Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Komiks w "SFFH"?

Czy komiks W "SFFH" ma możliwośc zaistnienia?
Tak
80%
 80%  [ 75 ]
Nie
12%
 12%  [ 12 ]
Jest mi to obojętne
5%
 5%  [ 5 ]
A co to jest komiks?
1%
 1%  [ 1 ]
Głosowań: 93
Wszystkich Głosów: 93

Autor Wiadomość
draken 
Sky Captain


Posty: 184
Skąd: psu z gardła wyjęty
Wysłany: 1 Maj 2006, 09:46   

Cytat
. Niby wszyscy wiedzą, że śmiesznę ale nikogo to nie bawi.

gratuluje wiedzy, o tym co się dzieje w moich zwojach mózgowych :twisted:
w sumie to jednak fajnie - dowiedzieć się, ze nie należy się do kategorii wszyscy
zawsze chciałem być outsiderem :mrgreen:
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Maj 2006, 12:52   

Gratuluję czepiania się słówek i pisania niczego nie wnoszących postów. W sumie to jednak fajnie dowiedzieć się że ma się nieco więcej rozumu niż niektórzy inni.

A co do forumowego komiksu Rodiona w SF - bez jaj. Forumowiczów jest kilkaset, czytelników kilka tysięcy (może kilkanaście, nie wiem). Nie strzelę chyba kulą w płot, gdy stwierdzę że czytelnicy nie będący internautami (i członkami forumowej społeczności) mają w efezie zalatujące kółkiem wzajemnej adoracji komiksy o forumowiczach SF. Żeby to jeszcze było odkrywcze artystycznie - może. Ale wystarczy wziąć do ręki pierwszą lepszą 'Kryształową Szpadę' i już mamy 'talentu' Rodiona aż nadto.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 1 Maj 2006, 15:27   

...a ja myslałem że chodziło o ten komiks z promem.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 1 Maj 2006, 15:42   

Sasori, SFFH nie czytuję. Ale czytałem parę komiksów Rodiona (jeden.. na necie gdzieś był). Ale styl Rodiona mi się podoba. Czy ma talent? Cholera, Van Gogh to to nie jest, ale łądne rysunki. Podobają mi się. Więc też tak pochopnie nie mów: beztalencie :)
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Maj 2006, 16:20   

Cytat
...a ja myslałem że chodziło o ten komiks z promem.

A ja myślałem że napisałem wyraźnie:

Cytat
A co do forumowego komiksu Rodiona w SF - bez jaj.

Piłem do tych ukazywanek forumowiczu w komiksie.

Pako - sęk w tym, że wcześniej skojarzyłem ten rodionowski pasek z rysunkami Didier Crisse'a. Przyjechałem własnie na długi weekend do matuli i wygrzebałem na strychu "Kryształową Szpadę" i zauważyłem, że inspiracja Rodiona była niebezpiecznie bliską brzydkiemu słowu na "p", którego każdy szanujący się artysta boi jak ognia.

Generalnie mnie to rybka, jakie rzeczy lecą w SF, gdyby nie jedno - jak płachta na byka działa na mnie rozpływanie się nad twórczością osób tylko dlatego, że się te osoby zna/nie ma się pojęcia o komiksach itepe.

Złośliwy ze mnie fjut. (tak, tak, bez osobistych wycieczek, nawet jeśli dotyczą mnie samego)
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 1 Maj 2006, 16:25   

Wiesz.. u mnie to jest tak: o komiksach zielonego opjęcia nie mam. Ale Rodionowe mi się podobały normalnie. I nie mam zwyczaju chwalenia kogoś, bo go znam. Anko i Dzejes moga potwierdzić.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Maj 2006, 23:22   

Sasori, ten pasek jest reklamą forum, nie samoistnym bytem, i jako taki doskonale zafuncjonował. A co do inspiracji, to wiesz, że Polch w stylu wyglada identycznie, nie podobnie nawet, jak pewien pan z Zachodu :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Maj 2006, 06:20   

Draken rzekł

Cytat
gratuluje wiedzy, o tym co się dzieje w moich zwojach mózgowych :twisted:
w sumie to jednak fajnie - dowiedzieć się, ze nie należy się do kategorii wszyscy
zawsze chciałem być outsiderem


Nie wiem co się dzieje w twoich zwojach. Użyłem pojęć wszycsy i nikogo z punktu widzenia socjologii. W "nauce" tej jeśli 2/3 lub więcej badanych osób wykazuje wspólną cechę to jest to socjologiczne prawo (ot, taka to nauka).
Dla precyzji. Rysunek mi się podoba, dowcip uważam za mierny.

