Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Max Bohdanowski.
Autor Wiadomość
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Października 2005, 19:00   Max Bohdanowski.

Nazwisko: Bohdanowski
Imię: Max
Zawód uprawiany: Komiksiarz
Znaki szczególne: Ojciec najpopularniejszego gajowego od czasów gajowego Maruchy.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
Ostatnio zmieniony przez Logan 30 Października 2005, 19:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Października 2005, 19:40   

Max, ludzie sie na tym forum rzucili do mojego wątłego gardła, gdzie Nikitycz. Mam nadzięję, że nic nie stanie na przeszkodzie, żebyś kontynuował tę serię.
 
 
Max Bohdanowski 
Ojciec Nikitycza


Posty: 312
Skąd: Dniepropetrowsk
Wysłany: 30 Października 2005, 20:00   

NURS napisał/a
Max, ludzie sie na tym forum rzucili do mojego wątłego gardła, gdzie Nikitycz. Mam nadzięję, że nic nie stanie na przeszkodzie, żebyś kontynuował tę serię.


Mamy obgadac szczegoly: terminy, format etc. Tez nie widze przeszkod.
_________________
(\_/) My life is dead, but I not yet
(O.o) Pomagam Banniemu
(> <) w jego drodze ku dominacji Swiatowej
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Października 2005, 20:19   

OK. Pako, przyjaciele komiksu - na waszych oczach macie dowód, że wasze zyczenia spełniamy, jak złote rybki:-)
 
 
Max Bohdanowski 
Ojciec Nikitycza


Posty: 312
Skąd: Dniepropetrowsk
Wysłany: 31 Października 2005, 00:17   

NURS napisał/a
OK. Pako, przyjaciele komiksu - na waszych oczach macie dowód, że wasze zyczenia spełniamy, jak złote rybki:-)


Heh :) O rybkach mi sie przypomnialo cos takiego:

Fish in thick tomato sauce
Swim in happy comatose.
Only I, pathetic whim,
Have no f---ing place to swim!

Tak naprawde Robert tylko potarl troche stara zakurzona lampe i wylazlem. :)
_________________
(\_/) My life is dead, but I not yet
(O.o) Pomagam Banniemu
(> <) w jego drodze ku dominacji Swiatowej
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 31 Października 2005, 09:52   

NURS:
1. Czy jest szansa na to, że Gajowy będzie juz w 2gim numerze?
2. Cholernie podoba mi się Twoje podejście do uwag czyteników, zupełnie inne niż u konkurencji - która ich po prostu wyśmiewa...

ps. jak się w 2gim nie uda to w 3cim musi byc... :)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 31 Października 2005, 10:19   

Osobiście Nikitycza nie znam, starego SF nie czytałem. Może jakiś odcinek albo twórczość inna, do zapoznania się z kreską jest gdzieś dostępna? Bo komiksy to ja czytuję jak na razie tylko internetowe. Z innych to tylko kiedyś Asterix i Obeliks był. Z nikityczem się nie spotkałem, jako się rzekło, ale za to tyle pochwał tu widzę na jego temat, że chyba warto będzie poznać, co nie?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Października 2005, 11:11   

mawete napisał/a
NURS:
1. Czy jest szansa na to, że Gajowy będzie juz w 2gim numerze?
2. Cholernie podoba mi się Twoje podejście do uwag czyteników, zupełnie inne niż u konkurencji - która ich po prostu wyśmiewa...

ps. jak się w 2gim nie uda to w 3cim musi byc... :)


Jeśli wszystko dobrze pódzie, to będzie, mam tylko jakiś problem z mailami do maxa - dlatego tutaj to wrzucam - odbija mi je ukraiński daemon. Ale w razie czego pogadamy tutaj, przez pw.

A co do reakcji, to przecież wy kupujecie pismo, to chyba logiczne, że powinienem się kierować waszymi propozycjami. Oczywiście nie wszystkie, bo tego sie nie da zrobić, ale zawsze rozważam to, co ludzie proponują.
 
