 
 
Przemo 
Frodo Baggins


Posty: 116
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2011, 07:54   

Ankiety jeszcze nie ma ale ja od razu zagłosuję na... nureczkę :)

:bravo
 
 
Przemo 
Frodo Baggins


Posty: 116
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Listopada 2011, 08:56   

Czy tylko mi si? wydaje, ?e co? dziwnego dzieje si? z tym forum? W sensie brak polskich znaków w postach i w ogóle...
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18 Listopada 2011, 09:12   

Nie wydaje Ci sie. Mamy problem z konfiguracja forum. Ziemniak z goratem pracuja nad tym. Na razie trzeba pisac bez polskich znakow.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 18 Listopada 2011, 09:19   

Wczoraj o 8 rano w statystyce stalo 757440 zarejestrowanych postow, dzisiaj o 8 rano stoi 757364, znaczy zaginelo 74 posty - kto nas atakuje ? I kradnie !?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 18 Listopada 2011, 09:21   

Po prostu jaja sie dzieja z baza danych. Jeszcze raz oferuje pomoc jak cos.
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Listopada 2011, 09:27   

Adon, to nie jest pad, kto? przeniós? forum, wyja?niamy spraw?.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 18 Listopada 2011, 09:40   

Haha, widze, ze ten ktos zrobil to bardzo profesjonalnie. :twisted:
 
 
 
Kalep 
Sky Captain

Posty: 191
Skąd: Polska
Wysłany: 19 Listopada 2011, 19:30   

Ja zostałem na przykład okradziony, czy posty wrócą? Specjalnie nie czuję się przez to biedniejszy (brak 1 posta tragedii nie czyni), mam tylko nadzieje, że proces znikania nie będzie postępował, bo jeszcze wszystkich cofnie do poziomu Golluma ;P:
_________________
"Każdy sen, ten czarowny i piękny, zbyt długo śniony zamienia się w koszmar. A z takiego budzimy się z krzykiem."
Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 19 Listopada 2011, 19:45   

Posty, które zniknęły już nie wrócą.
Forum zostało przeniesione na serwer FS.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group