Chęć bycia outsiderm to, jak sędzę, pewnego rodzaju kompleks. Albo dzięki jakimś cechom człowiek jest trochę różny od reszty i jest to naturalne albo ma w planie "inność" i wtedy jest to żałosne.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
draken 
Sky Captain


Posty: 184
Skąd: psu z gardła wyjęty
Wysłany: 2 Maj 2006, 06:52   

Redaktor Naczelny SFFiH w temacie o ilustracjach w piśmie napisał:
Cytat
Mów za siebie, nie za jakiś wyimaginowany ogół, bedzie łatwiej rozmawiać.

i to doskonale podsumowuje CO chciałem powiedzieć
taki styl wypowiedzi (wszyscy, nikt, zawsze, każdy) jest przeze mnie tępiony na innym forum jako nie spełniający norm poważnej dyskusji
i nie przekonuje mnie twierdzenie , ze 2/3 to już wszyscy (a skąd wiesz, ze 2/3 tak myśli?)

odnosiłem się do tej wypowiedzi
Cytat
Jestem za ale pod warunkiem, że będzie to dwie do czterech stron, nie więcej. Nikitycz w nr 6 super ale, niestety, komiks Rodiona to kiepścizna, stracona strona. Taki intelygencki żart na siłę. Niby wszyscy wiedzą, że śmiesznę ale nikogo to nie bawi. Myślę, że lepiej wrzucić coś okazjonalnie ale za to konkretniej.


wytłuściłem kawałek który wskazał mi , ze rozmowa (wypowiedź) tyczyła się komiksu z promem, a nie reklamówki forum
bo reklamówkę forum uważałem raczej za żart rysunkowy, a nie pełnoprawny komiks o którym warto dyskutować (tym bardziej, ze prawie nikogo tu nie znam i zart do mnie nie trafił, bo nie był do mnie skierowany)
moze Fidel-F2 by uścislił, o co mu chodziło i wtedy zaczniemy od początku
i moze tym razem bez obrażania osób które ośmielają się mieć inne zdanie :twisted:

a w temacie: komiksy Rodiona jak do tej chwili podobają mi się (mówię o całostronicowych) a to dlatego, ze są inne. ma człowiek ciekawe poczucie humoru. pytanie, na ile starczy mu pomysłów by taki styl "dialogów z daleka" ciągnąć
jak na razie - ode mnie - :bravo
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Maj 2006, 06:58   

Max: poznajesz tego typa? :twisted: I coś dla Ciebie z zaproszeniami na Polcon :mrgreen:

Przepraszam za offtopa, ale nie mogłem się powstrzymać :D
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Maj 2006, 07:55   

1. Jasne, że chodziło o komiks z promem. Reklamówka Forum to reklamówka i dobrze, że podana w sympatyczny sposób. :bravo A, że jest potrzebna ja jestem najlepszym przykadem. Nie wiedziałem nic o istnieniu forum i gdy mnie coś wkurzyłeo w SF to napisałem elaborat na redakcyjnego maila prosto do NURS-a. Po kilumailowej wymianie zdań otrzymałem poradę gdzie można swobodnie się wypowiedzieś w palących sprawach. I jestem.

2. Tępienie stylu. Przed każdym zdaniem z :wszyscy, nikt, zawsze, każdy wstaw IMHO
i gra ( swoją drogą oświadczam, że każda moja wypowiedź jest IMHO).

3. Wciąż uważam, że dowcip w tym komiksie jest typu: Niby wszyscy wiedzą, że śmieszne ale nikogo to nie bawi. IMHO.

4. 2/3. Mam takie przekonanie.

