Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Assassin's Creed
Autor Wiadomość
Al-Adil 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Damaszek
Wysłany: 15 Maj 2008, 18:24   Assassin's Creed

Konsolowy przebój ląduje na pecety. Ta gra jesli chodzi o możliwości kontrolowania ruchów postaci jest po prostu obłędna! Przy tym niegłupia fabuła oraz świetna grafika zapewniają, że ta gra wyrwie kilka godzin z naszego życiorysu.I następne godziny i następne...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Maj 2008, 18:54   

Gdyby nie ta powtarzalność misji...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 15 Maj 2008, 18:59   

I nieomijalne cut-scenki. I jazda konna, gdzie zabijają za przekroczenie prędkości. I parę innych irytujących detali. Przez pierwsze kilkanaście minut gra jest świetna. A później już niestety nie bardzo.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Marcinex 
Gollum

Posty: 19
Skąd: Krk/Wells
Wysłany: 15 Maj 2008, 19:08   

To w końcu opłaca sie ją kupić? Bo tak się zastanawiam...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Maj 2008, 20:03   

IMO warto pograć, sterowanie postacią i lokacje są rzeczywiście śliczne. Wspinanie się na najwyższe wieże, skoki z nich, walki na ulicach miast i ucieczki. Miodzio. Ale minusy też są, jak chocby to, że wszędzie masz te same zadania do wykonania.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 15 Maj 2008, 20:44   

Kupić moim skromnym zdaniem się nie opłaca, jeśli masz możliwość to najpierw gdzieś wypróbuj - przejdź ze 2-3 misje i zadaj sobie pytanie czy chcesz zrobić to samo kilkanaście (dziesiąt) razy więcej.

Na przykład bieganie, wspinanie i skakanie po dachach jest całkiem zabawne, ale tylko do momentu kiedy uświadomisz sobie, że dzieje się to właściwie automatycznie.

To ładnie podkreśla wszystkie wady gry: http://www.escapistmagazi...ssassin-s-Creed

:)

Krótko mówiąc nie jest to gra, którą poleciłybym w ciemno. Zdecydowanie może się nie spodobać na dłuższą metę.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 15 Maj 2008, 20:53   

grafika jest lepsza niż w Wiedźminie ( dla mnie to ostanie wyznacznik jest )
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 15 Maj 2008, 21:00   

Czy lepsza? Z pewnością gra potrzebuje znacznie mocniejszego sprzętu niż do Wiedźmina, żeby ładnie wyglądać, a i chyba mniej artystyczna jest. Kwestia gustu, jednak to co zostało zrobione w Wiedźminie jednak bardziej mi się podoba.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Maj 2008, 22:59   

Graem na konsoli, grafa byla bez zarzutu. Jedna z lepszych na PS3 i X360. Ale powtrztarzalnosc misji byla dlamnie najwiekszym problemem. ale jest sporo sekretow, np. szukanie flag, templariuszy (niemal wszystkich mozna zajscv z tylu i chlasnac bez walki, co jest kiszkowate).
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 16 Maj 2008, 15:44   

Fearfol napisał/a
grafika jest lepsza niż w Wiedźminie ( dla mnie to ostanie wyznacznik jest )

???!!!
Na jakim sprzęcie i ustawieniach grałeś?
U mnie oba chodzą bez zarzutu na max detalach w 1680x1050 i IMO Wiedźmin kładzie Asasyna pod każdym względem, a zwłaszcza grafiki. Ogólnie AC to dla mnie rozczarowanie roku. Grafika bez rewelacji, nudne misje, z których po wykonaniu dwóch już więcej się nie chce, bo reszta taka sama. Szkoda.
 
 
 
Al-Adil 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Damaszek
Wysłany: 16 Maj 2008, 16:23   

Ja stawiam w grze także na interakcję z otoczeniem. Na pewno jak znam życie powiecie mi, że np. w Wiedżminie jest dużo większa. Ale nigdy nie grałem w grę która by pozwalała zabić na tyle sposobów. Owszem zgodzę się jest powtarzalna ale warto ją przejść dla choćby dla ostatniej misji w której walczysz z Al-Mualimem. Poza tym przy walce jeśi zrobi się np. kontratak to jest wspaniały najazd kamery dlatego uznałem iż mogę o niej założyć temat (a z resztą widziałem gry które mają lepszą grafę niż Wiedżmin choćby Assassin's Creed choć napewno część się ze mną nie zgodzi)
_________________
Jeśli nie umiesz grać w Counter Strike'a, to do Pacmana nie siadaj!
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 16 Maj 2008, 16:35   

W tej chwili tylko jedna gra ma dla mnie lepszą grafę niż Wiedźmin - jest to oczywiście Crysis. :P Ciekawszą od AC też ma taki choćby UT3. A jeśli stawiasz na interakcję, to powinieneś być fanem Tomb Raidera. ;)
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 16 Maj 2008, 17:06   

Al-Adil napisał/a
Ja stawiam w grze także na interakcję z otoczeniem. Na pewno jak znam życie powiecie mi, że np. w Wiedżminie jest dużo większa. Ale nigdy nie grałem w grę która by pozwalała zabić na tyle sposobów.

