Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukiwany żywy... do RPG
Autor Wiadomość
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 17:13   Poszukiwany żywy... do RPG

Jest sprawa. Razem ze znajomym robimy system RPG. Wiem wiem, wielu robiło ;) Ale czemu nie my też? Można spróbować, pobawić się.
Dlatego jest sprawa: dwóch to za mało jak na poważną robotę. Dlatego warto poszukać jeszcze trzeciego. A gdzie indziej, jak nie tu ;) ?
A więc tak: płeć obojętna, wiek obojętny, narodowość obojętna, kolor skóry - mile widziany każdy poza białym (żeby mnie o rasistowskie poglądy nie oskarżyli ;) ). Jest mi obojętne kto się zgłosi. Może to być 10 letnia dziewczyna i 64 letni staruszek. Stawiam jeden warunek - ten ktoś wie, co to gry RPG, niekoniecznie grał, ale kojarzy z czym to się je, jak się do tego zabrac mniej więcej.
I chce się temu komuś popracować, popomagać, a nie tylko chwila przyjemności, a potem olać sprawę.
No i jeszcze jedno - zainteresowanie sci-fi, bo w takich klimatach będzie system osadzony.
Jest ktoś chętny? Proszę się zgłosić na PW albo gg albo tlena, albo maila. Wszystko mam pod postem podane jak na dłoni :) Mile widziane też parę słów o sobie, żebym wiedział z kim mam pracować :)
Serdecznie zaprazsam! Wszechświat stoi przed nami otworem! Tylko trzeba wyciągnąć po niego rękę.
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 20:07   

Czyli co? Jaby wyskoczył taki Iscariot na ten przykład, który pojęcia bladego nie ma to tez by było dobrze? :?
Pako, a opisz coś więcej co wy tam kombinujecie, bo lubie czytac o takich projektach i inicjatywach społecznych :)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 20:16   

A na razie nie opiszę. Na razie za wcześnie, a stwierdziliśmy, że póki projekt jako tako się nie wykrystalizuje to jak najmniej o nim mówimy na zewnątrz. Ale potem - jak najbardziej się pochwalę :)
Iscariote taki tez by się przydał. Byle by miał pojęcie o fantastyce, byle by ogólnie chociaż kojarzył, jak się gra w gry RPG (baaardzo ogólnie chociaż). No i byle chciał się przydać, oceniając nasza pracę, mówiąc co i jak. Jak chcesz - odezwij się na gg.
Tym samym ogłaszam nabór chwilowo przerwany :) Szybko poszło :)
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 20:20   

Pako, polecam lekturę starych numerów MiM. Jest tam cała masa świetnych pomyslów.
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 20:34   

Te autorskie systemy, nikt nie wie, o co w nich chodzi, łącznie z twórcami:) Ale powodzenia życzę, tym bardziej, że też pracuję razem z małżonkiem nad systemem, w klimatach fantasy (mniej więcej:)))
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 20:35   

Ta.. a skąd ja takie rzeczy pobiorę :)
Pomysły mamy, zrobi się. No ale teraz już tu cicho.. ;)

Mirio - nie robimy nowofalówki :) Robimy system pełną gębą :) A wam powodzenia życzę :)
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 20:38   

Qurcze! Wychodzi, że tu chyba każdy ma na koncie jakiś system! :roll: :P
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 20:42   

Nie wiem, co to jest nowofalówka, ale usiłowałam kiedyś grać w autorski system ( bardzo ciekawy zresztą). Po prostu nie byłam w stanie się połapać, bo autor wymyślił strasznie rozbudowany i niepodobny do niczego świat :| I tylko on miał frajdę z gry :?
Ostatnio zmieniony przez Miria 17 Kwietnia 2006, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 20:43   

Sam już jeden zrobłem. Totalnie... hmmm... grafomańczy :P Ale wtedy nie wiedziałem co to RPG :)
A teraz to już coś poważniejszego będzie. Mam nadzieję, że do końca dobrniemy :)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 20:46   

