Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Anime
Autor Wiadomość
Ilt 
Han Solo


Posty: 808
Skąd: Różnie.
Wysłany: 26 Lipca 2011, 16:34   

Ależ ja się nie kłócę. De gustibus... :)
Choć muszę przyznać, że genialność openingu TV mi umyka.
_________________
We're really quite nice and friendly, but everyone has a beastly side to them, don't they?
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 26 Lipca 2011, 23:13   

OVA jest potwornie mangowe co nieco mi przeszkadza. Wersja TV była zrobiona z klasą - muzyka, sceny... bez mangowego jajcarstwa. Tak, wiem, taka już natura anime. Ale wersja TV też była anime i jakoś się dało bez durnot które przełkną tylko fani mangi... klimat wersji TV IMHO nie do przebicia... twórcy OVA jakoś nie są w stanie tak mnie zaszokować scenami które zrobiły na mnie wrażenie w mandze...

Chętnie bym zobaczył ekranizację w stylu Sin City :twisted:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
Ostatnio zmieniony przez Dunadan 27 Lipca 2011, 12:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 26 Lipca 2011, 23:23   

Dunadan, ja też bym zobaczył taką ekranizację.

No właśnie, to jest problem wersji OVA, nadużywanie Mangowych chwytów. A w wersji TV świetną zagrywką było stonowanie.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 7 Stycznia 2012, 13:12   

Chyba dziecinnieję na starość. Właśnie na TVPKultura obejrzałem "Laputa - miasto w chmurach" pana Mizaki - nie wiem czy to się zalicza do "anime", ale urocza bajeczka - warto!
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 9 Stycznia 2012, 16:04   

No pewnie, że się zalicza! Toż to klasyka anime jest.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Nina Wum 
King Kong


Posty: 840
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Stycznia 2012, 18:18   

Dalambercie, nie obawiaj się. :) Twórczość pana Miyazakiego przemawia do wszystkich grup wiekowych.
_________________
www.ninawum.com
A tu moja biżuteria: https://www.etsy.com/shop...rty?ref=si_shop
 
 
Ice 
Han Solo


Posty: 815
Skąd: Tczew
Wysłany: 17 Lutego 2012, 19:17   

Hellsing OVA IX już na youtube.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 18 Lutego 2012, 10:12   

Ice, a wcześniejsze?
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Lutego 2012, 10:18   

Ice, a linka to nie wklei bo po co, nie? Eh eh, ale to dziwne, że jakiś youtuber wrzuca coś takiego przed grupami, które się tym zajmują. Ja na razie w swoich źródłach widzę tylko wersję RAW.
 
 
Ice 
Han Solo


Posty: 815
Skąd: Tczew
Wysłany: 18 Lutego 2012, 12:46   

Dunadan, powinny być wszystkie.

Proszę, nie myślałem, że to jakiś problem:

http://www.youtube.com/watch?v=XTr5nvtbm5c
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 18 Lutego 2012, 15:23   

Ice, dzięki!
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Ice 
Han Solo


Posty: 815
Skąd: Tczew
Wysłany: 15 Października 2012, 18:54   

Kto jeszcze nie widział, to jest już trailer:

Hellsing OVA X
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 19 Października 2012, 16:35   

Po ile mają te OVA? i jak się to ma do wcześniejszej historii?
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Ilt 
Han Solo


Posty: 808
Skąd: Różnie.
Wysłany: 19 Października 2012, 20:51   

Po 50 minut i są wierną ekranizacją mangi, więc do starej serii TV mają się jak pies do jeża.
_________________
We're really quite nice and friendly, but everyone has a beastly side to them, don't they?
 
 
Farin 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Pabianice
Wysłany: 19 Października 2012, 21:36   

Mimo to seria TV miała swój klimat. Taki inny od mangi i według mnie lepiej pasujący :]
_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
 
 
 
Iselor 
Jaskier


Posty: 56
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Stycznia 2013, 14:35   

Moja znajomość anime ogranicza się tylko do tych paru tytułów które kupiłem na DVD i seriali które leciały na RTL 7 i na kanale HYPER.
Co do seriali:
Ja wiem że Dragon Ball budzi skrajne emocje, ale ja do DB Z mam olbrzymi sentyment i uważam że to jest znakomite science fantasy. GT nie uznaję bo to odcinanie kuponów. Zero zalet, poza muzyką.
Oglądałem też Slayers/Magiczni wojownicy, które miło wspominam, Rycerze Zodiaku byli w polskiej TV zbyt okrojeni by dało się to sensownie oglądać. Kroniki Wojny na Lodoss (czy jak to się nazywało) oglądałem zaś z przyjemnością co nie zmienia faktu że sztampa do bólu. Ale kocham Iria: Zeiram the Animation:) Szkoda tylko że tak mało odcinków:( Oglądałem też Gundam Wing ale szybko mi się znudziło.
Last Exile kupiłem sobie wszystko na DVD. Podobno świetne, kumpel się rozpływa, ale jakoś nie mam kiedy się za to zabrać.

