Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Mam Talent PL S01
Autor Wiadomość
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 2 Listopada 2008, 21:49   Mam Talent PL S01

Własnie obejrzałem sobie dotychczasowe odcinki polskiej edycji. Wiem, że komercha, kicz i tak dalej, czy w ogóle ktoś jeszcze to oprócz mnie oglądał i czy można z tego zrobić jakiś temat do dyskusji?

Otworzyłem wątek, bo przyznam, że Klaudia Kulawik zrobiła na mnie wrażenie dość piorunujące, a z tego co czytam w necie, to nie tylko na mnie.

Natomiast ta druga finalistka, Paulina Lenda, oprócz tego że jest bardzo ładną dziewczyną, to jakoś niespecjalnie mnie kręci (w sensie śpiewania). Podobnie ta niewidoma dziewczyna od Ave Maria, której jeszcze w półfinałach nie było. Czy ja już do reszty zostałem pozbawiony serca? :-)

Niemniej jednak Klaudia Kulawik to jakby jakieś kurde objawienie, przynajmniej dla mnie. Nawet jak ostatecznie skończy podobnie jak Christina Aguilera (bo podobna ścieżka jak Alicji Janosz to chyba jej nawet w najgorszym wariancie nie grozi) myślę, że w najbliższych miesiącach jakaś płyta z nakładem będącym rekordem XXI wieku w PL jest w jej zasięgu spokojnie (wiadomo, że nakładów z okresu czarnych płyt chyba nigdy już się nie będzie osiągać).
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
mistique 
Yoda


Posty: 905
Skąd: Kowale
Wysłany: 2 Listopada 2008, 22:04   

Po obejrzeniu niemal wszystkich zagranicznych edycji, nasza rozczarowała mnie żenująco niskim poziomem. Naprawdę, Klaudia Kulawik przy Biance Ryan, zwyciężczyni pierwszej edycji w Ameryce wypada potwornie blado: http://pl.youtube.com/watch?v=jcOOOebe7fs Tak samo przy chłopcu, który zajął drugie miejsce w tym roku w Wielkiej Brytanii: http://pl.youtube.com/watch?v=d7D6uKHH5hI Tak jak Klaudia Kulawik, z całym szacunkiem, śpiewa bardzo duży odsetek uczniów szkół muzycznych. Fakt, ona ma jakiś dodatkowy medialny faktor, ale myślę, że pomógł jej głównie dobór piosenek.

Ale czego mi naprawdę zabrakło, to wariatów. To oni tworzą ten program za granicą, zarówno ci utalentowani wariaci (2 edycję amerykańskiej wygrał genialny brzuchomówca, obecnie zarabia 20 milionów dolarów rocznie, Terry Fator, albo ci panowie z edycji brytyjskiej: http://pl.youtube.com/wat...eature=related) jak i ci naprawdę, naprawdę nienormalni: http://pl.youtube.com/watch?v=ItERelwsSmE http://pl.youtube.com/watch?v=RIR56CGDHxo Bez nich u nas było strasznie nudno, no bo jeden "Pan od autostrady" wiosny nie czyni. Było po prostu potwornie, potwornie nudno.

Edit: Aha. i jeszcze nikt nie zrobił nic, od czego mógł umrzeć lub zostać solidnie uszkodzonym. Nie ma żonglowania toporami, rozwalania cegieł głową, połykania krzywych/płonących mieczy albo 7 mieczy naraz, wsadzania sobie skorpiona w spodnie...
Bez ww. kolorytu robi się z tego kolejny "Idol".

Edit2: Mam duuużo linków:
http://pl.youtube.com/watch?v=AWQsDwvxEgI
http://pl.youtube.com/watch?v=BWVlk72e8cU
http://pl.youtube.com/watch?v=7_YvuVd4snU
http://pl.youtube.com/watch?v=Z0yS8zni7iY
http://pl.youtube.com/watch?v=5y1wl4pzYKs
_________________
Nie każda zupa to kapuśniak.
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Listopada 2008, 22:49   

marekz napisał/a
czy w ogóle ktoś jeszcze to oprócz mnie oglądał i czy można z tego zrobić jakiś temat do dyskusji?