Nowofalówki to systemyu oparte na pomyśle. Na przykład wszyscy są MG, albo MG się zmienia często. Albo coś dziwnego jest zupełnie.
Ale koniec już, dość, bo zaraz zacznę gadać, a obiecałem sobie, że nie mogę :)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 21:29   

No to się wPAKOwałem jak to mówią starzy górale gdzieś pod Zakopanem :mrgreen:
Pako nic zdradzić nie chce (rozumiem go w pełni) to może Miria nam opisze co i jak w jej projekcie? 8)
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 21:33   

Cytat
Ta.. a skąd ja takie rzeczy pobiorę
Co ? stare MiM-y? Mam praktycznie wszystkie "stare" numery, choc w różnym stanie :|
Sopro jest ogólnych porad co do RPG, ale raczej nie pod kątem tworzenia własnych systemów. Bardziej jak prowadzić, jak grać.
 
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 21:34   

Może Miria opisze, ale nie dzisiaj, bo dzisiaj nie ma siły pisać długich postów. Nawet ocenić opowiadań mi się nie chce, znów zostanę z tym na koniec miesiąca :roll:

Poza tym, to nic specjalnie odkrywczego. Świat to miks Kresa i Brzezińskiej z elementami własnymi. Ostatnio utknęlismy na mechanice, bo mąż lubi komplikować a ja upraszczać. :)
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 21:40   

Hauer, przyznasz, ze skoro Pako chce robić system w klimacie SF, to lektura " Strefy smierci" mogłaby podsunąć mu kilka dobrych pomysłów?
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 21:44   

Ano tak.
Podobnie jak w ogóle lektura SF :)
Szkoda, ze jakos tak zawiesili ta "Strefe Śmierci". Nie bardzo było wiadmo co do czego i jakos pomysł upadł. A zapowiadało się nieźle.
 
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 21 Kwietnia 2006, 21:20   

No i te klimatyczne grafiki Mr Grzechnika... mióóóód *wzdech*

Sam też 'piszę' (bo leżą odłogiem) dwa-trzy światy... Mechanika? *fuj* ;)
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
Indy 
Magneto


Posty: 3030
Skąd: Znad morza Bałtyckiego
Wysłany: 22 Kwietnia 2006, 21:08   

No tak fajnie że dopiero teraz zauważyłem ten temat, achhhhh ten mój refleks.....

Ja bardzo chętnie pomoge bo o systemach RPG wiem już swoje :D :D TAKŻE JAKBY CO TO JA CHĘTNY!!
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Kwietnia 2006, 22:35   

Oo to ja tak może wieści z frontu. Chłopaki odwalają tam kawał naprawde dobrej roboty.
Aż się zdziwiłem. Profesjonalizm jak się patrzy, a mimo to fajna atmosfera. :wink: respekt
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23 Kwietnia 2006, 10:51   

E... przesadzasz. To amatorka kompletna jest. Ale temat martwy już jest. Nikogo więcej na razie nie szukam. Jakby co, to się odezwę :)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Kwietnia 2006, 15:54   

Skromniacha :mrgreen:
 
 
Albion 
Kapitan Kirk


Posty: 1127
Skąd: Warsaw City
Wysłany: 7 Maj 2006, 20:23   

Hauer napisał/a
Szkoda, ze jakos tak zawiesili ta Strefe Śmierci. Nie bardzo było wiadmo co do czego i jakos pomysł upadł. A zapowiadało się nieźle.


Święte słowa - w okresie jak w starych MiMach były przygody do "Strefy" ja zaczynałem przygodę z RPG. Oprócz Warhammera (standard chyba wszyscy znają) właśnie w "Strefę" próbowałem się z kumplami bawić. System był naprawdę OK. A potem słuch o nim zaginął... Szkoda... I nikt jak dotąd nie pomyślał o reanimacji - a warto by było.
_________________
"Historia uczy tego, że ludzie niczego nie uczą się z historii"
(\_/)
(O.o) This is Bunny. Add Bunny to your signature
(> <) to help him achieve world domination.
 
