Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Szorty - "Nic śmiesznego" głosowanie do 27.02 ok.

Głosujcie na najlepszych
1. Dzień z życia
7%
 7%  [ 11 ]
2. Epitafium dla Cichych Braci
6%
 6%  [ 10 ]
3. Dori
8%
 8%  [ 13 ]
4. Tradycja
12%
 12%  [ 19 ]
5. Nie do śmiechu
2%
 2%  [ 3 ]
6. Nic śmiesznego
2%
 2%  [ 3 ]
7. Mit o dwóch rzeźbiarzach
5%
 5%  [ 8 ]
8. Dziecka nocny śmiech
14%
 14%  [ 22 ]
9. Eksperyment
4%
 4%  [ 6 ]
10. Smokobójcy
12%
 12%  [ 18 ]
11. Profesjonalista
4%
 4%  [ 7 ]
12. Ostatnia nadzieja
11%
 11%  [ 17 ]
13. Szort
6%
 6%  [ 10 ]
14. Noc
1%
 1%  [ 2 ]
15. Żaden z powyższych
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 45
Wszystkich Głosów: 149

Autor Wiadomość
lakeholmen 
Bard absurdu


Posty: 689
Skąd: Zasypane
Wysłany: 28 Lutego 2011, 09:53   

pewnie formularz otworzono przez zakończeniem glosowania, a wysłano jużpo
_________________
Dzieła różne: opowiadania, eseje i wszystko inne
 
 
Azirafal 
Stalowy Szczur


Posty: 1030
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Lutego 2011, 11:53   

Chciałem serdecznie pogratulować zwycięzcom, wszystkim głosującym jak i (w szczególności) tym, którzy pozostawili po sobie nie tylko anonimowe głosy, ale również i parę słów krytyki, uwag zebranych i rzuconych nam na zaznajomienie.

Oczywiście gratulacje dla bardzo mobilizujących i aktywnie nawołujących prowadzących - bez Was nie byłoby aż 45 głosów :) (pamiętam pierwszą edycję, w której brałem udział i te 16 głosów :D ).

A z racji gadulstwa i chęci do tłumaczenia się, tak charakterystycznej dla autorów:
Po pierwsze wysłałem szorta zbyt szybko po napisaniu go. Przez tydzień powtarzałem sobie, że muszę go skorekcić, bo niektóre rzeczy mi w nim nie pasują, po czym... zorientowałem się, że tego nie zrobiłem w dzień po ustawieniu ankiety :/
A po drugie, specjalnie zakończyłem tak jak zakończyłem. Gdyby kot oblizywał łapkę z krwi, czy beknął obleśnie, byłoby to zbyt klasycznym (imo) chwytem, mało oryginalną kalką wszelkiej możliwej pseudo-horrorowej sztampy :) Stwierdziłem, że kot trzaskający drzwiami, będzie bardziej intrygujący, bo zmusi do zastanowienia - "coś z tym kotem jest nie tak, koty nie trzaskają drzwiami, więc może to nie jest kwestia babci, co jej mózg się zlasował..?". Ewidentnie, coś mi po drodze nie wyszło, wykonanie kulało, albo po prostu zagmatwałem ponad miarę.

Tak czy inaczej, chciałem bardzo podziękowac, tym, którzy oddali na mnei swoje 3 cenne głosy. Jest mi niezmiernie miło :)

I jeszcze raz gratulacje dla wszystkich autorów. :bravo
_________________
If you don't stand for something you'll fall for anything.
 
 
 
ata 
Gollum

Posty: 17
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Lutego 2011, 12:14   

:bravo dla wszystkich! Dla zwycięzców (zwłaszcza pierwsze miejsce, bo przecież sama tak głosowałam ;p), prowadzących, komentujących, no i oczywiście dla reszty piszących :D

Witchma napisał/a

ata :bravo za Profesjonalistę, podobał mi się ten tekst :)

Dziękuję i chciałam tylko dodać coś w kwestii zarzucanego podobieństwa do innego tekstu. Oryginał Profesjonalisty był stworzony gdzieś pod koniec 2009 roku, kiedy jeszcze na tym forum mnie nie było. Tekst został przystosowany do wymogów tej edycji pod względem ilości znaków. Co więcej nie mam pojęcia z jakim szortem Profesjonalista został porównany, ale chętnie przeczytam, jeśli ktoś wskaże.
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 28 Lutego 2011, 12:21   

Mateusz Zieliński, baranek, dziko, gratulacje! :bravo :bravo :bravo

Gratulacje również dla pozostałych współkonkursowiczów i gospodarzy edycji. :bravo :D

baranek napisał/a
Wygląda na to, że po ogłoszeniu wyników jeszcze jeden głos wskoczył. Mocno niby nie namieszał, ale zepchnął dziko z pudła :(


Mało istotne. Podium jest duże, więc znajdzie się na nim miejsce obok mnie także dla dziko. :D
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 28 Lutego 2011, 12:32   

Marcin Robert, wiesz, myślę, że i dla dziko nie jest powód do jakiejś wielkiej osobistej tragedii, choć może trochę żal, ale mnie chodziło głównie o to, żeby zwrócić uwagę na sam fakt.
Zauważ, ostatnio sporo remisów było. I sam pomyśl, ogłaszany jest wynik, remisowy, współgospodarze nowej edycji podają nowy temat i nagle ups!, dodatkowy głos wskakuje. Dziwnie może być.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 28 Lutego 2011, 13:10   

Mateusz, baranek, Marcin, dziko duże brawa :bravo :bravo :bravo

Pozostałym szortopiścom również gratulejszyn. Była to ciekawa edycja :wink:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 28 Lutego 2011, 13:16   

