Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Labirynt szortów - głosowanie do 28.02

Z którego labiryntu wyszedłeś cało?
Zgoda buduje...?
2%
 2%  [ 3 ]
Tysiącletni głód
2%
 2%  [ 3 ]
Ostatnia sprawa inspektora Wgłębki
5%
 5%  [ 7 ]
Resnik we mgle
5%
 5%  [ 7 ]
Escape it
10%
 10%  [ 12 ]
Perła
5%
 5%  [ 6 ]
Podziemia
7%
 7%  [ 9 ]
[...]
10%
 10%  [ 12 ]
Bajka o potworze podatkowym
16%
 16%  [ 19 ]
Zabawa
18%
 18%  [ 22 ]
Wyprawa
4%
 4%  [ 5 ]
Strażnik
10%
 10%  [ 12 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 117

Autor Wiadomość
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Lutego 2010, 16:49   

Gratulacje dla współuczestników :bravo
Dzięki za głosy i komentarze. Tam rzeczywiście było coś lekko poknocone pod koniec z jednym zdaniem, a dalej nawet przecinka przed "który" zabrakło :) , ale jak zwykle zdecydowałem się w ostatniej chwili i zabrakło czasu na dokładne sprawdzenie na poziomie elementarnym.
Bellatrix, co do diuszesy, to była celowa, aby zaznaczyć francuski klimat. A nie chciałem tego robić, pisząc Wersal, Ludwik czy francuski król, bo to hasła, które mogły przedwcześnie naprowadzić na puentę - gilotyna. Księżna może i lepiej brzmi, ale zbyt ogólnie.

Temat dam wieczorkiem albo jutro, ale proponowałbym zastanowić nad jakimiś drobnymi zmianami, bo prócz początku i zakończenia konkursu wiało w trakcie nudą. Może ktoś ma jakieś pomysły na odświeżenie formuły? Jeśli tak, to na ogólnym szortowym proszę zgłaszać propozycje.
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 28 Lutego 2010, 17:56   

Kongratulacje, trafiłem całe podium :D (na 3. miejsce typowałem jedno z tych, które tam się znalazło). Dziękuję wszystkim autorom za ciekawe shorty, w szczególności jewgienijowi i pozostałym z podium.

No ja np. proponuję, by ankieta trwała tydzień, nie dwa.
 
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 28 Lutego 2010, 19:25   

Jewgienij powrócił w wielkim stylu. :) Gratulacje dla zwycięzców i pozostałych uczestników!
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 1 Marca 2010, 12:40   

:bravo :bravo :bravo jewgienij, terebka, Bellatrix, baranek

:bravo dla pozostałych labiryntotwórców oraz czytających i recenzujących.

Ze swojej strony dziękuję za głosy, w sumie kilka więcej niż w poprzedniej edycji. Mam nadzieję, że mi woda sodowa do głowy nie uderzy :)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 1 Marca 2010, 12:50   

jewgienij, gratulacje :) Wszystki wuielkie brawa :bravo :bravo :bravo
Jak zwykle była to wielka przyjemność czytać "majtasy". :mrgreen:
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
Ellaine 
New Avenger


Posty: 1308
Skąd: wysoki parter
Wysłany: 3 Marca 2010, 14:03   

dzejes w temacie Szorty napisał/a
A może umieścisz ją w wątku konkursowym?

Dobrze, w takim razie czuję się wyrwana do odpowiedzi. Aczkolwiek mówiono mi czasem, że tekst się powinien sam bronić, ale... niech będzie :)

Kilkakrotnie zarzucono mojemu tekstowi (Zgoda buduje...?), że nie ma związku z tematem. Co prawda czytanie Waszych komentarzy dawało mi dwa diametralnie różne obraz (wiadomo, de gustibus...), ponieważ dla niektórych był zrozumiały, dla innych nie na temat.