Oczywiście nie widziałam ani jednego odcinka, ale wrzuciłam poszukałam, posłuchałam. Klaudia jest... imponująca. Ale z drugiej strony jak ma 11 lat to nie wiadomo co się z niej jeszcze wykluje.

marekz napisał/a
oprócz tego że jest bardzo ładną dziewczyną, to jakoś niespecjalnie mnie kręci (w sensie śpiewania).


Bardziej mi się podoba jej głos niż buzia. Całkiem jest niezły. I nie ma szans żeby się z kimś pomylił. Ale to też jakaś małolata jest, nie?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 2 Listopada 2008, 23:17   

Martva napisał/a
Oczywiście nie widziałam ani jednego odcinka, ale wrzuciłam poszukałam, posłuchałam. Klaudia jest... imponująca. Ale z drugiej strony jak ma 11 lat to nie wiadomo co się z niej jeszcze wykluje.
[Paulina Lenda]
Bardziej mi się podoba jej głos niż buzia. Całkiem jest niezły. I nie ma szans żeby się z kimś pomylił. Ale to też jakaś małolata jest, nie?


Jak tej Kulawik słucham to aż mnie ciary przechodzą. :-) Na muzyce się nie znam w ogóle, ale z jakichś powodów chyba to nie jest tylko kwestia mocnego głosu. Słucham innych, np. oryginalnych wykonań tych dwóch piosenek i jakoś ciary mnie nie przechodzą.

To co napisała mistique, chodzi o jakiś dodatkowy medialny czynnik, nie tylko o sam głos. Bo ja wiem? Osobowość sceniczna, czy coś? Faktem jest, że wybór piosenek tendencyjny, ale tak jak wróżyłem Mamma Mia! pierwsze miejsce w polskim box office, tak wróżę Klaudii rekordowy nakład płyty w ostatnim 10-leciu.

A Ta Paulina to 15-tka. Ma być jeszcze jakaś jedna 15-tka, też Klaudia (Walencik) w następnym odcinku, ale tam ciar bym się nie spodziewał. Też boleję nad tym, że jest za mało świrów. Ten co sobie wbijal gwoździe w nos odpadł. Zagranicznych edycji nie oglądałem żadnych, więc niewiele mogę napisać w temacie porównań.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
mistique 
Yoda


Posty: 905
Skąd: Kowale
Wysłany: 3 Listopada 2008, 08:50   

marekz napisał/a
Osobowość sceniczna, czy coś?

Na to bym nie stawiała. Raczej tzw. "Cute factor", na podstawie którego w finale Brytyjskim była 6letnia Connie Talbot. Klaudia ma 11 lat i Niemena zaśpiewała, och, ach, starsze panie płaczą. Ale osobowości to ona na razie nie ma żadnej, a już na pewno nie sceniczną. Tę płytę teraz pewnie wyda i pewnie sprzeda dużo. Ale potem może nie wydać już ani jednej, wcale bym się nie zdziwiła, gdyby moment, kiedy nałoży makijaż, był końcem jej "kariery".
Na długofalową karierę ma szanse raczej Paulina, chociaż ma też duże szanse skończyć tak, jak wszyscy, którzy wyszli z idola.
marekz napisał/a
Zagranicznych edycji nie oglądałem żadnych, więc niewiele mogę napisać w temacie porównań.

No to co za problem, linki podałam :) Ja tez je na Youtube głównie widziałam, ale absolutnie wszystko, co się pojawiło.
_________________
Nie każda zupa to kapuśniak.
 
