Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 58 - głosujemy do 12 września

Wybierz dobre opowiadania
Tomasz Duszyński - Słodka tajemnica
13%
 13%  [ 29 ]
Stanisław Truchan - Pan Szafirowych Cumulusów
12%
 12%  [ 27 ]
Andrzej Miszczak - Ogień w Szargan-Kut
12%
 12%  [ 26 ]
Rafał Babraj - Ostatni Przodek
5%
 5%  [ 12 ]
Krzysztof Baranowski - Harnaś
9%
 9%  [ 20 ]
Agnieszka Szady - Mrok nad miastem
4%
 4%  [ 10 ]
Aleksander Kusz - Więź 2.0
9%
 9%  [ 21 ]
Maciej Musialik - Bardzo niewiele czasu
9%
 9%  [ 21 ]
Alicja Pawłowska - Kroniki zatokowe
4%
 4%  [ 10 ]
Jewgienij T. Olejniczak - Zabawa
10%
 10%  [ 23 ]
Paweł Kwiatek - Niezwykły dzień Jana Nowaka
6%
 6%  [ 14 ]
Głosowań: 61
Wszystkich Głosów: 213

Autor Wiadomość
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2010, 22:56   

W sumie racja.

No to ja dziękuję za te głosy w rekordowym głosowaniu :)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2010, 09:22   

Faktycznie :) szortowe towarzystwo wzajemnej adoracji nam się tu zrobiło :)

Małe sprostowanie jewgienij. Z tego co pamiętam, NURS dawał zestawy szortów zawsze w okrągłym numerze, kończącym się zerem. Chyba zaczęło się od numeru 20. Więc będzie, że było po 10 sztuk. RD publikuje kolejny zestaw jak uzbiera się kolejne 5 sztuk. Wyjątkiem była wspomniana już, organizowana przez Ciebie Lemoniada.
A co do tego bronienia się na zewnątrz. Dobrze by było, ale myślę, że nasze forum w ocenie numeru, a zwłaszcza szortów nie jest miarodajne. Przecież szorty zostały właśnie napisane na konkursy na tym forum. Więc większość tych samych ludzi głosuje i tu i tu. A tutaj chcąc nie chcąc, mamy krewnych i znajomych królika, jak w każdym mniej więcej zamkniętym towarzystwie.
Nie wiem, czy redakcja ma jakieś inne źródła, chętnie bym się dowiedział jak szorty są odbierane przez innych. RD kiedyś napisał, że dostał parę maili, że szortów jest za dużo, czy jakoś tak, nie pamiętam.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że mnie nikt nie musi przekonywać o wyższości szortów ;P:
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2010, 09:50   

Ale zauważ, że było kilka osób, które w szortkonkursach nie uczestniczyły, a głosowały i komentowały. Z łaski ani za piękne oczy tych punktów nie naciułaliśmy raczej.

To zresztą też wartościowe, że ci, co już czytali i głosowali, dalej lubią te króciaki na tyle, aby je punktować. W tym upatruję ich wartość, że nie więdną przy okazji nowej edycji, tylko bronią się jeszcze kilka miesięcy później. Wiadomo, tutaj jesteśmy we własnym gronie, ale to samo można powiedzieć o 99 procentach autorów publikujących, bez względu na długość tekstu.
NURS dawał szorty, owszem, ale dopiero od niedawna zaczęły stanowić realną siłę w głosowaniach.

Co my teraz robimy innego niż robienie szumu wokół szortów w wątku nie do tego przeznaczonym? :D Powinni już nas dawno przenieść do spodenek. Ale o to chodzi, żeby wszelkmi metodami się reklamować :mrgreen:

ED, A RD otrzymuje zapewne maile wymagające usunięcia wszystkiego i wstawienia również wszystkiego :wink:
Ostatnio zmieniony przez jewgienij 13 Wrzeœśnia 2010, 09:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2010, 09:52   

A reklamujcie, na zdrowie.
Szorty to też literatura, często lepszej marki niż inne teksty.
 
