Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Roboty na wielbłądach, czyli fantastyka spełniona?
Autor Wiadomość
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16 Października 2005, 19:48   Roboty na wielbłądach, czyli fantastyka spełniona?

Oto przykład spełnionego SF, roboty w służbie człowieka, a nawet wielbłąda :)

Zdalnie sterowane, humanoidalne roboty po raz pierwszy zastąpiły w czwartek ludzi jako dżokeje na wyścigach wielbłądów w Kuwejcie. Zdecydowano się na takie rozwiązanie w związku z uchwalonym ostatnio zakazem zatrudniania chłopców jako dżokejów.
Dwadzieścia pięć robotów szwajcarskiej produkcji pokonało na wielbłądach 10-kilometrową trasę wyścigu, zorganizowanego przez prestiżowy Kuwait Camel Racing Club. Roboty wielkością i kształtem przypominają małych chłopców.

Eksperyment był bardzo udany. Przedstawiciele władz Kuwejtu podkreślają, że w sezonie wyścigowym, rozpoczynającym się 14 października, będą wykorzystywane wyłącznie roboty.

W lipcu podobne roboty zadebiutowały jako dżokeje na eksperymentalnych wyścigach wielbłądów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zdecydowano się na to w reakcji na międzynarodowe potępienie praktyki wykorzystywania w wyścigach dzieci, nierzadko importowanych specjalnie jako dżokeje, m.in. z Pakistanu i przetrzymywanych w warunkach, krytykowanych jako niewolnictwo.

Pełen odjazd :)
Znacie jakiegoś autora SF, który by coś tak szalonego wymyślił? :D
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 16 Października 2005, 19:55   

hmm... chciałbym zobaczyć tego "robota"...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Października 2005, 20:01   

O ile dobrze pamiętam, to czytałem gdzieś artykuł o robotach policyjnych w Japonii. "Pracują" w centrach handlowych i chyba już wyłapały paru winnych wykroczeń.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16 Października 2005, 20:44   

Dunadan napisał/a
hmm... chciałbym zobaczyć tego robota...


Ja też :) )) zafrapowało mnie to, bo w "Rycerzu bezkonnym" mój Fillegan ma fioła na punkcie wielbłądów :D

Logan napisał/a
O ile dobrze pamiętam, to czytałem gdzieś artykuł o robotach policyjnych w Japonii. Pracują w centrach handlowych i chyba już wyłapały paru winnych wykroczeń.


Rajunciu... A w jaki sposób one pracują?
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 16 Października 2005, 22:10   

IMHO w żaden sposób - to jakby takie atrapy chyba...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16 Października 2005, 22:33   

Dunadan napisał/a
IMHO w żaden sposób - to jakby takie atrapy chyba...


No właśnie dlatego pytam Logana - w łepetynie mi sie nie chce pomieścić ta ich "praca".
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Października 2005, 05:39   

Z tego co pamiętam, gdyż artykułu odnaleźć nie potrafię, jeździło toto po wyznaczonych trasach i strzelało fotki. Spróbuję jeszcze poszukać, ale ciężko znaleźć.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Października 2005, 16:57   

Hmm.. bardzo ciekawe. Też chciałbym się o tym czegoś więcej dowiedzieć, albo jakieś fotki zobaczyć. Niezależnie, czy tego wielbłądziego jeźdźca, czy tego japońskiego policjanta. Najlepiej to obu. No, no. Ktoś tam egzoszkielet robi, z tego co pamiętam, to całkeim skutecznie, teraz roboty. Kto wie, co będzie się działo na ulicach za parę lat.
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Października 2005, 18:13   

Jak wygląda pierwszy bojowy egzoszkielet możesz zobaczyć teraz. :)



Więcej szczegółów i linki do filmików Tutaj .
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Października 2005, 18:45   

E.. link nie bardzo działa. Przynajmniej mi się tak wydaje ;)
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Października 2005, 18:48   

Działa, działa. W każdym razie wejdź na www.hacking.pl i szukaj we wrześniowym archiwum.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17 Października 2005, 18:53   

Logan napisał/a
Jak wygląda pierwszy bojowy egzoszkielet możesz zobaczyć teraz. :)


Robi wrażenie...
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 17 Października 2005, 19:15   

Prawie jak z "Gwiezdnych Wojen" :D
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17 Października 2005, 19:42   

Margot napisał/a
Prawie jak z Gwiezdnych Wojen :D


Mnie się bardziej skojarzył z "Aliens" i tym mechanizmem, do którego weszła Ripley...
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 17 Października 2005, 20:01   

To był chyba jakiś podnośnik... swoją drogą - tragedia :D nieźle się lałem jak oglądałem filmik... TAk się zastanawiam - przecież zbudować takie urządzsenie jak w Aliens nie byłoby jako strasznie trudno... żyroskop tu i tam, jakieś ciekawsze rozwiązania mechaniczne i mech gotowy ;)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17 Października 2005, 20:05   

