Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Podatek od prezentów
Autor Wiadomość
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 17 Grudnia 2005, 23:07   

szacuneczek 8)

i dziękuję za profesjonalne podejście do zagadnienia. :mrgreen:
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Grudnia 2005, 09:10   

eta napisał/a
Aaaa... reket!

"Reket" to wymuszenia, a ja pracuje w spokojnej kancelarii zajmującej sie odzyskiwaniem należności :D
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Grudnia 2005, 09:18   

Tak na prawdę problem polega (IMHO) na fakcie mylenia podatków pośrednich z podatkiem dochodowym. Podatki pośrednie płacimy osobno i posrednio (VAT, czy kacyza którą obieta jest nawet guma do zucia) w momencie zakupu dowolnego towaru (nawet jeżali nie zapłacimy VATu to nie dlatego, ze go nie ma tylko dlatego że stawka wynosi 0%). Natomiast wszystko co otrzymalismy od kogoś stanowi nasz przychód i powinnismy (czysto teoretycznie) umiescić go w PITcie jako przychód i zapłacić od tego stosowny podatek - nawt od znalezionego grosza.
Taki mały polski absurd, ale biorąc pod uwagę kompetencje US i nowelizację KKS lepiej mieć na uwadze :twisted:
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
eta 
Luke Skywalker

Posty: 218
Skąd: pomorze
Wysłany: 19 Grudnia 2005, 09:42   

Duke napisał/a
eta napisał/a
Aaaa... reket!

Reket to wymuszenia, a ja pracuje w spokojnej kancelarii zajmującej sie odzyskiwaniem należności :D


przepraszam, miał być żart ale mało śmieszny wyszedł
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 19 Grudnia 2005, 12:09   

Duke napisał/a
Natomiast wszystko co otrzymalismy od kogoś stanowi nasz przychód i powinnismy (czysto teoretycznie) umiescić go w PITcie jako przychód i zapłacić od tego stosowny podatek - nawt od znalezionego grosza.


No bez przesady.
Art. 2 ustawy o PIT -> katalog wyłączeń przedmiotowych. Nie jest może imponujący, ale jest.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 19 Grudnia 2005, 18:13   

Przyszędł dziś do mnię pacjęt:

- nie może pan ująć w kosztach telewizora plazmowego
- ale to jest monitor do komputera
- być może jest to monitor ale na fakturze napisane jest "telewizor plazmowy 42 cale" i kosztuje 7.000zł
- bo ja mam słaby wzrok

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 19 Grudnia 2005, 19:29   

Dla mnie szczytem było pytanie : "A po co Panu ciągnik?" zadane właścicielowi zestawu ciągnik SIODŁOWY + naczepa, używanego do przewozu towaru. Dla Pani zadającej pytanie ciągnik = traktor, taki z wielkimi kołami, do prac polowych.

EDIT : A co o telewizora : ależ da się 8)
Tylko zapewne pacjent chciałby, tak "w praktyce" telewizor w domu postawić? Bo jeśli w siedzibie, to żaden problem. Abonament na przedsiębiorstwo i odbiornik niezbędny do oglądania obrad Sejmu, a jeśli podłączony do kompa, to dodatkowo do urządzania telekonferencji z potencjalnymi kotrahentami.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
Ostatnio zmieniony przez dzejes 19 Grudnia 2005, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nasciturus 
Jaskier


Posty: 78
Skąd: U12 4:86:9
Wysłany: 19 Grudnia 2005, 19:50   

marudzicie....
zamiast sie cieszyc!
JESZCZE 12 DNI BEZ PODATKU!!!
o co mi biega??
a o to ze Dzien Wolnosci Od Podatku byl jakos w lipcu (chyba 22 lipca), czyli od sierpnia cala pensja jest nasz
ergo - od stycznia zaczniemy znow oddawac cala kase fiskusowi i tak do lipca (chyba 20 tym razem)
tyle wynika z ukochanych przez biurwy statystyk
a jak wiadomo jest klamstwo, wredne klamstwo i statystyka...

milego wszystkim zycze :mrgreen:
_________________
nasciturus
nasciturus pro iam nato habetur, quotiens de commodis eius agitur

Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 20 Grudnia 2005, 10:43   

dzejes napisał/a
Dla mnie szczytem było pytanie : A po co Panu ciągnik? zadane właścicielowi zestawu ciągnik SIODŁOWY + naczepa, używanego do przewozu towaru. Dla Pani zadającej pytanie ciągnik = traktor, taki z wielkimi kołami, do prac polowych.


:mrgreen:


dzejes napisał/a
Tylko zapewne pacjent chciałby, tak w praktyce telewizor w domu postawić?


oczywiście :lol:
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 20 Grudnia 2005, 11:03   

Coś dla Dunadana;)

Wojewoda śląski nadesłał do Gliwic zdumiewający list. Poinformował w nim prezydenta miasta, że „od 1 stycznia 2006 roku przypadnie gliwickiemu powiatowi grodzkiemu dodatkowo 0,0002 etatu na realizację zadań wynikających z ustawy o lasach”. List był konsekwencją rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z 18 października br. w sprawie „sposobu i trybu postępowania z pracownikami wykonującymi zadania lub kompetencje podlegające przekazaniu jednostkom samorządu terytorialnego oraz sposobu ustalania liczby etatów podlegających przekazaniu”. Wojewoda powiadomił, że „ogólna wysokość środków finansowych przeznaczonych dla Gliwic z budżetu państwa na ten cel wyniesie rocznie 6 zł brutto”. Cóż to oznacza? - Ktoś z urzędników UM będzie musiał pracować dodatkowo 124 sekundy w miesiącu, otrzymując za to miesięczne wynagrodzenie w wysokości 42 groszy brutto. W tym czasie powinien uporać się z wykonaniem zadań, związanych z gospodarką leśną na terenie Gliwic. Czy autor osobliwego rozporządzenia - były minister spraw wewnętrznych i administracji – zastanowił się nad tym, co podpisał? – komentuje Marek Jarzębowski, rzecznik prasowy UM. (luz)

8 listopada 2005
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Lutego 2006, 15:33   

Proponuję podwyższyć podatki do 100%. Liczenia będzie mniej, żadnych kontrowersji i matactw :wink:
A dzień wolności podatkowej przeżywać będziemy w Sylwestra :!: :bravo
A w Nowy Rok i tak kac - jak zwykle :cry:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Lutego 2006, 16:29   

100%, to by chyba była obniżka :-)
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Lutego 2006, 17:41   

he, he, przykład czarnego humoru :D :( Na wszelki wypadek wolę nie liczyć, bo się okaże, że to prawda :shock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group