Co kto lubi, ale interakcja jest tak na prawdę mocno ograniczona, ot parę skryptów i namiastka wolności. Owszem, iluzja jest niezła, ale do czasu. Interakcję większą, choć na pewno inną bo to różne gry, ma choćby stareńki Morrowind.

Cytat

Owszem zgodzę się jest powtarzalna ale warto ją przejść dla choćby dla ostatniej misji w której walczysz z Al-Mualimem. Poza tym przy walce jeśi zrobi się np. kontratak to jest wspaniały najazd kamery dlatego uznałem iż mogę o niej założyć temat

Bajerów trochę jest w AS, ale... w kółko tych samych :) To jest tak na prawdę największa wada tej gry. Wszystko jest w niej fajne, ale kiedy po raz n-ty oglądasz ten sam bajer, przestaje on bajerować. A poza bajerami, niewiele oferuje.

Cytat

(a z resztą widziałem gry które mają lepszą grafę niż Wiedżmin choćby Assassin's Creed choć napewno część się ze mną nie zgodzi)

No ja się nie zgadzam :P Crysis wspomniany, Bioshock, Wiedźmin właśnie, nawet znacznie starszy Oblivion - do nich jednak AS graficznie brakuje.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 17 Maj 2008, 18:14   

Tak się zastanawiam czy porównywanie gry akcji z cRPG ma sens, nawet jeśli o grafikę chodzi...
Gracze stawiają tym gatunkom diametralnie różne wymagania, tak mi się zdaje.
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 17 Maj 2008, 18:21   

Jestem graczem i podstawowym moim wymaganiem odnośnie grafiki w grach jest by była piękna. :P
Akurat porównywanie jakości grafiki w grach różnych gatunków jak najbardziej ma sens, jest to bowiem pewna wspólna płaszczyzna. Co innego, gdybyśmy zaczęli spierać się co jest lepsze tetris, czy Super Mario Brothers?
 
 
 
Titus Pullo 
Luke Skywalker


Posty: 213
Wysłany: 18 Maj 2008, 09:56   

Nie lubię się powtarzać, niemniej jednak powtórzę po powtarzających się. Najbardziej w Assassin's Creed irytuje niesamowita wręcz powtarzalność i przechodzenie w kółko powtarzających się misji. Nawet lokacje w gruncie rzeczy się powtarzają. A grafika śliczna, samo podziwianie krajobrazów i miast sprawia frajdę.
_________________
I have simpler tastes. I like to kill my enemy, take their gold and enjoy their women. That's it. Why tie yourself to one? Where's the flavor? Where's the joy?
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 19 Maj 2008, 16:46   

hm, nie bawię się zwykle grami i ta też się nie bawiłam, ale mam ostatnio często okazję ja oglądać. i faktycznie - jest bardzo ładna. tylko polska wersja językowa sucks :|
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Al-Adil 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Damaszek
Wysłany: 20 Maj 2008, 15:50   

Adon napisał/a
W tej chwili tylko jedna gra ma dla mnie lepszą grafę niż Wiedźmin - jest to oczywiście Crysis. :P Ciekawszą od AC też ma taki choćby UT3. A jeśli stawiasz na interakcję, to powinieneś być fanem Tomb Raidera. ;)


Ja grałem w Tomb Raidera 2 oraz w" Angel of Darkness" i jakoś tej interakcji nie zauważyłem.
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 20 Maj 2008, 19:21   

To zagraj w TR Legend i TR anniversary i zauważysz. Chociaż już IMO w TR 1 można o takiej interakcji mówić, bo w AC jakiejś przesadnej interakcji nie zauważyłem oprócz wspomnianego zabijania na X sposobów - a to jeszcze żadna interakcja. Jeszcze raz stwierdzam: dla mnie AC to przereklamowany powód rozczarowania. Wiele sobie obiecywałem po tej grze a dostałem wyrób asasinopodobny. :evil:
 
 
 
Al-Adil 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Damaszek
Wysłany: 21 Maj 2008, 12:55   

Interakcja...W AC możesz wspinać się na wszystkie budynki i nie ma problemu, że np. przeszkodą nie do pokonania jest jakiś balkon albo jest coś co za mało wystaje i nie można nic z tym zrobić. Jak zauważyłem po czymś takim jeśłi odpowiednio skoczysz można po tym kawałek pobiec. Eksploracja otaczającego cię świata bez ograniczeń.

