Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Wydawnictwa
Autor Wiadomość
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 31 Maj 2006, 11:14   Wydawnictwa

Forum ma ponad pół roku i żadnego tematu, gdzie można obgadać najważniejszą częśc rynku???


Zajrzałem do zapowiedzi Fabryki. Namnożyło się książek na czerwiec, których wcześniej nie było. A reszta gdzieś na dnie, czeka na greckie kalendy...
A Runa ma wydać 9 książek w tym roku. Tak długo molestowałem Edytę, że "mało i jeszcze mniej, jak tak można czytelnikom", aż podała szczegóły :mrgreen:


Edit: chyba zacznę teraz SuperNOWEJ narzekać, że mało wydaje :evil:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 31 Maj 2006, 13:35   Re: Wydawnictwa

To mówisz, że Runa ma wydać JESZCZE dziewięć książek? Czyli razem coś 12-13 w kalendarzowym 2006 roku?

A propos Fabryki, niektórych książek nie ma jeszcze w zapowiedziach, chociaż są już po redakcji :D
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 31 Maj 2006, 14:00   

Znaczy mamy się czegoś domyślać :> ? Ten zbiór opowiadań?
W ogóle to z wydawnictw fantastycznych chyba tylko FS trzyma naprawdę wysoki poziom. Solaris jakoś tak ciche jest.. Runa z dystrybucją ma problemy, książek mało rzucają...
Supernowa etż przycichła jakby... chociaż ostatnio ten Gamedeck mnie zaintrygował..
A FS na bierząco coś puszcza i zazwyczaj całkiem ciekawie prezentujące się książki.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 31 Maj 2006, 14:14   

Pako:
Cytat
Znaczy mamy się czegoś domyślać :> ? Ten zbiór opowiadań?


Tu się nawet nie trzeba domyślać - jeśli książka nie spadnie z planu, powinna być na początku października :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 31 Maj 2006, 15:05   

Romek P.
Cytat
To mówisz, że Runa ma wydać JESZCZE dziewięć książek? Czyli razem coś 12-13 w kalendarzowym 2006 roku?

Chciałoby się :)))) 8) To mają być wszystkie w tym roku. Jeśli ktoś widział katalog z zapowiedziami dostępny na MTK, to były tam podane trzy zapowiedzi na ten rok (oprócz trzech już wydanych) i trzy planowane książki są jeszcze przed np. podpisaniem umowy. Reszta (tak trzy-cztery) z zapowiedzianych ma być w następnym roku.

Jeszcze ma być jakiś zbiór, o którym Sebastian wspominał, więc Fabryka chyba nie lubi o książkach pewnych wydania informować z wyprzedzeniem :lol:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 31 Maj 2006, 15:10   

gorat:
Cytat
Jeszcze ma być jakiś zbiór, o którym Sebastian wspominał, więc Fabryka chyba nie lubi o książkach pewnych wydania informować z wyprzedzeniem :lol:


A nie, akurat Sebastian mówi o antologii, o której wiadomo od ubiegłego roku, czyli "Czas i przestrzeń" - tak przynajmniej podejrzewam. Bardziej enigmatyczny jest w temacie, kto wyda mu powieść :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 31 Maj 2006, 15:14   

Akurat o tej antologii czytam pierwszy raz, czyli zachodzi to, o czym mówię - nie chwalą się ;) W zapowiedziach jest kilka dopiero co dodanych książek o bliskim terminie i stosik zalegających od kilku lat :roll: rzeczonej antologii czy Twojego zbioru nie uświadczy się.
Czyżby zatem "Mistrzowie..." mieli aż taką siłę informacyjną? :mrgreen: :bravo
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
markacy 
Jaskier


Posty: 81
Skąd: Toruń
Wysłany: 31 Maj 2006, 18:06   

Hej, nie wiem, czy to właściwy temat, ale co tam:
powiedzcie mi, czy wiadomo coś na temat kontynuacji Narrenturm i Bożych Bojowników (niestety nie pamiętam, jak miała się nazywać ta 3-cia część)?
_________________
Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 31 Maj 2006, 19:15   