 
Dusza 
Tom Bombadil

Posty: 36
Skąd: Eeeee
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2010, 11:34   

Dziękuję za głosy i opinie. :D Miło, że „Słodka...” przypadła do gustu tak wielu osobom.
Gratuluję także autorom opowiadań i szortów.
Bardzo przyjemnie czyta się posty z komentarzami.
Są ważne dla autora. Zwłaszcza, gdy okazuje się, że po przelaniu pomysłu na papier czytelnik wie, "co autor ma na myśli”. :wink: (m. in. Nina Wum i Xan4).
Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze na łamach SFFiH.
Pozdrawiam, Tomek
_________________
http://www.tduszynski.eu.interia.pl
"Wolno myśli zbieram pisząc wstecz, bez cienia szacunku dla przyszłości, która nigdy już nie wróci."
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2010, 11:59   

Autor nam się objawił :) Powitać, powitać :)

Gratulacje za Słodką tajemnicę, podobało mi się.

Zgadzam się jewgienij z tym co piszesz, po prostu chodziło mi o to, aby nie popadać w skrajności, ale :
Agi napisał/a
Szorty to też literatura, często lepszej marki niż inne teksty.


post Agi potraktuję jako komentarz :D
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2010, 12:55   

xan4 napisał/a
Nie wiem, czy redakcja ma jakieś inne źródła, chętnie bym się dowiedział jak szorty są odbierane przez innych. RD kiedyś napisał, że dostał parę maili, że szortów jest za dużo, czy jakoś tak, nie pamiętam.

Jako "inna" czyli niebiorąca udziału w szortowych konkursach melduję, że dla mnie nie jest za dużo - miniatura to ciekawa forma. Zestaw po 5 sztuk - ok. 10 to by chyba było za dużo, traci się zapał czytelniczy.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2010, 16:08   

Dusza: zapraszamy do Bijalni, celem prawidłowego powitania i zebrania powitalnych cięgów. :twisted:

Link do Bijalni: http://www.science-fictio...179&view=newest

Dodam, że wymaga tego regulamin forum.
_________________
5 zdań na temat
 
 
rag 
Jaskier


Posty: 77
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Października 2010, 08:02   spóźnione opinie o 58

Tomasz Duszyński - Słodka tajemnica
Horror cukierniczo-biblioteczno-festynowy. Tekst świetnie wprowadza klimatyczny setting, ciekawych bohaterów i intrygującą akcję - po czym kompletnie nawala w końcówce.

Stanisław Truchan - Pan Szafirowych Cumulusów
Grupa dzieciaków i dorosłych pozostała na dziwnej Wyspie po tajemniczej apokalipsie. Są bohaterowie, jest jakaś akcja, ale nie bardzo wiadomo, o czym to jest. Jedynie pomysł z "Ktanu" jest genialny :)

Andrzej Miszczak - Ogień w Szargan-Kut
Oddział na patrolu w Afganistanie spotyka statek kosmitów. Dobra narracja i mocny klimat, ale puenta chyba trochę zbyt powierzchowna ("ludzie są źli, nie damy im broni").

Rafał Babraj - Ostatni Przodek
Fantasy w stylu sensacji, coś jakby "Tożsamość Bourne'a". Dużo się dzieje, pełno zwrotów akcji, czyta się potoczyście. (Do tego stopnia, że zdołałem gdzieś w końcówce pomieszać bohaterów, ale to chyba nie wina autora.) THE BEST OF 58

Krzysztof Baranowski - Harnaś
Janosik przeniesiony do naszych czasów. Dowcip-szort. Może być.

Agnieszka Szady - Mrok nad miastem
Ciemność opada na Lublin. Nieźle napisany horror, ale dlaczego uryw

Szorty
Godne uwagi: "Bardzo niewiele czasu" (Maciej Musialik) - niezły pomysł, który dałby się rozwinąć w coś dłuższego i "Zabawa" (Jewgienij T. Olejniczak) - surrealistyczna scenka z życia króla.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 12 Października 2010, 08:04   

rag, lepiej póno niż wcale :)
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Nath 
Frodo Baggins


Posty: 103
Skąd: z Warszawy
Wysłany: 15 Października 2010, 19:21   Re: spóźnione opinie o 58

rag napisał/a

Rafał Babraj - Ostatni Przodek
Fantasy w stylu sensacji, coś jakby Tożsamość Bourne'a. Dużo się dzieje, pełno zwrotów akcji, czyta się potoczyście. (Do tego stopnia, że zdołałem gdzieś w końcówce pomieszać bohaterów, ale to chyba nie wina autora.) THE BEST OF 58


Na taką opinię mógłbym czekać do ostatniego dnia życia! Wielce się raduję, że Ci się aż tak spodobało i dziękuję, że zechciałeś się podzielić tą informacją ze światem :-)

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group