Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Marzenia o przyszłości Science-Fiction Fantasy i Horror
Autor Wiadomość
MOFFISS 
Connor MacLeod


Posty: 1576
Skąd: Okolice wawki
Wysłany: 2 Października 2009, 14:03   

on chyba miał na myśli bardziej zadziorny marketing...mniemam.
_________________
nie robisz za żadnego katalizatora, tylko za pierdzielizatora... by bio
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2 Października 2009, 14:49   

Virgo C. napisał/a
Ale tekst anglojęzyczny już mam w NFie lub ew. mogę sobie w necie przeczytać. Natomiast u naszych południowych i wschodnich sąsiadów drukuje się sporo opowiadań, które w naszym kraju nie są znane. I tutaj możnaby się ładnie wstrzelić w zapotrzebowania czytelników/niszę czytelniczą.


Można by ;) .

Wiadomo, że lepiej czytać dokonania nieznanych nam dotąd, acz cenionych lokalnie autorów. Jednakże raz na pewien czas anglosaska fantastyka - a tym bardziej (u)znanego pisarza - nie zaszkodzi w moim mniemaniu.

Czasami wydaje mi się, że niektórzy z was nie chcą czytać dobrych opowiadań, tylko zwracają uwagę na pochodzenie ich autorów. Dziwne, gdyż przecież nie to ostatecznie będzie świadczyć o satysfakcji z lektury.

Tekst anglojęzyczny masz w NF. Masz tam również dwa polskie jak i coraz częściej ludzi pochodzących zewsząd; np. w bieżącym numerze (październik 2009) Lavie Tidhar, który "wychował się w (...) Izraelu, mieszkał także w Pd. Afryce, obecnie pracuje w Londynie. Podsumowując, wydaje mi się, że "oni mają coś, to my nie miejmy" nie jest trafnym argumentem.

Edit: Natomiast fakt, że pewne opowiadania można przeczytać w necie, jest akurat dla mnie nieistotny, gdyż nie czytam tak długich tekstów na ekranie komputera. Poza tym mam małą gwarancję jakości, a papier pewną mi zapewnia.
 
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 2 Października 2009, 15:26   

khamenei napisał/a
Czasami wydaje mi się, że niektórzy z was nie chcą czytać dobrych opowiadań, tylko zwracają uwagę na pochodzenie ich autorów. Dziwne, gdyż przecież nie to ostatecznie będzie świadczyć o satysfakcji z lektury.

A skąd taki pomysł? Biorąc pod uwagę ile powstaje tekstów na wschodzie znalezienie jednego czy dwóch, które byłyby na tyle dobre by rywalizować z teksami zachodnimi jest dość prawdopodobne. No i jakby nie patrzeć, spojrzenie na pewne sprawy Rosjan, Czechów czy Słoweńców jest nam na penwo bliższe niż Anglików lub Francuzów.

Co do tego, że teksty z NFu pochodzą zewsząd - zgoda. Ale też jest to często tekst pisany pierwotnie po angielsku, nawet jeśli autor jest Włochem (vide Hazardzista Bacigalupiego). Co prawda w tym samym numerze jest opowiadanie Czecha, ale takich tekstów rocznie jest góra pięć, w porywach dziesięć. A dla mnie to właśnie Klaśnięcie jednej dłoni było tekstem numeru.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2 Października 2009, 16:58   

RD napisał/a
Ponieważ pojawią się w przyszłości teksty pisane nie tylko przez polskich autorów, m.in. Żambocha, Oldich, Korniewa, hasło Najlepsze fantastyka w Polsce jest bardziej adekwatne.
To, że chcemy kontynuować chlubne tradycje pisma, chyba widać w literaturze.


No cóż, gotów jestem zaakceptować ten argument. :D

RD napisał/a
Jak sobie wyobrażasz ankietę wśród czytelników? Kupony dołączone do pisma? Ilu ludziom będzie się chciało w to bawić? Prawdę mówiąc, nie docierały do mnie informacje spoza forum, żeby komuś przeszkadzało takie brzmienie hasła.


