Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Górnicy "Halemby"
Autor Wiadomość
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Listopada 2006, 09:15   

Cytat
To co mnie w tym wszystkim wkurza, że stacje próbują być wielce wspaniałomyśłne, budować na tym swój wizeruenk. Wkurza mnie cyniczność takiego działania: Patrzcie damy ofiarom ładnie wygladajacą sumę, ktora na szaraczkach robi wrażenia, a ktora nie uszczupli budżetu stacji, bo dzięki temu będą o nas dobrze mówić i będą nas częściej oglądać. Takie to jest wspanialomyśłne. Wolałbym, zeby nic nie dali a zrobili porządne śledztwo dziennikarskie na ten temat.


Sluchaj, na pewno masz odpowiedni dystans do tego? Piszesz, ze na pewno TVN. Ja wiem, ze na pewno TVP. Skoro dwie stacje daly po bance, to juz masz po 80tys. na rodzine. Stacje telewizyjne nie sa od dawania kasy na rodziny zmarlych gornikow. Od tego sa jakies fundusze w kopalniach, ubezpieczenia i rzadowe renty. Ja to widze tak, ze skoro stacja daje kase, to jest to super gest i nalezy im za to dziekowac. A ty mowisz, ze malo.
Podawales wczesniej kwoty za reklamy. Ale pamietaj, ze to jest glowny zarobek stacji, ich przychod, od ktorego musza placic normalne podatki, oplacic pracownikow, wynajem pomieszczen, sprzetu, nadajnikow, koncesje, a takze miec na inwestycje. A ty liczysz kwoty brutto przychodow za reklamy i na tej podstawie mowisz, ze malo. Znaczy wedlug ciebie lepiej by bylo gdyby dali wiecej, a pozniej zbankrutowali, wtedy byliby dla ciebie prawdziwymi altruistami? Moim zdaniem (nie wiem, ale z tego co czytam czasem w Wyborczej) taka stacja wcale na koniec roku nie ma tak wielkiego zysku. Smiem zalozyc, ze wypracowany zyk bedzie na poziomie jakichs 20mln zlotych (oczywiscie moge sie mylic, wiec mnie nie zjedzcie). Zobacz sobie, ze ten milion przy takim zalozeniu to calkiem wielka suma. To tak jakbys ty, zarabiajac przykladowo 50tys. rocznie oddal 2,5 tysiaca. Niby niewiele, ale wez to teraz znajdz w domowym budzecie.
Ja wychodze z zalozenia, ze rodzinom gornikow od telewizji nic sie nie nalezy (co najwyzej swiety spokoj, jesli tak sobie zycza), wiec ten milion od jednej stacji i drugi milion od drugiej to zawsze kasa, ktora mozna wykorzystac.

Co do prowadzenia sledztwa natomiast to oczywiscie jest to jak najbardziej pozadane, ale danie miliona na rodziny wcale tego nie neguje. Zauwaz, ze to dzieki mediom opinia publiczna dowiedziala sie, ze zasady bezpieczenstwa w kopalniach byly nagminnie lamane, dzieki czemu prokuratura ma przetarta droge i moze zbadac takze i ten watek (bardzo prawdopodobny IMO). Ale od scigania przestepcow tak naprawde jest wlasnie prokuratura i ona powinna rzetelnie sledztwo poprowadzic, a nie telewizja. Telewizja moze ich co najwyzej pilnowac, zeby na latwizne nie szli.
_________________
5 zdań na temat
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 29 Listopada 2006, 09:33   

Nie jestem pewien czy jest to dobry temat na tego typu dyskusje... Bijecie się nad grobem.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 29 Listopada 2006, 10:54   

Hm, nie jest to najgorsze miejsce do bitki.
Swoją drogą telewizje wykazały odruch sumienia. Tragedia, śmierć w wydaniu masowym, nakręca oglądalnośc jak żaden inny temat. Idą reklamy, oglądalność wzrasta, dochody wzrastają, ino ręce zacierać i wstawiać co bardziej szokujący materiał. Kilka lat temu próbowałem swoich sił jako agent młodziutkiej wówczas firmy ATM TV. Pamiętam, że emisja spotu 30 s w czasie największej oglądalności kosztowała 80 tys netto w bloku po ileś tam minimum emisji. To było jakieś 9 lat temu. Skoro telewizje zarabiają krocie, to te marne milioniki na wyczyszczenie własnych sumień i bardziej na budowanie pozytywnego wizerunku to betka. Zwróci się.
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Listopada 2006, 19:44   

Cytat
count: A ty mowisz, ze malo.
Nie, to nie jest mało, ale moim zdaniem to nie jest szczere działanie ze strony TV, przez co dla mnie niewłaściwe. Ale zaznaczam to tylko moje prywatne zdanie, nie musisz się z tym zgadzać.
Cytat
mawete: Bijecie się nad grobem.
nikt się nie bije, nikt nawet głosu nie podnosi.
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 29 Listopada 2006, 19:56   

Cytat
Rafał
Pamiętam, że emisja spotu 30 s w czasie największej oglądalności kosztowała 80 tys netto w bloku po ileś tam minimum emisji. To było jakieś 9 lat temu. Skoro telewizje zarabiają krocie, to te marne milioniki na wyczyszczenie własnych sumień i bardziej na budowanie pozytywnego wizerunku to betka. Zwróci się.


Ceny sprzed 9 lat są paradoksalnie wyższe, niż dzisiejsze. Dodając do tego wszelkie upusty, promocje (obejmuace średnio ok. 50% ceny katalogowej) ceny spotów okazująsię znacznie niższe.

Count: ja widziałem kilka razy planszę przed reklamami na TVN -> że właśnie TVN przekaże milion z reklam emitowanych w dniach żałoby.
BTW nie ma znaczenia ile stacja dostaje kasy. To legalnie działające przedsiębiorstwo, więc może zarabiać i googzylion zł. rocznie.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 7 Kwietnia 2007, 08:49   

[''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''']
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
jelun 
Sky Captain


Posty: 156
Skąd: Szczecin
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2008, 19:38   

[*]
 
 
 
Krwawy lolo 
Sky Captain


Posty: 160
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2008, 13:39   

[*] s.j.d
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group