Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Piraci z karaibow: skrzynia umarlaka
Autor Wiadomość
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 28 Lutego 2010, 18:17   

Tylko, w przeciwieństwie do karaibskich, okazał się finansową katastrofą.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Lutego 2010, 19:03   

w związku z tym co?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 28 Lutego 2010, 23:08   

Słyszałeś o głosowaniu portfelem?
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Lutego 2010, 23:18   

Virgo C., o czym Ty mówisz? Mógłbyś szerzej wyjaśnić o co Ci chodzi? Naprawdę nie kumam do czego zmierzasz. Szczerze.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 28 Lutego 2010, 23:22   

Piraci Polańskiego Twoim zdaniem są filmem trzy klasy lepszym. Są przy okazji filmem, na który wydano 40 milionów zielonych, a który zwrócił się w oszałamiającej kwocie 1,65 miliona. Tymczasem każda część Piratów z Karaibów była olbrzymim sukcesem komercyjnym. Cały czas o jednym i tym samym mówię.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Lutego 2010, 23:37   

Virgo C., ale to jest mimo dyskusji którą prowadziłem z Aryą, która to daje PzK jako przykład lekkiego, fajnego filmu który
Arya napisał/a
nie zaprzątająca widza ,,niesamowicie inteligentnymi problemami bohaterów
Ja dałem przykład filmu którego bohaterowie również nie maja 'niesamowicie inteligentnych ' problemów ale który w odróżnieniu od PZk sam w sobie jest nteligentny i znacznie lepszy. Twój komentarz o kasie nijak tu nie przystaje. Bo cóż w tym nadzwyczajnego, że chała sie sprzedaje?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 28 Lutego 2010, 23:42   

Sporo też chał się nie sprzedaje. Film ambitny nie powinien mieć problemu z zarobieniem na siebie, ew. wygenerować mniejsze lub większe straty. Jeśli zaś film przyniósł nieco ponad 4% włożonej w niego kasy to sorry, widać grało coś więcej niż tylko brak gustu widowni.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 1 Marca 2010, 00:02   

Virgo C. napisał/a
Sporo też chał się nie sprzedaje.
zasadniczo te w kolorowych rozwrzeszczanych pudełkach się sprzedają

Virgo C. napisał/a
widać grało coś więcej niż tylko brak gustu widowni
niom, np. marketing
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 1 Marca 2010, 16:36   

Fidel-F2 napisał/a
zasadniczo te w kolorowych rozwrzeszczanych pudełkach się sprzedają

No właśnie nie do końca, sporo tych chał nie zarabia do siebie. Ostatnio w produkcji tego typu filmów mistrzem jest Eddie Murphy ;)

Fidel-F2 napisał/a
niom, np. marketing

Spisek żydów i masonów. A nie, czekaj. Tylko masonów. I cyklistów.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 1 Marca 2010, 19:16   

Virgo c. napisał/a
Spisek żydów i masonów. A nie, czekaj. Tylko masonów. I cyklistów.



Może również zbyt wygórowane oczekiwania krytyków, którzy po "Chinatown", "Lokatorze" i "Tess" spodziewali się kolejnego natchnionego dzieła, a dostali coś zbyt dla nich lekkostrawnego. Co do zwykłych kinomanów, był to dopiero drugi film Polańskiego po aferze z Gailey. Od pełnej podtekstów "Tess" minęło siedem lat i czerń miała nadzieję na kolejne kąski z alkowy Polańskiego, a tu siurpryza - zwykła komedia i to bez namiętnego romansu Polańskiego z odtwórczynią głównej żeńskiej roli.

O swoich przygodach z "Piratami" i "Piratami z Karaibów" powiem jedynie tyle, że do pierwszych wracałem kilkakroć z równą przyjemnością i pewnie jeszcze nie raz wrócę, bo warto, a do drugich jakoś mnie nie ciągnie.
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Marca 2010, 05:51   

Virgo C., ale co to ma do tematu dysusji?
terebka, ano właśnie, na myśl o Piratch człowiek się uśmiecha i ma ochotę na jeszcze raz
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 2 Marca 2010, 19:22   

Za stratę producentów raczej nie winiłbym samego filmu. Budżet (i co za tym idzie, zyski z) "Piratów" załatwiło zbudowanie Neptuna (wtedy był to najdroższy rekwizyt filmowy w dziejach kinematografii). I to, ze potem nieumiejętnie nim zarządzano - zamiast sprzedać i odzyskać choć część kasy, wystawiono go jako jeszcze jeden statek muzeum, który zysków nie przynosi żadnych, bo koszty utrzymania takiego stateczku są niewąskie.