Z filmów w moich zbiorach:
Akira - rewelacja, ale jak dla mnie momentami zbyt...rozwleczone. Ale i tak uwielbiam
Applesead - przyjemne sf, ciekawa grafika. Fabularnie bez rewelacji ale nie żałuję oglądania.
Blood the Last Vampire - odmóżdżacz. Krótki więc człowiek sie nie męczył. Do obejrzenia na raz.
Cowboy Bebop The Movie - bardzo dobre anime. Serialu dużo nie oglądałem, ale widzę że trzeba będzie nadrobić zaległości.
Cyber City OEDO 808 - znakomity cyberpunk. Jeden z moich ulubionych. Choć moim kumplom nie podchodzi, pewnie nie lubią tych klimatów.
Ghost in the Shell - "jedynka" arcydzieło, jeden z moich filmów życia, do którego wracam co jakiś czas i pewnie nie raz wrócę. Dwójka dobra, ale bez szału. Żałuję że nie dane mi było nigdy obejrzec serialu.
Grobowiec świetlików - tematyka ciężka i dołująca, ale wykonanie - świetne. Pewnie już nie wrócę do tego filmu ale ma ode mnie 10/10.
Ninja Scroll - ot, dobra młócka. Oglądało się przyjemnie ale w głowie po tym filmie wiele mi wspomnień nie zostało:D
Millenium Actress - nie sądziłem że taka tematyka mnie zainteresuje a jednak. Oglądałem z wypiekami do końca. Wspaniała historia i jedno z najfajniejszych anime jakie oglądałem.
Perfect Blue - dżizas, kompletnie nie rozumiem zachwytów nad tym. Jedna z najsłabszych rzeczy jakie widziałem. Nudy.
Ruchomu Zamek Hauru - przereklamowane. Dziwaczne uniwersum, trochę wg mnie nielogiczności fabularnych. Na plus ciekawi bohaterowie. Obejrzec można ale te zachwyty nie wiem skąd. 7/10 to max.
Sky Blue - podobało mi się. Ciekawa wizja przyszłości. Jedno z najciekawszych sf jakie widziałem.
Space firebird - Naciągana fabuła, trochę dziwnego romansu. Do obejrzenia ale na arcydzieło się nie nastawiaj.
Spriggan - zżyna z Akiry + sporo akcji + nie dłuży. Do obejrzenia ale jw. bez szału.
Vampire Hunter D - i co mam tu napisać? Podobało mi się. Lubię takie klimaty.
Vexille - kupiłem w sklepie nie dla idiotów na wyprzedaży za piątaka i tak leży. Pwnie dzisiaj se obejrzę:D
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 9 Stycznia 2013, 00:11   

Jak już nadrobisz zaległości Bepopa zainteresuj się "Notatnikiem śmierci" (deathnote). Jako że i to leciało u nas wersje do wyboru...

Brakuje mi w Twojej rozpisce (bo zakładam, że to pełna) takich klasyków jak Generał Daimos, czy Kapitan Hawk ;) .
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Iselor 
Jaskier


Posty: 56
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Stycznia 2013, 12:30   

General Daimos oglądałem wieki temu i słabo pamiętam, to drugie ledwo tytuł kojarzę. Z tamtych czasów to mam tylko Yatamana w głowie.
No i obejrzałem Vexille. Kurde, kupione za piątaka, a oglądało mi się naprawdę dobrze. Kilka wątków nieco naciąganych, ale ogólnie jest ok - 7/10. Jesli więc gdzieś traficie za małe pieniądze: kupujcie.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 14 Kwietnia 2013, 20:16   

Obejrzałem Hellsing OVA.