Dunadan napisał/a
To był chyba jakiś podnośnik... swoją drogą - tragedia :D nieźle się lałem jak oglądałem filmik... TAk się zastanawiam - przecież zbudować takie urządzsenie jak w Aliens nie byłoby jako strasznie trudno... żyroskop tu i tam, jakieś ciekawsze rozwiązania mechaniczne i mech gotowy ;)


Film taki sobie, wolę nr 1, a potem nr 3.
Ale co do tych podnośników, ja sądzę, że oni korzystali z czegoś, co istnieje. Może w nieco mniejszej skali.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Marca 2006, 17:06   

Dawno nic nowego nie było, więc odgrzewam:

Cytat

Armia amerykańska zamierza uzbroić swoje oddziały stacjonujące w Iraku, w nowego robota o nazwie SWORDS, wyposażonego w karabin maszynowy. Zdaniem niektórych komentatorów, narusza to nieformalne prawa robotyki opisane w książkach Assimova, z których pierwsze zakazuje robotom krzywdzenia ludzi.

SWORDS (Special Weapons Observation Reconnaissance Detection Systems) nie przypomina człowieka - jest to pojazd gąsienicowy z zamontowanymi karabinami M249 lub M240, które strzelają z prędkością odpowiednio 750 i 1 tys. nabojów na minutę.

Robot będzie komunikował się z centrum dowodzenia za pomocą fal radiowych. Jak zapewnia komunikat wojska, decyzję o podjęciu ostrzału wrogiej pozycji podejmie zdalny operator maszyny, a nie sam robot, zatem nie jest to mechanizm całkiem autonomiczny.

Jak informuje serwis Technovelgy.com, przedstawiciele amerykańskiej armii planują również wprowadzenie bardziej mobilnego interfejsu do kontroli mechanicznego żołnierza, składającego się z niewielkiej konsoli oraz okularów z projekcją trójwymiarową.

Zdjęcie robota do zabijania można zobaczyć m.in. w serwisie Technovelgy.com.


Jak widać, roboty, tak jak i ludzie, mogą mieć różne oblicza i dużo bardziej sympatyczne ma ten, opisywany niedawno na łamach DI - stworzony przez niemieckich studentów robot-barman.


Pełny tekst znajduje się tutaj.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 16 Marca 2006, 07:48   

Wystarczy popracować nad obudową i będzie wyglądał jak
ten
Twórcy termiantora antycypowali ;-)
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 7 Kwietnia 2006, 08:02   

Cytat
Ta futurystyczna maszyna, której cena wynosi 36 mln jenów [ok. 345.000$] ma 3.40m wysokości, waży 1000 kg, rozwija prędkość 1.5 km/h.
Zdecydownie musza go dopracować. Jak go lepiej uzbroja, opancerza i bedize biegac coanjmniej 80 km/h to zacznie byc groźny. Na razie jet smieszny :lol:
 
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 7 Kwietnia 2006, 08:04   

co do robotów na wielbłądach to najbliższe temu sa Starwarsy :) Zgodzicie się ?
 
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 7 Kwietnia 2006, 09:13   

Zastosowanie tego typu maszyn na polu walki jest tak naprawde bardzo problematyczne.
W swej obecnej formie nadaja sie one tylko do służby wartowniczej i patrolowej oraz w ograniczonym zakresie do zadań zwiadowczych.
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 7 Kwietnia 2006, 14:17   

Cytat
Zastosowanie tego typu maszyn na polu walki jest tak naprawde bardzo problematyczne.
W swej obecnej formie nadaja sie one tylko do służby wartowniczej i patrolowej oraz w ograniczonym zakresie do zadań zwiadowczych.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ale zwiad :lol: :lol: :lol: :lol: z prędkościa 1,5 km/godzinę i to ledwo przesuwajac nogi po płaskim podłozu. Juz go widze na podmokłej łace albo jak pokonuje krawęznik pod moim domem o płocie nie wspominając. Na razie to takie maszyny nadaja się tylko do jednego: do pobudzania wyobraxni fantastów :lol:
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 7 Kwietnia 2006, 21:29   

Hauer, zwiadowcy SEALa poruszają się ze średnią prędkością około 1km/h :) Im to wystarcza w zupełności :)
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 7 Kwietnia 2006, 21:58   

Pako, alez oni poruszają się zupełnie inaczej. Po pierwsze to nie zawsze poruszaja się tak wolno, a po drugie robia mnóstwo róznych innych rzeczy, dlatego im to tyle zajmuje. ...a puśc sobie filmik jak "to cos" chodzi :D
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 7 Kwietnia 2006, 22:11   

Ja to sobie wyobrażam, jak to chodzi powoli ;) Tak tylko zażartowałem :)
Ale wiesz, po kolei - najpierw kiepska wersja, potem będa lepsze i lepsze. Pierwsze samochody też były wolne jak diabli :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group