Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Marzenia o przyszłości Science-Fiction Fantasy i Horror
Autor Wiadomość
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 16 Maj 2006, 20:48   Marzenia o przyszłości Science-Fiction Fantasy i Horror

Kupując pierwszy numer SF, sądziłem, że będzie to kolejne czasopismo o fantastyce. Okazało się jednak, że nie jest to zwykła gazetka. Pomysł z wydawaniem rodzimej literatury okazuje się świetny. Zamieszczonych było sporo ciekawie napisanych opowiadań. Tylko jak na ironię ten tytuł. Nie rozmawialiście z redakcją Fantastyki o zamienienie się tytułami?
Stokrotne dzięki za Forum. Nareszcie jest gdzie się wykrzyczeć o fantastyce. Na portalach nie szukam grup dyskusyjnych, bo dla mnie to strata czasu. Tu za to od razu wszystko o fantastyce bez niepotrzebnego szukania. Będę sławił za to redakcję na wszystkich odpustach.
A teraz do rzeczy.
Marzy mi się, aby do gazetki dołączać lub stworzyć jakiś dodatek do pisma poświęcony jakiemuś konkretnemu filmowi oraz z nim dołączonym na DVD. Wiem, że wydaje się dużo tego, ale jest sporo filmów, które raczej nieprędko pojawią się w sprzedaży. Wiadomym jest, że niektóre filmy sf są nie dla masowego odbiorcy. A przy okazji można byłoby umieszczać na płytce jakieś dodatki o nim. Mogłoby to przypominać filmy wydawane w serii QDVD (ich komentarze i dodatki są świetne i można z nich dowiedzieć się rzeczy, o których się nie wie oglądając film). Można w ten sposób wydać filmy starsze oraz seriale. Nigdzie nie można na przykład uświadczyć seriali: Star Trek, Kosmos 1999, Nieśmiertelny. Interesuje mnie fantastyka w całej rozciągłości, stąd taki pomysł. Tak mała fantazja. Co wy na to :?: :?
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 16 Maj 2006, 20:57   

Hymm.. Z tego co wiem bonusy w postaci ksiązek i filmow sa dodawane do prenumeraty?
Gdzies jest nawet poswiecony temu temat.
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16 Maj 2006, 21:06   

Dla nas zwykłych czytelników pomysł świetny, ale obawiam się, że trudny jeśli nie niemożliwy do zrealizowania. Sam chętnie widziałbym dodatki w postaci filmu do gazetki (swojego czasu była nawet chyba próba z wprowadzeniem tego - miało być Eqilibrium z jakimś numerem dla prenumeratorów ale chyba coś nie wyszło, bo ja np nie dostałem, nie wiem jak to się dokładnie skończyło). Zapewne nakłady na tego typu przedsięwzięcie są ogromne i wiążą się albo z inwestycją w pismo, albo z podniesieniem drastycznie jego ceny, ale tu NURS musi się wypowiedzieć, bo wie najlepiej jak wygląda to "od kuchni". My możemy sobie pogdybać jak to by było pięknie gdyby... Co do seriali byłbym jednym z pierwszych, który podpisał by się pod tym obiema rękami, ale dotarcie do nich, wykupienie praw, zrobienie tłumaczenia to ogromne wydatki, które w naszym kraju chyba nie opłacają się nawet wydawnictwom filmowym, bo jak widać seriali sf wydawanych na dvd nie ma nawet jak na lekarstwo :(
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 16 Maj 2006, 21:08   

Ale nie zmienia to faktu, że raz na kwartał dajmy na to, albo raz na pół roku taki numer dodatkowy z płytką dvd i materiałami o fantastyce byłby fajny. Na ile to możliwe? NURS jeden wie.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 16 Maj 2006, 21:14   

Ja to bym przede wszystkim chciał, żeby pismo ukazywało się bez poślizgów. :twisted:
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 16 Maj 2006, 21:30   

heh
Nurs ani drukarnia nie zajmuje sie produkcja seriali (mam na mysli plyty dvd z danym serialem)
a na taki serial to trzeba miec prawa wykupione... zreszta, Nurs to lepiej wytlumaczy, jak juz wytlumaczy :) - jestem pewna.
ja zludzen nie mam - to chyba niemozliwe, przez najblizsze pare lat... ale mi sie gazetka podoba taka, jaka jest (zeby tylko jesdzcze BYLA !!! :twisted: )
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 16 Maj 2006, 21:47   

Rodion - Ale to bonusy, a mi chodzi, żeby były osiągalne w sprzedaży.