Niestety sie zawiodłem. Jesli chodzi o kreske i muzyke wszystko fajnie, ale fabularnie niestety polegli. Nie wiem kto wpadł na tak durny pomysł, bo po dwóch odcinkach było smakowicie, a od połowy niestety kiczowato i dennie. Klimat starszej serii zmarnowano. Ech.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Kwietnia 2013, 22:52   

Homer, klimat starszej serii to nie klimat Hellsinga. :) To jak z filmami Tarantino musisz lubić radosną brutalną kiczowatość. :wink:
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 6 Lutego 2014, 11:52   

Obejrzałem Hellsing OVA - ależ żenada... do momentu ataku na Londyn było jeszcze ok ale potem :roll: przeniesienie mangi na anime w stosunku 1:1 to naprawdę zły pomysł. Pierwszy miniserial był dużo lepszy - sensowniejsza fabuła i fajna muzyka. OVA nie prezentował sobą niemal niczego.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
ErgoProxy 
Tom Bombadil


Posty: 47
Skąd: Stołeczne Królewskie
Wysłany: 25 Marca 2014, 23:02   

Hej, ktoś parę stron temu narzekał na nudę w Ergo Proxy. Ludzie, wyście Arii nie oglądali! W porównaniu z tą historią o marsjańskich gondolierkach EP jest wulkanem akcji i atrakcji.

No pływają tymi gondolami po kanałach, pływają sobie, pływają... I jeszcze trochę pływają. A potem płyną z powrotem. I tak przez dwa sezony.

Ale bohaterki przesympatyczne. I klimat w sumie fajny. Tylko te dramatyczne momenty zwrotne...
_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always

- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 27 Lipca 2014, 21:43   

Chciałbym poprosić o pomoc w zlokalizowaniu tapety, znam co do zasady źródło, tylko tam są septyliony tapet, a ja nie mam pojęcia jak znaleźć tę która mnie akurat interesuje. Ekstrakcja z pliku wideo nie wchodzi w rachubę, bo chciałbym ją w rozdzielczości 2560x1440, ekstrakt z pliku wygląda niedostatecznie po rozciągnięciu.

Konkretnie chodzi mi o tapetę, która jest tłem w tym pliku:
https://www.youtube.com/w...C-tjHjM&index=1

Może jakaś podpowiedź jak tego sensownie szukać, bo to pewnie jest jakaś konkretna postać na tym obrazku, która pochodzi z jakiejś serii a może nawet jakoś konkretnie się nazywa...

Źródło z tapetami:
http://animewallpapers.com

Tam widzę, że niektóre są też tylko w niskich rozdzielczościach, ale a nuż ta jest także w wysokich.

Generalnie widzę u dołu po prawej napis z grubsza "lady jane" ale nijak nie daje rady dopasować tego do jakiejś galerii użytkownika na stronie albo nazwy podzbioru tapet. Na deviantarcie (Anzu18) też za bardzo, żeby się zapytać trzeba się tam rejestrować i tak dalej.

Piszę tu a nie na mandze, bo tam ostatni post z 2011 roku, co nie wróży szybkiej odpowiedzi.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28 Lipca 2014, 07:14   

Znalazłem tylko 1280x768

 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 28 Lipca 2014, 07:18   

to teraz kubek herbaty i wyszukiwania plikiem na wybranych stronach w odpowiedniej wielkości, wujek Google potrafi takie rzeczy.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 28 Lipca 2014, 10:40   

Heh, no proszę, wielkie dzięki.

To mi się już dobrze skaluje, bo to dokładnie 1/4 docelowej rozdzielczości, czyli mam 4-pikselowe klastry, co już nieźle wygląda.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28 Lipca 2014, 10:56   

Wędka, zamiast ryby: YT na pełny ekran, print screen, obciąć co niepotrzebne, wrzucić obrazek wujkowi Guglowi w wyszukiwanie obrazem.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 1 Sierpnia 2014, 07:15   

Czemuż wrzucam ten dziadowski wątek w ignory a on mi się za jakiś czas pojawia w nieprzeczytanych? Nie dałoby się zamontować jakiegoś twardego ignora raz na zawsze?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 1 Sierpnia 2014, 09:24   

Fidel-F2, widać musisz zacząć lubić anime. Albo do końca życia ten wątek będzie cię prześladował w nieprzeczytanych :twisted:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 24 Marca 2015, 09:42   

Ostatnio coraz częścien natykałem się w necie na Attak on Titan i postanowiłem się zapoznać. W końcu jest manga, anime i powstaje fabularny film, więc coś musi być na rzeczy. Objerzałem pierwszy i jedyny na razie sezon i.... no kupa taka trochę. Mam wrażene że scenariusz pisał jakiś nastolatek :roll: miliardy uproszczeń, nieścisłości, debilizmów, umowności. Postacie które bez przerwy tłumaczą się ze swoich poczynań i... no ze wszystkiego. To aż komiczne jest. Jezu, jak to anime jest nierówne, totalna przepaść w stosunku do filmów ze studia Ghibli. Tak wiem, ciężko porównać serial do pełnometrażówki ale jednak... już NGE było tysiąc razy lepsze a w sumie to identyczna historia. W sumie Attack on Titan to taka kalka NGE. Bardzo marna, choć ma kilka mocnych momentów.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group