Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Asteriks i Obeliks
Autor Wiadomość
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 12 Grudnia 2005, 18:34   Asteriks i Obeliks

JEST ROK 50 PRZED NARODZENIEM CHRYSTUSA. CAŁA GALIA PODBITA JEST PRZEZ RZYMIAN. CAŁA? NIE! JEST TAKA OSADA, GDZIE NIEUGIĘCI GALOWIE WCIĄŻ JESZCZE STAWIAJĄ OPÓR NAJEŻDŻCY. A LEGIONIŚCI Z RZYMSKICH GARNIZONÓW STACJONUJĄCYCH W WAROWNYCH OBOZACH RABARBARUM, AKWARIUM, RELANIUM I DELIRIUM NIE MAJĄ LEKKIEGO ŻYCIA...
Kto dziś nie słyszał o Asteriksie? Niewiele już takich osób - popularność tego małego Gala i jego przygód jest wciąż niesamowita.Najsławniejsza w Europie seria komiksów humorystycznych, od lat ciesząca się wielkim zainteresowaniem czytelników. Niezwykłe przygody Asteriksa i jego lekko zaokrąglonego przyjaciela Obeliksa oraz innych mieszkańców galijskiej wioski były tworzone przez scenarzystę Rene Goscinnego i rysownika Alberta Uderzo. Od śmierci Goscinnego (1977 r.) Uderzo zajmuje się także pisaniem scenariuszy do Asteriksów.
Ostatnio zmieniony przez krisu 12 Grudnia 2005, 20:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 12 Grudnia 2005, 20:18   

krisu napisał/a
jego grubego przyjaciela Obeliksa


NIe grubego, tylko lekko zaokrąglonego!! :evil:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 12 Grudnia 2005, 20:26   

Rodion napisał/a
NIe grubego, tylko lekko zaokrąglonego!!

Już zmieniłem, dziękuję
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 13 Grudnia 2005, 15:01   

No co jest, nikt tu nie czytał Asteriksa????????
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 13 Grudnia 2005, 15:04   

Czytali, czytali i podsumowali, "fajne bylo się skończyło". Tylko Uderzo przegapił! :mrgreen:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 13 Grudnia 2005, 15:07   

No jeszcze nie do końca, przynajmniej u nas. W przyszłym roku ma się ukazać album z krótkimi historyjkami, które były publikowane w jakimś magazynie komiksowym dawno temu.
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 13 Grudnia 2005, 15:23   

PO śmierci Gościnnego, seria znalazła się na równi pochyłej. Kolejne tomy kupowałem z sętymętu.
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 13 Grudnia 2005, 17:03   

Czarny napisał/a
No jeszcze nie do końca, przynajmniej u nas. W przyszłym roku ma się ukazać album z krótkimi historyjkami, które były publikowane w jakimś magazynie komiksowym dawno temu.

Kto ma wydać, Egmont?
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 13 Grudnia 2005, 19:39   

Egmont. Tytuł Galijski powrót. Ma być 14 krótkich histroyjek. Informacja za www.wrak.pl
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 13 Grudnia 2005, 19:43   

Jeśli "stare" to może być ekstra!
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Indy 
Magneto


Posty: 3030
Skąd: Znad morza Bałtyckiego
Wysłany: 9 Lutego 2006, 08:46   

No to super.... wszystkie 32 komiksy nie wiem ile razy czytałem :? :? Nawet nie potrafie zliczyć.
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 9 Lutego 2006, 10:01   

Hej, nawet nie wiedziałem, że taki wątek istnieje. Zgłaszam się jako zdeklarowany fan dwójki Galów.
...no, udam tylko że nie czytałem "Kiedy niebo wali się na głowę".
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 9 Lutego 2006, 20:41   

No ja właśnie nabyłem w Empiku "Kiedy niebo wali się na głowę".Ale już mi się nie podoba. A przeczytałem ledwie parę stron.
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Lutego 2006, 00:31   

No ja sie na Asteriksie wychowałem, i mam wszystkie albumy wydane jeszcze w "białej" serii. Te Uderza Asteriksy też kupowałem, ale ten ostatni to taka porażka, że tylko przejrzałem i odłożyłem ze wstretem. Niestety.
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 10 Lutego 2006, 00:39   

Vened napisał/a
No ja sie na Asteriksie wychowałem, i mam wszystkie albumy wydane jeszcze w białej serii. .