5. Nie staram się obrażać osób które mają inne zdanie. Uwaga dotycząca outsiederów to spostrzeżenie ogólne. Zakładam jednak, że obraziłem Cię sugestią, jakobyś posiadał kompleksy. Przepraszam w takim razie, choć nie uważam, zeby to był powód do obrażania się. Sam mam kilka kompleksów ( jak wiekszość chyba) z którymi walczę z różnymi efektami. Naturalnie nie staram się o nich specjalnie opowiadać.

6. Też uważam, że stadem to barany.

Pozdrawiam
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
draken 
Sky Captain


Posty: 184
Skąd: psu z gardła wyjęty
Wysłany: 2 Maj 2006, 08:15   

ad 1 - w takim razie nie wiem, czego sie tak przyczepił kolega Sasori
ad 2 - IMHO "IMHO" niczego tu nie załatwia :D Twoim zdaniem wszyscy tak twierdzą, a ja odpowiadam, ze nie wszyscy, bo ja nie (i jeszcze kilka osób, co widać chyba nawet na tym forum)
ad 3 - j.w.
ad 4 - IMHO statystyka mówi coś innego :roll:
ad 5 - sugerowanie outsiderstwa "na siłę" (co rzeczywiscie jest załosne). ale po przeczytaniu swojego posta, rzeczywiscie tak to mogło wygladać, jakbym chciał nim zostać. a to nie tak - cieszę się jak nim zostaję, a nie zostaję nim aby się z tego cieszyć :mrgreen:
a kompleksów mam całą masę :(
ad 6 - i jeszcze kilka innych stworzeń :D

takze pozdrawiam
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Maj 2006, 08:27   

Jaka statystyka?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Maj 2006, 08:46   

draken
Cytat

a kompleksów mam całą masę :(


taaaa... i dla tego potrafisz zrobić przysiad na jednej nodze, a drugą załozyć za głowę.... szkoda, że nie ma zdjęcia jak w Łodzi to robiłeś... :mrgreen:
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Maj 2006, 13:22   

Pielięgniarka skrobnął:
Cytat
Sasori, ten pasek jest reklamą forum, nie samoistnym bytem, i jako taki doskonale zafuncjonował. A co do inspiracji, to wiesz, że Polch w stylu wyglada identycznie, nie podobnie nawet, jak pewien pan z Zachodu :)

Znaczy, pasek nie zostanie stałym elementem pisma? To ja przyklaskowawszy.

Przyznam szczerze, że nie wiem czy i od kogo zwala Bogusław, ale mam go w efezie - bo to snobistyczny, odwalający manianę buc (tak, tak, żadnych personalnych wycieczek, nawet na buców). Zresztą, nie ważne kto się kim "inspiruje" (słówko z uszami, bo rozmawiamy przeca o mrocznej stronie inspiracji :) ), ważne że jest to proceder równie fajny co uprawianie miłości cielesnej z martwą wiewiórką.

Drugi komiks Rodiona (ten z promem) był za to luźny (ale o tym juz pisałem).
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Maj 2006, 14:04   

hmmm... Sasori wydawało mi się że zielonego mogą używać tylko moderatorzy - czyżbyś modem został?
Szacuneczek.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Maj 2006, 14:50   

Sasori rzekł

Cytat
jest to proceder równie fajny co uprawianie miłości cielesnej z martwą wiewiórką.


Seksu nie uprawiałem ale za to zrobiłem rosół z wiewiórki. Oczywiście nie była już wtedy żywa :oops:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Maj 2006, 15:24   

Sasori, nie używaj w postach zielonego koloru i sprawdź sobie w słowniku kto zacz, buc. możesz się zdziwić.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Maj 2006, 16:38   

Cytat
Sasori (...) czyżbyś modem został?

Nie, jaja sobie robię. Poza tym jak to: "szacuneczek"? Wielki mi powód do radochy - móc edytować ludziom wypociny i smyrać zielonym kolorem w stylu "kończyć ten oftop bo normalnie wam wlepię karniaka"? Phi.