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 3 Listopada 2008, 21:38   

mistique, a pamietasz takie dziecię o imieniu Natalia a nazwisku Kukulska? ładniutka była, dzisiaj jest gwiazdą. Klaudia ma... imponujący głos, skalę i natężenie. Do tego doskonałą dykcję. Jest niesamowita, potrafi śpiewać i robi to zwyczajnie, naturalnie. Dla mnie powinna wygrać.
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
mistique 
Yoda


Posty: 905
Skąd: Kowale
Wysłany: 3 Listopada 2008, 21:48   

Jestem niemal pewna, ze wygra ten konkurs i wcale nie twierdze, ze w takim składzie finału nie powinna go wygrać. Ale co będzie potem - trudno powiedzieć. Za Kukulską stał ojciec i sława matki. To sprawiło, że lepiej mogła się znaleźć na początku, a i tak potrzebowała dużo czasu, by znaleźć te drogę, którą teraz stara się podążać, by odkryć swoją i tylko swoją muzykę. Może Klaudia znajdzie swoją, może nie, dziwi mnie w każdym razie wróżenie jej kariery na pewno. Ale nie jest dla mnie żadnym odkryciem i objawieniem.
A pamiętacie taką dziewczynkę z szansy na sukces, Georginię? Mówiono o niej dokładnie to samo, co teraz o Klaudii. Wdała płytę, jedną, była klapą. I tyle.
_________________
Nie każda zupa to kapuśniak.
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Listopada 2008, 22:06   

mistique napisał/a
Ale osobowości to ona na razie nie ma żadnej, a już na pewno nie sceniczną.


Mnie się w ogóle przykro robi jak na nią patrzę, takie smutne dziecko, wygląda jakby ja rodzice bili czy coś. Mam wrażenie że nie jest szczęśliwa. Fakt że widziałam/słyszałam tylko dwie piosenki.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
mistique 
Yoda


Posty: 905
Skąd: Kowale
Wysłany: 3 Listopada 2008, 22:14   

Martva napisał/a
Mam wrażenie że nie jest szczęśliwa.

Ja mam wrażenie, ze kiedy śpiewa, to owszem, jest pewna tego, co robi. Kiedy tylko przestaje, jest w niej zero radości, dumy z tego, gdzie się znalazła.
_________________
Nie każda zupa to kapuśniak.
 
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 3 Listopada 2008, 22:20   

Ale o co właściwie chodzi? Zachowuje się tak jak ma ochotę. Że nie jest kul, dżezi ani stajlisz? Może ma to po prostu w d u p i e, albo jeszcze nikt jej nie nauczył, że tak trzeba?

Była tam przecież taka mega-hiper-kul gwiozda, jakiś chłopaczek od electro-dance. Tylko go uwalili przed półfinałami.

Trafiają się też inne gwiozdy, zaczynające od wymieniania swoich pucharów czy tam innych rzeczy.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
mistique 
Yoda


Posty: 905
Skąd: Kowale
Wysłany: 3 Listopada 2008, 22:24   

marekz napisał/a
Może ma to po prostu w d u p i e, albo jeszcze nikt jej nie nauczył, że tak trzeba?

Ludzie, którzy sądzą, że mają to w *beep* albo znajdują swoją niszę (najlepsza opcja) albo odpadają (niezła opcja) albo Amy Winehouse.
_________________
Nie każda zupa to kapuśniak.
 
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 3 Listopada 2008, 22:46   

Wy to naprawdę oglądacie? O, ja cię kręcę :shock:
Co to nadaje? TVN czy Polsat?
Ludziska, te programy to naprawdę żenada, a nie żenada, bo ktoś jest uprzedzony. Oglądałem pierwsze dwie edycje Idola i mi wystarczy. Tamte "gwiazdeczki" nawet nie są w stanie zrobić kariery na naszym pokraczym rynku.
"Gwiazdy" Idola może i miały jakiś potencjał wokalny, cóż z tego, gdy w parze z poprawnym warsztatem nie poszła świadomość artystyczna. No i mamy marniutkiego Szymona Wydrę, który o rocku chyba nie ma zielonego pojęcia, żenującego Tomka Makowieckiego, pop-lalkę Janosz (chyba nie przekręciłem nazwiska?). Cicho sza o Zalewskim, o reszcie chyba też.
Nie dam się nabrać na tego typu programy. Jeśli ktoś naprawdę ma talent i determinację, powinien przebić się bez pomocy tego typu programów.
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 3 Listopada 2008, 23:11   