 
Albion 
Kapitan Kirk


Posty: 1127
Skąd: Warsaw City
Wysłany: 7 Maj 2006, 20:28   

Co do tworzenia systemów autorskich, to ja mam stosunek mieszany. Grałem w dwa takie twory i dwa razy się mocno sparzyłem.

Podejrzewam, że większość osób czytała "Czarną Kompanię" Glena Cooka, lub grało w PC-towego MYTH'a. To są dwa światy, z których naprawdę warto stworzyć fantastycznego RPG. Od dłuższego czasu sam próbuję, choć ze wstydem przyznaję, że proza życia nieco mój zapał ostudziła -praca, praca, praca........
_________________
"Historia uczy tego, że ludzie niczego nie uczą się z historii"
(\_/)
(O.o) This is Bunny. Add Bunny to your signature
(> <) to help him achieve world domination.
 
 
Indy 
Magneto


Posty: 3030
Skąd: Znad morza Bałtyckiego
Wysłany: 9 Maj 2006, 16:07   

Heh. Warhammera każdy zna kto tylko grał w RPG. Ale tuż po nim bardzo znany jest D&D.
CO do autorkich systemów to jest kilka bardzo fajnych.
 
 
 
Albion 
Kapitan Kirk


Posty: 1127
Skąd: Warsaw City
Wysłany: 9 Maj 2006, 16:41   

Jak pisaem na systemach autorskich mocno się zawiodlem...
Jakie masz na myśli?
_________________
"Historia uczy tego, że ludzie niczego nie uczą się z historii"
(\_/)
(O.o) This is Bunny. Add Bunny to your signature
(> <) to help him achieve world domination.
 
 
Łowca L.A.2020 
Frodo Baggins


Posty: 113
Skąd: Los Angeles
Wysłany: 10 Maj 2006, 00:21   

No dobrze Pako
Ale piszesz bardzo mało na temat realiów tej przyszłości którą chcesz stworzyć.
W jakim kierunku ma iść System: konsumpcyjnego Cyberpunka, czy Neuroshimy?.
Musisz dać jakieś ramy bo odmian SF jest wiele.
_________________
Nie lękajcie się śmierci, to tylko przejście do piekła.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 10 Maj 2006, 09:44   

Właśnie o to chodzi, że nie chcę nic powiedzieć. Na razie team mamy pełny, nowych więc nie przyjmuję. To po pierwsze, gdyby ktoś chciał się załapać ;)
A co do reklamy, opisów systemu itp, to dopiero, jak będziemy mieli dokładnie ustalone, bo na razie jest to faza, że wszystko może się zmienić jeszcze.
 
 
Łowca L.A.2020 
Frodo Baggins


Posty: 113
Skąd: Los Angeles
Wysłany: 10 Maj 2006, 10:40   

Pytam o realia przyszłosci bo ciekawi mnie jak bardzo konkurencyjny będzie ten świat nad którym pracujecie w starciu z juz istniejacymi przyszłościowcami RPG. Jest Cyberpunk, jest świetna Neuroshima, jest krwawy Fallout - ciężko rywalizować z tymi projektami.
Trudno jest wymyśleć coś nowego jedynego w swoim rodzaju, tak by nikt nie przyczepił sie i nie powiedział "wzorujecie się na tym, tamtym i owamtym".
Na tym polu krytyka może byc ostra ze strony aktywnych RPG-owców.
_________________
Nie lękajcie się śmierci, to tylko przejście do piekła.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 10 Maj 2006, 10:43   

Hmm... zobaczymy, jak bedize, jak już będziemy mieli co nieco ustalone na pewniaka. Na arzie nic nie zdradzę :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group