 
Czereśnia 
Jaskier

Posty: 84
Skąd: Poznań
Wysłany: 31 Października 2005, 19:46   

O, dobrze by bylo, jakby Nikitycz wrocil :) Nadawal SF-owi taki dobry klimat na poczatek lektury - krotko, zwiezle i celnie :P
_________________
Uwaga! Mam licencjat ze śwarnetyki i nie zawaham się go użyć.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Października 2005, 19:50   

Jak widzisz, życzenie klienta jest dla nas rozkazem:-)
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 4 Listopada 2005, 16:49   

Dowód jest, że Nikitycz będzie. No, to czekam... Czekam... CZEKAM!
<Anioł/mode on> NO! <Anioł/ mode off>
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Max Bohdanowski 
Ojciec Nikitycza


Posty: 312
Skąd: Dniepropetrowsk
Wysłany: 6 Listopada 2005, 10:40   

No coz, obiecanki nie cacanki. Obiecanki-namacanki :)
Dzisiaj wysylam nowy odcinek do redakcji.
Mam nadzieje, ze sie spodoba.
_________________
(\_/) My life is dead, but I not yet
(O.o) Pomagam Banniemu
(> <) w jego drodze ku dominacji Swiatowej
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Listopada 2005, 10:43   

No, na to czeka cały świat a Pluto, czy jak mu tam pewnie wyskoczy z okna (niestety chyba mieszka na parterze:-)
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 8 Listopada 2005, 23:27   

Sprawdziłem sobie właśnie, gdzie Ty to mieszkasz... Ojej, straaaasznie daleko... a już chciałem namawiac na przyfrunięcie kiedyś do Polski. Widzisz, ilu tu masz wiernych milośników? :D
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Max Bohdanowski 
Ojciec Nikitycza


Posty: 312
Skąd: Dniepropetrowsk
Wysłany: 8 Listopada 2005, 23:56   

Romek P. napisał/a
Sprawdziłem sobie właśnie, gdzie Ty to mieszkasz... Ojej, straaaasznie daleko... a już chciałem namawiac na przyfrunięcie kiedyś do Polski. Widzisz, ilu tu masz wiernych milośników? :D


No... nie az tak strasznie daleko :) Jakas dobe do granicy pociagiem. A w Polsce juz znacznie szybciej mozna dotrzec gdziekolwiek. Czasem bywam w Polsce, wiec kto wie, moze sie spotkamy kiedys. Dla mnie ma bardzo wielkie znaczenie ze w Polsce lubia Nikitycza. To znaczy, ze sie rozumiemy nawzajem, ze myslimy podobnie, choc zawsze nas "uczono" niby jestesmy obcy. Znaczy to rowniez, ze nie na prozno rysuje te komiksy, ze sa komus potrzebni. Nadaje to sens temu, co robie.
_________________
(\_/) My life is dead, but I not yet
(O.o) Pomagam Banniemu
(> <) w jego drodze ku dominacji Swiatowej
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 9 Listopada 2005, 00:07   

Max Bohdanowski napisał/a
Romek P. napisał/a
Sprawdziłem sobie właśnie, gdzie Ty to mieszkasz... Ojej, straaaasznie daleko... a już chciałem namawiac na przyfrunięcie kiedyś do Polski. Widzisz, ilu tu masz wiernych milośników? :D


No... nie az tak strasznie daleko :) Jakas dobe do granicy pociagiem. A w Polsce juz znacznie szybciej mozna dotrzec gdziekolwiek. Czasem bywam w Polsce, wiec kto wie, moze sie spotkamy kiedys.


Jak to mawiali starożytni Rzymianie: drogi są po to, żeby się krzyżowały. Po czym budowali proste i bezkolizyjne :)

[quote="Max Bohdanowski"]Dla mnie ma bardzo wielkie znaczenie ze w Polsce lubia Nikitycza. To znaczy, ze sie rozumiemy nawzajem, ze myslimy podobnie, choc zawsze nas "uczono" niby jestesmy obcy. Znaczy to rowniez, ze nie na prozno rysuje te komiksy, ze sa komus potrzebni. Nadaje to sens temu, co robie.

