Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Katyń
Autor Wiadomość
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 25 Lutego 2008, 13:55   

Nie twierdzę, że jestem profetykiem, ale przewidziałem, że odezwą się takie głosy:
Cytat
Bo to byl kiepski film!

I wielu ludzi jest tego samego zdania. Nasi pseudo krytycy nakrecaja spoleczenstwo i wmawiala nam jakie to wspaniale dzielo. A to tylko zmarnowany temat. Temat, ktory mogl byc wykorzystany w sposob profesjonalny. Ale Pan Wajda ( nie ujmujac zaslug) nie jest juz najwyzszyach lotow rezyserem i wypalil sie juz dawno. jakby to ujal sp. Zygmunt Kaluzynski, Wajda jest w stanie udusic kazdy temat. Wiec nie ma co zalowac. Trzeba zrobic tylko lepszy film. I nie dajcie juz robic filmow Wajdzie - szkoda pieniedzy i szkoda aby rozmienial na drobne swoj wizeronek.

http://wiadomosci.onet.pl...37,0,forum.html
Bzdura (że polscy krytycy wmawiali wspaniałość) bzdurę (że temat potraktowany nie dość profesjonalnie - odsyłam do recenzji anglojęzycznych) bzdurą (że film kiepski - przypominam o fakcie nominacji i znów odsyłam do recenzji zagranicznych) pogania. Malkontenci podkulili ogon, kiedy film został nominowany i siedzieli cicho, żeby dopiero teraz triumfalnie ogłosić porażkę "bo to było wiadomo od początku". Żenada.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 25 Lutego 2008, 14:06   

Smutno, ale i tak dobrze co ta nominacja była, a "Fałszerzy" nie widziałem więc pyskowac nie będę i to by było na tyle.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 25 Lutego 2008, 20:21   

A ja nie rozumiem tego zawodu. Akurat w kategorii nieanglojezycznej - która jest mała i można rzec elitarna nominacja to prawie jak Oskar. I w tym wypadku 'prawie' wcale aż tak dużej różnicy nie robi. Oczywiście, że sama statuetka daje bonus w postaci dumy i na pewno przełoży się też jakoś na marketing. Ale skoro przed ceremonią nie weszło się grubo z filmem na teren USA to nie ma się czego dziwić.

A już opieranie swojej krytyki na tym, że film nie dostał oskara - tylko samą nominacje to wg mnie szczyt głupoty :) .
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 25 Lutego 2008, 20:27   

Ja cieszę się, że dzięki nominacji film został zauważony na świecie, a zarazem żałuję, że paru polskim malkontentom nagroda nie utarła nosa do końca. Niektórym sukces jakim jest nominacja ani pozytywny odbiór na Zachodzie nie dały nic a nic do myślenia.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 25 Lutego 2008, 22:03   

Gustaw G.Garuga napisał/a
Niestety, zbyt hermetyczny i 'polski', żeby trafił do obcokrajowców... a to może akurat i dobrze

Z drugiej strony - idź Gustawie i wygarnij tekst o hermetyczności Japończykom ;P: Myślę, że w tym przypadku z dwu martyrologii, Akademia wybrała tę, z którą amerykańska kultura jest mocniej obeznana.

Wydaje się tez, że Amerykanom spodobało sie to co nas raziło. Skrótowość i natłok bohaterów odebrali jako paradokument i tak dalej. No i byli z daleka od naszego piekiełka (hollywoodzkie piekiełko tez pewne istnieje, ale Wajdy tam nie znają).
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 25 Lutego 2008, 22:13   

Dla mnie małym przegranym jest film Persepolis który przegrał z Ratatujem :)
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 25 Lutego 2008, 22:17   

Z drugim akapitem posta Ziuty się zgadzam, co do pierwszego, to informuję zainteresowanych, że moja uwaga o hermetyczności i polskości odnosiła się do hipotetycznego filmu o przywarach Polaków, a nie do Katynia. No bo kogo by obchodził film o malkontenctwie Polaków, poza nami samymi? I dobrze, bo jak udowadnia pewna wypowiedź choćby Benhakkera sprzed kilku miesięcy, ta nasza narodowa cecha robi paskudne wrażenie. A film o jednej ze zbrodni II wojny przecież "chwycił".
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 25 Lutego 2008, 23:41   

Fałszerz to naprawdę niezły film, pisałem już o nim. Czy lepszy od Katynia, czy nie - jak mam ocenić? Zmierzyć? Tak uznali głosujący i tyle. Fakt faktem, że temat Holokaustu zawsze daje dodatkowe punkty. Raczek o tym zresztą mówił dziś w Trójce.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 26 Lutego 2008, 08:20   

dwie wielkie zbrodnie stały się w latach 1939-1945 :

1/ Naziści wymordowali 6000000 Żydów
2/Polacy wysiedlili 3000000 Niemców
I tak to bedzie wyglądało za parę lat, jeżeli już nie wygląda.
I to by bylo na tyle. :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 26 Lutego 2008, 08:24   

A za parenaście lat jesze, pkt.1 dostanie na początku przymiotnik "Polscy" :twisted:
 
 
Bathira Sakura 
Tom Bombadil


Posty: 25
Skąd: Kacze Doły
Wysłany: 26 Lutego 2008, 19:01   

Ja się zawiodłam na tym filmie :(
_________________
"Kiedyś kupię nóż i powyrzynam wszystkich wkoło"
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Lutego 2008, 20:29   

Bathira Sakura, a konkretnie?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Grindhouse 
Gollum