No - ja to będę oglądał. Niekoniecznie na żywo, ale obejrzę na pewno. Idola nie oglądałem oprócz jakiegoś jednego finału, który wygrała Alicja Janosz, ale Idol to było tylko śpiewanie, tutaj jest to trochę bardziej różnorodne. A nadaje to TVN.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 4 Listopada 2008, 07:31   

Widziałem kilka fragmentów. Żenujący uczestnicy, żenujące jury. Tak na prawdę powinni wybrać ze dwie czy trzy osoby które cokolwiek sensownego przedstawiają i je wspomóc, resztę przeganiając psami. Tylko, że nie o to tu chodzi. Ma być odpowiednia ilość etapów, ćwierćfinałów, półfinałów, finałów, odcinków i przerw na reklamę. Poziom uczestników czy oficjalny 'cel' tego wszystkiego ma znaczenie nawet nie drugorzędne, w zasadzie nie ma jakiegokolwiek znaczenia. Kolejny kawałek *beep* wydalany przez cywilizację która wydaje się byc skonstruowana, w zasadzie, z samych dziur w *beep*.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 4 Listopada 2008, 13:30   

Ale kto Fidelu mówi, że tak nie będzie ? Przecież właśnie pierwszego Idola wygrała Janosz, a karierę (pomijając to jaką) zrobili Ci co odpali wcześniej - Flinta, Makowiecki, Wydra. Janosz nagrała chyba jedną płytę i słuch po niej zaginął.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 4 Listopada 2008, 14:10   

Naturalnie bardzo łatwo jest stwierdzić, że program jest żenujący i wszyscy powinni odpaść w eliminacjach, zaś w tym czasie antenowym powinien zostać lepiej wyemitowany program publicystyczny albo program o zdrowym odżywianiu się. Albo film co najmniej klasy "Fortepian".

Jest oczywiste, że chodzi o wpływy z reklam i SMS, więc odpowiednia ilość etapów musi być, musi też być współzawodnictwo. O oficjalnym 'celu' to wiadomo, że można sobie poopowiadać. Co do formuły programu, wydaje mi się ona dość dobra. Nie jest to jakieś totalne badziewie w stylu Big Brother i okolic, czyli premiowania Niczego przez Duże En. Przynajmniej w założeniach jest tu wpisana jakaś różnorodność.

Poziom uczestników generują w końcu sami uczestnicy, a w znacznie mniejszym stopniu producenci. Uczestnicy zapewne w większości dobrze się przy tej okazji bawią. Widzowie też, więc zapewne jest przesądzone, że będą kolejne sezony. Po co doriabiać do tego jakąś ideologię? A jak któryś z uczestników wykorzysta ten program jako odskocznię dla siebie, to tylko się cieszyć. Program rozrywkowy w niczym nie gorszy od filmów typu animowany Beowulf czy jakiejś tam strzelanki przeniesionej na ekran. Ot, zabawa.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
JacAr 
Yoda


Posty: 890
Skąd: przychodził, kto go znał?
Wysłany: 4 Listopada 2008, 14:17   

Ja ogladam fragmenty w necie. A co do ogladania w TV - w ogóle nie oglądam TV, zatem nie wypada mi dyskutować. Jeżeli moge na cos narzekac, to na nadprodukcję celebrytów i watpliwych talentów muzycznych, nad czym nie nadążam, i co do niczego mi nie jest potrzebne. A jeszcze wracajac do mam talent, zastanawia mnie formuła dopuszczajaca talenta niezwykle, hm, niszowe? Ale w końcu skoro na olimpiadzie gra się w siatkówke plażową, to czemu nie przebijac sie szpadą przed publika milionową?
Akurat jeśli chodzi o TVomit, znalazł bym gorsze objawy o'emporasów o'moresów.
Rozwalają mnie tylko Foremniak i Chylińska. W ogle to jury takie... jak nasze gusta...
_________________
www.sepy.com.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group