Też miałam tę serię . Ale przepadła przy podziale :cry:

(Chyba mam dpresję :? )
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
rysiaczek 
Gollum


Posty: 10
Wysłany: 10 Lutego 2006, 10:57   

Asterix..hm to, jest to co uwielbiam. Oczywiście, te nowsze komiksy straciły swój klimat, ale stare..miód z mlekiem+ryż ze śmietaną :bravo Przeczytałam prawie wszystkie komiksy, ale jest jede, którego niestety nie miałam jeszcze w rękach--"Syn Asteriksa". wie ktos może gdzie znajde??(to tak nawiasem) :arrow:
_________________
.::Jesteśmy jedynie cząstką tej przestrzeni, nie wiemy czemu tu i teraz::.
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 10 Lutego 2006, 12:01   

rysiaczek napisał/a
którego niestety nie miałam jeszcze w rękach--Syn Asteriksa. wie ktos może gdzie znajde??(to tak nawiasem)


Np. Tu. :wink:

http://www.komiksiarnia.pl/?d=produkt&id=1638
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Lutego 2006, 16:39   

Pokażcie mi jakiś aktualnie rysowany komiks, który dorównuje Asterixowi w tym gatunku... według mnie nie ma takiego...a jesli jest to nie dorówna mu rzeszą dzieci wychowanych na swej treści...
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 10 Lutego 2006, 19:04   

Gdyby Kajka i Kokosza drukowano tak powszechnie, mógłby powalczyć z Asteriksem. A poza tym Iscariote robisz jakieś dziwne porównanie fanów aktualnie rysowanego komiksu (przyjmijmy więc jedno pokolenie) chcesz porównywać z rzeszą dzieciaków wychowanych na Asteriksie (to przynajmniej kilka pokoleń). Niezbyt udany pomysł.
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Lutego 2006, 19:57   

Kilka pokoleń... no fakt przyznaję się do błędu. Choć wątpie żeby jakis obecnie rysowany komiks stał się tak popularny jak Asterix kiedyś ( i teraz zresztą też)
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lutego 2006, 16:54   

Na przykład Thorgal mógłby się równać. Co do Kajka i Kokosza, to nie brałbym ich pod uwagę, bo to ewidentna kalka Asterixa, zresztą Christa gdzieś się do tego naśladownictwa przyznał.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 11 Lutego 2006, 18:27   

Thorgal to nie ta sama grupa tematyczna, nieco inny odbiorca i charakter komiksu, dlatego go nie wspominałem.
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lutego 2006, 18:58   

A może Trolle z Troy? Tak pytam , bo sam nie czytałem, znam tylko z recenzji
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 12 Lutego 2006, 14:05   

Trolle są świetne, ale dość krwawe. Przez co zawężają nieco odbiorcę. Z takich komiksów dla wszystkich, jest jeszcze Lucky Luke, ale nie jest wg mnie konkurencją dla Asterixa.
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 13 Lutego 2006, 15:58   

W nowym MF-ie będzie recenzja "kiedy niebo...". Ponoć recenzent wyjaśni rzecy, których normalnie nie widać.
He, ale zabrzmiało, więc wyjaśię :
ponoć w tym komiskie jest masa nawiązań i żywcem wzietych scen z róznych nnych rzeczy. Nie pytajcie, o co dokładnie biega. też czekam na tą recenzję.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lutego 2006, 19:45   

A czytał ktoś komiks "Zbir" ? słyszałem że jest śmieszne. Pytam, bo waham się kupić czy nie.
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Lutego 2006, 20:18   

Ja, pacholęciem będąc, zaczytywałam się w Asterixie i do dzisiaj mam setyment. A Obelixa to już po prostu uwielbiałam. I jeszcze jedno: on nie jest gruby, tylko puszysty! :wink: I tego się trzymajmy, a niech no tylko ktoś się ośmieli twierdzić inaczej, to już ja znajdę na niego sposób. Ostatnio podczytuję co nieco o różnych truciznach. Na przykład ciemiernik. Kilka listków do jakiejś sałatki i mamy delikwenta z głowy.
A wracając do komiksu - to chyba jeden jedyny, jaki przeczytałam. Nigdy mnie jakoś nie ciągnęło. Czytając więc tego Asterixa (przeczytałam wszystkie, które były w bibliotece szkolnej) postanowiłam pójść za ciosem i wypożyczyłam Thorgala, ale to już nie to. Nie ma tej... magii (?) jaką posiada Asterix.
A Goscinny to jeszcze mi się bardzo dobrze kojarzy z inną serią, nie komiksową. Mikołajkiem. Którego to wspólnie z mamą czytałyśmy i zarykiwałyśmy się ze śmiechu. Stare konie, czytają książki dla dzieci...
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
darko 
Jaskier


Posty: 50
Skąd: Żagań
Wysłany: 24 Lutego 2006, 13:53   

A może ktoś się wypowie o ostanim komiksie z tej serii "Kiedy niebo spada na głowę"? Jak się podobają pomysły Uderzo dotyczące satyry na superbohaterów, Disneya itp.
Satyra na amerykańskie komiksy i styl ? Ja tak to odbieram ale jakoś wydaje mi się, że Uderzo za bardzo zbliżył swój styl do stylu tych których parodiuje. Uważam, że to najsłabszy tom z serii. Może należałoby skończyć serię a nie żerować na tym co stworzył Goscinny.
Co Wy o tym myślicie?
_________________
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 6 Marca 2006, 11:50   

Wiecie co ? Po przeczytaniu artykułu Robera Zaręby w najnowszym MF zmieniłem jednak zdanie o "Kiedy niebo...".
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
darko 
Jaskier


Posty: 50
Skąd: Żagań
Wysłany: 6 Marca 2006, 12:00   

Hansag mógłbyś powiedzieć coś więcej na ten temat?
_________________
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group