Fidel - a z futra pokrowiec na komórę! Ludzie nie wiedzą co dobre.

Robert - mniejsza o "buca".
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Maj 2006, 17:08   

Cytat
Sasori: Nie, jaja sobie robię.

Sasori dostanie bana, Sasori dostanie baaana .....
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2 Maj 2006, 17:16   

Albo warna...
Sasori - ja tak z mojej pozycji admina na trzech forach, byłego moda na jednym. Moderator ma ważną funkcję. w 90% wypadków nawet nie wiesz, że on coś zrobił. Więc się nie rzucaj. Bo robisz z siebie głupka moim zdaniem.
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Maj 2006, 19:27   

A ty moim zdaniem oftopujesz i zaraz zjawi się ktoś pełniący ważną funkcję i zrobi się tu zielono jak w maju.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Max Bohdanowski 
Ojciec Nikitycza


Posty: 312
Skąd: Dniepropetrowsk
Wysłany: 2 Maj 2006, 21:59   

mawete napisał/a
Max: poznajesz tego typa? :twisted: I coś dla Ciebie z zaproszeniami na Polcon :mrgreen:

Przepraszam za offtopa, ale nie mogłem się powstrzymać :D


Oczywiscie, ze poznaje Macka! :) I bardzo sie ciesze ze sie wrescie usmiecha. Bo ostatnio byl bardzo zmeczony i smutny. Przekaz dla niego najserdeczniejsze pozdrowienia i powiedz, ze wszyscy nasi tez mu bardzo wdzieczni za przyjecie w Lublinie. Nikt nam tego nigdy wczesniej nie robil. Maciek sie przejmowal, ale zbednie, bo nikt nigdy nas tak zagrzerbiscie nie traktowal. Jestesmy mu wdzieczni za wszystkie troski! Niech sie nie martwi. I jesli bedzie mial mozliwosc, niech przyjezdza do Dniepropietrowsku - bedzie mial sporo dobrych wspomnien!

Ha! A czemu w slowie C*H*U*J przekreciliscie Y? ;)
_________________
(\_/) My life is dead, but I not yet
(O.o) Pomagam Banniemu
(> <) w jego drodze ku dominacji Swiatowej
 
 
Max Bohdanowski 
Ojciec Nikitycza


Posty: 312
Skąd: Dniepropetrowsk
Wysłany: 2 Maj 2006, 22:08   

I w ogole Maciek Sokal jest fajny czlowiek i dobry Przyjaciel. Gdziekolwiek na Ukrainie moze sie czuc jak w domu. Pisz-dzwon i NO PROBLEMO!
_________________
(\_/) My life is dead, but I not yet
(O.o) Pomagam Banniemu
(> <) w jego drodze ku dominacji Swiatowej
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Maj 2006, 08:56   

Max: ja też go b. lubię - sporo piwa razem wypiliśmy. Pozdrowienia przekażę. Opowiadał że nieźle się bawiliście :D
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 4 Maj 2006, 09:13   

offtop tu się robi, więc Max, mawete - sio stąd z tymi pogaduszkami
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Maj 2006, 09:50   

Czarny: oki, sorki :D
 
 
Sirroco 
Frodo Baggins


Posty: 128
Skąd: z kątowni
Wysłany: 26 Stycznia 2008, 17:26   

SFFiH bez komiksów to już nie to,mam nadzieje że jakieś się pojawią.
_________________
WSZYSTKIE BŁĘDY ORTOGRAFICZNE, INTERPUNKCYJNE I GRAMATYCZNE ZOSTAŁY POPEŁNIONE ŚWIADOMIE I Z PREMEDYTACJĄ!
www.erepublik.com
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Stycznia 2008, 17:43   

Sirroco napisał/a
SFFiH bez komiksów to już nie to,mam nadzieje że jakieś się pojawią.
trochę przesada ale coś jest na rzeczy
NURSie, jakieś plany komiksowe w SF?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 26 Stycznia 2008, 20:45   

Popieram pomysł powrotu komiksu.
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group