Śpieszę więc z wyjaśnieniem. Labirynt w tekście to tylko metafora. Labirynt to dla mnie miejsce z którego trudno się wydostać, gdzie człowiek błądzi i traci orientację w terenie. Chociaż to też niekoniecznie jest miejsce, to może być też skomplikowana sytuacja, jak twierdzi SJP. Raz użyłam w tekście słowo "labirynt" raczej dla opisu, niż żeby chwycić się brzytwy. Później żałowałam, że je tam umieściłam, właściwie mogłoby go tam nie być.

Próbowałam (a sądząc po komentarzach - niekoniecznie mi się próba udała) pokazać dwa labirynty. Jeden był wspólny dla kobiety i mężczyzny - wędrowali po krętych, górskich ścieżkach, chociaż bardziej był to labirynt jego niż jej. W przypadku mężczyzny można powiedzieć, że się zgubił i nie umiał odnaleźć drogi na wyżyny - czyli jak w labiryncie-budowli - nie umiał się wydostać z gór, bo ciągle łaził "w kółko". Może niekoniecznie dosłownie, ale w tym duchu.
Radek mi zarzucił, że drogi prowadziły na szczyty a nie na przełęcze: - pewnego razu byłam w Bieszczadach i schodząc z Tarnicy poszliśmy szlakiem, który prowadził nas na łańcuch niewysokich szczytów, niestety nie pamiętam nazwy, stąd też wzięła mi się idea, że ścieżki mogą prowadzić na szczyty.
Poza tym, ostatnią myślą mężczyzny chciałam zasugerować, że jego błądzenie mogło być spowodowane siłą wyższą: "a jednak znalazłeś sposób by mnie zmusić..."

Drugi labirynt nie jest już aż tak oczywisty (chociaż już sama nie wiem, bo wychodzi na to, że ten pierwszy nie był tak jasny, jak chciałam). Chodziło mi o ludzi, nieświadomych sił, które walczyć powinny o ich dusze. Anioł chciał ich wyprowadzić z labiryntu błędów i grzechu, a Diablica pragnęła by pozostali tam jak najdłużej. Ale może faktycznie, to już nieco wydumana teoria :)

Co do pozostałych zarzutów. Za braki w przecinkach przepraszam, niedopatrzenie. Postaram następnym razem bardziej zwrócić uwagę. Na usprawiedliwienie mogłabym dodać, że tekst wysłałam bardzo szybko (za szybko moim zdaniem), bo później wyjeżdżałam i nie po to, by korzystać z komputera.
Poza tym zgadzam się z tymi, którzy uważają, że puenta była mdła. Była, bo też mi się nie podobała. Ale niestety nie zdołałam nic lepszego wymyślić. Hm, to chyba byłoby na tyle. Heh, ten post wyszedł mi prawie tak samo długi jak sam tekst :D
_________________
Słowo honoru jest nieodmienne - St. J. Lec
Jestem egzemplarz człowieka, a to znaczy - diabli, czyśćcowy i boski - J. Kaczmarski
PoSesja
 
 
 
Radek 
Tom Bombadil

Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Marca 2010, 19:10   

No i dziękujemy, Ellaine. A pozostali pisarze? Nie mają nic więcej do dodania?
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Marca 2010, 19:45   

No to dawaj, Radek jakieś pytania odnośnie tekstów, skoro wodzirejem w tym układzie jesteś :) Ja Ci chętnie odpowiem, co do kolegów/ koleżanek, to myślę, że również.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 3 Marca 2010, 21:45   

Tak jak pisałem wcześniej - potraktowałem "labirynt" jak najbardziej dosłownie, aczkolwiek nie prostacko ;)

Labirynt jako narząd umożliwiający rybom oddychanie powietrzem atmosferycznym powoduje, że gurami-morderca może funkcjonować poza akwarium. Rzeczywiście, nie istnieje "gurami labiryntowy", jednak obawiałem się, że jeśli użyję jakiegoś istniejącego gatunku, wówczas końcówka stanie się jeszcze mniej czytelna.