Prawdę mówiąc myślałem raczej o ankiecie na forum. :mrgreen: Przypomniałem sobie jednak, że przecież tylko niewielka część czytelników różnych czasopism zagląda na fora, a jeszcze mniej na nich pisze, co prawdopodobnie dotyczy także SFFiH. Wykorzystana próba byłaby więc mało reprezentatywna.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Października 2009, 17:48   

To może na stronie pisma?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2 Października 2009, 18:16   

Na stronę zagląda może więcej ludzi z zewnątrz niż na samo forum i jakaś tam informacja zwrotna by była, ale pytanie zadałem tylko teoretycznie, bo byłem ciekaw, co Marcin Robert dokładnie miał na myśli. Hasło "Najlepsza polska fantastyka" w sytuacji, kiedy co ileś tam numerów idzie zagranica brzmiałoby dziwnie, jeśli nie śmiesznie.
 
 
luskan 
Gollum

Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Lutego 2010, 16:54   Więcej Science Fiction w SFFiH

Witam,

jestem stałym czytelnikiem Waszego pisma od pierwszego numeru i chciałbym wysunąć taki postulat aby zagościło w nim więcej opowiadań w tematyce SF. Już od dłuższego czasu kupuję magazyn z nadzieją że pojawią się jakieś futurystyczne klimaty a tu ciągle nic.

pozdrawiam redakcje i czytelników
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Lutego 2010, 17:04   

Myślę że gdyby ktoś pisał SF, to gościłoby w piśmie częściej, jakoś dziwnie wątpię żeby redakcja odrzucała dobre SFowe teksty dlatego że są SFowe ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 6 Lutego 2010, 17:05   

Prośba od moderatora - unikaj zakładania od razu nowych tematów bez sprawdzenia, czy podobne prośby nie mogą być zgłoszone w istniejącym temacie.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 6 Lutego 2010, 19:24   Re: Więcej Science Fiction w SFFiH

luskan napisał/a
chciałbym wysunąć taki postulat aby zagościło w nim więcej opowiadań w tematyce SF.

Ja też bym chciał więcej SF :D . Nie będę się rozpisywał z tłumaczeniami co i jak, bo Martva w krótkich, żołnierskich słowach podsumowała kwestię :D .
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Lutego 2010, 20:15   

Przeniosłem do odpowiedniejszego tematu.
_________________
5 zdań na temat
 
 
luskan 
Gollum

Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Lutego 2010, 22:47   

dzejes napisał/a
Prośba od moderatora - unikaj zakładania od razu nowych tematów bez sprawdzenia, czy podobne prośby nie mogą być zgłoszone w istniejącym temacie.


jasne, bede pamietał

co do SF to też podejrzewam że obecnie autorzy mniej piszą w tym gatunku. Ostatnio bardziej modne jest raczej Horror i Fantasy - w tej kolejności. Chociaż czasem udaje się wyłowić coś ciekawego.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Marca 2010, 12:12   

przepraszam, bo tak sobie jeżdżę wokoło i strzelam... o czym wy tu u diaska bleblacie? Jaki jest tytuł tego wątku?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 22 Marca 2010, 12:29   

NURS, jest jeszcze " z życia tłumoka .... " ale jak dziewczynom tu dobrze to co im bronisz :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 22 Marca 2010, 12:32   

dalambert, nie mieszaj!
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 22 Marca 2010, 13:04   

NURS, już uciekam. Dałam się ponieść dygresjom. Może moderacja za co uprzejmie przepraszam kładąc uszy po sobie.
A może ktoś z Modów przeniósłby te posty do wątku o tłumokach?
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 22 Marca 2010, 13:19   

nureczka napisał/a
A może ktoś z Modów przeniósłby te posty do wątku o tłumokach?

Czemu nie.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 22 Marca 2010, 13:22   

Cytat
Czemu nie

To ja ładnie proszę. <dyga>
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 22 Marca 2010, 13:24   

Ale ja najpierw poprzenosiłam, a później zameldowałam wykonanie zadanie. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group