Gratulacje szortopiśćciarkom i szortopiścom, wszystkim razem i każdemu z osobna, a szczególnie tym razem spodobało mi się co napisali Azirafal i Brajt :bravo
 
 
marcolphus 
Batman


Posty: 514
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Lutego 2011, 13:18   

Brawo, gratuluję zwycięzcom i wszystko szortopisarzom :bravo :bravo
 
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 28 Lutego 2011, 13:34   

eLAN napisał/a
miejsce 8
ata - Profesjonalista


Ósme miejsce, ale nie przejmowałbym się tym nadmiernie, bo szorcik bardzo zgrabnie napisany.

eLAN napisał/a

MIEJSCE 1
Mateusz Zieliński - Dziecka nocny śmiech


No taaaak. Jak widzę celność zachowuję. : - )
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
eLAN 
Alien


Posty: 353
Skąd: Polska
Wysłany: 28 Lutego 2011, 15:28   

Azirafal napisał/a
Po pierwsze wysłałem szorta zbyt szybko po napisaniu go.


Hah, przyznaję się, że sam przedłużyłem wysłanie tekstów o jakieś piętnaście minut, żeby swojego szorta wcisnąć jeszcze :mrgreen: Jak jednak każdy zauważył, z miernym skutkiem... pośpiech pisaniu nie służ.
_________________
Pozdrawiam.
 
 
ata 
Gollum

Posty: 17
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Lutego 2011, 19:55   

marekz napisał/a

Ósme miejsce, ale nie przejmowałbym się tym nadmiernie, bo szorcik bardzo zgrabnie napisany.

Och nie przejmuję się, a nawet cieszę, że nie dostałam mniej punktów niż poprzednim razem (i pierwszym zarazem). Muszę przyznać, że z przyjemnością obserwuję rozbieżność zdań wśród oceniających (co tyczy się także opinii i do reszty tekstów).
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 28 Lutego 2011, 20:06   

A co to było to poprzednie?
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
ata 
Gollum

Posty: 17
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Lutego 2011, 20:09   

Edycja z podsłuchami, Aparat (pod)słuchowy
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 28 Lutego 2011, 20:19   

Nie pamiętam czy tam głosowałem, ale przeczytałem sobie teraz i w tej chwili tamto mi się nie podoba. W przeciwieństwie do tego. : - )
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Lutego 2011, 21:04   

Ja się tym spadkiem nie przejmuję, czwarte miejsce, jak mawiają bacowie, "tyż pikne". Acz cała sprawa od strony technicznej bardzo intrygująca.

Nawiązując jeszcze do brajtowego Szorta - w komentarzu napisałem, że jest on wieloznaczny, ale w sumie nie wiem, czy inni, w tym Autor, też tak do tego podeszli. Chodzi o to, że może on robić za samodzielny (nie-szortowy) dowcip, jeśli założymy, iż lekarz jest np. seksuologiem :lol:
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
brajt 
Komandor Koenig


Posty: 642
Skąd: GGFF
Wysłany: 28 Lutego 2011, 21:20   

Wszak i przyrodzenie i pointe nazywa sie koncem. ;)

eLAN i dobrze, ze przedluzyles, bo ja na pomysl Szorta wpadlem juz w czasie kwadransu akademickiego. Dlatego dalej przy kazdej edycji bede sie o niego upominal. ;)
_________________
Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki
 
 
eLAN 
Alien


Posty: 353
Skąd: Polska
Wysłany: 28 Lutego 2011, 21:26   

Tak brajt, wiem :D Chociaż pierwsza wersja mnie po prostu rozbroiła :)
_________________
Pozdrawiam.
 
 
J.Tanar 
Jaskier


Posty: 74
Skąd: na północ od czakramu
Wysłany: 28 Lutego 2011, 22:17   

Gratulacje zwycięzcom
:bravo :bravo
i osobne prowadzącym, za świetny temat. :bravo
Dziękuję za komentarze i punkty. Tym razem trafiła mi się połowa stawki. Może jeszcze trochę treningu, i nauczę się pisać szorty.
feroluce - makatką z pandą rozłożyłaś mnie na łopatki. To miał być plakat, chociaż może przesadziłem. Natomiast jak sobie wyobraziłem, że jakiś tekst mógłby skłonić czytelników do wyjścia z domu, z zielonymi chusteczkami i błędnym wzrokiem, w poszukiwaniu najbliższej plaży (i cóż, że bez wieloryba, zamówi się w internetcie z dostawą i instrukcją spychania) to jakoś wesoło mi się zrobiło.
brajt -
Cytat
Napisałbym to inaczej,
zdradzisz coś więcej? Jestem ciekaw.
terebka -
Cytat
gdybym miał typować Autora, pewnie bym postawił na (...) ;P:
i ustrzeliłbyś mnie?

"Kształt psychodeliczny" miał nawiązywać do obrazów malowanych w odmiennych stanach świadomości. Taka dodatkowa atrakcja. "Mieszaniny kodujące" - skoro "bąbel" musiał przenosić "duszę" istot, to w czymś ta informacja musiała się kryć, ale może przesadziłem z wizją.
Dziękuję za wszystkie uwagi, poczytam jeszcze raz w cichości, jak tylko czas pozwoli.
 
 
brajt 
Komandor Koenig


Posty: 642
Skąd: GGFF
Wysłany: 1 Marca 2011, 01:20   

J. Tanar - takie mialem po prostu wrazenie, ze jakbym ja wpadl na ten pomysl, to rozwinalbym go w zupelnie innym kierunku, ale Twoj mi sie spodobal i za to byl punkt

--------

Wersja pierwotna była taka:

Przychodzi szort do lekarza. Lekarz pyta:
- Co panu dolega?
- Pointa.

Chwilę potem podesłałem nową. Nie wiem, czy dobrze zrobiłem, ale z miejsca jestem zadowolony. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group