To na razie tyle, jeśli pojawią się jakieś uwagi, to chętnie, chętnie :)
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Pucek 
Tumitak


Posty: 2659
Skąd: Grochów
Wysłany: 3 Marca 2010, 22:32   

A do kompletu nazwisko inspektora - wgłębka, mech wodny. Hi, hi, to też podobało mi się.
_________________
prawdopodobnie najstarsza wiedźma w okolicy.
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 4 Marca 2010, 12:08   

A mojej Alosy prawie nikt nie mógł rozkminić :| :)
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 4 Marca 2010, 13:55   

Pucek napisał/a
A do kompletu nazwisko inspektora - wgłębka, mech wodny. Hi, hi, to też podobało mi się.


To akurat pomysł pierwszej recenzentki, też mi się spodobał :)
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Radek 
Tom Bombadil

Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Marca 2010, 16:59   

jewgienij napisał/a
No to dawaj, Radek jakieś pytania odnośnie tekstów, skoro wodzirejem w tym układzie jesteś


Zawsze marzyłem, aby zostac wodzirejem w układzie ;-) , hurra!
Pojawiło się trochę pytań, może niektórzy autorzy mogliby wyjasnic, co mieli na myśli (np. Bellatrix)?
A, żądam przeprosin, pokuty i obietnicy poprawy od Baranka. Postmodernistycznemu ultraminimalizmowi mówimy: nie!
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 5 Marca 2010, 17:13   

Dwanaście osób powiedziało: Tak :X
 
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 5 Marca 2010, 17:45   

Radek o co Ci chodzi. To jest świetny szort na zadany, konkretny temat :shock:
 
 
Ellaine 
New Avenger


Posty: 1308
Skąd: wysoki parter
Wysłany: 5 Marca 2010, 17:50   

Mnie tam się bardzo podobał szort Baranka. Zabawny był i jemu nie można byłoby zarzucić niezgodności z tematem :) Co prawda nie głosowałam na żaden z szortów, bo nie miałam kiedy przysiąść i przeczytać wszystkie.
_________________
Słowo honoru jest nieodmienne - St. J. Lec
Jestem egzemplarz człowieka, a to znaczy - diabli, czyśćcowy i boski - J. Kaczmarski
PoSesja
 
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 5 Marca 2010, 18:17   

ja już pisałem. ten szort to trochę żart miał być. w pojedynkę byłby bez sensu, ale na tak zwanym tle wypadł chyba nie najgorzej. początkowo jeszcze tytuł miał, 'dungeon master - pamiętnik gracza'. ale stwierdziłem, że to bez sensu. i że jak jechać po bandzie, to po całości. i to był pierwszy szort, który wpłynął do skrzynki Gospodyni edycji. jeszcze wszyscy byli troszkę spięci, mało zabawnie było przez chwilę, to sobie pomyślałem, że dobrze jednak przypomnieć, że to zabawa. a jak dostałem pierwszy punkt to mnie wcięło. a potem było mi coraz bardziej miło. i cieszę się, że nawet ci, którzy mnie nie punktowali, mieli trochę zabawy jak to czytali. przynajmniej niektórzy.
no, to by było na tyle.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Radek 
Tom Bombadil

Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Marca 2010, 21:27   

Chciałem trochę zadrażnić, żeby edycja nie odeszła zbyt szybko w zapomnienie.
Dobry żart tynfa wart (i brązowego medalu w szortokonkursie). Ale po prawdzie, sam mam trochę nazbyt poważne podejście do literatury i jestem przyzwyczajony do tradycyjnych form. Nie chciałbym, żeby kolejne edycje zaroiły się od tego rodzaju haiku. Dlatego wyrwałem Bogu ducha winnego Baranka do wytłumaczeń.
Oczywiście nikt nie musi się przejmować moim zdaniem. Take it easy.
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 5 Marca 2010, 21:35   

Radek, paskudnik. baranek oby więcej takich. :mrgreen:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 6 Marca 2010, 09:50   

shenra napisał/a
baranek oby więcej takich. :mrgreen:


No może niekoniecznie :roll: Wyobrażam sobie cała edycję złożoną z takich szortów. Szału nie robi.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group