Trafiasz w klimat :)
A jacyśmy tam obcy :) ludzie zawsze się dogadają, jeżeli tylko naprawdę chcą, nie?

No, a teraz zmykam trochę popisać :) dobrej nocy, Max.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Listopada 2005, 00:26   

Tylko nie zapomnij się zameldować, jak przyjedziesz:-)
 
 
Max Bohdanowski 
Ojciec Nikitycza


Posty: 312
Skąd: Dniepropetrowsk
Wysłany: 9 Listopada 2005, 01:17   

Dobrej nocy, Romek!
Dobrego kontaktu z noosfera zycze!

Robert, jasne, ze jak przyjade, to sie zamelduje. Tym bardziej ze nigdy nie bylem w Katowicach. I choc slyszalem, ze to miasto przemyslowe i moze niezbyt przepelnione atrakcjami, jednak zawsze mnie przyciagalo (moze nazwa?) :)
_________________
(\_/) My life is dead, but I not yet
(O.o) Pomagam Banniemu
(> <) w jego drodze ku dominacji Swiatowej
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Listopada 2005, 04:28   

Max Bohdanowski napisał/a
I choc slyszalem, ze to miasto przemyslowe i moze niezbyt przepelnione atrakcjami, jednak zawsze mnie przyciagalo (moze nazwa?)


Pewnie tak. Zwłaszcza, że w latach bodajże 50-tych nazywało sie Stalinogród. :mrgreen:
 
 
Max Bohdanowski 
Ojciec Nikitycza


Posty: 312
Skąd: Dniepropetrowsk
Wysłany: 9 Listopada 2005, 07:20   

Logan napisał/a
Pewnie tak. Zwłaszcza, że w latach bodajże 50-tych nazywało sie Stalinogród. :mrgreen:


Oho! :shock: Tego nie wiedzialem. A Katowice zaczelo sie nazywac z powodu Stalina, czy to jest pierwotna nazwa?

U nas krazyl taki kawal.
Pewnego dnia towarzysz Stalin chcial pogadac z towarzyszem Kalininem.
Podniosl sluchawke, wykrecil numer.
- Halo, towarzysz Kalinin?
- Nie, pomylil sie Pan, to miasto Nabereznyje Czelny.
- Dziwnie, - powiedzial Stalin. A ja myslalem, ze Kalinin.
Polozyl sluchawke. Od tej pory miasto Naberezhnyje Czelny nazywa sie Kalinin.
_________________
(\_/) My life is dead, but I not yet
(O.o) Pomagam Banniemu
(> <) w jego drodze ku dominacji Swiatowej
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Listopada 2005, 08:26   

Max Bohdanowski napisał/a
...choc zawsze nas uczono niby jestesmy obcy...

Dobija mnie takie myślenie. Cieszę się Max, że inaczej do tego podchodzisz...
Oczywoście do Lublina (Looblyna :twisted: ) też Cię zapraszamy. Chociaż na :arrow: FALKON już chyba nie zdążysz - no chyba że.... :twisted:
 
 
Mara 
Luke Skywalker


Posty: 210
Skąd: Z Drugiej Strony
Wysłany: 9 Listopada 2005, 08:33   

Uff... Katowice, to chyba najbrzydsze miasto, jakie widziałam. Wybacz NURSie i wybaczcie wszyscy mieszkańcy Katowic, ale nie potrafię tego ująć inaczej :? .
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 9 Listopada 2005, 12:52   

Katowice, to jest miasto z SF. Apokaliptyczne bardziej od Twierdzy. Bo tam pierwszy raz widziałam zjawisko czarnego śniegu :mrgreen:

Ale poza tym, jest tam wieża NURSa, z której być może jakiś autor zleci na twarz => potencjalna jatka jest możliwa, to zaleta.