A co do TR- na pewno kupię Legend albo Anniversary, może przez zmianę twórców gra się poprawiła...
_________________
Jeśli nie umiesz grać w Counter Strike'a, to do Pacmana nie siadaj!
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 21 Maj 2008, 16:16   

To już większa interakcja moim zdaniem jest w GTA. W AC owszem można biegać gdzie się chce (w obrębie miasta), ale to główny i w gruncie rzeczy jedyny "ficzer" tej gry. No i to co wspominałem wcześniej - całe to bieganie i skakanie odbywa się w zasadzie automatycznie, mnie to po pewnym czasie przestało bawić - zero wyzwania.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Al-Adil 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Damaszek
Wysłany: 22 Maj 2008, 15:41   

Ale GTA jest grą głupią, w której o nic nie chodzi. Jakoś nie kręci mnie swobodna kradzież, bicie każdego na kogo wypadnie (łącznie z z zabójstwem jeśli ma się kaprys :| ) . Dlatego cieszy mnie, że powstają gry, które choć pozwalają na zabicie niewinnego, to jednak jak można zauważyć spada ci po każdym takim incydencie poziom życia. A co do automatyczności to wyobrażasz sobie jakie bez tego wspomagania to wszystko byłoby absurdalnie trudne do wykonania. Jeśli robiłoby się wszyściutko samemu, ograniczyłoby to opcje ruchu.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 22 Maj 2008, 18:29   

No ty chyba żartujesz? Toć w każdym GTA (pomijając może te przed trzecim) masz oprócz swobodnej zabawy w robienie co chcesz, wykonywanie różnych misji pobocznych, minigierek, wyzwań czy zwykłej eksploracji masz silną linię fabularną, która wcale nie umywa się do tej z AC...

Jak już wspominasz o konsekwencjach zabicia niewinnego, to w GTA ścigają cie za to stróże prawa.

Automatyczność - ok, rozumiem że pewne wspomaganie jest potrzebne. Ale w AC to tylko kwestia miarowego wciskania jednego guzika...
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Al-Adil 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Damaszek
Wysłany: 22 Maj 2008, 20:45   

Nie będę sięz tobą kłócił co do GTA, bo każdy ma inne upodobania i najświętsze do tego prawo. A co do AC to jeśli chodzi o sterowanie postacią, jest ona kontrolowana przez gracza systemem marionetki, czyli głowa, ręka uzbrojona, ręka nieuzbrojona i nogi. Taki system ma być z założenia prosty, a przez to pozwalać na wiele. I za te wszystkie członki odpowiadają osobne przyciski :wink: . Ipodczas kiedy robisz skok, który jest wykonywany według ciebie przez samą grę, to podczas robienia ewolucji np. na belkę pozornie nie do zdobycia przy uzyciu zwykłego skoku, można to rozwiązać wbiegając na ścianę i odiając się w odpowiednim momencie. Gdyby spróbowało się to robic bez wspomagania, a za te wszystkie funkcje odpowiadało więcej niż dwa - trzy klawisze to takie coś nieosiągalne. Równie dobrze zreszą mozna się czepić Prince of Persia, że za akcję typu przesuwanie , bieganie po ścianach, picie wody odpowiadał jeden przycisk.
_________________
Jeśli nie umiesz grać w Counter Strike'a, to do Pacmana nie siadaj!
 
 
czterdziescidwa 
New Avenger


Posty: 1310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Lipca 2008, 22:12   

Sorry za podbijanie starego wątku, ale właśnie grałem w AC. Według mnie gra jest super. Warto pograć dla samych lokacji - w grze są przedstawione 4 duże w całości. Jeszcze czegoś takiego nie widziałem. Metropolie z Obliviona to w porównaniu z tym wiochy.
Wspinaczka i animacja bohatera też są rewelacyjne. On się naprawdę wspina! Chwyta występy w ścianie, inaczej "zwisa" z belki, inaczej się przemieszcza kiedy może nogami opierać się o ścianę, inaczej trzyma się gzymsu a inaczej wystającego kamienia.
Walka. Dawno się tak komputerowo nie wyżyłem jak przy AC. Chyba w starych Mortal Combat. To co, że większość rzeczy jest automatyczna? Jak klikam "przyładuj mieczem" i naciskam obrót, to bohater obraca biodra i potem z impetem tnie mieczem. Jak Każe mu ciąć do tyłu jest jeszcze lepiej. I te kontrataki w zwolnionym tempie, te chwyty i przechwytywanie chwytów... co prawda wolał bym gostka z wykręconą zdzielić mieczem po plerach zamiast kopać w cztery litery, ale ten mankament da się przeżyć.
Misje są do siebie bardzo podobne, to prawda. na szczęście nie ma ich zbyt dużo i kończą się zanim się na dobre znudzisz ;) Ok, zgoda, mogli by dodać jakieś "prawdziwe" urozmaicenia do tych dodatkowych cięć i noży. Może przydało by się trochę więcej taktyki, więcej możliwości "cichych" zabójstw, jakieś bajery poza sprzyjającymi tubylcami... Ale w końcu to gra zręcznościowa - stukanie w klawisze w ładnej oprawie. W tej kategorii odpowiadała mi całkowicie. Polecam.
 
 
jelun 
Sky Captain


Posty: 156
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31 Sierpnia 2008, 21:07   

Assassin niezły. Miasta są dobrze odwzorowane a skoki z budowli zapieraja dech w piersiach. Ale ta schematyczność misji nudzi i po przejsciu gry nie ma sensu do niej wracać. Moja ocena 7+/10
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group