SuperNOWA ma po jednej zapowiedzi na fantastykę i sensację, więc od wydawnictwa żadnych wieści :[
Offtopicznie: sprawdź na www.sapkowski.pl , ewentualnie na Wieży Błaznów (tamtejsze forum).
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 1 Czerwca 2006, 20:17   

Jaka antologia? Czy może dwie? Już nie rozumiem :?
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 2 Czerwca 2006, 07:45   

Będzie co najmniej jedna antologia. Ale nie wiem, czy fabrykanci nie uznają tego za tajemnicę handlową, wiięc i dalej kłapać dziobem nie będę. NO może tyle, że dość ciekawy zestaw autorów.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 13:27   

Fabryka nielekko przesadza - zapowiadają sześć książek na czerwiec tego roku. Czy naprawdę nie zauważają, że to trochę koliduje z ich założeniami co do częstości publikowania?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 16:36   Wydawnictwa

Wydawnictwo "Fabryka Słów" zostało uhonorowane "Nagrodą Kapitalizmu przyznawaną przez lubelski oddział Stowarzyszenia KoLiber. Nagroda przyznawana jest od 2001r. jednostkom (przedsiębiorcom, artystom, politykom czy publicystom), które swoją działalnością wsławiły się w promocji wolności gospodarczej i wartości, na których opiera się kapitalizm. W uzasadnieniu przyznania nagrody napisano: za zbudowanie prężnie działającego wydawnictwa, które de facto zawładnęło trudnym polskim rynkiem literatury fantastycznej, oraz udowodnienie, iż można promować wyśmienite książki na własną rękę, bez państwowej pomocy."

Sądzę, że zasłużenie :) :bravo Szczególnie zgadzam się z uzasadnieniem :)
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 16:40   

O tak, tez się zgadzam.
A co do tego, ile fabryka wyrzuca na rynek. Fakt dużo, wszystkiego ja na pewno nie kupię (kupuję pozycje wybrane, z góry upatrzone :P ) ale to chyba ich plan. Jak nie uda się, to chyba zmienią. Na razie wierzę, że wiedza co robią.
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 17:06   

Postawili chyba na ilość i różnorodność, tę ostatnią bardzo popieram :) Czytelnik ma w czym wybierać :D
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 17:27   

No dokładnie. Mają wszystko, czego bym chciał. Tylko pieniędzy nie dają gratis ;)
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 17:29   

Ich ksiażki i tak nie są drogie :) A podoba mi się ta seria ze skrzydelkami na okładkach :)
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 17:33   

Hmm.. ze skrzydełkami? to aj chyba nie wiem, o co chodzi ;)
A książki, fakt, tanie są całkiem. poniżej 30 złotych zawsze :) W sumie jest dobrze ;)
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 17:38   

A WOjnę balonowa naszego autora Romka P. miałes w rękach? :) Jeśli nie to sobie zobacz :D Właśnie tam okładka ma dodatkowe skrzydełka z notką biograficzną, świetnym zdjęciem, że no no :P Ale powoli, przecież pisałeś, że dostaleś od Romka egzemplarz :D Bo juz Cię chciałam do księgarni pognać :)
Poza tym ten post to chyba powinien być w dziale Mistrzowie i Małgorzaty :)
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 17:50   

A... takie skrzydełka ci chodzi :) Teraz rozumiem :) A przedtem po prostu nie załapałem o jakie skrzydełka chodzi, myślałem, że o jakiś znak na okładce albo cuś ;)
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 18:04   

I co o nich powiesz?
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 18:13   

Hmm.. ich brak mi nie przeszkadzał nijak. A jak są to też mi nie przeszkadzają. W sumie dałoby się to normalnie na okładkę wpakować. Ale tak jest po stronie fajnie się świecącej ciągle.
Szczerze? Ani mnie to grzeje, ani ziąbi :) Ot, bajer, całkiem przyjemny, ale niepotrzebny ;)
Jakbym miał wybrać - taniej czy ze skrzydełkami, to birałbym taniej. A jak na cenę nie wpływa, to niech jest :)
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 18:16   