Posty: 8
Skąd: Posen
Wysłany: 27 Lutego 2008, 14:18   

No właśnie...wiele opinii słyszałem, ze film sie nie podobal. Ale zbyt wielu argumentów już przeciwnicy Katynia wywlec z siebie nie mogą...
Dlaczego film sie nie podobal Bathira Sakura?
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 27 Lutego 2008, 16:16   

Grindhouse, wcześniej w tym wątku była mowa o słabościach filmu. Nie będę powtarzał swoich zastrzeżeń, nie omieszkam za to powtórzyć swojej tezy, że Polacy okazali się zdecydowanie bardziej krytyczni (krytykanccy?) od widowni międzynarodowej.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Ramzes 
Sky Captain


Posty: 159
Skąd: Małe miasteczko
Wysłany: 27 Lutego 2008, 16:22   

dalambert, nie panikuj. Nie ma co wróżyć z fusów. Co do filmu, średnio mi się spodobał. Powiem jednak ogólnie, że nie lubię tego typu kina niezależnie od ważnej dla nas Polaków tematyki.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 11 Marca 2008, 08:57   

Ramzes napisał/a
dalambert, nie panikuj.

to nie jest kwestia paniki , tylko logicznego wyciągania wniosków z mendialnego szumu propagandowego i bełkotu co poniektórych autorytetów. :P
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 11 Marca 2008, 09:11   

A właśnie. Co dalambercie robiłeś w 1966 roku? Bo np. Michnik wbijał się na zebrania aktywu partyjnego i pytał prelegentów o Katyń.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 11 Marca 2008, 09:30   

Michnik brylowal na partyjnych zebraniach, gdzie wpadal namieszać pytankiem i uciekal nie sluchająć odpowiedzi na piwo do " Harendy'
Ja studiowalem ten sam wydzial co wspomniany i bylem np. na slawetnym zebraniu z prof, Kolakowskim z okazji 10 lat października' a
w marcu 1968 udzialu nie bralem bo zamknęli mnie 8 i wypuscili z pudla jak już bylo po zabawie,
A Ty dzejes, to teraz w wolnym, acz niedoskonałym kraju szczypiąc Jego historię kompleksy leczysz cudzą krzywdą , coż wolność mamy judź dalej wolno Ci ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Marca 2008, 13:45   

Dzis kolejny "uczony-historyk" Rosyjski ogłosil rewelacje, ze w Katyniu to nie ruscy mordowali, a film "niejakiego Wajdy " jest propadandowa blagą mającą otworzyć Polakom drogę do rządania od biednego niewinnego narodu rosyjskiego miliardowych odszkodowań za nie popełnionę winy. hop, siup zdrowie radzieckich uczonych z komisją scierwa Budrenki na czele :twisted:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 14 Kwietnia 2010, 10:45   

No i po tej tragedii film "Katyń " chce obejrzeć i pokazac mnóstwo stacji TV z całego świata.
A i jedną sprawe warto podnieść - w trakcie uroczystości 7 o4. z udziałem Premierów Putina i Tuska wyraźny był kontrast miedzy polskim cmentarzem , a przygotowywana rosyjką upamietniającą ofiary NKWD cerkwią .
Z jednej strony imienne tabliczki wszystkich wymordowanych, uparte szukanie tego by poznać i upamiętnić los każdego zamordowanego, każdej ofiary.
Z drugiej strony kamień węgielny pod wielką cerkiew- monument i pusty las w około w którym "chyba" 30 000 leży, a może 15 000, a może 25 000.
W którejś Tv usłyszlem w poniedziałek Rosjanina opowiadającego o swojej rozmowie z młodym moskwianinem, który po niedzielnej projekcji "Katynia" oświadczył : "Jak powieszą przed 9 V w Moskwie portrety Stalina to ruszę je zrywać lub oblewać farbą"
Ot takie obrazki z dziś.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 14 Kwietnia 2010, 21:17   

dalambert napisał/a
W którejś Tv usłyszlem w poniedziałek Rosjanina opowiadającego o swojej rozmowie z młodym moskwianinem, który po niedzielnej projekcji Katynia oświadczył : Jak powieszą przed 9 V w Moskwie portrety Stalina to ruszę je zrywać lub oblewać farbą
to akurat bardzo pozytywna konsekwencja tego nieszczęścia
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Meurglys 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Lublin
Wysłany: 14 Lipca 2010, 18:10   

Film pozbawiony emocji. Dawno oglądałem, więc słabo pamiętam. A to już świadczy o filmie... Albo o moim mózgu. Nieważne...

Matki, żony i kochanki chodzą po jakichś biurach, jeżdżą na jakichś rowerach, cośtam niby płaczą, ale emocji w tym tyle co w partyjce golfa (żeby nie było, kompletnie nie znam się na tym sporcie).

Film młodych ludzi (sam młody jestem, a oglądałem go z innymi) nie zaciekawił. Zwyczajna martyrologia, bohaterowie niemiłosiernie uproszczeni. Wstyd się przyznać, lecz kiedy wreszcie umarli, to poczułem ulgę... :/

Ale spełnił swoją rolę, tj. poinformował wielu o katyńskiej tragedii. No i teoretycznie może spodobać się osobom niewyrobionym, także obywatelom innych państw. I dzięki temu poznają nieco inną twarz narodu rosyjskiego, albo raczej zbrodniczego stalinowskiego systemu.

Swoją drogą "Katyń" zdecydowanie lepszy jest od "Karolów" i temu podobnych hagiograficznych opowieści o drugim pod względem wielkości Polaku, zaraz po Jezusie... No bo małe dzieci czasem wierzą, że Pan Jezus był Polakiem, którego zabili źli Żydzi. Tak przynajmniej ja słyszałem w dzieciństwie od pewnej starszej pani...
_________________
Czołem wbijając gwoździe w podłogę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group