Sandman - Nie tak dawno dodawano do jakiejś gazety serial Przyjaciele, a kilka lat temu dodano tak Szpital na peryferiach. Jak takie seriale się opłacają, to czemu nie można tak zrobić ze Star Trek Następne pokolenie, Star Trek Voyager, Po tamtej stronie, czy choćby Kosmos 1999. Mam trochę tego ponagrywane na kasetach. Ale ani nie mam wszystkich odcinków, ani jakość nie to co na płycie.

Pako - Mogłaby to być wkładka do gazety, oddzielny kwartalnik (czy jakoś tak) lub może jakiś monotematyczny numer Science Fiction.

Być może coś się ruszy w tym kierunku, bo widziałem już w EMPiK-u serial Robin Hood na płytach. Więc moż idzie ku lepszemu.

A chociażby nawet serial WIedźmin. W końcu to polski produkt. I nie mówcie, że to chłam. To pierwszy taki przypadek w polskiej kinematografii. Gdzież mu z budżetem równać się do Władcy Pierścieni.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16 Maj 2006, 22:19   

Bo prawa do Star Treka będą kilka razy droższe niż do Szpitala na peryferiach, a Przyjaciele pewnie statystycznie mieli większą widownie niż seriale s-f. Mnie też to boli i wściekam się widząc jak jesteśmy traktowani po macoszemu, jak ITI wydaje z łaski komplet Star Treka za prawie 500 zł. nawet bez polskich napisów. Za tą ceną i bez napisów to można choćby i z Amazona sprowadzić. Niestety nie my podejmujemy decyzję o wydawaniu czegoś na płytach, i jakoś nie widzę w tym względzie świetlanej przyszłości w naszym kraju.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Maj 2006, 00:34   

To może wyjaśnie o co chodzi z tymi bonusami. Co miesiąc dodajemy pewna ilość gratisów, filmów, ksiażek, albumów. Tyle, ile mamy. Czyli od 10 do 30 egz. Miałem 20 egz Equilibrium i tyle poszło w ludzi.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 17 Maj 2006, 04:55   

A czy Ojciec Redaktor może nas oświecić, maluczkich, jak ma się sprawa z moją propozycją. Czy jest to osiągalne w najbliższym stuleciu?
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Maj 2006, 07:51   

Sergent, niestety chyba dokładnie tak, jak powiedziała Elam. Nie da się.
Aczkolwiek z chęcią bym coś takieko zobaczył... :roll:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Maj 2006, 08:24   

A ja bym chciał żeby SFFiH było dwótygodnikiem, ale z tego co wiem to nierealne... :(
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Maj 2006, 08:28   

Niech już będzie miesięcznik, ale zacnej objętości. To jest gdzieś tak ze dwa razy grubszy niż obecnie... Grubasy są sympatyczne!
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 17 Maj 2006, 08:29   

Zamów sobie prenumeratę i poproś NURS-a, żeby Ci przysyłał po pół numeru co dwa tygodnie :twisted:
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 17 Maj 2006, 11:24   

Czarny, twój pomysł to genialny patent. :lol: Opatentuj, to jeszcze na tym zarobisz.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 17 Maj 2006, 11:47   

Kruk Siwy napisał/a
Niech już będzie miesięcznik, ale zacnej objętości. To jest gdzieś tak ze dwa razy grubszy niż obecnie... Grubasy są sympatyczne!


hehe dziekuje :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Maj 2006, 11:54   

elam, niezamaco. Prawdu ja skazał. Doświadczenie życiowe potwierdziło...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 17 Maj 2006, 12:03   

moze bede jakies szanse na pogrubienie SFa? tzn, dorzucenie jakichs tekstow, nie reklam :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Maj 2006, 12:12   

Ba. Trzeba zmuszać znajomych i nie, żeby kupowali. Będzie kasa będzie i objętość. Smutne ale prawdziwe. Zresztą nie wyręczajmy Ojca Redaktora. Niech nam odpowie, czy jest szansa przerobienia pisma na bardzo sympatycznego grubasa.
Szczerze mówiąc kiedyś NURS "kupił" mnie stwierdzeniem, że można mu dosłać tekst dowolnej objętości. "Przyślesz powieść, też opublikujemy" hihi.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Łowca L.A.2020 
Frodo Baggins