Druga sprawa - "Piraci", to taki morski spaghetti-western, nakręcony w stylu bardzo przypominającym pierwszą trylogię Leone. Tyle, że Polański spóźnił się z tym filmem o dobre 10 - 15 lat - gusta widzów (zwłaszcza amierikańskich, bo oni zapewniają z reguły 2/3 albo i więcej przychodów z filmu) się zmieniły, zamiast inteligentnej rozrywki zaczęli domagać się nowoczesnych efektów specjalnych (blue boxów i innych takich), a tego w "Piratach" nie znaleźli.

I trzecia sprawa - "Piraci" to pierwszy film Polańskiego po aferze i ucieczce z USA. W dodatku na plakatach (zwłaszcza amerykańskich) wyeksponowano jego nazwisko, co było raczej mało sensownym pomysłem. Film odgrzał przyschniętą sprawę i, w przeciwieństwie do "Tess", nie był ciągnięty przez gorącą atmosferę sensacji (Polański uciekł z USA w ostatnich dniach produkcji filmu, dzięki czemu był non-stop obecny w mediach), a można wręcz powiedzieć, że amierikańcy zbojkotowali film dlatego, że Polański ich okpił swoją ucieczką. Wystarczyło kilka niepochlebnych recenzji, kilka nieprzychylnych (delikatnie mówiąc) uwag rzuconych w mediach i już.

Myślę, że jakbym jeszcze trochę poszperał w historii filmu, to bym znalazł więcej powodów dla jego finansowej klapy, ale uważam, że trzy wymienione powyżej są najpoważniejsze.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Sauron 
Bink


Posty: 1804
Skąd: Toruń
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2010, 21:17   

Może i zaraz zostane wyklęta z forum za głoszenie heretycznych, zacofanych poglądów ale mi się tam "Piraci z Karaibów" podobali, choc uważam, że powinni poprzestać na trzech częściach. No i szkoda że Cutler Beckett zginął.
_________________
Kupiec. Korzenny.
The dog park will not harm you.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2010, 22:52   

moim zdaniem powinni przestać na trailerze
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Memento 
Mori


Posty: 2312
Skąd: z kątowni
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2010, 23:33   

Fidel-F2, rzadko to się zdarza, ale w tym wypadku Cię poprę.
_________________
twinkle, twinkle, little bat, watch me kill your favorite cat... :D
 
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2010, 11:00   

serio? ech te degustibusy, osobiście uwielbiam ten film, zdjęcia, muzyka, Depp - mistrzostwo. Widziałem go już z 5 razy, dwójka trochę słabsza i trójka najsłabsza, ale i tak fajne kino przygodowe.
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2010, 12:03   

a ja się nieźle na tym bawiłem. Dlaczego wymagacie od kina rozrywkowego dylematów a la Bergman?
a co do Polańskiego, sorki, ale porównajcie sobie jego produkcję choćby z wcześniejszym Karmazynowym Piratem. nihil novi sub żagiel, można powiedzieć, więc nie dziwota, że nikogo to nie pociągnęło. Historyjka także banalna i sztampowa. Zresztą, żeby dużo nie gadać, kino rządzi się swoimi zasadami, a jedną z nich są mody. A to miała być próba odnowienia mody na filmy o piratach. Renny Harlin także się na tym sparzył, nieco później, kręcac Cutthroat Island, równie widowiskowy, jak pierwsi PzK. Nie trafił w odpowiedni czas.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2010, 12:15   

NURS napisał/a
Cutthroat Island

to ten z mapą na skalpie wuja :?:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2010, 12:57   

maybe, na skalpie dziecka było w Żółtobrodym i to jest piekny film piracki, ale robiony przez Monty Pythonów.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2010, 22:39   

NURS napisał/a
Dlaczego wymagacie od kina rozrywkowego dylematów a la Bergman?
a skąd ten pomysł? ja się na Piratach z karaibów nie bawię, nudno jak cholera, zwyczjnie nie wierzę i nie przekonuje, po paru minutach kręce glową i się rozglądam w poszukiwaniu zajęcia, wolę po raz dwudziesty siódmy włączyć Nagą broń.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2010, 08:49   

fidel, znacz powiedzenie: jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim na raz dogodził?
Po prostu to nie dla ciebie i tyle. A mnie się podobało, tyle, ze nie udowadniam światu, jakie to dobre.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2010, 16:26   

NURS napisał/a
fidel, znacz powiedzenie: jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim na raz dogodził?
no jak nie jak tak
NURS napisał/a
Po prostu to nie dla ciebie i tyle
tyż
NURS napisał/a
A mnie się podobało, tyle, ze nie udowadniam światu, jakie to dobre.
i na zdrowie, że się podobało i dobrze żęśmy się dogadali że to dobre nie jest, mając na uwadze, że disco polo też szczyty popularności zwiedzało.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group