Max, jak zajrzysz do Polski, to do Twierdzy też zapraszam. Koniecznie w czwartek, bo w czwartek w Twierdzy jest fantastycznie :D
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Max Bohdanowski 
Ojciec Nikitycza


Posty: 312
Skąd: Dniepropetrowsk
Wysłany: 10 Listopada 2005, 02:24   

A w Lublinie bylem w marcu. Na "Zdaerzeniach" w "Chatce Zaka". Mialem czytac lekcje na temat "Postmodernistyczny SF komiks". Przy wejsciu ktos przykleil manifest "Precz z postmodernizmem!" co mnie wielce rozbawilo. Nie mowilem wiec o postmodernizmie w komiksie. Zebrani zreszta przyszli raczej z ciekawosci i malo znali o komiksie, wiec mowilem o rzeczach ogolnych.

A Lublin mi sie bardzo podobal. Fajne studenckie miasto. Cicho, spokojnie. Wielkie wrazenie - muzeum Rezydencja Krolow Polskich. Cos niewiarygodnie minimalistycznego i zarazem monumentalnie olbrzyme. Zwlaszcza ta okragla wieza w centrum, niczym megapojemnik na wode (moze nawet taka funkcje pelnil, kto wie - muzeum bylo zamkniete w niedziele). Fajny tez ten modernowy kosciol na rozwiazaniu przy hypermarkecie :)
_________________
(\_/) My life is dead, but I not yet
(O.o) Pomagam Banniemu
(> <) w jego drodze ku dominacji Swiatowej
 
 
Max Bohdanowski 
Ojciec Nikitycza


Posty: 312
Skąd: Dniepropetrowsk
Wysłany: 10 Listopada 2005, 02:39   

Zapomnialem opowiedziec o pewnej rzeczy. Czy wiecie, ze gajowy Nikitycz i Jakub Wedrowicz sa oficjalnymi patronami sojuszu Dark Miners? Oto prosze, link :)

http://www.darkminers.prv.pl/

Po lewej stronie jest odnosnik - Patroni

Jest tam tez skan jednego z odcinkow.
_________________
(\_/) My life is dead, but I not yet
(O.o) Pomagam Banniemu
(> <) w jego drodze ku dominacji Swiatowej
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 10 Listopada 2005, 10:47   

Max: przyjeżdżaj... pokażę Ci Lublin od strony której na pewno nie widziałeś... Mam nadzieję że dobre piwo lubisz....
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 11 Listopada 2005, 13:19   

Max Bohdanowski napisał/a
Zapomnialem opowiedziec o pewnej rzeczy. Czy wiecie, ze gajowy Nikitycz i Jakub Wedrowicz sa oficjalnymi patronami sojuszu Dark Miners?


Proszę, proszę. Toć to sława :D
Dziękuję szanownemu Autorowi, iż w przyszłym miesiącu Nikitycz znów bedzie bawił i uczył (jak bić wroga z kosmosu).
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 12 Listopada 2005, 15:46   

tez sie podpisuje obiema nogami i wszystkimi rencami :D pod petycjami, co by Nikitycz dostal wize i prawo stalego pobytu na lamach nowego SF.
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Listopada 2005, 11:25   

Max: jak rysujesz Nikitycza? Czy jest tak, ze rysujesz kilka czy kilkanascie historyjek od razu, bo akurat masz glowe pelna pomyslow (tudziez np. przez tydzien zbierasz tematy do rysowania), czy np. jakos regularnie - codziennie jedna? I pozniej jak NURS sie do ciebie zglasza, to dajesz mu najnowsza, czy moze rysujesz specjalnie na te okazje?

Tak w ogole, jak masz tego wiecej, to moze powinienes pomyslec o wydaniu albumowym? Mysle, ze chetni by sie znalezli... Nawet pewnie mozna by porozmawiac z NURSem, zeby jego wydawnictwo to wydalo, nawet w takiej postaci, jak teraz jest SF.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 24 Listopada 2005, 23:07   

Tylko w oprawie ciut twardszej...

To nie jest zły pomysł, taki album, jak sądzisz, Maxie?? Chociaż... Nie obawiałbyś się, że stężenie historyjek zebranych razem sprawi, że odbiór takiego albumu nie będzie równie świeży i spontaniczny, jak to ma miejsce w przypadku pojedynczych opowiastek na łamach periodyka? Casus: Kres "Galeria złamanych piór", "Garfield"???
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group