Kupiłem kiedyś książkę Wiśniewskiego-Snerga, wydaną przez poznańskie wydawnictwo Rebis.
Od tego czasu co rok dostaje od nich katalog. Niepotrzebnie się trudzą, bo nie wybieram się do nich na zakupy. Rebis, to w 99% nie tyle wydawnictwo, co przedrukowywalnia obcej literatury. Uważam, że aby być wydawnictwem z prawdziwego zdarzenia, trzeba choć trochę dostrzegać i promować rodzimą literaturę.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 18:16   

Nie orientuję sie, ale raczej ksiażki z Fabryki nie podrożały :)
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 18:18   

Cytat
Piech napisał/a
Kupiłem kiedyś książkę Wiśniewskiego-Snerga, wydaną przez poznańskie wydawnictwo Rebis.
Od tego czasu co rok dostaje od nich katalog. Niepotrzebnie się trudzą, bo nie wybieram się do nich na zakupy. Rebis, to w 99% nie tyle wydawnictwo, co przedrukowywalnia obcej literatury. Uważam, że aby być wydawnictwem z prawdziwego zdarzenia, trzeba choć trochę dostrzegać i promować rodzimą literaturę.


Fabryka postawiła na razie na rodzimych :)
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 18:22   

Oj tak, fabryka postawiła na rodzimych i za to też ich kocham. Bo polska fantastyka jest naprawdę dobra, czego przykładów mnogo :)
No i teraz wzięli się za południe nasze: czesi. Zamboch chyba czechem jest, co nie? Dobre to chociaż?
Ale czeski rynek był przez nas zaniedbany. Rosja wielbiona, bo słwoacy i poziom wysoki, zachód wielbiony, bo to zachód ;) A południe pominięte do tej pory. Moze coś lepszego z tego będzie :)

Rebis? Cholera, nie znam, znaczy książek parę od nich czytałem, ale z fantastyki czy coś było? Nie wiem.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 19:21   

To niewiele wiesz Pako :mrgreen: Z dawnych czasów cykl Xanth, Pamięć, smutek i cierń Tada Wiliamsa, Goodkind, cykl Smok i jerzy, Lyonesse Jacka Vance i wiele innych.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 19:35   

Ooj tak, to kiedyś było jedno z ważniejszych wydawnictw :mrgreen: Długi czas zresztą.
Fabryce gratuluję - zawsze miło czytać, jak dobre są wydawnictwa wydające fantastykę :D

Ło żesz, wydawało mi się, że temat o takiej nazwie (!) już istnieje (istniał?) w Pikniku...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 20:09   

Ja kojarzę wydawnictwo. Tylko jakoś mi się bardziej z książkami Cooka kojarzy (brat zaczytywał) niż z fantastyką. Xanth? Jedno z tego czytałem. Świetne było :)
A tak w ogóle to ja czytam tylko to, co w bibliotece gminnej u mnie jest, bo na zakupy książek wszystkich mnie nie stać, a do innych bibliotek daleko ;)
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 14 Lutego 2011, 11:18   

Odkopałem temat :)

Na rynku pojawiło się nowe wydawnictwo Ars Machina. Zaczynają mocno, w lutym mają wydać antologią Steampunk pod redakcją VanderMeera, w marcu Rozgwiazdę - nową książkę Wattsa (tego od Ślepowidzenia).

Wydawnictwo założył Andrzej Jakubiec, tłumacz, m. in. antologii Nowej Science Fiction, wydanej w zeszłym roku przez Wydawnictwo Copernicus.

Ale nie to jest najważniejsze, wydawnictwo ogłosiło właśnie, że nie bedzie sprzedawało przez pośredników, przede wszystkim własna strona internetowa, wybrane księgarnie, te realnie umiejscowione, jak i internetowe. Chce ominąć pośredników, dużych hurtowników, ępik.

I teraz moje pytanie:

Uda im się? Zdobędą odpowiednią ilość czytelników czy to jest strzał we własną stopę zaraz na początku działalności?

Wydają ksiązki nietypowe, zbliżone trochę do Uczty Wyobraźni, więc nie będą mieli zbyt dużych nakładów, zbyt dużej sprzedaży, ale mimo wszystko.
Co Wy na to?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group