Posty: 113
Skąd: Los Angeles
Wysłany: 17 Maj 2006, 12:36   

Widzę że Klub "poprawiaczy" SFFiH się rozrasta?:)

- druk 4/8 stron A4 w wydawnictwie "Wieża" kosztuje 1,20pln,- bez zmiany tej stawki nie mozna liczyć ani na 100 str czy 125 lub 150, ani na szkice, ani na długi sensowny komiks typu "MARS 1977", powiesc w odcinkach i wiele innych pomysłów wymagających dodatkowego papieru.
_________________
Nie lękajcie się śmierci, to tylko przejście do piekła.
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 17 Maj 2006, 12:42   

...i wywiady...
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 17 Maj 2006, 12:50   

Bo widzisz Łowco wszystkim chodzi o to samo, żeby nasza gazetka była jeszcze lepsza, jeszcze piękniejsza, jeszcze ładniejsza i żeby można z nią ... A nie sorki to nie ta bajka. Boże co ja gadam, przecież mam żonę, po co mi to. :oops:
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 17 Maj 2006, 13:44   

A ja powiem, ze mnie sie podoba tak jak jest. Jasne, zawsze mozna wiecej tego czy tamtego, ale zawsze tez pociaga to za soba dodatkowe koszty i duze ryzyko, ze sie nie przyjmie. Zwlaszcza eksperymenty typu wydania specjalne z serialem czy cos w tym stylu. Nie to, zebym byl calkiem przeciwny tego typu inicjatywom, ale patrze na sprawe realistycznie. Wole dobre, trzymajace poziom czasopismo, niz spektakularne porazki dobrych pomyslow, ktore nie znalazly poparcia wsrod wiekszej liczby nabywcow.

Choc z drugiej strony... Wydania Specjalne Fantastyki chyba sprzedaja sie wystarczajaco dobrze, skoro utrzymuja sie na rynku, ale tez i eksperymentowania specjalnego przy nich nie ma.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Łowca L.A.2020 
Frodo Baggins


Posty: 113
Skąd: Los Angeles
Wysłany: 17 Maj 2006, 14:54   

Cytat
Bo widzisz Łowco wszystkim chodzi o to samo, żeby nasza gazetka była jeszcze lepsza, jeszcze piękniejsza, jeszcze ładniejsza i żeby można z nią ... A nie sorki to nie ta bajka.


ależ ja to doskonale rozumiem, - jakiś czas temu wyłożyłem swoje chętki dotyczące np: szkiców - lecz stawki wydawnicze jak dotychczas są nie do ruszenia. a bez nich „nic”.
Zastanawia mnie jakie manipulacje uczynili ludzie z „G. Wyborczej” że taki ogrom stron sprzedają za 1,50 pln?
_________________
Nie lękajcie się śmierci, to tylko przejście do piekła.
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 17 Maj 2006, 15:04   

Może dopłacają do interesu?
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 17 Maj 2006, 15:08   

Mają dużo czytelników, własne drukarnie itd. :)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 17 Maj 2006, 15:12   

Ida na przetrzymanie z Dziennikem, stac ich
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Maj 2006, 15:18   

Łowco, dokładnie jak powiedział gorat: porównaj nakłady czasopism. I orientacyjne zyski.
A czasopismo wydawane przez NURSa to jednak bliżej hobby jest, jesem pewien, że z tego NURS nie żyje (choć grosz pewnie ma, a co! ;) ).
Dlateg tez wiem, żę raczej nie będzie nic z marzeń o dvd z serialami...
Ale co to za świat bez marzeń ;)
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 17 Maj 2006, 15:20   

Rzecz w tym, że czasem można sobie za wiele wyobrazić, i wtedy nie jest przyjemnie :evil: :mrgreen:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 17 Maj 2006, 15:20   

Marzenia o przyszłości SF&DSFWEFWERF czy jakoś tak :wink:
- ma 180-220 stron
- zszywany i z grzbietem
- mocny big
- min 1 debiut
- treść - zarówno opka jak i puby tak jak teraz
- choć pół strony korespondencji z czytelnikami
- Maks na dwie strony
- pasek Rodiona na stałe
- może być nawet wkładka reklam - pod warunkiem, że przy zszyciu będzie perforacja
:mrgreen:
- wywiad z autorem - ale max pół strony
- cena jednocyfrowa
- konkursy, konkursy, konkursy

BTW, miało tu być ful konkursów, one są gdzie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group